Keresés

Részletes keresés

409 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 7613

Miután úgy kérdezte, hogy a --görög útviszonyok--, akkor ez Evzonitól, Toloig.

Ez gyakorlatilag az Egnatia Odos előtti ~30km-t* és a Peloponnesoson az utolsó 50-60km-t kivéve autópálya.

 

* haladósság szempontjából ez, az ott szokásos leállósávos közlekedés miatt, szinte autópálya.

Előzmény: Törölt nick (7612)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.14 0 0 7612

Hol van, hol nincsen, de többnyire van.

A teljes út hosszához képest szinte elhanyagolható, ahol nincsen.

Ami jelenleg Szerbiában hiányzik, az (hasonlóan a Görögországihoz) épül, 

a jövő szezonban talán már eredménye is lesz.

Előzmény: kiskavicska (7611)
kiskavicska Creative Commons License 2014.12.14 0 0 7611

Sziasztok!

 

Én a görög útviszonyokról érdeklődnék, azaz pontosabban az autópálya viszonyokról. Tolóba mennénk Szegedről, és tapasztalataim szerint a térkép nem minden esetben megbízható.

Esetleg tudna segíteni valaki abban, hogy hol van/nincs autópálya ezen a szakaszon?

Köszönöm előre is a válazt!

Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.12.09 0 0 7610

Valószínűleg nemcsak hazafiságból fognak nyaralni a Krim félszigeten az oroszok mostantól pár évig.

 

A rubel vásárlóereje az elmúlt évben kb. 40 %-al csökkent, egyre szűkebb az a réteg, akik külföldre tudnak utazni  nyaralni.

 

Ha tényleg támogatni fogják náluk a krimi nyaralást, akkor remélhetőleg oda mennek nyaralni nagy számban, mi meg nem "élvezzük" őket a világ minden tengerpartján.

 

Az más kérdés, hogy a tengerpartokon a szállodák hogyan reagálják le az orosz turisták számának csökkenését, lehet, hogy akciózni fognak, ami nekünk is jó.

Előzmény: 409 (7609)
409 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 7609

Remélhetően igazi hazafiak és ezentúl a Krim-be nyaralnak majd.......

Előzmény: kerkyra (7608)
kerkyra Creative Commons License 2014.12.05 0 0 7608

Vagy  orosz.....

Előzmény: 409 (7607)
409 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 7607

És sehol a japán turista seregek??  :-))

Előzmény: Törölt nick (7606)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.30 0 0 7606

1900

 

szkati Creative Commons License 2014.11.20 0 0 7605

Mi jóval túl vagyunk az ünnepelt korán, de miután 2 gyermekünk  nem gondoskodik unokaáldásról, hát amíg tehetjük utazunk. A mindennapjainkat igen egyszerűen éljük és az utazás a szenvedélyünk. Utaztunk a gyerekekkel is akkor, amikor a józan ész nem ezt diktálta volna, de egy percig nem bántuk meg. Más pénzt gyűjt, mi meg élményeket.

Tunéziát addig szerettük, míg a második alkalommal a szállodai szobánkból, a bőröndünkből nem tűnt el pénz, a fiókunkból meg a takarító csajoknak szánt csokoládé. Madriddal kezdődött, és be is fejeződött a spanyol kalandozásunk, mert megérkezésünk után 10 perccel a férjem jól bevált fotós táskájából tűnt el a 60-dik születésnapom megünneplésére szánt összes pénzünk. Mi is hibásak voltunk. Hiába, hogy ott a munkanélküliség már megélhetési lopásokba torkollik, de soha nem megyek oda még egyszer, ahol minket valamiféle indokolatlan anyagi kár ért. Lehet az az ország a világ legszebbje. Mexikóban, egy ATM-ben lemásolták a kártyánkat, lenyúltak róla  úgy 200 ezer Ft-nyi pesót, és csak a bank előrelátásának köszönhető( biztosítva volt), hogy visszakaptuk, mert hogy bizonyítani tudtuk, hogy a pénz felvételekor mi már ott sem voltunk.

Szóval lehet kalandozni mindenféle országban, mert hogy a világ csodaszép, csak ésszel:))

9 görög szigeten jártunk és imádtuk mindegyiket. Igaz, hogy az elmúlt 20 évben kicsit megváltoztak ezek a szigetek, de akkor is szépek és élvezhetők a természeti adottságok, ha az egyéb körülmények már nem annyira jók, mint korábban. Globalizáció. Sajnos, de hát ez van.

Fiatalabb lehetsz nálunk, szóval a tanácsom, hogy menj és élvezd. Provance, Puglia, Toszkána és ha teheted, akkor Ázsia. Ott megtalálhatja az erre fogékony ember a szépet és a végtelen nyugalmat. Én már csak tudom, hiszen a 40-dik házassági évfordulónkat készülünk megünnepelni Kho Phanganon:))

Sok szép élményt kívánok a jövőben!

Előzmény: Pierr_Kardán (7604)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.11.20 0 0 7604

Az igazság az, hogy bár nagy Görögország rajongó vagyok, de én nem fogok ennyi helyre eljutni Görögországban, mert annyi szép hely van a világon, hogy szerintem vétek lenne csakis egy-két országba menni nyaralni, utazni.

 

Mivel sok országba szeretek utazni, elég sok fórumot olvasgatok, ahol olvasom, hogy sokan évről-évre nemhogy egy országba, hanem ráadásul mindig ugyanabba az apartmanba utaznak. Ez egyrészt jó, mert valószínűleg sokkal problémamentesebben utaznak, mint azok, akik mindig máshová mennek. Másrészt szerintem ők sokmindenről lemaradnak, kevesebbet látnak a világból, mintha mindig új helyeket fedeznének fel.

 

Sok kedves országom van (Tunézia: a Szahara szerintem szintén a kötelezően meglátogatandó uticélok között van, Törökország: a tengerpart egyesíti Görögország és Horvátország szépségeit és elképesztő mennyiségű látnivaló van az országban, Egyiptom: Luxor és Kairó mellett a Vörös tenger élővilága is páratlan, Olaszország: a történelmi látnivalók és az emberek életvidámsága, Csehország, Franciaország, Belgium, meg stb. stb.)

 

A beszélgetés itt abból indult, hogy hova küldje az ember a 60. születésnapjukra a szüleit, akik kicsit nehezen mozognak, kicsit ragaszkodnak az otthoni megszokott dolgaikhoz. Szerencsére sok jó ötlet jött, a világ szép és sokszínű :-)

Előzmény: szkati (7603)
szkati Creative Commons License 2014.11.20 0 0 7603

Nálam egy szinten vannak Egyiptomban a piramisok és persze Luxor.

Az meg, hogy ki, hogyan rangsorolja a különféle görög szigeteken, szárazföldön lévő látványosságokat, az szubjektív. Nyilván mindegyiknek meg van a történelmi jelentősége, és szép a Johannita vár Rodoszon,( láttad Attilát?), de a Lovagok utcája nekem nagyobb élmény volt. Valamint Rodoszon( remélem nem tévedek és ott láttuk) Nora és az ásatások igencsak megfogott. Korfu óvárosa nagyon aranyos,( a Szent Spiridon templommal együtt), de nekem erről leginkább csak a Durell regény jut az eszembe.

 Viszont mindenek felett, az eddig látott összes görög sziget közül Rodosz a kedvencem, pedig sokat láttam. Talán még Naxos és Santorini, de mindegyiket szerettem, mert mindegyik valamilyen módon más.

Előzmény: Pierr_Kardán (7596)
geodo1 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 7602

csatlakozva tiborpapához, én se gondoltam, hogy vitaveszély volna :), sztem végre kialakult egy kis társalgás görögországról, aminek én személy szerint nem kicsit örülök.

ugyanis őszintén szólva sajnálom, hogy miközben az olasz topikokban, vagy az említett törökökben élénk és rendszeres élet folyik, a görögökben alig (és sajnos ami van abban sincs sok köszönet: mennyi idő lejutni autóval, váltsak-e macedóniában, hogyan lehet rodoszon/korfun/akárhol a reptérről bejutni, van-e 746. pékség falirakiban/sidariban, hol és mennyi a taxi, stb., stb...csak az országról, arról nem esik szó, vagyis csak alig).

 

úgyhogy, sztem hajrá nüansznyi különbségek. :))

Előzmény: Pierr_Kardán (7598)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.19 0 0 7601

pont a lényeget hagytam le :(

 

Előzmény: Törölt nick (7600)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.19 0 0 7600

Leírtál egy igen fontos szót: "beszélgetést"

 

Szerintem az egy igen fontos dolog, hogy az emberek (fiúk-lányok, bácsik-nénik és vica verza, no meg keresztben is) beszélgessenek egymással, mondják el a véleményüket, benyomásaikat, vesszőparipáikat, csatlakozzanak mások véleményéhez, vagy éppen csakl olvasgatva hallgassanak a háttérben. Ez is egyfajta beszélgetés.

Magam főleg ezért járok az egyes fórumokra, érdekel a mások tudása, tapasztalata, véleménye.

 

Előzmény: Pierr_Kardán (7598)
zsizsikke Creative Commons License 2014.11.19 0 0 7599

Off

Félre, de milyen jó irányba :)

Előzmény: Pierr_Kardán (7598)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.11.19 0 0 7598

Alapjaiban egyetértünk, annyira pedig nincs uborkaszezon, hogy a nüansznyi különbségeken vitába kezdjünk :-)

 

(Azt mindenképpen hozzá kell tennem, hogy valószínűleg félreérhetően fogalmaztam, mert az általam felsorolt görög nevezetsségeket nem a krétai látnivalók elé soroltam, hanem melléjük. Valóban kevés az általam felsoroltak között az igazi ókori, mert akkor kellett volna jópár olyat is sorolni, amelyek a jelenlegi Törökország területén vannak /Side, Perge, Ephesos, Aspendos, stb/ ami megint félrevitte volna a beszélgetést.)

Előzmény: geodo1 (7597)
geodo1 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 7597

Megértem feltétlen Kréta rajongásodat, de a Krétán lévő látványosságok legjobb esetben is csak a második sorba férnek fel olyan görög vetélytársak mellett, mint az Olympos hegy, a Meteorák, a rodoszi Johannita vár, az Athosz hegy, Korfu óvárosa. - márhogy szerinted van így, mások szerint meg máshogy. mert mondjuk azt tartják, hogy krétáról ered az ókori görög kultúra, és nekik a bölcső a legfontosabb. nem tudom van-e ilyen, de például simán lehet ez is. vagy nem tudom, például lehetnek, akik görögországban a görög emlékeket keresik, a velenceit olaszországban, ezért nem szeretnek bele kerkyrába, legyen bármennyire is szépséges kis város.

 

mivel ugye ezek eleve tök szubjektív dolgok (például, szerintem eleve nincs is olyan, hogy bármit is látni kell, csak olyan van, amit látni szeretnék), ráadásul még sok-sok mindenfajta érzelem, emlék, lelki behatás is rárakódik, rárakódhat a dologra, ami mind-mind befolyásolja az embert és ez így is van jól. mindegyik említett helynek megvannak a kis túlzással akár személyenként változó előnyei, hátrányai, ebből eredő vonzási faktora, különböző szempontok szerinti fontossága, satöbbi. így sztem teljesen felesleges és értelmetlen összemérni őket vmely kulturális vagy tudományos vagy nem tudom milyen ismérv együttesére hivatkozva.

 

 

 

Előzmény: Pierr_Kardán (7596)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.11.19 0 0 7596

Egyiptom nem a "megyek, ha kedvem van" kategória. Te is írtad, hogy Velencét - tömeg ide vagy oda - látni kell. Ugyanez van a piramisokkal is, az biztosan benne van mindenkinek a listájában, tehát Egyiptom a kötelező kategóriába tartozik az utazóknál.

 

Hasonló a helyzet az Akropolisszal is, ha valaki Görögországról beszél, akkor Athén feltétlenül meglátogatandó.

 

Megértem feltétlen Kréta rajongásodat, de a Krétán lévő látványosságok legjobb esetben is csak a második sorba férnek fel olyan görög vetélytársak mellett, mint az Olympos hegy, a Meteorák, a rodoszi Johannita vár, az Athosz hegy, Korfu óvárosa.

 

Tehát ha valaki egyszer megy az életben Görögországba, akkor minden további nélkül el tudom fogadni, hogy nem Kréta lesz uticélja.

 

Sőt, azt is el tudom fogadni, ha valaki választhat, hogy az egy utazás az Egyiptom, vagy Görögország, akkor nem is Görögországot választja.

Előzmény: szkati (7592)
szkati Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7595

Hát abban nem vagyok biztos, hogy bármely autóbuszos és szervezett úton ilyeneket látnál ezen a csúnya, nagy szigeten.

Előzmény: Pierr_Kardán (7588)
szkati Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7594

 

Látod a hegy tetejét?

Előzmény: geodo1 (7593)
geodo1 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7593

igen, elhiszem, h csodálatos lehetett kréta májusban, bizony irigyellek érte! :) bár tudod mi hiányzik nekem mikor úgymond 'nem szezonban' járok görögországban? a kabócák hangja. :) persze rengeteg minden kátpótol ezért, de mégis, nekem velük együtt az igazi. :)

Előzmény: szkati (7590)
szkati Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7592

Hát az nekem is nagyon emlékezetes volt:)) Azóta nem is megyek Egyiptomba. Kevés ember nem találkozik a fáraók átkával, de aki találkozik, az megjegyzi egy életre.

Előzmény: Pierr_Kardán (7589)
szkati Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7591

Biztos igazad van, de annál kiábrándítóbb nem volt, mikor pár éve szeptemberben Lindoson ( és a Szent Pál öbölben) szinte egy lélek sem volt.Velencét, tömeg ide-vagy oda, azért az ember nem hagyja ki:))

Ami meg a meltemit illeti hát annyira nem dolog beletalálni, hogy hol nem ér el. Mi utoljára 3 hetet töltöttünk Stegnán, és én már bizony imádkoztam volna egy kis szélért.

Krétából persze nem lehet lefaragni. Akkora, amekkora. El kell dönteni, hogy vagy a homokban fekszel, vagy megnézed Matalát, Ayos Nikolaust, Maliát( isteni fürdős hely), Hanját, Herakleont, Knosszoszt és nem utolsó sorban a Lassziti fennsíkot. Mindegyik marha jó hely és annyira sokat egyikért sem kell utazni.

Előzmény: Pierr_Kardán (7588)
szkati Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7590

Igazad van, de mi szeptember közepe előtt sose voltunk, illetve voltunk májusban Krétán, ami életem egyik nagy élménye volt. Még havasak voltak a hegytetők, viszont a tenger már fürödhető volt.

Előzmény: geodo1 (7587)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7589

Ha más táj is szóbajöhet, akkor ajánlom, hogy nézz utána egy nílusi hajóútnak. Az is nagyon emlékezetes lenne a szüleidnek.

Előzmény: sasa133 (7585)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7588

Rodosznak és Krétának csak az előnyeit ismerem, hátrányait nem. Mondanál egy párat?

 

Rodosz látnivalókban gazdag része ma már egy turistagyár. Futószalagon megy minden, sok esetben a velencei városnézésnek megfelelő mennyiségű ember tolong a népszerűbb helyeken.

 

Aki nem spiller a szigetet illetően, az pórul járhat a tengerpari szállással, ha nem körültekintően (vagyis nem szerencsésen) választ, az egy életre megjegyzi a meltemi szél nevét.

 

Kréta pedig egyszerűen túl nagy, ha a látnivalók tizedét meg akarod nézni, akkor egyfolytában utazni kell a szigeten. Az ottani, így megnézhető látnivalók pedig még mindig elmaradnak egy görög klasszikus autóbuszos túrán látható látnivalóktól.

Előzmény: szkati (7574)
geodo1 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7587

az Anthony Quinn öböl olyan, amit addig csak  álmaimban láttam- és augusztusban nem lehet 'hozzáférni' szinte annyi ott az ember. ahogy kis túlzással lindosból se látsz semmit ekkor, akkora a nyüzsgés a keskeny kis utcákon (ráadásul nem is mondtam ilyet, h a turistáknak építették akármelyik történelmi részt is a szigeteken vagy bárhol, hát persze, h nem).

 

de újra mondom, én totálisan megértem, sőt, osztom az elfogódottságodat, mindkét említett sziget esetén, ahogyan rodosz 'szeles oldaláról' is pontosan ez a véleményem ami neked; de ettől még vannak olyan tulajdonságaik, amelyek alapján másoknak kizárható helyszínek lennének, és túlzás azt állítani, hogy csakis előnyeik vannak, hátrányaik nincsenek. legalábbis szerintem.

Előzmény: szkati (7586)
szkati Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7586

Hát nem tudom. Rodosz városában a Lovagok utcáját - ami egyedülálló, akárcsak a kikötő- nem turistáknak építették és Lindost sem. A turisták elmennek megnézni, amit megtiltani nem lehet nekik.

A sziget déli része( és az igazán szeles oldala) olyan fantasztikus természeti szempontból, hogy bár jártam 1-2 helyen, ilyen színű tengert és ilyen vad hullámokat még sehol sem láttam.

Ha azt mondod, hogy Faliraki turistás, azt aláírom. Ott tombol az ifjúság és tegye azt, de az Anthony Quinn öböl olyan, amit addig csak  álmaimban láttam.

Előzmény: geodo1 (7577)
sasa133 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7585

Nagyon köszönöm mindenkinek. Remelem nem kavartam vitat a forumon, minden info hasznos. Nyilvan nem tudjak, es nem is akarhatjak 7-8 nap alatt megismerni az igazi Görögorszagot, ez lehetetlen. De szeretnem, ha olyan helyre utaznanak, ahol legalabb belekostolhatnanak: latnak, hogyan elnek a helyiek, csepp kultura is lenne a dologban, de nem azert messze nem amolyan 'utolso romokat is nezzük meg' tipusu emberek. Emiatt ertelemszerüen kerülnem a bulivarosokat, reszeg angol hordakat, es inkabb valami nyugisabb helyet keresek nekik. Megnezem Santorinit alaposabban.

geodo1 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 7584

pillants rá a török ai-kínálatra, könnyen lehet, hogy az az, amit igazán keresel.

Előzmény: sasa133 (7581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!