Keresés

Részletes keresés

mrobes Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9518

Na,megtaláltam,köszi! Fizetéskor tudtam átállítani a konverziót,apróbetűs résznél volt olyan,hogy egyéb opciók.

Egy 5e forintos vásárlásnál mindjárt megspóroltam 200-at. A fiókbeállítások között egyébként nem találtam meg.

Előzmény: bombaba (9514)
Hintalow Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9517

szerintem van némi keveredés:

- EUR szláról vásárolhatsz paypalon, mert eur szlához tartozó kártyát is bármikor beregisztrálhatsz, így váltás nélkül tudsz vásárolni.

- paypal szláról pénzt kikérni folyószámlára (tehát bankSZÁMLÁT beregisztrálni) fölösleges, még ha engedi is a rendszer, ugyanis a paypal magyar számlára csak és kizárólag forintban fizet ki. Ergó még ha engedi is kikérni a pénzed egy eur bankszámlára, nagy bukó lenne rajta, mert először a paypal szépen átváltja a kikért összeget forintra a saját nem-túl-jó árfolyamán, majd a bankod a beérkező összeget a saját árfolyamán átváltaná euróra.

Hintalow Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9516

Az alapján amit leírtál valamiért minden vásárlásodkor történik egy 1 eurós tranzakció a számládon (összeg alapján tuti eur)
Valószinűleg ez egyfajta szlaellenőrzés, ergó nem kerül késöbb könyvelésre, hanem a zárolási idő után visszakerül az egyenlegedhez.
Viszont ilyennel még nem találkoztam, ha "vendégfelhasználóként" tehát regisztráció nélkül vásárolsz paypallal, akkor működik úgy, hogy minden vásárláskor van egy ilyen szlaellenőrzés, de az 1 USD.
Aztán lehet, hogy közben áttértek euróra.
Én azt tanácsolom, hogy első körben kérdezd meg a bankod. Ne bankfiókba menj, ott teljesen topák szegények a bankkártyás/elektronikus dolgokhoz, hanem hívd fel az ügyfélszolgálatot. Ha mást nem akkor azt meg fogják tudni mondani, hogy a paypal v. a bank kezdeményezi -e a levonásokat. Aztán ez alapján lehet tovább érdeklődni.

Hintalow Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9515

Verified felhasználó vagy? Van regisztrálva kártya a paypalodhoz?

Ha van és annak ellenére lekorlátoztak, akkor általában személyes okmányok feltöltésével lehet ezt megoldani.

Egyébként nem rébuszokban kommunikál a paypal, valószinűleg azt is leírják ilyenkor, hogy mit csinálj/hol keresd a megoldást.

Előzmény: anitacskah88 (9511)
bombaba Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9514

PP fiókban, de meg nem mondom, hol, folyton vándorol. De lehet váltani egy fizetéskor is és megjegyzi azt a beállítást. 

Előzmény: mrobes (9512)
-kozi- Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9513

Köszi! Átváltottam Euróra. Tényleg drágább kicsit.

 

Bár így is ezt a "We're sorry, but we can't send your payment right now"-t írja ki, de lehet h ez inkább a kereskedő hibája.

Előzmény: Axióma (9510)
mrobes Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9512

És ezt hol kell beállítani? Paypal fiókban(Én itt nem találtam) vagy a saját bankszámlán?

Előzmény: bombaba (9508)
anitacskah88 Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9511

Sziasztok. Nagy problémába vagyok, sokat vásárolok paypalen keresztül, de most jött egy olyan levél, hogy meghaladtam 2500-at és nem lehet tovább semmitsem csinálnom mig nem emelem a limitet. De seholsem találom, hogy megemeljem. De arra is gondoltam, hogy megszüntetem ezt a számlát és regizek egy új paypal számlára, de addig nem tudom megszüntetni míg van rajta pénz, viszont a vissza utalást sem csinálja meg mert teljesen levagyok korlátozva, sem utalni sem kapni sem visszafizetni nem lehet a paypalemen. Most mi tévő legyek? Köszönöm előre is a segítséget!

Axióma Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9510

Nem, ilyenkor botlik az egyszeri user abba, hogy van penz a pp-on de kartyat ker (vayg ha van mar hozza kapcsolva, egyszeruen onnan teljesul). At kene valtani a pp egyenlegedet, a pp igen szar arfolyaman...

Előzmény: -kozi- (9509)
-kozi- Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9509

Gondolom annak nem kéne gondnak lenni h a paypal számlámon forint van a vásárlás meg eurot venne le?

Ez remélhetőleg automatikusan konvertálódik nem?

Előzmény: -kozi- (9507)
bombaba Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9508

"van lehetőség banki árfolyamon, a bankod által váltani és válthatja a Paypal, kicsit rosszabbul." - Általad választott beállítástól függően.

Előzmény: mrobes (9506)
-kozi- Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9507

Változatlanul ugyanezt dobálja nekem is: "We're sorry, but we can't send your payment right now".

Pedig most már megjött a pénz a paypal egyenlegére.

Előzmény: Attimus (9503)
mrobes Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9506

Köszönöm,tudom,hogy a Paypal rátesz pár forintot az aktuális árfolyamra,ezért gondoltam,hogy jobb lenne,ha a bankom végezné a konverziót. De ezek szerint Forint alapú számláról mindig a Paypal váltja a pénzt? Van devizaszámlám is,csak nincs hozzá kártya,de az megint nem lenne gazdaságos,mert kellene dollár,euro,font,ennyi kártyát tartani meg önmagában már anyagi csőd.

Ha külföldön,mondjuk a Tescoban vásárolok Forint Mastercarddal,akkor sem a saját bankom vált?

Előzmény: bombaba (9505)
bombaba Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9505

Igen, van lehetőség banki árfolyamon, a bankod által váltani és válthatja a Paypal, kicsit rosszabbul.

Gondolom, Ft-számlád és kártyád van, természetesen arról Ft-ban kerül levonásra a vásárlás, csak ezt konverzió előzi meg más pénznem esetén.

Megnézted már, hogy mennyibe kerül Neked 1 $ összegű vásárlás pl. a banki árfolyamhoz képest és ugyanez a PP-n mennyibe? Na a kettő különbsége a váltási költség.

Előzmény: mrobes (9504)
mrobes Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9504

Írjátok ezt a váltási költséget. Ez arra vonatkozik,hogy fizetéskor a Paypal váltsa át a pénzem,vagy a bankom?

Már jó pár éve használom a Paypalt,de a kártyámról mindig Forintban kerül levonásra az összeg.

Attimus Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9503

Én is így csináltam, reggel még elfogadta, azóta meg semmi pedig ott a pénz rajta....

Előzmény: -kozi- (9502)
-kozi- Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9502

Inkább próbálok most úgy fizetni h megvan az egyenlegen a pénz. Elég szkeptikus vagyok h a Maestrot elfogadja.

Előzmény: -kozi- (9501)
-kozi- Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9501

Most utaltam az erstéről és majd 2-3 nap múlva meglátom h működik-e egyáltalán ez a dolog.

Előzmény: Attimus (9499)
Betttriumphant Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9500

hát voltam  a bankban és ők nem vonnak.tehát akkor a paypal.nem nem állítottam be adományt:(
a másikat nem nagyon értem amit irtál.Ami érdekes hogy 3 dolgot vettem mindnél akkor kiirta  h levett 306,40 vagy 306,22 Ftot de a számlatörténetben egyáltalán nem jelenik meg ez a levonás..és már csak 2 termék 306 Ftja hiányzik tehát olyan mintha egynél visszaadta volna..amit végképp nem értek,hogy a netbankon az elérthető összegnél az első termék levonásával és a -306Ftos levonásos összeget mutatta végig..majd amikor rá pár napra vettem mást a 3. termék áránál kiirta h levett az összeghez 306Ftot de nem csökkent akkor meg a végösszeg annyival azzal a 306Ftal.Mintha két vásárlás után visszaadna egyet.nem tudoom:D akikkel beszéltem senki nem tudja én is csak annyit csináltam h átirtam a kártyám adatait a másikat töröltem még a kódos 400at is megcsináltam nem tudom mi lehet ez.

Előzmény: Axióma (9493)
Attimus Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9499

Nálam még mindig nem megy a fizetés... Amúgy ha kártyáról akarod a paypalt feltölteni akkor elvileg a my account-on belül a top up account instantly-val lehet

Előzmény: -kozi- (9497)
Attimus Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9498

Akkor várunk pár órát hátha...

Előzmény: -kozi- (9497)
-kozi- Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9497

Nekem is ugyanez jött az imént, de én arra gyanakodtam h csak 400Ft van a számlámon. Akkor ezek szerint nem ez a baj.

Előzmény: Attimus (9496)
Attimus Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9496

Sziasztok! Az imént vásároltam egy terméken ebayen, ki is fizettem paypal-on, fél órával később vásároltam egy másik terméket, de a paypal nem engedi kifizetni, ezt a hibaüzenetet írja ki folyamatosan (hozzátenném van rajta pénz, utaltam rá eleget) We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method. A paypalnál lehet a hiba, várjak pár órát? Vagy mi lehet a gond ? Előre is köszi

-kozi- Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9495

Keresztnév-vezetéknév sorrend még mindig gond? Többet von?

Mert sikerült angolosan beregelnem :(

-kozi- Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9494

Nagyon amatőr a kérdés.

Paypalllal akarok fizetni. Sikerült konfirmálni a 1.95$-os összeget.

 

Egy 19$ értékű játékhoz akarok venni vmi kiegészítőt.

 

Az a kérdés h először a 19$-t feltöltöm a paypalra(ami 2 nap) és utána lehet csak vásárolni?

 

2. Kérdés meg h hogyan lehet feltölteni bankkártáyról, mert nem találom.

Axióma Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9493

A pp vonja, vagy a netbankod?

Esetleg mihez kepest, pl. az uj kartyara is ugyanugy (velhetoen a bankra) van allitva a valtasi koltseg, mint az elozonel? Azt meg kellhet ujra csinalni. Igaz, az nem okozna azonos plusz koltseget, csak azonos terhelesnel.

(Vagy meg egy tipp, az ebay-en nem emlekszel ra, de tevedesbol bekattintottal valami 1 eur adomanyt minden vasarlashoz.)

Előzmény: Betttriumphant (9488)
FSO Papa Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9492

Fasza szép kilátások :( és nem is sikerült más megoldást sem találnod erre a dologra?

Előzmény: cliftony77 (9491)
cliftony77 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 9491

Igen, mert időközben változtak a PayPal szabályai. Vagy az EU jogszabályok, nem tudom, hogy miért lett ez így. Pont azért csináltam EUR alapú PayPal számlát, mert euróban jön a lóvé, de amikor először haza akartam utalni a pénzt, akkor derült ki, hogy bibi van.

Előzmény: FSO Papa (9490)
FSO Papa Creative Commons License 2013.09.03 0 0 9490

Értem. És ennek ellenére nem engedi a magyarországi utalást erre menni, hanem csak forintszámlára?

Előzmény: cliftony77 (9489)
cliftony77 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 9489

Itthoni banknál van az EUR számla.

Előzmény: FSO Papa (9487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!