Keresés

Részletes keresés

axe1985 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 1523

köszi az információt csak az alu   mellet voksoltam fába gondolkoztam volna bele került volna 150.000ft fölölt is akár ha ténylegesen jól megakarom csinálni ez is tart egy darabig .. 

Előzmény: Törölt nick (1522)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 1522

Ha csak a lamellák a rosszak, simán ki lehet cserélni újra. A redőny általában olyan cucc amit ha használnak, tűzi a nap. Az alu picit tovább bírja, de ne várj tőle atomtámadás elleni védelmet, papírvékony az is mint a szuzuki kasztni.

Előzmény: axe1985 (1521)
axe1985 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 1521

egyszerűen megette a nap elért szét csúszkált stb mindig érte a nap :)))))))

Előzmény: Törölt nick (1520)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 1520

Passz. De akkor írd már le légyszi, hogy a tiéd valójában miért ment tönkre, milyen tapasztalatod lett vele. Tanuljunk abból is. :)

Előzmény: axe1985 (1519)
axe1985 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 1519

Sziasztok redőny vásárlás előtt állok bele olvasgattam a hozzászólásokba miket itt fent írtatok nagyon megoszlik a vélemény kinek milyen redőny jön be .

Én alumínium redőnynél gondolkodok mi a véleményetek ?

 

Kinek milyen tapasztalata van efelől ?

 

Műanyag redőnyt akarom lecserélni mert tönkre van menve.. 

Kisfiatal Creative Commons License 2016.05.02 0 0 1518

Sztem is faxok, mondtam is hogy akkor azt húzza le egyelőre. Majd keresek mást, v megcsinálom én..

Előzmény: Törölt nick (1517)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.02 0 0 1517

Hülyéje. Keress mást.

Told a falra, majd szerelj egy görgőt a falsík alá, hogy függőlegesen levezesse a madzagot, és onnan meg vízszintesen befelé forduljon. (tök logikusan) Így a zsinórt se nyírod el, mert mindig ugyanabban a síkban fog befutni, ugye a barmai erre se gondolnának, le van szarva... Egyébként a falon át (ha nem gond az áthidalónak) egyenesen is fúrhatsz egy lyukat, tegyél utána bele egy vezetékcsatorna-csövet, hogy tiszta lyukad legyen, ne téglalyukas, és purhabozd is körbe, majd szigeteld le valami szőrös dologgal belül, hogy csússzon is a madzag, meg a pók se jöjjön be. Külső oldalára szintén tennék görgőt. Ha a falra raknád kívül, csináld kicsit szélesebbre a cuccost mint az ablak, akkor távtartós csövekkel hidald át a hőszigetelést és belül, a falon egyenesen vezesd le a madzagot. Így az ablak is normálisan használható marad, nem fog ott összevissza gányolódni a madzag, sőt! Ha ügyes vagy, besüllyeszted a picsbe a gurtnit úgy mint régen volt szokás. És azt a retkes semmirevaló toktoldót is el lehet végre felejteni.

Előzmény: Kisfiatal (1516)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.05.02 0 0 1516

Azt mondta az ember, a káván kívül nem lehet rakni a redőnyt. Igaz ez?  Merthogy akkor hol megy be a gurtni stb. Hát bammeg, ha kell akkor kifúrjuk ott a falat azt kész. De amúgy is csak egy kis része lenne a falon. Sztem fel lehetne ezt rakni, csak túl földhözragadtak, semmi fantáziájuk nincs, csak a szokványos, bevált megoldásokat csinálják. Pl ablaknál is alapból falközépbe építené.. Amikor ugye terjed a falsíkos beépítés. Vagy legalább a falsíkhoz közelebb.

Előzmény: Törölt nick (1513)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 1515

Nemtom, de oda egy oldalra nyíló dolgot tegyél és minden gond megoldva, + az ablaktokot se kell szétbarmolnod.

Előzmény: Kisfiatal (1514)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.05.01 0 0 1514

Zsaluzia? Ezek milyen árban vannak kb? Mondjuk egy redőny 6-7e/m2. 

Előzmény: Törölt nick (1513)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.30 0 0 1513

Áhhh, oda egy oldalra nyíló "zsalu" lenne a jó megoldás. Felejtsd el a redőnyt.

Előzmény: Kisfiatal (1512)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.04.30 0 0 1512

Vízszigetelés? Konkrétan a következő a helyzet: Adott ez az ablak, amiből erkélyajtót szeretnénk csinálni. Igenám, de csak 185 cm magas.. Abból még lejön némi beszerelési hézag, legyen 184. Ebből lejön a tokszélesség, 7 centi, már 177nél vagyunk. Ez még elmegy. De ha redőnyt teszek még a kávába, aminek 15 centis a doboza, akkor az további 7 centit levesz. Viszont az ablak fölé sem lehet tenni teljesen a közeli tetősík miatt. Amúgy lesz toktoldó kétoldalt, 2.5 centi. Szal én azt agyaltam ki, hogy amennyire lehet, a redőny szélét el kell hozni a tetősíktól, de ezt csak úgy lehet ha vagy az ablaktokra rögzítjük a redőnylábakat, legalább azon az oldalon. Vagy fedésben a toktoldóval, hogy abba tudjuk rögzíteni ne az ablakot kelljen furkálni, bár szinte mind1..

Sima külsőtokos redőny lesz. Vagy mindkettő oldalt az ablaktokra kell rögzíteni hogy szimmetrikus legyen, kérdés, ez esetben is be lehet vinni a toktoldón a gurtnit? Vagy le kell csapni a redőnyház sarkából :)

Amúgy itt nem érné víz, mert tető alatt van.

 

Mi lenne a jó megoldás? :) 

 

Előzmény: Törölt nick (1508)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.29 0 0 1511

Vak vagyok. De nekem is ugyanez a gondom :)

Nézegettem én is, hogy nincs rajtuk kulturált, gyárilag kialakított szerelési pont sehol, csak szétbarmolással lehetne bármit is rárögzíteni, vagy kapcsos hülyeségekkel amelyek meg a szigetelést viszik szét.

 

Azt tudsz megtenni jelen pilanatban, hogy a kinyitható ablakok felső élére (kb 1-1,5cm széles) teszel egy öntapadós szalagot és ehhez nyomod a redőnyrögzítőt. Az alsó damilfeszítőt szintén hasonlóan lehetne rárakni.

 

Másik megoldás a mágnes lenne, az ablakban futó acélmerevítéshez, de még a winchestermágnes se marad ott. Idióták az ablakgyárak. Kulturált megoldás sehol se létezik, a redőnyt is csak kókány toktoldókkal lehet rendesebben feltenni, mivel nincs rögzítési pont gyárilag kivezetve az ablakkereteken. Túl egyszerű, logikus és tökéletesen biztonságos megoldás lenne.

Előzmény: Ultras_1899 (1510)
Ultras_1899 Creative Commons License 2016.04.29 0 0 1510

Nem redőnyre gondoltam, hanem reluxára, amit az ablak belső oldalára kell felszerelni.

Előzmény: Törölt nick (1509)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.29 0 0 1509

És ha lehet motorosat, ne barmold szét az ablakodat azzal a kókány húzigatóssal, annyira otromba az egész, hogy szörnyű.

Előzmény: Törölt nick (1508)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.29 0 0 1508

Működik, tökéletesen le tudod mögötte hőszigetelni, így csinálnám én is. A vízszigetelésre ügyelj, s ha lehet olyan redőnyt vegyél ami szúnyoghálós. Az ablakra rakható fulltáblás egy kalap szar.

Előzmény: Kisfiatal (1506)
Ultras_1899 Creative Commons License 2016.04.29 0 0 1507

Sziasztok!

 

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van-e olyan reluxa rögzítési megoldás, melynél nem kell fúrni az ablakot? Műanyag ablakunk van a panelházban, és nem szívesen okoznék rajta maradandó nyomokat.

 

Köszi

Kisfiatal Creative Commons License 2016.04.25 0 0 1506

Üdv!

 

Működőképes lenne az a megoldás, hogy ablakcserénél az ablakot falsíkra tetetem, a redőnydoboz pedig felülre, a falra kerül? Jobban mondva valamennyire a falon, másik része meg lelóg az ablak elé(így lehetne megoldani csak).  

Ami kérdéses lehet, hogy ugye teljesen síkban kell legyen a fallal az ablak, vagy ha nem, akkor valamivel ki kell hézagolni a redőnylábakat(hungarocell pl?). 

NimiCsini Creative Commons License 2016.04.18 0 0 1505

Üdvözlet,

 

Redőny szerelés előtt állunk. Érd környékén.

Boros Gergő volt felmérni. redony-erd.hu

Ismeri valaki őket? Megbízhatóak?

Redex műanyag redőny lenne, vélemény?

 

Előre is köszi a tapasztalatokat.

Relaxvideo Creative Commons License 2016.04.08 0 0 1504

Köszi.

Egy bordó sötétítő van fennt, elég vastag. Fény legalábbis nem túl sok jön át.

De meglepődnék, ha jelentősen csökkentené a zajt. Vagy neked van ilyen tapasztalatod?

A záródása jó az ablaknak, igazából beszerelés után is ilyen volt a zajszint (jobbat reméltem).

Mit értesz az alatt, hogy "húzzam körbe"?

Előzmény: Törölt nick (1502)
Elefánt23 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 1503

Mi most úgy döntöttünk, hogy szalagfüggönyt szereltetünk pár helyre, csak még a színében nem vagyunk biztosak. Találtam ezt a cikket: http://www.zugszol.hu/hirek/milyen-szinu-szalagfuggonyt--rolettat--arnyekolot-valasszunk-/  Szerintetek jó ha ez alapján választunk?

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 0 0 1502

Üvegen belülre vastag függönyt tegyél hangcsillapításnak. Ha kívülre is tudnál tenni, például a redőny és az üveg közé viaszosvásznat mondjuk a lehúzható szúnyoghálóban a szúnyogháló helyett, az még jobban csillapítana, és az üveg nem tudna membránként funkcionálni, tudniillik hangszóróként viszi át az utcahangot, főleg ha 40 éves nagytáblás panelablak, de nálad cserélve volt. Nézd át a záródását és húzd körbe egyenletesre.

 

Többet nem tudsz tenni, maga a ház és a csövezés átviszi a testhangot, ha nincs zöldfelület, földes árok, akkor ennyi. A rezgések a felszínen terjednek.

Előzmény: Relaxvideo (1501)
Relaxvideo Creative Commons License 2016.04.05 0 0 1501

üdv,

1.emeleti panellakás, főút mellett, így mindig a hajnali buszra kelek :(

Ablakom egy 8 éve beépített Dako típusú, kb. 140x180-as (3 db-ból), úgy emlékszem 1.4 K-s.

 

Gondolkozom redőnyön, viszont leginkább a hangszigetelés miatt és kevésbé a fényzárás okán.

Az olcsó müa. redőnyöket felejtsem el, mert semmit nem érnek ilyen téren vagy már érezhetnék azzal is javulást?

Ha nem, mi a következő szint? Már csak pár évet szeretnénk itt maradni, így nem akarok drágát, ami időtálló ugyan,

de most nem az a fő szempont.

 

köszönöm a tippet

reikisgabi58 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 1499

Kb. duplája

Előzmény: Zöldár (1498)
Zöldár Creative Commons License 2016.03.13 0 0 1498

Ha szabad kérdeznem.

Mennyivel drágább az alu. mint a műa.  ?

Előzmény: reikisgabi58 (1495)
patakiv2 Creative Commons License 2016.03.13 0 0 1497

Milyen az a kínai redőny? Hol lehet beszerezni? Mennyivel olcsóbb?

Előzmény: BECKER red (1482)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.04 0 0 1496

"bejáródik" = megszokod.

Előzmény: reikisgabi58 (1495)
reikisgabi58 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 1495

Sziasztok!

Redőnyt cseréltettem, műanyag redőnyeink voltak, most alut szereltek fel. Nagyon szép, tetszik, csak egy kis apró "hibát találtunk: ha teljesen le van eresztve, akkor pár léc nem zár teljesen. A szerelők azt mondták, hogy majd bejáródik. Másnál is előfordul ez a kis szépséghiba, és ha igen, akkor tényleg "bejáródik"? 

ZomBika75 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1494

Sziasztok. Van egy problémás Velux GPU M08-as tetőtéri ablakom, a probléma az az hogy az egyik oldalon a redőny zsinúrja elszakadt. Honnan lehetne ilyet rendelni? Mert szétszedem és megcsinálom, az nem gond csak repair kit-et nem találok sehol. 

 

Üdv: Laci

ZomBika75 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1493

A bádoglemez (?) ugyanúgy fog kopogni. Ha nem szereted ezt a hangot akkor rá kell tenni valami nem fém de időjárásálló borítást. Esetleg Enkolittal ráragasztani zsindelyt vagy ilyesmi. Üdv

Előzmény: Borg Dolgozo (1492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!