Keresés

Részletes keresés

zéta_ Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1562

Szerintem MINDENT vigyél magaddal, ami a tinnitusoddal kapcsolatos, abból baj nem lehet. Habár a CD gondolom nem létszükséglet, mert egyrészt negatív a vizsgálat, másrészt azt kiértékelni radiológus orvos feladata. De azért én odatenném, biztos ami sicher.

 

Én pszichiáternél még nem voltam, ezt annak tudom be, hogy végignéztem az Anyukám idegi- és testi összeomlását a tinnitus miatt 2008 óta, és amikor meghallottam a saját fülemben is a sípolást, akkor először is bepánikoltam, aztán pár nap után elhatároztam, hogy akármi lesz, én tartom magam, és nem omlok össze, inkább én is járok orvosról orvosra, beszedem a fél patikát, de nem hagyom magam. Este meg bedobom a kis 0,25-ös Frontinomat és már alszom is... Mondjuk nagyban hozzájárul a dologhoz, hogy én a gyógyszerekhez szabadon hozzáférek, ezért nem kellett pl. altatót iratnom, meg ilyesmi.

Előzmény: Faterik (1561)
Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1561

Főleg az érdekelne hogy az MRI CD-t vigyem e vagy csak elég a papir.

Zéta,te jártál már dilidokinál (pszichiáter) ezzel a nyavalyával? Mert sajnos én már voltam.

 

Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1560

Zéta,nézd meg légyszives az eggyel előbbi beirásomat,lennének kérdéseim,köszönöm.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1559

Értem. Csak azért kérdeztem, mert a Szigony utcai Fül-Orr-Gége Klinika ahol Ő a Tinnitus Ambulancia vezetője, az mindenki számára hozzáférhető, ráadásul elég prompt a dolog. Beülsz, kivárod a sorod és kész. Mondjuk a körülményeket leginkább tragikusnak tudnám nevezni, meg abban tényleg igazad van, hogy egy magánrendelésen biztosan több idő jut arra, hogy meghallgassák az embert... csak nekem úgy tűnik, hogy elég sokára adtak időpontot Nektek, gondolom azért mert csak heti 1-szer rendel a Krama központban... Egyébként marha nehéz elcsípni a doktornőt, állandoan kongresszuson meg konferencián van, én az alatt a 9 nap alatt amíg a Solu-medrolt kaptam, összesen 1x találkoztam vele, akkor is teljesen véletlenül...

Előzmény: Faterik (1557)
Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1558

Srácok,Kick 75,Zéta meg főleg,bár mindenki a doktornőhöz jár vagy járt.

Az MRI papiromat vigyem szerintetek,meg a CD-t?

Mert a neurologusom ráirta a papirra,hogy agyi térszűkitő folyamat nincs,meg ideggyök probléma sem áll fen,hogy Kick 75-öt idézzem.

Talán az a papir elég,de kiváncsi vagyok a véleményedre Zéta,mert mi Kick-el még új versenyzők vagyunk a drága doktornővel kapcsolatban.Meg,mennyire enged kibontakozni? Nyilván nem fogok hülyeségeket összebeszélni,de milyen lesz a hangulat? Azt emlitette nekem valaki hogy nagyon kedves,mert én telefonon hivtam és tényleg nagyon közvetlen,és nem hiszem hogy csak azért mert magánrendelésére megyek.

 

Zéta,különösen a te tapasztalatodra lennék kiváncsi,mert te már voltál nála többször.

Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1557

Jé,tényleg,nem csak magánrendelése van.

Azt tudtam én is,de én budán lakom,nem tudom úgy fogadott volna-e,meg van egy olyan érzésem hogy magánrendelésre könnyebben be tudok kerülni,meg jobban el tudom sorolni a problémáimat,mert minden körülmény fontos lehet a fülzúgással kapcsolatban.Persze,nem akarom én az idejét rabolni,de egyrészt van vagy 20 iratom a betegséggel kapcsolatban,nyilván audiometria kerül előre,meg neurologiai papir,a Tinitusz egyesületes baromságot nem viszem,mert az nem orvosi irat,csak egy véleményezés.Ami fontos a neurologus meg a fülészet.

A pszichiátriai papirjaim meg együtt vannak a neurologiaival,mert az orvosom egyszerre neurologus-pszichiáter.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1556

Igen, holnap megyek 10-re. Egyébként fiúk, kick és Faterik, Ti miért a magánrendelésre mentek?

 

Én március 21-én csütörtökön besattyogtam a ferencvárosi kerületi SZTK rendelőbe, előtte már kinéztem a neten, hogy a Bencsik doktornő fog rendelni. Kaptam egy sorszámot, leültem, kivártam azt az 1 órát, amíg az 1-2-3 gyerekes taknyos-köhögős családok végeztek előttem. Bementem, "Jónapot kívánok Doktornő, ez és ez és ez a bajom, 1 hónapja van már tinnitusom. Rendben Zita, akkor holnap jöjjön be a Szigony utcába, csinálunk egy EKG-t és indítjuk a Solu-medrolt. Ha akar befekszik, ha nem, saját felelősségre távozik. Jó köszönöm, viszontlátásra." kb. ennyi volt. Mondjuk én itt lakom a IX. kerületben, úgyhogy területileg is a FESZ-hez tartozom...

Előzmény: Faterik (1555)
Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1555

Szintén a Bencsik doktornőhöz mész Zéta? 

A fene vinné el azokat a virusokat is,meg az Aciclovir se segit ezek szerint.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1554

Egyébként Faterik, a munka tényleg jó dolog, nekem totál eltereli a figyelmemet! Bemegyek és napközben igyekszem nem  odafigyelni, csendes helyre nem kerülni, meg hát ugye a gyógyszertárban más emberek bajaival foglalkozni...

 

Ez mint munkaterápia tényleg jó, legalább nem éjjel-nappal a netet bújja az ember az újabb megoldások miatt, és nem hallgatózik állandóan hogy még mindig nem múlt el? még mindig nem múlt el?

 

A sportra már én is gondoltam, az esti futás szerintem is tök jó, el is fogom kezdeni jövő héten, ha már nem szedek ennyi szart... Amíg szedtem a Medrolt, addig nem mertem lemenni, ráadásul teljesen tachycard lettem a végén, 114-es pulzussal tekert a szívem még ülve ebéd közben is... :-/

Előzmény: Faterik (1551)
Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1553

Amin te átmész,az sem emberi......

zéta_ Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1552

Sziasztok, 2000 Hz-et mértek és 20 dB-t. Előtte otthon 4000 Hz-et mértek a jobb fülemre, a múltkor meg a Klinikán 3000-et. Nem tudom, olyan nehéz megmondani abban a fülkében, hogy melyik frekvencia hasonlít a legjobban egy olyan hangra, a FEJEMBŐL jön...

A hallásom egyébként gyakorlatilag tökéletes, halláscsökkenésem nincs.

 

Ma már kicsit kevésbé fájnak a füleim, kevésbé érzem azt a feszítő érzést a dobhártya mögött, viszont fájnak a fül alatti nyirokcsomóim... Tuti, hogy valami rohadék makacs vírus lakik bennem, és a szteroid sajnos csak elnyomta a vírus okozta gyulladás tüneteit... :-/ kíváncsi vagyok, lesz-e valami ötlete holnap a doktornőnek... minden esetre ezek után nem biztos, hogy nálam célravezető lesz/lenne egy újabb adag szteroid a belső fülbe... :-/

Előzmény: Faterik (1550)
Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1551

Pret 34!

 

Én igazán örülök neki hogy figyelmen kivül tudod hagyni a zúgást,de hozzá kell tennem,szerintem nem mindegy a frekvencia nekem a jobb fülem mély hangon zúg,mint egy Zetor.A másik fülembe lévő magas csilingelő hang nekem is viselhető.

A társasági élet....hát én sajnos nagyon bezárkóztam,már a telefont se nagyon veszem fel....nők is kihaltak mellőlem...mert egyszerűen annyira idegesit az a búgó hang hogy falnak tudnék menni.

 

Arról nem beszélve,hogy állást is kéne keresnem.

Na most csendes környezetbe emelett nem lehet dolgozni,legjobban szekátokezelőnek tudnám magam elképzelni,de oda meg az üzemorvos nem adná meg a munkaalkalmasságimat,nehogy további hallásromlás következzen be.

 

Itt vagyok 25 évesen és lehet hogy mehetek a hid alá,ha nem kezelnek ki belőle.

Tehát nekem mindent el kell követnem hogy javulás következzék be.

És bele se merek gondolni mi lesz,ha nem tudok belőle kikeveredni.

Jobb abba bele se gondolni....

 

Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1550

Zéta,ha leszel mondd már el mit mértek az audiologián....borzasztó lehet hogy a másik füled is elromlott.......

Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1549

Mondjuk,lehet eltúloztam dokinőnek,mert irta hogy nem értem miatta "az emberek beszédét".

Ezt majd kifejtem neki hogy mivel nem a beszédfrekvenciákon van ez a hallászavar,hogy baromira nehéz odafigyelni,mert óriási a zúgás hangereje,és elnyomja annak a hangját aki beszél.

ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1548

Nekem például a hallókészüléktől zúgott, sípolt a fülem (meg más probléma is volt belőle). Kb 3-4 évig hordtam (a 80-as évek elején), aztán azóta nem is láttam - én már azt fel nem teszem.

Előzmény: Faterik (1546)
ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1547

Az biztos, hogy nyugtató, ha tudod, hogy jó kezekben vagy. Ezért én is igyekszem, hogy érezzem, hogy jó kezekben vagyok magamnál.....

 

Az orvosok járják az egyetemet, tehát tanulnak ezt azt - de sokukról talán nem is lehet elmondani, hogy tudnak gyógyítani....

 

Hát az biztos, hogy egy plusz, ha csinos - pláne ha férfi vagy. Ha még tud is, akkor az baromi jó kombináció. Persze, ahogy mondogatni szokás - a kettő egyszerre ritka dolog......

Előzmény: Faterik (1545)
Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1546

Pl lesz valami gyógyszer is,amiről levélben tájékoztatott,felsoroltam az összes idegcsillapitót és keringés fokozot amit napi szinten eszek,meg az a bizonyos injekciókúra.Meg lesz az a BERA vizsgálat is,ahol az agytörzsi akciós potenciált nézik,még olyanon se voltam,szóval gyermeki örömmel fogadom ezeket az újdonságokat.

 

Hozzá teszem az egészhez,legelőször a hallókészüléket is ki akartam magamnak reszkirozni az Sztk-ba,mert abba állitolag annyira nem hallani,de mondták nekem olyanra messze nincs szügségem.

Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1545

Ghepard!

 

Meg azért vegyük hozzá,hogy már pszichésen is megnyugtatja az embert,hogy egyetemi szinten vizsgálják ki.

Látod,olvashatod,azt Sztk fülész annyira nem értett az audiologiához ráirta a papirra ép hallás,és csak a vezető főorvos tudta megállapitani hogy ott perceptiv görbe van....

 

Mellesleg csinos is a dokinő,ez is egy plusz pont :D

ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1544

Jó a hozzáállásod, csak így tovább. Istennel kapcsolatban én úgy szokom mondani, hogy mindenki a maga Istene. Tehát az Isten az mi vagyunk magunk, a testünk és lelkünk - én legalábbis így látom a dolgokat. Testtel lehet gyógyítani a lelket és fordítva is - jó lélekkel (tudattal, gondolatokkal stb) hatni lehet a testre.......

Előzmény: pret 34 (1542)
ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1543

Le fog gyengülni a hang, majd teljesen el is tűnik idővel, csak kitartás. Ha bízol a dokinőben és netán majd olyat mond, amit nagyon elhiszel, akkor lehet már a beavatkozás előtt is lesz javulás.

Előzmény: Faterik (1541)
pret 34 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1542

Ahogy korabban mar irtam, nekem februar ota zug a jobb fulem.  Az elejen teljesen panikba voltam. Neha hangos, neha egesz elviselheto. Azota szedem a vitaminokat, illetve most kapok infuziokat is. Tegnap volt a 6. Emellett meg amivel meg probalkozni fogok, ha nem mulik el, az a talpmasszazs termeszetgyogyasznal - egyszer mar voltam es a talp allitolag sok mindent elarul - illetve emellett akkupunkturara gondoltam. Vegigolvastam a hozzaszolasokat is azota. Szerintem is erdemes megproblani mindent, viszont a masik oldal is nagyon lenyeges, ha nem lenyegesebb. En hiszek abban, hogy Isten elete a kezunkben van es O soha nem hagy minket egyedul egy problemaval sem, illetve segit minket. Ebben bizok. Es ehhez kapcsolodoan a gyogyulasnak akkor a legnagyobb ugy erzem a valoszinusege, ha az ember amellett, hogy mindent megtesz, elfogadja, hogy ha elete vegeig is eltart ez, akkor is kemeny lesz es kitart, es akkor is tolja a dolgokat az eletben, mert Isten velunk van, az eletben pedig feladatunk. Ez nekem 1 honapja elkepzelhetetlen volt, most mar ritkabbak a melypontok. Sokat segit meg nekem a szabadteri sport, hogy jobban erezzem magam. Seta vagy kocogas a termeszetben. A szel miatt nem hallom annyira a zugast, es a fizikai terhelesre koncentralas ill. a taj szepsege eltereli a figyelmemet. Minden nap este igyekszem menni. Ami meg szinten jot tesz, az a tarsasagi elet. Ha nem esik jol, akkor is megyek, mert a masikra koncentralok, es ez eltereli a figyelmemet jo iranyba.

Előzmény: Faterik (1539)
Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1541

Hiszek benne Ghepard,életem végégig nem zúghat a fülem mert az borzasztó lenne.

Meg Bencsik doktornőbe is nagyon bizom,már korán reggel telefonáltam anno,hogy be tudjak kerülni.

Hiszek magamba is,hiszen már 16 orvosnál voltam,nyilván feküdhetnék egész nap ha lusta lennék meggyógyulni.

Na most a jövő hetem úgy néz ki,hogy csütörtökön megyek a bőrgyógyászatra,a kelés ügyében,aztán meg a neurologusomhoz,hogy megcsinálja a Scwabach vizsgálatot,meg kiirja a Rivotrilt,mert fogyoba van,aztán jövő hét kedden megyek a dokinőhöz.

 

 

ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1540

Az nem kérdés - a végsőkig mindenki ki tud tartani (tovább meg senki sem). De hogy megyógyulunk, az attól is függ, hogy hiszünk e benne a végsőkig. Tehát, higgyj benne.....

Előzmény: Faterik (1539)
Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1539

MEGGYÓGYULUNK!

ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1538

Hát igen, én is ezt látom a hsz-aid alapján, hogy benned az orvostól orvosig, gyógyszertől gyógyszerig tartja a lelket. Ez az egyik oldal, hogy segíti benned a lelket tartani. De, ha megnézed a másik odalról - ez a huzavona egyiktől a másikig nagyon sztresszes állapotot generál benned. Még akkor is, ha nem is tudsz róla, vagy nem is gondolsz erre. Ezek az utak oda, várakozások stb nagy teher számodra. Nagyon időigényes, pénzigényes (annak ellenére, hogy az orvosoknak nem adsz hálapénz, vagy minek mondják). Tehát ennek is két oldala van. Nembeszélve a sok gyógyszerről, amit már szedtél és szedsz - azok nemcsak egy két sejtet vernek fejbe a testedben.......

 

Ezzel csak azt akarnám sugallni feléd, hogy ne legyél akkor sem elkeseredve, ha netán ezek az akciók nem járnak sikerrel. Mindig ott van a másik oldal és ha ezt az oldalt már fel is adod - a másikkal még mindig próbálkozhatsz. Tehát, hogy megpróbálsz valahogy együttélni vele, mint nem ellenséggel - meglehet akkor nem lesz annyira rossz a helyzet.

 

Előzmény: Faterik (1535)
ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1537

Elhiszem, hogy borzasztó lehet. Hát mindenkinek valahogy egyszercsak lesz. Ha vírustól lett, akkor miért nem múlik, mikor már nincs gyulladás? Valamit hátrahagytak a gyógyszerek, vagy nem jól mennek elk a vírusok?? Vagy még mindig gyulladásos?

Előzmény: Faterik (1534)
Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1536

Meg iszonyatosan nagy hangulatingadozásaim pl ma depresszios napom van.

Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1535

Meg kérdezte tőlem a hölgy,hogy akinek megmaradt-erre sajnos nála is van esély mert már napok óta fenáll az ,mi tartja a lelket.Gondolkoztam mit mondjak neki.Mondtam neki,hogy bennem pl az orvostól orvosig járás.

Mondjuk neki gyereke van,tehát neki duplán nehéz,mert nyilván a gyerek is megérzi,hogy anyu szorong,meg teljesen be van pánikolva.Éjjel 1 beszéltem vele,meg nyugtatgattam,hogy biztos segit az infuzió,mert tényleg van még esély.

Én mondtam neki az infuzios lehetőséget,mert nem világositták fel Sztk-ban.

Faterik Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1534

Ghepard!

 

Borzasztó ez a betegség,nekem már négyszer volt vállficamom,de inkább tizszer lett volna,mint ez.

A másik pedig.Beszéltem ma egy hölggyel,neki akutan lett fülzúgása mondtam neki minél előbb legyen gépi hallásmérés,és menjen gégészeti ügyeletre,mert meséltem neki,hogy én már az egyetemi szintet járom miatta.Meg hogy ne elégedjen be a Betaverinnel,minél előbb reszkirozza ki az infuzios lehetőséget,ha belső fül károsodást mutat az audiometria.Virusos gyulladás után kezdődött neki. 

ghepard Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1533

Parádés, az biztos. Annak ellenére, hogy gyakorlatilag nem hallok a madárcsipogást hallom a természetben is (a magasabb frekvenciákat jobban hallom valahogy), persze ha közel jönnek a madarak hozzám - például verébsereg, vagy egyéb kisebb madarak. 2009-ben 92.9%-ra számították ki a hallássérülésemet. Persze nem tudom, hogy mihez viszonylagos ez a szám, csak úgy gondolom, hogy csak ennyit hallok (tehát valami 7%-ot) a normális ember hallásához képest.. Nem messze tőlünk van egy kisebb vízesés tele sziklákkal (autóval odahordott), sokszor kimegyek oda és ott hallgatom azt a morajlást - nagyon klassz......

Előzmény: kick75 (1520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!