Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 -6 0 52733

Szombat-hétfő közt egy barátommal a Dorog-Szárliget szakaszra megyünk, ha valaki akar szembejönni és felnyírt fejtől megijedve árokba ugrani, akkor hajrá :) Úgy tervezzük, hogy első éjjel a péliföldszentkereszti forrás mellett alszunk (vagy ha ott nem annyira jó, akkor az esőháznál), második éjjel meg Koldusszálláson. 

Öregesen megyünk, nagy zsákokkal, emelkedőkön sóhajtozva és elmélázva a tovaszállt ifjúságunk felett. :) Vizet meg nem cipelünk, mert elvileg mindkét hálóhelyen lesz elegendő.

Pulmy Creative Commons License 2015.10.05 -6 0 52732

Thanks

 

Előzmény: annyi baj legyen (52731)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.10.05 0 0 52731
Előzmény: Pulmy (52730)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.05 -6 0 52730

 Ismeri esetleg valamelyikőtök ezt a fás-bokros növényt ill. a termését?

 

   

 

 

timetable Creative Commons License 2015.10.05 0 6 52729

A Saj-kút ott van a jelzés mellett, nem sokkal a Diósjenőt Királyréttel összekötő erdészeti út kereszteződése előtt. Emlékeim szerint elég megbízható víznyerőhely télen-nyáron.

 

További jó utat nektek, sok kitartás hozzá! 

Előzmény: OZ Wheels (52727)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.05 -6 0 52728

Az előbb hívtam fel Szentléleki Tibort az Északerdő Zrt. Vadászati osztályvezetőjét. 

Elmondtam mi a tervem (Putnok- Aggtelek és hogy sötétedés előtt, de du. 4 után érnék be a célba), és azt

mondta, hogy menjek nyugodtan, a lényeg, hogy sötétedés után ne nagyon. Megerősítette, hogy a határsáv környékére egyébként sem lőhetnek. 

OZ Wheels Creative Commons License 2015.10.05 0 9 52727

Tegnap megcsináltuk az első Kéktúra szakaszunkat Nagy-hideg-hegy és Nógrád között. Az út tökéletes, mindenhol könnyedén követhető a jel (2 kereszteződés volt, ahol be kellett 20 méter sétálni, hogy meglegyen a jel). A Foltán-kereszt után kell egy kicsit figyelni, hogy ne tévessze el az ember az ösvényt, de itt is van jel. 5 és 7 éves lányaimmal mentünk, nagyon jól bírták. Az időjárás tökéletes volt. 6:34 alatt értünk végig egy kis 400 méteres kitérővel.

 

Lehet, hogy mi voltunk vakok, de vízvevőhelyet nem találtunk végig, szerencsére spóroltunk, így nem volt gond, de ezt hiányoltam egyedül.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 0 52726

Igen, mondjuk a képet elnézegetve ez igaz lehet. Nem néz ki keveréknek, ellenben biztos finom. :)

Előzmény: Törölt nick (52725)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 6 52725

Szerecsenmosdatás.

Pontosan tudta hogy mit csinál, még telefonálni is volt ideje előtte hogy megteheti-e...

Mindenki ismer mindenkit arrafelé is, pontosan tudták hogy az övé.

De ha mégis... ha egy ilyen malacot egy vadász úr mégsem ismerne fel akkor sürgősen tegye le a puskáját, mert legközelebb téged vagy engem néz babos disznónak.

 

 

Előzmény: Törölt nick (52724)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 -6 0 52724

A vaddisznó génállomány tisztán tartása az egyik fő feladatuk. Babos disznónak hívják azt, amikor keveredik a házi a vaddal (erdei makkoltatások idején rengeteg ilyen született). Az ilyen keverékeket reflexből ki szokás lőni, hogy ne gyengítse az állományt tovább.

A kecskesajtárus meg vagy a teljes sztorit mondta el, vagy nem, de látatlanban is lefogadnám, hogy természetesen ő minden szabályt betartott, és kizárólag a gonosz vadász tehet mindenről. :)

Előzmény: Törölt nick (52720)
V43 1279 Creative Commons License 2015.10.04 0 6 52723

Értem. Akkor most karók vannak ott? Füves pusztaság meg dombos résszel kezdődik ugye a szakasz és néhány bokor van csak de azokra meg nem lehet festeni. Más meg nincs, egészen a dombtető előttig.

Előzmény: garass (52708)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.04 -6 0 52722

Ma láttam egy újfajta táblát,ami kivételesen tökéletes helyen van és minket szolgál. Szigligten van Bakos Uram vendéglője utáni(előtti) kereszteződésben,bár itt jelzés is bőven volt,vadi újak...

 

 

Pulmy Creative Commons License 2015.10.04 -6 1 52721

Egy igazi, normálisan végrehajtott pszichológiai teszten a 70-80%-uk bukna mint a Rottenbiller.

 

 

   Szerintem ezt nem érjük meg szőrős lábbal :D  ,mint tudjuk a vadászat a kiváltságosok hobbija,bár az is igaz.hogy az utóbbi időben bőven hígult.  Egy hivatásos vadász ilyet biztos nem csinál,bár nem ismerem a storyt ..

Előzmény: Törölt nick (52720)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 0 6 52720

A mai napon ismét hallottam egy sztorit amely nem éppen jó fényben tünteti fel a vadászokat, de az általánosítást lehetőleg szeretném elkerülni, annak ellenére hogy kinyílt a kisbicska a zsebemben.

 

A hollókő környéki kecskesajt-árusnak volt egy pici kínai babos-malaca, amely kijárt a kecskékkel a mezőre, no azt lőtte le egy aberrált barom.

Lehetőleg megvárta hogy a szabályok be legyenek tartva, (300 méter, meg mittudomén) és úgy lőtte le hogy később  ne legyen támadható.

Az árát később kifizette ugyan, de ha valakinek kilövik a kedvenc kutyáját, macskáját, jelen esetben disznóját amely a kezéből evett annak ez nem túl nagy vigasz.

Egyáltalán! Miért kellett ezt csinálni? Pusztán mert túltengett az ölési vágy? Vagy már nem áll a cerka a piától meg a hájtól és ettől vagyok férfi??

 

Ez is mutatja hogy milyen alantas jellemű emberek kezébe kerülhet puska sajnos túlságosan könnyen. És ez nem egyedi eset, lásd pl a tavalyi út menti németjuhász lelövés, akit napokig etettek a jó érzésű emberek, majd egy arra járó ölési hajlammal rendelkező gyökér puskás lelőtte, pont mikor már készültek elvinni. Abból ügy lett szerencsére... no, de ülő állatot lőni??

Egy igazi, normálisan végrehajtott pszichológiai teszten a 70-80%-uk bukna mint a Rottenbiller.

1. a felújított utcájú Hollókő... ma

2. a "vad"(??), a pici, barátságos malac sajnos ma már nincs meg

 

 

 

Előzmény: rozaa (52703)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 -6 0 52719

Hát a képet 30-án tették ki, aznapi vagy előző napi lehet, nem derül ki. Csak akkor voltak azon a szakaszon. A borsodi meg különben is jó :)

Előzmény: garass (52718)
garass Creative Commons License 2015.10.04 0 6 52718

Bocs, előbb válaszoltam és csak most nagyítottam ki a feltett képedet. Ez valójában az a "minőség" és "technika", amit az első hozzászólásomban említettem. Ez lehet a festés előtti doboz. Ha ez mostani állapot, akkor ennek utána kell járni.

Előzmény: garass (52717)
garass Creative Commons License 2015.10.04 0 6 52717

Én a TM képét láttam, arra reagáltam. Ott van fa.

Ami a sör típusát illeti, nem vitatom, lehet, a lokálpatriotizmusom íratta velem a "hazai" sörmárkát. Aranyfácánban én a Zlaty Bazantra voksolok :-)

Előzmény: Törölt nick (52715)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 -6 0 52716

Előzmény: Törölt nick (52715)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 -6 0 52715

Igazad lehet, de én nem látom a képen a háttérben a fát :) A hozzászólásokban mások is a gömörszőlősi "Arany Fácános" dobozokat emlegetik, azért gondoltam, hogy ez még ott lehet.

Előzmény: garass (52713)
hörpölin Creative Commons License 2015.10.04 0 9 52714

"... mennyire tartod jó ötletnek jövő hétvégén a Putnok- Aggtelek- Bódvaszilas szakaszt?"

 

Már többen is válaszoltak a kérdésedre, így ezzel már nem sok dolgom maradt. Inkább arra a felvetésedre reflektálnék, hogy visszamennél később egy-két helyre körülnézni, ahol előzőleg csak átrohantál.

 

Tudod, én egy eléggé praktikus emberke vagyok, plusz teljesárú menetjegyekkel nem olcsó az utazásom sem, ezért én úgy szervezem a túráimat, hogy minél többet láthassak, ha már egyszer elvetődöm egy olyan, számomra távoli országrészbe, mint a Borsodi-dombság és az Aggteleki-karszt! Ezért nekem sohasem a kilométerek voltak fontosak, vagy az, hogy minél gyorsabban a végére érjek a túrának, hanem hogy minél többet megismerhessek a távoli tájakból. Így néztem meg az általad említett szakaszon a Mohos-tavakat, a Tompa múzeumot, a gömörszőlősi helytörténeti és gazdálkodási gyűjteményt, Aggteleken és Jósvafőnél a Baradla-barlangot (rövid- és középtúra), barangoltam egyet Jósvafőn, láttam a Hucul ménest, megnéztem Derenket és Szádvárt is. Nem kapkodva, nem rohanva, hanem szép nyugodtan, nézelődve. Az első bejáráson négy nap alatt tettük meg ezt a szakaszt &son-nal, egymagamban a második bejáráson három nap plusz másfél óra alatt.

 

Mindezek ellenére én úgy gondolom, ha neked tetszik ez a kétnapos Putnok-Bódvaszilas túra, akkor ez egy jó ötlet a számodra, és járd be így. Nem muszáj hallgatnod se hobo-bobora, se garassra, se pedig énrám. Nem vagyunk egyformák, kinek a pap, kinek a papné... :-)

 

"Van, aki virággal és gyengéden

Van, aki rohammal és keményen
Van, aki csellel, van, aki csalással
Van, aki esküvel és akad, aki lakással

 

Mindenki másképp csinálja
Mindenki másképp csinálja..."

Előzmény: donjuan1984 (52666)
garass Creative Commons License 2015.10.04 0 6 52713

Ezt a képet én is láttam, de ha megnézed,a háttérben lévő fa törzsén van jelzés. Ez a doboz vagy ott maradt a festők által, vagy a korábbi lelkes "jelző" megismételte művét. Bár a télvégén ennél mívesebb, jellemzően a fák ágairól zsinóron lógó Bor-sodiak kalauzolták a túrázót.

Előzmény: Törölt nick (52711)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 -6 0 52712

...elég sok negatív tapasztalat van ezzel  lőszertípussal, nagyon sokszor nagyon messzire tud elpattogni teljesen más irányba, mint ahova szánták. :/

Előzmény: rozaa (52709)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 -6 0 52711

...ööö, ez az Uppony-Zádorfalva szakasz, ugye? Mert 09.30-án fotóztak ott Tóni a Kéken-én Kék jelzésű sörösdobozt valahol útközben.

Előzmény: garass (52708)
hörpölin Creative Commons License 2015.10.04 -6 0 52710

"Na jó, de ki az a ROZZA ?"

 

Ezt nekem honnan kéne tudnom? :-)

Előzmény: rozaa (52690)
rozaa Creative Commons License 2015.10.04 0 6 52709

A disznóhajtás egy teljesen más sport. A gímre, dámra, disznóra lesről  nagygolyóst használnak, a disznóra hajtáson sörétesből kilőtt gyöngygolyót. A különbség hogy a nagygolyós részben köpenyes (6,5x55) 9-10g, a gyöngygolyó 12-es kalibernél 25-35g szín ólom - sokkal nagyobb csőtorkolati energiával. Ezért hullik ott a több vadász. Persze halottam már olyat is, hogy nem vadász - és nem is vad - volt az áldozat.

Előzmény: HEV (52706)
garass Creative Commons License 2015.10.04 0 6 52708

Természetesen nincsenek ott a dobozok. Mint ezt már korábban kellően kitárgyaltuk itt, ezek csak szükséges rosszként vannak jelen a túrautakon. Az OKK most lett felújítva teljes egészében, így ezeknek a "pótlásoknak" nincs helyük ezeken az utakon.

Előzmény: V43 1279 (52704)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 -6 0 52707

Jaja! Egyszer láttam hajtáson, ahogy a disznó megforgatta az egyik hajtót, csodálatos látvány volt... Nagy szerencse kellett hozzá, hogy a jóembernek az ijedtségen meg egy-két zúzódáson kívül nem lett baja. A menekülő disznó is olyan, mint a medve: nem biztos, hogy megerősít :) 

Előzmény: HEV (52706)
HEV Creative Commons License 2015.10.04 0 6 52706

Akit a tilalom alatti területen találnak a tiltott időszakban azt 50 eFt-ra büntethetik. Ennek nagyobb a valószínűsége mint a véletlen lövésnek. Gyakorlatilag lejárt a szarvasbőgés ideje vagy helyenként még néhány hét lehet vissza. A kölcsönös tiszteletben tartás eredményesebb lehet mindennél. Amúgy szerintem a téli vaddisznó hajtóvadászatok rosszabbak a mi szempontunkból mert azok időpontját előre nem jelzik, csak a terepen esetleg belefuthatunk. Akkor viszont nincs mese útvonalat kell változtatni.

Előzmény: rozaa (52703)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.04 0 6 52705

Szép! Én mostanában a Bakonycsernye - Balinka - Gajavölgy - Bakonykúti - Mellár - Hamuház - Kisgyón - Bakonycsernye kört szeretem bringával; fele beton, fele erdő, és még Kék is :) 

Előzmény: rozaa (52703)
V43 1279 Creative Commons License 2015.10.04 0 6 52704

Gömörszőlősről kifelé menet azok a sörös dobozok elég jól jöttek (írtam is ide amikor arra jártam). Le lettek szedve és helyettük karók vannak jelzésekkel vagy most is ott vannak?

Előzmény: garass (52691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!