Keresés

Részletes keresés

rozaa Creative Commons License 2015.10.04 -6 0 52703

Majd valaki tataRozza! Tegnap mentünk egy kört Pilisbororsjenőnél K- K+ Z- K bringa. A jelzések jók, tény, hogy mindet nem újították fel, volt ahol nem a szabvány kék színt használták. Ment a Pálos TT is, érdekes módon bringával is, a Jenői-torony alatt. Vadászat téma: vannak a tilos lőirányok, és vannak a vadász balesetek, amelyek a tiltások megszegéséből erednek. A vadászok nem teljes köpenyes lőszert használnak, a gyors és biztos halál érdekében, azaz ez nem átszalad a célponton, hanem belül deformálódva kicsit darálgat, hogy aztán távozáskor kiköpjön egy kis véres hurka-tölteléket. Szóval, most jó lenni karácsonyfának!

Előzmény: Törölt nick (52701)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 -6 1 52702

Lakott terület, járt út felé eleve nem lőhet egy bizonyos szögben meghatározott kivétellel. Pl. hajtáson (szárnyasnál) nem lőhetnek 2m alá és házak irányába. A rálövésnek milliónyi kritériuma van, pl. nem csak hogy nem lőhet rá a vadra, amíg nem tiszta, hogy nincs ott más, de ég akkor sem, ha azt kockáztatja, hogy egy golyóval több vadat is eltalálhat (magyarán meg kell várnia, hogy "szétálljanak" a vadak.

 

De ha visszagondoltok az utóbbi jó pár évre, nem nagyon fordult olyan elő, hogy a vadászok vadászbalesetben egymáson kívül vétlen turistát vagy sátrat, kerékpárt, autót lőttek volna meg. Általában egymást szokásuk egyelni... :)

Előzmény: donjuan1984 (52696)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 -6 1 52701

...."rozaa" túra után kissé leamortizált változata...? :)

Előzmény: rozaa (52690)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 -6 0 52700

...ez egy HDR kép, ha van ilyen beállítás a gépeden, akkor kicsit könnyebb. Ha nincs, akkor egy elég jó szoftver kell hozzá, meg sok-sok próbálkozás, hogy szépre összejöjjön.

Előzmény: Törölt nick (52686)
garass Creative Commons License 2015.10.03 0 6 52699

Aggtelekig nem annyira húzós a táv. De ha megcsúsznátok, a Pavarotti által javasolt régi kéken az országút felől megoldható. A határsávi kék (az Északi Zölddel együtt) áprilisban lett kitakarítva, azóta elképzelhető, hogy vannak belógó bokrok, mert maga az út is az utolsó részeken eléggé szűk csapássá válik. De ha nagyon akadályoz a bozót, akkor itt az utolsó kilométereken ki lehet menni a szlovák oldalra, ahol réten mehetsz egészen a  volt határátkelőhelyig. Igaz nem szabályos, de a kora tavaszi útbejárás során én is használtam ezt a megoldást kényszerűségből. De akkor többször, akár száz métereken is bozótos volt a csapás. Ez a festésnél ki lett takarítva.

A vadászattal kapcsolatban viszont jó hír, hogy a határsávban nem kell tartani ettől, mert itt hivatalosan tilos a vadászat. Kérdés, be tartja e mindenki. A hivatásosok biztos.

Tudom még javasolni megcsúszás esetére, szürkülettől erős lámpa használatát és ne csak fejlámpát, hanem például kézben lóbált másikat is, mert ez azért több irányba is látszik. No para!

Előzmény: donjuan1984 (52696)
pavarotti Creative Commons License 2015.10.03 0 6 52698

A leírt szabályok léteznek, viszont a szabályoknál erősebb tény, hogy szinte minden évben van (több) halálos vadász-baleset (bár az is igaz hogy ezek túlnyomó többsége társas vadászat során keletkezik).

Tehát csak erre ne építs, bár a kockázat valóban nagyon minimális.

Nyilván megint más a pálya ha a haladási irányodban bármikor puskalövést hallasz - ez úgyis elég erős élmény ahhoz hogy az ember átértékelje az elhatározását:)

 

Bár én talán inkább nem mennék, ha mégis, annyit biztosan tennék/terveznék, hogy amennyiben kicsit is szürkülni kezd, a K-Z elágazásban a régi kéken kimennék az országútra és világító zseblámpával a kezemben mennék Aggtelekig.

 

 

Előzmény: donjuan1984 (52696)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.03 -6 0 52697

 Semmi nem történt,csak nálam szakadt el a fonal! Nem várok köszönetet,de már nem tudtam kitörölni,a rendszer nem engedi.  További sikeres jelzés festést és túra szervezést.  Peace

 

 

Előzmény: rozaa (52695)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.03 0 6 52696

Köszönöm garass, a jókívánságot meg az elérhetőségeket is! 2 naposra tervezem, és első nap csak Aggtelekig megyek. Így azért megoldható.

Arról esetleg tudsz, hogy mennyire sikerült megtisztítani Aggtelek előtt az északi zöldet,

ahol már a kék is megy? A pecsételő helyek fórumán írták, hogy néhol nehezen járható.

 

A vadászattal kapcsolatban amúgy infót sikerült kapnom egy haveromtól aki most tanul vadásznak, így a jogi háttérről, illetve vadászati szabályokról is

friss infója van. Például az csak egy dolog, hogy kiteszik a táblát és meghirdetik a tilalmat, de ettől még nem lövöldözhetnek össze- vissza.

Az OKT útvonala valószínű azért sem esik bele a tiltásba, mert lőni csak akkor lehet, ha 100%-ban meggyőződött róla a vadász, hogy a vadon kívül emberben vagy más ingó vagy ingatlan dologban kárt nem tesz. A lesről sem a szép kilátás miatt lőnek, hanem mert fentről lefelé lőve a golyó hamarabb fog a földbe csapódni elvétés esetén.

Ha az út közepén áll a vad..és mögé nem lát be, akkor nem lőhet rá, be sem célozhatja, mert nem biztos, hogy mögötte nem talál el mást.

Szóval bízom benne hogy nem lesz gond.

Előzmény: garass (52688)
rozaa Creative Commons License 2015.10.03 0 6 52695

Nem szokásom gáncsolni, ha gondom volna azt nem így intézném. Az egyesület nevében pedig a fórumon jelenlévő tagság nevében/helyett is szeretném megköszönni. A nevem nem én vagyok, csak úgy hívnak. :)

Előzmény: Pulmy (52693)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.10.03 -6 0 52694

Szerintem poénnak szánta, csak lemaradt a smiley.

Előzmény: Pulmy (52693)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.03 -8 0 52693

   Minek gáncsoskodni ? Én csak megdicsértelek(már többedszer!) és elírtam véletlenül! No és akkor mi van? Irány a sarok térdepeljek kukoricára és írjam le 100x-or helyesen?

 

 

    Inkább egy danke vagy valami ilyesmi jobban illett volna.

 

    

Előzmény: rozaa (52690)
garass Creative Commons License 2015.10.03 0 7 52692

A tetőről kelet felé egy szakaszon erdőd, bozótoson megy át a földút, itt van mire jelezni. A mocsár után Zádorfalva felé pedig egy magántulajdon fa kerítés került az út déli oldalára, ami csaknem Zádorfalváig bevezet.

Előzmény: garass (52691)
garass Creative Commons License 2015.10.03 0 8 52691

Gömörszőlőstől arrafelé faoszlopok lettek leütve a festők által és arra kerültek a jelzések. Egyébként előtte itt is megjelentek az ominózus sörös dobozok.

Előzmény: Törölt nick (52689)
rozaa Creative Commons License 2015.10.03 0 0 52690

Na jó, de ki az a ROZZA ?

Előzmény: hörpölin (52665)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.03 0 6 52689

Megbocsátok! :-))

Valóban idejétmúltak valamelyest, hiszen tavalyiak az infók, azóta ha festettetek akkor biztosan minden O.K.

Bár a Karu-fészke tető körül és onnan Zádorfalva irányába nem sok hely van ahová jelzéseket lehet festeni, ez lehet a legizgalmasabb rész ebből a szempontból.

Előzmény: garass (52688)
garass Creative Commons License 2015.10.03 0 9 52688

Ami a látnivalókat illeti, magam is azt javaslom, ezekre érdemes időt szakítani. Ezért erre két napot is érdemes betervezni. Ez csak javaslat és persze az ütemezés magánügy.

  De már megbocsáss, a feltett hivatkozásodban leírtak kellően idejét múltak. Elfelejted, hogy azóta az egész kék vadonatúj felújításon esett át. Ezt itt több hullámban kibeszéltük. Ez alól nem kivétel az Aggteleki-Karszt sem. A jelzések minősége és mennyisége minden igényt ki kell elégítsen. Tehát elvileg mindenfajta segédeszköz nélkül (!) végig kell tudni rajta mennie nem Donjuannak, de egy laikusnak is. Ha mégis lenne valahol zavar, arról értesítést várunk, mert ugye csak az ördög nem alszik és elvileg egy év garancia is van a jelzésekre. Csak jelzem, az elmúlt öt hónapban a megye felé ilyen észrevétel nem érkezett. Tehát jó és sikeres túrázást Donjuan!!

Előzmény: Törölt nick (52682)
garass Creative Commons License 2015.10.03 0 8 52687

Az ÉSZAKERDŐ felhívása általánosságban az egész területre vonatkozik, hogy 9-16 óra között lehet túrázni. De egy konkrét kérdést nem árt feltenni az illetékes társaságoknak. hely, idő megjelöléssel, mert a fenti 7 órába nem fér bele Putnok-Bódvaszilas még rohanva is csak neccesen.

Talán ezek az elérhetőségek segítenek:

Putnoki Kossuth Vadásztársaság : pkvt@freemail.hu

Perkupai Egyetértés Vadásztársaság: Telefon: 0036-30/965-8866

esetleg Szentléleki Tibor vadászati ov. ÉSZAKERDŐ Zrt. Tel.:46 / 501 510

Előzmény: donjuan1984 (52666)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.03 0 6 52686

Köszi a cikket, nagyon jó kis írás, és egy biztos: a fotós is érti a dolgát! Nagyon szép képeket csinált, nekem ez tetszik nagyon:

 

 

Forrás: szeretlekmagyarországponthu, Lintz Gyula fotó

 

Szeretnék én ilyen képeket csinálni! Persze valószínűleg nem kevés utómunka eredménye (is) ez a szép panoráma.

Előzmény: HEV (52685)
HEV Creative Commons License 2015.10.03 0 6 52685

Egy szép számszaki összesítés:

 

Az utóbbi 3 évben komoly fejlesztéseket hajtottak végre az OKK útvonalán. Közel 3 milliárd forintos Európai Uniós támogatással újult meg az Országos Kékkör. Nyomvonalának és attrakciójának fejlesztése segíti a túrázókat, kirándulókat.

A benövésektől megtisztították a nyomvonalat. Jelzésfestéssel látták el és megtisztították a szeméttől végig a 2550 km-en. Összesen 10.000 indító, útirányjelző és információs táblát helyeztek ki. 210 helyszínen 21 konzorciumi partner bevonásával létesült vagy megújult 8 kilátó, 10 turistaház, 109 pihenőhely, 69 esőbeálló, 11 híd és 23 forrást láttak el medervédelemmel.

Pulmy Creative Commons License 2015.10.03 -7 2 52684
Most láttam az állami médiában egy ajánlót ,hoy jövö szombaton az Okk napja lesz a Dunán.Többször jelentkeznek majd mindhárom kék mellöl.Ez is jó marketing fogás,több haszna lesz ,mint a kis barna tábláknak ,bár a kettö már fokozza egymást.
Pulmy Creative Commons License 2015.10.03 -7 0 52683
Ezzel többen is így vagyunk ,bármit irunk jönnek a -ok.Söt taktikázik is a csávó.Meggyözödésem,hogy ez esetleg kettö beteg ember müve.Legyen ez a legnagyobb öröme az életben.Arra már gerinctelen ,hogy kiálljon nyiltan !Mind1,nem kell vele foglalkozni az jobban dühíti.

Ez a tegnapi eset ezzel a mindegy fószerral teljesen más kávéház ,maszogepnek lehet ebben igaza ,de evvel is kár foglalkozni.

Más :holnap elkezdem a Rákóczi Emlékhelyek Veszprém megyében mozgalmat .Útba fog esni az egyik pontja a holnapi túrán.
Előzmény: Törölt nick (52669)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.03 0 6 52682

Semmi gond, nem tartozol magyarázattal, te így látod jónak és kész! :-)

 

Tavaly én is így csináltam, bár jártam már erre korábban, így aztán már nyugodtan mehettem emlékezetből is. 

Szerintem érdemes elolvasnod a beszámolómat, a logisztikát letudtam reggel, ezért nem kellett a buszhoz sietnem, volt időm mindenre, a Gömörszőlősi kiállításokra, a Mohos-tavakra, meg a nyugodt kis erdei reggelire is!

 

viewArticle

Előzmény: donjuan1984 (52681)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.03 -6 0 52681

Annál a bizonyos agyaggalamb lövész telepnél Gyenesdiás, illetve a Nagy rét után után is ki volt rakva, hogy életveszély, tilos, stb. Odamentem, megkérdeztem és mondták, hogy nyugodtan menjek, arrafelé nem lőnek :) Mondjuk azért pár km erejéig még nem voltam túl nyugodt :)

 

A Tompa emlékház pecsételő hely, egy gyors körbenézésre, fényképezésre lenne idő; Gömörszőlősön a református templom kazettás mennyezete ami mindenképpen érdekel. 

Hobó, tudod a technika szerelmese vagyok, GPS van, tempó van, eltévedés nem lesz :) Na meg lehet hogy 1-1 napot el lehetne tölteni itt vagy ott, de akkor mi marad a következő 

bejárásra? :) Hollókőre is vissza akarok még menni pl., pedig ott eltöltöttünk egy bő órát és még a Vár- forrást is meglestük.

 

Mászógép, van láthatósági mellényem, illetve piros esőkabát, piros hátizsák, még sípom is akad, szóval fel tudok tűnni ha akarok :)

hadidoki Creative Commons License 2015.10.03 0 6 52680

Én is így érzem. Eddig a jó szóra mindig segítőkészséget kaptam. 

 

Túllihegni nem kell a problémát, de bagatellizálni sem szabad. Egyszerűen oda kell figyelni.

Előzmény: Törölt nick (52677)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.03 0 0 52679

Pontosan így van.

 

Előzmény: Törölt nick (52676)
jzp2107 Creative Commons License 2015.10.03 0 0 52678

nem, nem az országos kék

sőt még csak nem is mozgalom, csak olyan just for fun

tudod, van élet a túramozgalmakon túl is :-)

 

valóban a vértesi korlátozásban benne van az OKT-s kivétel de a többiben nem láttam, tehát ebből általánosítani nem mernék

 

 

Előzmény: Törölt nick (52677)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.03 -5 1 52677

Szerintem ha elmagyarázod a vadásznak, és megkéred, hogy javasoljon egy kerülő útvonalat, ne adj isten hajlandóságot mutatsz arra, hogy kirakj magadra egy ilyet: http://www.decathlon.co.hu/lathatosagi-fluo-karpant-id_8339134.html

 

...akkor nem hiszem, hogy elkerget, hogy márpedig senki sehova. Én még nem találkoztam olyannal, akivel nem lehetett értelmesen megbeszélni, hogy miképpen ne zavarjuk egymást. Nyilván ez azzal is jár, hogy jókora kerülő, vagy másik útvonal a dolog vége, de legalább nem lőnek agyon véletlenül és nem az marad meg, hogy "köcsögvadászok", meg a másik oldalon, hogy "hülyeturisták", és nem kell feladni a napi túrát se. :)

 

Ahogy nekem magyarázta itt mindenki bölcsen a cigánykérdéssel kapcsolatban, hogy amilyen az aggyonisten, éppolyan a fogaggyisten, ez ugyanúgy ülni szokott a vadászokkal kapcsolatban is. Ha normálisan, együttműködően áll hozzá az ember, akkor ők is átmennek a teljes elzárkózásból a kompromisszumkészség felé.

Előzmény: jzp2107 (52673)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.03 -6 1 52676

Ez az "amúgymegmindegy" szerintem valamelyikünk plusz regisztrációja, alkoholos befolyásoltság alatt írandó fröcsögés céljából. :D Ha kitiltják, akkor sincs baj, mert ott a másik alteregója az illetőnek. Legalábbis ezt érzem ezzel kapcsolatban.

Előzmény: jzp2107 (52674)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.03 -3 2 52675

Ez most az Országos Kék? Mert tudtommal annak a gerincvonala mindenütt kivételt képez minden tiltás alól. Vagy nem?

Itt felénk a Vadex nem tiltott, de amikor megkérdeztem, a körzetvezető testvér egyértelműsítette, hogy ha lenne is tiltás, az alól a Kék és a közvetlen környéke mentesül. A Vértesben a kiírásban is így olvastam ("kivétel az Országos Kéktúra nyomvonala").

Előzmény: jzp2107 (52670)
jzp2107 Creative Commons License 2015.10.03 -6 0 52674

szerencsére amúgymegmindegy +5-ös átlaggal bír :-)

Előzmény: Törölt nick (52672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!