Keresés

Részletes keresés

ppmr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1962
köszi
Előzmény: Hörpi (1961)
Hörpi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1961
ravak.hu -n vannak árak is
Előzmény: ppmr (1959)
ppmr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1960

Zsomica!

Hogy álltok az építkezéssel? A tervezett kb 110e/nm árba belefértek még? (emlékeim szerint még építkeztek)

ppmr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1959
A műanyag zuhanyajtó mibe lehet kb?
Előzmény: Jamie25 (1958)
Jamie25 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1958

ppmr: sajnos ezt nem tudom megmondani, mert párom rendelte. Valamilyen csomagküldő cég, akik ilyennel is foglalkoznak.

 

zsomica: sajnos nem kérdeztem még utána, ismerve az üvegárakat, a ragasztotta meg sem mertem kérdezni! Majd 2 m2 ami nekem kellene, úgyhogy az a legolcsóbb üvegből is egy huszas legalább. Lehet hogy valamilyen policarbonát jobb és olcsóbb megoldás lenne, könnyebb vágni akár házilag is. Ehhez még jönnek a vasalat és tömítő anyag árak, nem beszélve a dübelekről amik ekkora súlyt biztonságosan meg is fognak, ezekhez csavarokból is valami speciális(nagyon keményen rozsdamentes) kell szerintem.

 

Előzmény: ppmr (1956)
zsomica Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1957

hát igen, ennyiért már van rendes kabin is, nálunk is a méret lett az, ami végül eldöntötte, h épített lesz

a legszebb megoldást ferdén betett ajtóval tudtuk elérni, ilyen gyári tálca pedig nincs, ha egyenes maradt volna az ajtó, akkor pedig a 100x120-as tálca már nem ugyanaz az árkategória, mint a 90x90-es

 

Üvegeseket kérdeztél már, hogy méretre mennyiért csinálnak ajtót? Nekem még csak találnom sikerült olyat, aki foglalkozik vele, de árat még nem tudok. Nekünk elég lenne 70-es v. 75-ös ajtó is, nem kellene a szabvány 80-as. Ennél kisebbet meg nem találtam.

Előzmény: Jamie25 (1955)
ppmr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1956

Valóban nem kicsi a fürdőszobátok :)

Milyen katalógusból rendelted? Márkanév esetleg....

Előzmény: Jamie25 (1955)
Jamie25 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1955

ppmr: a fürdő 2,8x3 méteres. a kabin 110x130-as méretű lett(nem mondható kicsinek szerintem), így jött ki kevés vágással Ytongból! Az üvegmozaik ára ott vana  többi között, nálunk ennyiért lehet venni. ha nem veszel meg egy dobozt (~4m2) akkor drágább bontva, m2-re kérve kb. 500Ft/m2 rá a felár, 3 m2(vagy feletti mennyiség) esetén már érdemes elgondolkodni hogy dobozzal vedd, mert ugyanannyi majdnem és akkor 1m2-el többet kapsz. Pár hete vettem konyhába bézs keveréket náluk, még most is ennyi. többi helyen jóval drágábban találtam csak.

A sokkolást a festésre értettem. Pont azért mert festettem és nem csempéztettem. Burkolni csak 40m2 kellett nekik, igaz az 5 nap volt 2 embernek a bonyolúltsága miatt (több helyiségben keretbe rakott diagonál helyiség találkozásokkal).

 

Ajtó és zuhanyfüggöny téma: lehet venni olyan vasalatot amit nyitásnál meg kell emelni. Így mikor zárva van akkor ráül mondjuk a peremre és szigetel egy szilikon tömítővel. Nem tudom a képen mennyire látszik, nálunk 20cm magas pereme van a zuhanyzónak hogy ne folyhasson ki a víz ~ 200litert tud elraktározni, így csőtörés esetén is el tudja vezetni a lefolyó. 

Függöny tényleg nem egyszerű vétel, mert a jó minőségű eléggé drága , akár 10.000Ft felett kezdődik... az nem tapad és az anyag a sima szövethez hasonló, mégsem ereszti át a vízet. Mi egy katalógusból rendeltünk ilyet, nem műanyagos tapintású, még is megfelelően használható. A peremen belülre kell a függönyt tenni és így nem engedi ki a vizet.

Elsődlegesen csigaház alakú kabint szerettem volna, de ebből a burkolható váz több mint 200.000Ft, tálca nélkül! Felépíteni meg nagyon macerás lett volna.

 

zsomica: mint látod mi jól értettük egymást, ezért is kérdeztem hogy hol lehet olcsóbban venni. Én anno kerestem mindenhol ami elértem, de az általad is említett árakkal találkoztam csak, az meg egy olcsóbb komplett kabin ára. Egyébként megkockáztatom hogy mindennnel együtt( termosztátos csap, zuhanyszett, függöny, állítható méretű függönytartó rúd ) így is több mint egy 100-as lett, tehát nem éppen olcsó mulatság, csak elsőre tűnik annak. Ezért az árért pedig akár egy jobb minőségű alap felszereltségű- de komplett- kabin is megvásárolható! Nálunk inkább az döntött, hogy ez tetszett meg és nagyobb méretűt akartunk, a rendelkezésre álló helyet kihasználva. Erre pedig a szabvány méretek kevés lehetőséget adnak.  

 

 

Előzmény: ppmr (1949)
szs75 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1954

Na, ebből látszik, hogy mennyire amatőr vagyok, de te tökéletesen megértettél. Igen, arra gondoltam, aminek az oldala burkolható, mert bennem fel sem merült, hogy valaki egy egész tálcát be szeretne burkolni, mert akkor minek. Biztos megvan ennek a miértje, csak én nem tudom, pedig nem is vagyok szőke :).

 

Egyébként nem akartam a nevét kiírni, de ugye R a kezdő betű, és "a nem látó" szinonímája a vége :). Mindenhol annyiért lehet kapni, de gondolom, így nem mondtam semmi újat, ha másról beszéltünk.

Előzmény: zsomica (1950)
ppmr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1953

Ha később teszem fel, szintén a felmosás miatt kell a zuhanyfüggöny. :( Ajtóval az igazi, de azon nem keveset lehet spórolni.

Bár azt írtad van műanyag is, nem csak üveg. Gondolom az olcsóbb.

A fürdőszobai árvíz nálunk is megvan, ezért is lenne jó ilyen zuhanyzó.

Előzmény: zsomica (1952)
zsomica Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1952

a zuhanyfüggönyről elég hasonló a véleményünk :-) és van, ami nem cuppan rá az emberre, de ettől még nem szerettem meg

a tolóajtókról még annyit, hogy ahol a fix és a mozgatható rész találkozik, azt egy gumi valamivel szokták szigeteltté tenni. Nem tudom, gyártanak-e már olyat, ami tényleg nem engedi ki a vizet, én állandóan moshattam fel a fürdőszobát...

ami az ajtót illeti: elég húzós, viszont később is fel lehet tenni

Persze mindent a ti lehetőségeitek szerint kell értékelnetek és választanotok.

Előzmény: ppmr (1951)
ppmr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1951

A legolcsóbbat lehet, hogy én sem venném meg. "olyan" is lehet.

Viszont ez a megoldás az ajtó miatt elég drágán jön ki. A zuhanyfüggönyről meg nincsenek jó emlékeim, bár biztosan van abból is "normális", minőségi, ami nem tapad pár csepp víztől.

Előzmény: zsomica (1950)
zsomica Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1950

Sziasztok,

 

látok némi félreértést a burkolható tálca ügyében. Ami tényleg burkolható, az 65e körül van, gyárilag meglejtetve, tetszőleges méretre vágható. Amiről szs75 beszélt, az a sima 90x90-es akril tálca, aminek van olyan változata, aminek az oldalát lehet burkolni, de a felületét nem - ha tévedek és félreértettem, lszi javíts ki és akkor engem is nagyon érdekel, hogy ez milyen tálca.

 

ppmr, a fürdőszobás, hidegburkolatos topikban, ha jól emlékszem, volt, akinek olcsóbbra jött ki az épített, mint a rendes gyári. A barkácsáruházas olcsó változatokat én már nem venném meg, sokkal gagyibbak, mint a rendesek.

Ami még saját tapasztalat: műanyagot és tolósínes változatokat, ha lehet, kerüld el, nem lehet tisztán tartani őket.

 

A csak ajtó témában (1 db nyíló kabinajtó): üveget a legolcsóbban 60e-ért találtam, felső határ a csillagos ég, műanyagot nem néztem.

 

Üdv,

Zs.

Előzmény: Jamie25 (1948)
ppmr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1949

jaja.....emlékszem már a házadra!

Sokkolta őket a hír? :) Pedig nem volt vele annyi melójuk- gondolom. Üvegmozaikra azt gondoltam, hogy drága. De ha annyi, mint a rendes csempe, klassz, mert jobban is néz ez ki.

Szóval nagyon klassz a zuhanyzód. Mekkor a zuhanyzó és mekkora a fürdőszoba?

A mi fürdőnk 2,4*2,4- es lesz. Nem nagy, de minden belefér kényelmesen. Viszon lehet, hogy ekkorában a  fal a zuhanyzóhoz nagyon lecsökenti a teret. Bár azt meg lehet oldani úgy is, mint a köríves zuhanyzóknál, hogy ne pont téglalap alakú legyen...lassan beszélünk a kivitelezővel, megemlítem ezt is.

Előzmény: Jamie25 (1948)
Jamie25 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1948

szs75: hát akkor én nem voltam eléggé körültekintő! esetéeg másoknak hasznos lehet hogy hol találtál ennyiért!!!

 

ppmr: én csináltam magam az egészet. Mivel ez egy gerendaház, azt kell hogy mondjam hogy a fürdőben mindenhol az van a gerendákon:) Az ytongot mikor felépítettem nem lett teljesen szép a felülete, vakolni nem akartam, ezért ragasztottam rá gipszkartont. Lehet hogy erre most azt mondja valaki hogy akkor fel kellett volna építtettni, de én nem akartam. Inkább magam vállalkoztam rá. A gipszkarton kifogástalanul egyenes felületet adott, könnyű volt rá burkolni. Eleve üvegmozaikkal könnyű dolgozni, mert hálóra rakva bárki tud vele dolgozni. Ragasztás előtt a gipszkartonra került a kenhető szigetelő fólia, rá ragasztó és arra a burkolat. A csempén nem tudom hoyg tudsz spórolni én annyiért vettem az üvegmozaikot mint amennyi máshol az olcsóbb csempe. Ytong egyébként csak a vázhoz és az aljázho kell, máshoz nem ha sarokba rakod.

Szerintem nem sokkolás, ha megcsináltatod velük ezt, egy jó szakinak ez 1-2 napos meló max., amolyan levezetés más munkák között:)

Én sokkal jobban sokkaltam őket azzal hogy nem tettem csempét a fürdőbe, azon ki volt akadva mindegyik, mert nagyon kevesen használnak még vízálló festéket. Nálunk pl. ez lett.

Előzmény: ppmr (1947)
ppmr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1947

Nagyon király lett!!!

Akkor egy darabig zuhanyfüggöny lesz ajtó helyett?

Lehet spórolni a csempén, és pl azon, hogy a mi házunk alapból pth- ből lesz, az kcisit olcsóbb, mint z ítong, nem kell hozzá külön ragasztó sem.

Gipszkarton hol van ebben?

Ti csináltátok vagy a kőműves illetve a burkoló? (nem tudom sokkoljam- e vele a kivitelezőt :) )

Előzmény: Jamie25 (1945)
szs75 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1946

Szia!

 

Ez tényleg nagyon jó lett, főleg a padka tetszik benne.

Amit a burkolható zuhanytálcáról írtál, azzal kapcsolatban más a tapasztalatom. R.... 90x90-es burkolható 30-40000, nem tudom pontosan, mert mi végül előlaposat vettünk, de 1-2 ezer ft különbség van csak a süllyesztett, burkolható és előlapos között. És ők ugye nem a legolcsóbbak általában.

Előzmény: Jamie25 (1945)
Jamie25 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1945

ppmr: én pontosan így építettem fel a kabint, igaz formára egy kicsit más, mert én tettem bele ülőrészt is. Csempe helyett üvegmozaik van rajta, ennyi a tényleges különbség.

Árban drágább lett mint egy komplett olcsóbb kabin, főleg hogy ajtó nélkül készült, mivel egyelőre ide nem vágattam rá biztonsági üveg(ragasztott) ajtót, eléggé drága. Szerintem azonban sokkal szebb, igaz munka volt vele bőven.

Költségek az alábbi szerint alakultak(fűrdőszobák, hidegburkolatok topicban leírtam kompletten):

impregnált gipszkarton: 5 tábla 8.000Ft
gipszkarton ragasztó 2 zsák, 60 kg: 4.300Ft
kenhető vízszigetelés 8kg: 9.000Ft
Ytong 10-es 40 db: 12.000Ft
Ytong ragasztó 1 zsák: 1.600Ft
Lefolyó szett: 1.100Ft
Üvegmozaik ragasztó Peakstone fehér 2 zsák: 6.600Ft
Fehér flexibilis fuga üvegmozaikhoz: 3000Ft
Üvegmozaik 2 doboz kék kevert színben, 8.44m2: 17.000Ft
Élvédők gipszkartonhoz(fém): 1.000Ft
Élvédők üvegmozaikhoz(műanyag): 2.000Ft
Fehér szilikon 2 tubus: 1.800Ft
Maszkoló szalag(szilikonozáshoz), simító:1.000Ft

 

Lehet venni burkolható zuhanytálcát, de horror áron van(legolcsóbbat találtam 65.000Ft-ért), én ezért inkább több réteg vízszigetelést vittem fel a burkolat és a ragasztó alá, különösen figyelve az élek csatlakozására. itt egy kép róla, még fugázás után, takarítatlanul és a fürdő festése közben!


 

Előzmény: ppmr (1941)
szs75 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1944

Nem tudom, én életem során (30 év) még nem találkoztam olyan esettel, hogy bontani kellett volna zuhanyt vagy kádat, bár lehet, hogy csak szerencsém volt.

Nekünk most nem beépített zuhany lett, elég jó márkát vettünk, de a fal egyenetlenségei miatt nem tudták normálisan beállítani, ezért mozog. Ha beépítettük volna a zuhanytálcát, akkor jó eséllyel potyognának le a csempék.

Előzmény: ppmr (1943)
ppmr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1943
A beépített alj nekem is jobban tetszene, csak ugye azt hallottam, ha valami gond van, akkor bontanni kell. mndjuk nem tudom mi gond lehet. Esetleg a csövekkel alatta, de az valszeg nem lesz túl gyakori probléma.
Előzmény: szs75 (1942)
szs75 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1942

Nagyon jó ez a kép, én is hasonlót szerettem volna.

Laikusként annyit tudok mondani (amit hallottam), hogy jó el lehet cseszni az egészet azzal, ha rosszul van betéve a zuhanytálca, és elmozog, akár csak 1 mm-t is. Én inkább tálca helyett építeném az alját is, szerintem nem rossz az sem, sőt.

Hogy mi az olcsóbb, vagy drágább, azt nehéz megmondani, mert óriási különbségek vannak árban. Szerintem, azonos minőségnél nagyjából azonos árra lehet számítani. Persze az is kérdés, hogy 3000 ft-os csempét veszel, vagy 13000 ft-osat.

Előzmény: ppmr (1941)
ppmr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1941

Tudnátok segíteni?

Mindig olyan zuhanyzót szerettem volna, ami nem a hagyomános zuhanytálcás félköríves vagy "kocka" műanyagajtós (vagy hasonló) megoldással készül, hanem úgy, hogy fallal vesszük körbe a zuhanyzót, és üveg/ műanyag ajtót teszünk rá.

Mennyire macerás ez? Lehet alátenni így is zuhanytálcát (bár a képen is úgy van)? Azt hallottam a csempe padlóburkolat ott problémás, ha valami gond van macerás felbonatni.

Mennyivel költségesebb ez a megoldás, mint a hagyományos, monjduk félkörítves zuhanyzó? Gondolok itt arra, hogy a külön műanyag ajtó kerülhet annyiba, mintha az egész zuhanyzót megveszem mondjuk a praktikerben.

 

Csatolok egy képet, hgy mire gondoltam

 

fefefe Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1940

Ez igaz, ezt tényleg bele kell kalkulálni.

Előzmény: WarbiRunner (1930)
WarbiRunner Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1939
Kösz, azokat az egyéb jogcímeken lenyúlt költségeket már felmértem. :-)
600e ft jött össze még a vételáron felül.
Előzmény: t3v3d3s (1938)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1938
nálunk gyk. nem lehetett, max. olyan szinten, hogy a garázs árának túlnyomó részét az adásvételiben átírták a lakásra, hogy minimális legyen az illeték. Ill. volt, hogy amit az elején extra költségnek mondtak (külön kézmosó a vécébe, több folyóméter csempe, mint a terven szerepelt, 3x16 amper), azt utólag mégsem verték ránk. Ha hitelt vesztek fel, annak is szép költsége van ám ilyen-olyan címeken (akár fél milla), azt se felejtsétek ki a számításból.
Előzmény: WarbiRunner (1937)
WarbiRunner Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1937
Azt hiszem, ha tényleg összehozható kb. 4 millió Forintból normális anyagok felhasználásával, akkor van értelme belefogni, de legalábbis beszélni az építtetővel. Eléggé szűkös a költségvetés, sajnos 500e Ft sem mindegy most nekünk. Persze nem hajszálra van kiszámolva a pénz, de bármi közbejöhet, mindíg kell, hogy legyen egy kis tartalékunk.
Illik új lakásnál alkudni, vagy azt "leverik" a vevőn?

Gy.
Előzmény: t3v3d3s (1936)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1936
értem. Félreértés ne essék, én a szerk.kész állapot mellett vagyok, teljesen egyetértek Axiómával, hogy onnantól követhetik el az igazán nagy, mármint lakhatási (esztétikai, funkcionális) szempontból zavaró hibákat. Ha tehetném, a mai eszemmel szerk.készen vettem volna, de két éve ezt nem tudtuk volna megoldani.

Röviden a tapasztalatok. Kb. fél éve már nem mozog az épület, addig is csak a válaszfalaknál a plafonnál repedt, csempeprobléma tehát nem volt. Nálunk szerencsére - kop, kop - semmiféle brutális gond (hőhíd, áthallás és tsai) nem merült fel, a kisebbeket (volt egy párkánycserénk, műa. ablakhoz meg néhány ajtó ferdén állt) pedig a garanciális bejárás keretében megoldották - volt lakás, ahol részleges burkolatcserét is elismertek annak (valami balfék bezárt minden ablakot, és két hét alatt megpenészedett és megvetemedett a padlója), ahol néhány ponton ázott a lépcsőház fala, szépen feltúrták a kertet és kijavították stb.

Laminált padlót még véletlenül se tegyél hosszú távú megoldásként, a parkettás fórumba írtam nemrég minden negatív felhang nélkül, hogy az sztem a panelosok olcsóházi megoldása: olyan szépen púposodik a műgyanta két lap érintkezésénél, hogy öröm nézni - nemcsak nálam, hanem a szerk.készen vetteknél is, akik pedig jobb minőségűt építettek be. Sajna a vékonysága miatt még nem tudom, milyen normális melegburkolat mehetne a helyére pár év múlva, hogy egy szintben maradjon minden.

A lényeg: sztem a saját burkolás és egyéb belső munkálatok mindenképp megéri az adott esetben több pénzt.
Előzmény: WarbiRunner (1933)
Axióma Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1935
Pedig az szerintem trivialisan megoldhato modositas: nem 100-as ajto meg 40 oldalvilagito (ha nagyjabol jol sejtem az aranyokat), hanem egy sima 100-as ajto es akkor van ott meg falfelulet. Felulvilagito meg mehet, mert ha jol remlik amugy is 240-es szemoldokmagassagotok van mashol, de ha plusz fenyt akartok akkor a bejarati ajto felett akar a plafonig is mehetne. Az oldalvilagito meg ugyse lehet atlatszo csak valami grizes stb. na az mar ugyse ad annyi fenyt, fent meg lehet sima uveg.
Persze az ajto tologatasa a berendezest modosithatja, de ha nem pont kozepre teszed meg mindig jo lehet, eleve a kulso fal/valaszfal miatt 20 centi melyseged alapbol van, kerdes milyen szekrenyt akarsz oda (gondolom 50-et nem vagy legalabbis akkor az oldalvilagitonak sem sok hatasa lenne).
Azt azert hozzatennem, hogy ekkora nyilasba a szigeteles nelkul se tennek be eppenbefero ajtot, raadasul a szelen nyitva. A kulccsal allandoan ossze fogod verni a falat, nalunk mar sajnos igy van, tervezem is hogy azt a sarkot kicsit le kene kerekiteni, (majd ha ugyis kell a festest javitani a vizesedes es a gyerekfalfirkak eltuntetese miatt). Persze ugyis kozepre teszik a min. 30-as falba az ajtot, tehat valami mindenkepp utban van, csak nem mindegy hogy eppen 1 centi marad korben es ott a fal, vagy egy kicsit tobb hely van a keretnek (persze a kitolto purhab nem biztos hogy noveli a falazathoz kepest a hoszig.-et...)
Előzmény: Hörpi (1934)
Hörpi Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1934
Igen, de a bejárati ajtónk tényleg passzos lesz; eddig talán ez az egyetlen, amivel nem számoltunk.
Előzmény: Axióma (1932)
WarbiRunner Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1933
Nálunk ez "megegyezés kérdése" kategória, nekem belső vakolat kellene (úgyis gépileg viszik fel, nem ez a drága), illetve gáz/ vízcsonk a lakásban. Egyelőre azon megy a malmozás, hogy érdemes e egyáltalán az építtetővel beszélni ilyenről, vagy alapvető buktatói vannak. Az, hogy be kell fejezni a munkálatokat mire a többi lakás elkészül azért egy rizikó. Erre pl. nem gondoltam. Az átadás október vége körül várható, de én nem költöznék be fűtésszezon elején egy friss lakásba. A tervem az volt, hogy szépen a tél folyamán, temperáló fűtés mellett (nyilván ehhez a fűtésrendszernek el kell készülnie hamar) megcsináljuk a burkolásokat, festés, mázolást, konnektorokat, kapcsolókat. Tavaszra így lakható lenne, olyan lenne amilyet szeretnénk és anyagilag is kisebb teher lenne.

Gy
Előzmény: t3v3d3s (1927)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!