Keresés

Részletes keresés

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.06.20 0 0 23804

Sziasztok!

Szakmai kérdés amibe az FMZ és az építésvezetőm is mást gondol.

A hétvégén lettek a nyílászátok betéve.

Konkrétan az a kérdésem, hogy a bejárati ajtó alá megfelelő e az XPS vagy sem.

Egyik szerint igen, a másik szerint valami keményebb kellene oda, az ablakos szerint meg ki kellene betonnal önteni.

Megmondom őszintén, hogy én XPS mellett tenném le a voksomat.

 

Szakemberek véleménye érdekelne, köszönöm! 

qwertz77 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 23803

Talán sem. És a kivitelezők utálják, mert a megosztás macerás, a vevő minél kevesebbett akar a garászra írni, de ha utólag nem ért ezzel eggyett a NAV akkor csúnya bünti van belőle :-(

Előzmény: sylvanus67 (23801)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.20 0 0 23802

Most még nem olyan rossz a helyzet, de olvassátok el ezt: 

 

http://24.hu/fn/penzugy/2017/06/20/hamarosan-megduplazodhat-az-uj-lakasok-ara/

Előzmény: Miros (23800)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 23801

És a garázs nincs egyben a házzal?

 

Mert akkor talán az egész háznak minősülhet.

 

Nézz ennek utána.

Előzmény: Miros (23800)
Miros Creative Commons License 2017.06.19 0 0 23800

Sziasztok, Valaki építtetett már generál kivitelezővel teljes házat garázzsal? Most mondta hogy a garázs részét nem fogja tudni csak 27%-os áfával adni, és már az első részlet (alap) költségeit is arányosította lakótér-garázs részletre és csak a lakótérre tett 5% áfát. Ez tényleg így van? Nincs valami megoldás erre? Köszönöm előre is.

sanyi27 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 23799

Igen elég húzós, de szerintem ettől bőven lehet lejjebb menni. Én úgy saccolnám tavalyi árakon 190-200e/m2 lehet az alja egy élhető háznak sok saját munkával. Generálban nem tudom mik az árak.

Pl. a mi esetünkben, ha a belső burkolatokat nem számolom máris 217eFt /m2-nél vagyunk. Vagy, ha prefa alu négyszögszelvény csatornák és bádogozás helyett acél van megint sokat ugrunk lefelé az árral.

Mi az alapterületet optimalizáltuk "spóroltunk", hogy az anyagminőségen ne kelljen. 

Aztán, hogy idén milyen árakkal lehet számolni nem tudom, mi még a nagy BOOM előtt kezdtünk.

 

 

Előzmény: sylvanus67 (23798)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 23798

Az viszont már elég húzós:-(

Előzmény: sanyi27 (23797)
sanyi27 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 23797

bútort nem számoltam bele, és nettó ár + nettó m2 ( a ház alapterülete nettó 85 m2 , bruttó 130 m2)

Előzmény: sylvanus67 (23796)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 23796

Mi nettó 235e/m2-nél járunk.

 

 

Azért pontosítsunk!

 

Mi nettó???

 

Meg azért bútort meg egyebeket ne számoljunk bele.

Előzmény: sanyi27 (23794)
sanyi27 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 23795

ja, mi az alföldön lapos telken építettünk, nincs pince, szuterén stb.

Előzmény: sanyi27 (23794)
sanyi27 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 23794

Szia!

Mi nettó 235e/m2-nél járunk.

Tavaly áprilisban kezdtünk, már bútorozunk udvart parkosítunk, kerítés, kapuk kész vannak. 

Mindent mi szerveztünk, sok saját munkát toltunk bele pl. teljes burkolás és festés, fűtés kiépítés, a szigetelést előkészítendő munkák.

Mondjuk amit megspóroltunk a munkadíjon azt elköltöttük az átlagostól drágább burkolatokra (pl. svédpadló), drága fa nyílászárókra és maga a homlokzati burkolat (falazott kisméretű tégla) is drágább, mint a szigetelésre felkent nemes vakolatos megoldás.

Előzmény: hatton (23792)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 23793

nagyon meredek: ebben az esetben azt jelenti, hogy gyanúsan olcsó

Előzmény: hatton (23792)
hatton Creative Commons License 2017.06.18 0 0 23792

köszönöm mindenkinek a segítőkész válaszát!

Tudom nem egyszerű,főleg így látatlanban.

De azt mondjátok,h a 250e/nm is drága kulcsrakészen?Mennyiből építkeztek ti?

Előzmény: sylvanus67 (23788)
Töck Jenő Creative Commons License 2017.06.17 0 0 23791

" a talajmechanika szerint kiszerkeszteni az egészet. "

Mármint a munkagödröt.

Előzmény: Töck Jenő (23790)
Töck Jenő Creative Commons License 2017.06.17 0 0 23790

Mégis, 10m-ként hány métert esik? Ha ennyire meredek akkor geodézia sem ártana és a talajmechanika szerint kiszerkeszteni az egészet. Anyja neve szintes plató. Utána jön a támfal meg a többi amit itt írtak az előbb. A drénnel összeszedett viztől meg is kell szabadulni valahol. Ha nincs drénezve akkor összegyűlik a víz, az se jó. Nem ismerem se a telket se az elképzelt házat, ezért csak félve kérdezem: Nem lehetne összeszerkeszteni a garázst, a bejáratot és a házat, hogy ne kelljen még külön támfal is? Egyébként azért olcsóbb a telek, mert macerás rá építeni.  Jó házat lehet rá építen (ha ügyes a terv) pl. szinteltólással, de nem lesz olcsóbb mint egy lapos telek egyszerűbb házzal.

Előzmény: hatton (23786)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.16 0 0 23789

Lehet, hogy kell támfal és drén is, amit át kell vezetni a támfalon. Egy támfal sok ásás, vasbeton és fémzsalu,  T talpat kell neki készíteni neki, excentrikusan.

Tételesen kiszámolva egy L alakú (16x 8méter) támfal 2.2 méter szintkülömbséggel, olyan 15e euró volt. 

A gépekkel nem nehéz kiszedni a földet, csak nagy reszűt kell készíteni. 

Készítsd el a talajmechanikai vizsgálatot mielőtt megveszed, ha nagyon mélyen van a sóderréteg, akkor mély támfalat kell készíteni, még több ásás és vasbeton fémzsalu. 

De a 1ooe-res felár csak ezért nem reális. 

Nem tud adni egy tételes árajánlatot csak a támfalra?

Előzmény: hatton (23786)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 23788

Az a 250000 Ft/M2 nagyon meredek, (mint a telked)  generalkivitelezesben

Előzmény: hatton (23786)
Yoshida Creative Commons License 2017.06.16 0 0 23787

Ezt ajánlom elolvasásra: http://koos.hu/2011/11/07/csaladi-haz-majdnem-szakadekba-szendehely/

 

Ok nem ír költséget, de látszik nem olyan egyszerű, hogy plusz egy réteg vízszig. :)

Előzmény: hatton (23786)
hatton Creative Commons License 2017.06.16 0 0 23786

Sziasztok!

 

Teraszos kialakítású meredek(de azért nem szakadék) telekre szeretnénk építeni 100nm téglalap alakú házat,aminek a tetejére parkolnánk.A telek az utca felől megy lefelé.A kivitelező sík telekre 250e/nm áron épít,itt most 300-350et mondott.Tudom hogy látatlanban nehéz tanácsot adni.Én úgy gondolom,hogy a földmunka után,amikor megkapjuk a sík alapot,onnantól ugyan az a módszer lép életbe mintha simán építkeznénk.Ok,ahol érintkezik a ház hátulja a földel ott vízzárás stb,meg gondolom támfalak is kellenek.Ezek így megnyomják a költséget?Vagy a probléma az,hogy sok földet kell elvinni?Nehéz föntről kiszedni a földet a géppel?Magyarul bejutni a telekre a meredeksége miatt?

Én csak attól tartok,hogy beleütközünk olyan problémákba,aminél tényleg elszállnak brutál mód a költségek.A telek nem olyan drága,de ha ennyire drága rá építeni akkor felejtős.Vagy túlaggódom?Talajmechanikai vizsgálat lenne előtte természetesen.Mire figyeljek mielőtt megveszem a telket?

A6V630S Creative Commons License 2017.06.15 0 0 23785

Helló mindenkinek!

 

Az ügyben jöttem, új ház építéséhez (most kezdték), keresnék gépészeti kivitelező csapatot.
Helyileg Hatvan-ban lenne.


Szükséges munkák : gáz, víz, szennyvíz, fűtés (ha értenek hozzá szellőzőrendszer és központi porszívó)

Gépészmérnök által készített terv és anyaglista van a kért munka elvégzéséhez!


Keresek olyan csapatot aki jól dolgozik és ehhez mérten nem arany árban.


Nem akarok olcsóskodni egyszerűen egy jó szakembert/csapatot keresek akik megbízhatóak, nem lehúzós áron!
A munka viszont közel van mivel az építkezés már folyik így ennek aktualitása 2-3 hónapon belül várható.

 

Tudtok e nekem ajánlani valakit?
Nagyon nagy segítség lenne számomra.
Ha van valaki felvenném vele a kapcsolatot és elküldeném a szükséges dokumentációt egy árajánlat elkészítéséhez.

 

Félreértés ne essék nem Árajánlatra utazok! Valós igény van a munka végrehajtására.

 

Itt vagy a saabe60@gmail.com emailre várok ajánlásokat.

 

Köszönettel
K.Szabolcs

Grossbau Creative Commons License 2017.06.14 0 0 23784

 Ne frusztráld magad. Nekem  100 felett van !!

Előzmény: Építkezek_yolo (23783)
Építkezek_yolo Creative Commons License 2017.06.14 0 0 23783

Isten lássa lelkem, hogy kezdem megutálni ezt a több felhasználóneves hülyeséget, bocs, a másik nick az "autós nickem" :D (marhára nem tudom, hogy miért használok kettőt)

Előzmény: Andriskaaaa (23782)
Andriskaaaa Creative Commons License 2017.06.14 0 0 23782

Szia!
Én most kezdem ez az építkezést, nincsen generál, én szervezem össze a szakikat. Itt próbálok mindent dokumentálni: http://elsoepitkezo.blog.hu illetve Facebookon (itt). Korábban pár választ leírtam már. :)

 

Szerintem ne félj attól, hogy neked kell összeszervezned a szakágakat, viszont 2 nagyon fontos fix pontot kell találnod! Egy normális és segítékész tervezőt (nekem megcsinálna a műszaki ellenőrzést is), illetve kell egy normális kűműves (illetve biztos ami biztos, én készítettem egy részletes kiviteli tervet a gépészetre).

 

A kűművesem munkafázisról-munkafázisra adta az árajánlatot, nagyjából láttam, hogy mik lesznek. Totál avatatlan vagyok, de megnyugtatott, hogy minden menni fog a saját ütemében. Lehet, hogy első blikkre nagy varázslat, de akik xx éve házakat képítenek, azoknak rutin az egész.

 

Amitől viszont mégis félek, az az építőanyagok beszerzése. Az még picit kínai, de a tervemben van teljes tételes épanyag jegyzék, ez alapján a kőművessel szeretnék egy ütemezést készíteni (mikor mi legyen a placcon).

 

Szerintem tényleg az egész azon múlik, hogy taláj szépen dolgozó szakikat, akik normálisan és segítőkészen állnak rendelkezésre. :)

Előzmény: Krisztián Haraszti (23780)
Alapi42 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 23781

Ez az elgondolás nem fog bejönni. Mert a tervező  nem  vállal / kicsi a valószínűsége  hogy vállalna /

  megbízott művezető - i tevékenységet, sőt

 a munkafolyamatok koordinálását sem vállalja.

 

 A tervező tervez, költségvetés kiírást és  árazást készít,  ezeket is külön megbízásra  és legfeljebb műszaki ellenőri feladatokat lát el. A befutott építész /tervező / még a részletrajzokat is másra testálja.

 Tehát vagy magatok vagy un. fővállalkozó !

Előzmény: Krisztián Haraszti (23780)
Krisztián Haraszti Creative Commons License 2017.06.13 0 0 23780

Sziasztok,

 

köszönöm a hozzászólásokat. Igen, gondolkodunk a saját kivitelezésben is, de kicsit tartunk a sok tennivalótól. Ha a tervező egyben a megbízott művezető, akkor kisebb eséllyel vág át a kivitelező, de ugye az is pénz.

 

Önerőből építkezés esetében, ez hogy néz ki dióhéjban? pl. kivel kell szerződnöm? Itt akkor minden szakembert nekem kell összevadásznom? Ha itt is a tervezőt bíznám meg azzal, hogy koordinálja a munkafolyamatokat?

Olyan még létezik, hogy pl. az alapozást mi magunk csináljuk? Vagy ez már tilos? Régebben még úgy ment a dolog, hogy az alapot a család, rokonok kiszedik, zsaluznak, betonoznak...az első munkafolyamat ahova szakembert hívtak az kőműves volt. 

 

 

Köszönöm!

 

 

 

 

 

 

 

Alapi42 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 23779

Mint írtad :

 

 "Azon nem gondolkoztatok, el, hogy ti szervezitek le az egészet?"

 Bizony így kell tenni és ebben a fázisban nem az apró részletekben elveszni.

 csak ismétlem :

 "Kitartás és jókedv megfűszerezve egy csipetnyi türelemmel ez a legfontosabb :)"

Előzmény: Nikolas Pe (23774)
Alapi42 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 23778

 Ja hogy te vagy a kérdező !  Ok.

 Tehát ezt szeretnétek :

 

 

"Amit szeretnénk:

- 90 nm hasznos terület 

- egyszerű formaterv

- egy szintes (normális sávalap)

- tégla építés (38-as tégla)

- kor követelményeinek megfelelő hőszigetelés homlokzaton, aljzaton és födémen is...

- egyszerű cseréptető

- gáz-cirkó fűtés (radiátor v. padlófűtés)

- átlagos minőségű burkolatok, szerelvények, nyílászárók."

akkor ne a kivitelezői  honlapokat nézegessétek,   főleg ne az áraikat. Azok akkor és ott igazak lehetnek. De sem az akkor sem az ott nincs kifejtve, így mese  vágyakozóknak.

 

 Megkeresel egy tervezőt, előadod az elvárásaidat. Ha megoldható, akkor a tervező  vagy el vállalja vagy nem. De olyan tervezőt fogadj fel,  aki a terveken kívül vállalja az előbb leírtakat, tehát Készít terveket, készít un. költségvetést, azt beárazza és elvállalja a művezetést is.

 Van ám a tervezésen kívül /amit sokan azonosítanak a rajzolással / sok egyéb művelet pl. a szakági tervezőkkel való egyeztetés és a többi.

 Sok pénz és rátermettség kell ehhez. Vagy rábízni valakire aki a sok pénz kétszeresét fogja kérni.

 

Előzmény: Krisztián Haraszti (23773)
Alapi42 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 23777

És erre :

 " Es a lenyeg egy megfelelo reszletessegu terv, idealis esetben tervezoi muvezetessel, de ezt NEM a kivitelezotol mert akkor siman elvisznek a susnyasba, hanem te sajat magad kulon valasztott emberrel."

 

 

  Kiegészítve a terv   az  un. költségvetéssel.

 

Ami a következőképpen  jön létre :

 

 Megbízunk valakit a költségvetés készítéssel  , ez a legpraktikusabban a tervező lehet. Természetesen ezért külön díjazás jár,  nem része a tervnek. Mondjuk egy tervező a tervezési díj  harmadáért elvégezheti.

 Nos ez a költségvetés is  több részből áll : van az un, nyers költségvetés kiírás. Ha ezt beárazza a tervező, akkor az az árazott költségvetés Mire jó ez ? csak arra , hogy legyen egy irányár ... méghozzá részleteiben. ez az irányár senkire nem tartozik csak az építőre és arra aki készítette.

 Aztán az un. nyers vagy árazatlan költségvetéssel lehet árajánlatokat kérni az illetékes kivitelezőktől.

 

 Ha  a két munka között lényeges eltérés van akkor valaki hibázott. Vagy a tervező vagy az ajánlattévő. Természetesen   ez a költségvetés sok sok tételből áll. Néha többszáz.

 

 A megrendelőnek viszont nagyon fegyelmezettnek kell lenni. Nem szabad sokat változtatni. A változtatás  mindig felhívás áremelésre.

 Tehát  tervezés, költségvetés készítés az beárazása  díjköteles.

 Viszont az árajánlat az mindig ingyenes.

Alapi42 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 23776

Jó meglátások !

Előzmény: Axióma (23775)
Axióma Creative Commons License 2017.06.13 0 0 23775

Kezdjuk azon, hogy ne keverd a szamokat (netto vagy brutto negyzetmeterhez adott atlagos netto vagy brutto forint - ebbol csak a neked legjobban tetszo, a netto negyzetmeterenkenti brutto forint az, ami nagyon ritkan van reklamkent leirva...).

Masreszt meg arra figyelj, hogy amire szerzodsz, az egyreszt teljesen reszletes legyen (nemreg irta valaki, hogy latvanytervet vettek uveglapos erkelykorlattal es kozben az ajanlatban mar csak korlat van, a valosagban meg valami minimal kivitelezes, kezeles minden nelkul, tehat nem kulcsrakeszen).

Harmadreszt NE csak a vegso arat nezd, nehogy a szokasos trukkel probaljanak megvezetni ("fejnehez" koltsegvetes, amibol a vallalkozonak kb. barrmikor buli kiszallni, te sose tudod %-osan aranyositott penzbol befejeztetni).

Es a lenyeg egy megfelelo reszletessegu terv, idealis esetben tervezoi muvezetessel, de ezt NEM a kivitelezotol mert akkor siman elvisznek a susnyasba, hanem te sajat magad kulon valasztott emberrel.

Teszem hozza, mondom mindezt laikuskent (es anno egyszer epitkezokent - most is epitenenk, ha jo lenne a nem csok-osoknak is a gazdasagi kornyezet hozza, ertsd arak es szakemberek).

Előzmény: Krisztián Haraszti (23773)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!