Keresés

Részletes keresés

Delila10 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 13959

Nem kell hozzá. A névadásnál írd be a hivatkozásba, ahogy a képen látod.

Kipróbáltam, a 2003-as verzióban is működik.

 

Köszönöm, Ronnamtómester!

Előzmény: tt65 (13956)
Sznida Creative Commons License 2011.02.08 0 0 13958

Szia, próbáld ki, lépésről lépésre, és rájössz a végén, hogy működik! :)

Előzmény: tt65 (13956)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 13957

ez egy excel 4.0-ás beépített makrófüggvény, csak a leírt formában tudod használni. Teljesen működik, kipróbáltam.

Előzmény: tt65 (13956)
tt65 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 13956

Kicsit nehez értem, és KIÉRTÉKEL függvény sincs az excelemben.

Előzmény: Törölt nick (13955)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 13955



Hasznos lehet. 2003-astól működik mindegyiken.

tt65 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 13954

Ez is nagyon szép, és kifinomult ízlésre vall! :-)

Előzmény: Delila10 (13953)
Delila10 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 13953

Előzmény: tt65 (13952)
tt65 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 13952

A QAT rajzeszközök/Formátum  eszköztárból a Alakváltás-t fel kell venned.

Ha ez megvan, ezzel lehet!

dögös, nem? 

Előzmény: SQLkerdes (13946)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 13951

Ez most firefox.

Köszönöm szépen. Akkor jól emlékeztem, hogy excel 2003-ban még nem volt ilyen. Persze a 2007-esnek nem ismertem ezt a funkcióját.

 

Előzmény: SQLkerdes (13949)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 13950

Én csak a hozzászólásomat írom be. A többit alighanem az Opera böngésző fordító addon-ja okozza.  (külső Add-On)

természetesen lusta voltam utánanézni a javításnak :)

(cca. 15 éve használom ezt a böngészőt, nem is annak a hibája, inkább a pluginé)
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishDetect language » Hungarian
Előzmény: SQLkerdes (13949)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.02.07 0 0 13949

Na, ezen ne múljék:  http://blog.contextures.com/archives/2009/04/19/change-a-comment-shape-in-excel-2007/

 

Egyébként mi volt az a sok nyelv felsorolva a hozzászólásodban?  Vagy csak káromkodás helyett raktad be? :-)

Előzmény: Törölt nick (13948)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 13948

írjátok már be, lusta vagyok keresni :(

 

AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishDetect language » Hungarian
Előzmény: SQLkerdes (13947)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.02.07 0 0 13947

Már a gúgli megmondta!

Nem rossz :-)

Előzmény: SQLkerdes (13946)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.02.07 0 0 13946

Tényleg?  Hogy?

Előzmény: tt65 (13945)
tt65 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 13945

Valóban így van, de annyi mindent tud az excel, hogy lehetetlen up to date-nek lenni. Megnéztem a kedvenc excel bibliám írja, hogy lehet képet betenni a megjegyzés hátterébe! Sőt, akár szivecske, felhő, nyíl vagy akármilyen alakú is lehet a megjegyzés ablaka! :-)

 

Előzmény: Delila10 (13944)
Delila10 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 13944

1-2 éve tanultam egy másik fórumon.

 

Az a baj, hogy nem nézzük végig a menükben lévő lehetőségeket. :(

Előzmény: tt65 (13943)
tt65 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 13943

Köszi! CSúcsszuper. Mondjuk erre magamtól az örökkévalóságig se jöttem volna rá! :-)

Előzmény: Delila10 (13941)
Delila10 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 13942

 

Szívesen. Éppen itt jártam. :)

Előzmény: yanoold (13940)
Delila10 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 13941

 

Van. A megjegyzés kijelölése kétféle módon lehetséges. 1 kattintás (jobb) staffozott keretet ad, 2 pedig pontozottat. A másodiknál hívd be a megjegyzés formázását.

Előzmény: tt65 (13939)
yanoold Creative Commons License 2011.02.06 0 0 13940

Köszönöm a tanácsot Delila10! Műxik!

A gyorsaság meg méginkább lenyűgöz!

 

yano

Előzmény: Delila10 (13937)
tt65 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 13939

én ezt a képfület nem találom ... 2007-ben nincs ilyen?

Előzmény: Delila10 (13937)
Delila10 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 13938

 

A pipát gondolom, a Wingdings karakterkészlet ü betűjével viszed a B1:B10 tartományba.Az A11 képlete: =SZUMHA(B1:B10;"ü";A1:A10)

 

Előzmény: ptomesz7979 (13936)
Delila10 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 13937

Nem kell makró.

 

Fűzz megjegyzést a cellához. A formázásnál a 'Színek és vonalak' fülön a 'Szín' legördülője alján találod a 'Kitölrési effektusok'-at. Ott a 'Kép' fülön a 'Képválasztás'-nál kitallózód a beillesztendő képet.

 

A cellán (jobb klikk) a 'Megjegyzés elrejtése' állítja be, hogy csak a cella fölé mutatva látsszon a kép, egyébként csak a jobb felső sarokban utaljon egy piros háromszög a megjegyzés létére.

Előzmény: yanoold (13935)
ptomesz7979 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 13936

Sziasztok!

 

Nagyon amatőr kéréds, de nagy segítség lenne, ha valaki segítene.

 

Adott egy A oszlop benne 1-10 ig számok. Össze kellene őket adni, egy A11-be, de csak azt az A cella értéket adná hozzá az A11-hez amelyik A érték mellett van egy "pipa" vagy bármi féle jel.

 

Remélem elég érthető voltam :)

 

Köszönöm előre is.

yanoold Creative Commons License 2011.02.06 0 0 13935

Kedves Fórumozók!

 

Ópapi játtszik az excellel. De egy kicsit elakadt!

Az a problémám, hogy egy excel táblázathoz képes magyarázó ábrákat szeretnék beszúrni. Ennek lényege, hogy egy "lebegő" ablakban egy-egy cellára lépve megjelenjen a hozzá tartozó magyarázó kép.

Vagyis ahogy a nyíllal, vagy enterrel nyugtázom a beírtakat, a másik cellára lépve cserélődjön az ábra, és oda én tudjak beírni.

Ehhez tudom, hogy egy eseményvezérelt parancs kellene, de nem találtam ilyet. A mellette lévő cellát tudom használni erre a célra, ha ahhoz hiperhivatkozást teszek, de a leírt verzió kifogott rajtam.

Ha valaki csinált már ilyet, ossza meg velem...

 

Addíg is kössszzz.

 

yano

 

wawabagus Creative Commons License 2011.02.03 0 0 13934

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget!

 

Szándékomban állt belerakni ezt a kikapcsolást :-)...ezt már megtanultam tőletek. Mindeig használom is.

Csak még elején tartok, de nem is gondoltam hogy emiatt tűnik lassúnak, pedig tök logikus :-DDD...

 

Sajna most mégsem tudok a makróval foglalkozni :-(...közbe jött egy uncsi munka.

 

De majd hamarosan folyt köv.

Tanácsokat megfogadom. és köszi még egyszer!!

 

Előzmény: SQLkerdes (13933)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.02.02 0 0 13933

Lassúság ügyben nem a makróddal van a gond (vagyis igen, de nem úgy).

 

Egy ekkora makró lefutása nem tud vészesen lassú lenni.

 

A probléma ott van, hogy minden egyes alkalommal amikor a kivánt függvényt beszúrod, az excel újraszámolja az érintett cella értékét.  És ez már nagyon durván le tudja lassitani a kód lefutását, mert mielőtt a kód a következő sorra lépne, meg kell várja, hogy az excel kiszámolja az új cellaértékeket.

 

Meg lennél döbbenve, h. ez potenciálisan milyen sok időt vehet igénybe!

 

A megoldás a következő, a workbook tartalom számolást ki kell kapcsolni a kód elején és visszakapcsolni a kód végén.  És ha már ott tartasz akkor a képernyő frissitést is.

 

Itt van hogyan, javaslom hogy MINDEN jövőbeli kódodba rakd ezt be:

 

Sub valami()

 

Application.Calculation = xlCalculationManual

Application.ScreenUpdating = False

 

... ide jön a kódod

 

Application.Calculation = xlCalculationAutomatic

Application.screenupdating = true

 

End Sub

 

Előzmény: wawabagus (13931)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.02.02 0 0 13932

ITt van a kód Select-ek nélkül, object-ek használatával.  Mivel nem teljesen látom át, hogy a kód mit csinál csak manuálisan átirtam a kódot, fenntartom a jogot a hibázásra :-)

Pirossal kiemeltem az "új" object-eket, hogy lásd, hogy kell használni őket.  Nem bonyi, ha elkezded használni őket egy idő után már az lesz furcsa ha névvel kell hivatkozni workbookra/worksheetre/cellára :-)

 

Sub teszt2()
Dim wbPriceList As Workbook

Dim wbCheckFile As Workbook

Dim rWorkRange As Range  'Rangenek látszik, de igazából cella, a VBA nem különbözteti meg a kettőt

Dim x As Long


MsgBox "Open the file you want to check!"

Application.Dialogs(xlDialogOpen).Show 

Set wbCheckFile = ActiveWorkbook

 

MsgBox "Open the PriceList!"

Application.Dialogs(xlDialogOpen).Show 

Set wbPriceList = ActiveWorkbook

 

x = wbCheckFile.Worksheets.Count

 

For i = 1 To x

    wbCheckFile.Worksheets(i).Range("B:B").Insert Shift:=xlToRight

    Set rWorkRange = wbCheckFile.Worksheets(i).Range("A2")

 

        Do While rWorkRange.Value <> Empty

            rWorkRange.Offset(0, 1).Value = "=RC[21]&""_""&RC[24]&""_""&RC[26]&"" Q""&ROUNDUP(MONTH(RC[6])/3,0)&""  ""&YEAR(RC[6])"

            Set rWorkRange = rWorkRange.Offset(1, 0)

        Loop

 

Next i

End Sub

wawabagus Creative Commons License 2011.02.02 0 0 13931

Hehe :-), az tuti!

Köszi a tippet!

 

Már most látom hogy elég lassú lesz a makró úgy ahogy eddig megírtam...

De majd holnap folyt.köv. :-)

 

Köszi és szép estét mindenkinek!!!

 

Y

Előzmény: SQLkerdes (13929)
wawabagus Creative Commons License 2011.02.02 0 0 13930

Felfogtam végre :-))).

Köszi, hogy elmagyaráztad!!!

 

Én minden alkalommal emlékszem arra, hogy mondjátok ne használjam az activate és select parancsot...

ESKÜSZÖM nem falrahányt borsó amit mondtok nekem...:-DDD...tényleg emlékszem!!!

 

Csak sokszor felvett kódból dolgozom és sokszor mikor átírom, hogy ne legyen benne akkor nem akar működni, mert gondolom nem jól írtam át...ilyenkor ideges leszek...majd arra gondolok, hogy "úgyse látja senki" és nem tűnik fel senkinek, hogy kicsit hosszabban fut le a makró...tudom, hogy ez nem túl elegáns.

 

A legtöbb munkatársam, akinek segítek már attól odavannak, hogy nem kell végig csinálni az összes dögunalmas excel munkát...

 

Én egy totál "selfmade" makró író vagyok...eredetileg táncos és pszichológus végzetségem van :-))), láthatod mennyi közöm van a programozáshoz.

Nem munkám a makró írás, csak magamat idegesítem szórakoztatom vele.

 

Sosem tanultam padban kódokat írni, ezért néz ki úgy ahogy amit írok. De valahogy mindig elérek a makró végére és működik, az biztos hogy messze van a tökéletestől, de mindig tanulok valami újat.

 

Nincs ez másképp most sem :-)...már egy csomó újat tanultam.

Hála többek között nektek is ;-)!

 

DANKE!!! :-)

 

 

 

Előzmény: SQLkerdes (13928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!