Keresés

Részletes keresés

ásítósmacska Creative Commons License 2017.09.06 0 0 9543

Mindig annyit kell beletenni, amennyi belefér. A legelején se biztos, hogy belemegy a két kiló - nálam pl. úgy bő másfél kiló fér el a tartályban.

 

 

Előzmény: gszaby22 (9542)
gszaby22 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 9542

Sziasztok,

 

Mostanig nem volt mosogatógépem. Vásároltam egy BEKO DIN28430-as mosogatógépet és a kézikönyv szerint első használat előtt 1 liter vízzel és kb. 2 KG. sóval kell feltölteni. Kérdésem, hogy idővel mikor kifogy a só a tartályból akkor ismét 2 kg. sóval kell feltölteni vagy nem kötelező ez a mennyiség?

Herr X Creative Commons License 2017.09.06 0 0 9541

Ariston LL65 mosogatógépünk "vízcseppesen mosogat". Hiába van só a vízlágyító tartályban, mintha nem is lágyítana.

 

A gép már több, mint 10 éves, 2x volt már cserélve benne szennyvíz leeresztő szivattyú. (a gyári egy idő után nem bírta a melegvizet és megállt; érdekes módon az utángyártottal viszont semmi gondom, csak az eredeti gyári, meg az első csere gyári alkatrésszel nem bírta pár évnél tovább)

 

Lehetséges, hogy a gyanta végérvényesen elfáradt?

Miután kellően régi a gép, alkatrészben már nem reménykedek. Milyen gyanta való a vízlágyító részébe?

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.08.28 0 0 9540

A szokásaidon. Pl ne hagyd kifogyni a sót...

Előzmény: Sör Robin (9538)
Sör Robin Creative Commons License 2017.08.27 0 0 9539

Mindent maxra állítottam. Várom az eredményt

Előzmény: Sör Robin (9538)
Sör Robin Creative Commons License 2017.08.27 0 0 9538

Sziasztok. 

 

Egy hete foltosak a poharak. Cseréltem tablettát, feltöltöttem a sótartályt (ebben víz volt) és az öblítőtartályt. Minden foltos..mintha ujjlenyomatos lenne. Sehol a régi csillogás. 

Tudtok tanácsot adni? Min kellene változtatnom?

GPS Creative Commons License 2017.08.21 0 0 9537

 

 már a csapot sem merem kinyitni, abból is ilyesmi folyik... :-))

 

Az semmi. Én újabban már minden este az ágyam alá nézek, zseblámpával... mert sose lehet tudni :-)))

.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9536)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.08.21 0 0 9536

Bé pozitív, már a csapot sem merem kinyitni, abból is ilyesmi folyik... :-))

Előzmény: GPS (9535)
GPS Creative Commons License 2017.08.21 0 0 9535

 

Lassan már én is migrácsnak látom a bográcsot. Pedig csak a tévében láttam az eredetit... 

 

Nem lehet, hogy ez a jelenség azért van, mert szar TV-csatornákat nézel?  :-)))))

.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9534)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.08.21 0 0 9534

Írhatnék itt mindenféle érdekeről, érdekeltségről, de a lényeg, hogy nem az a cél, hogy Te, mint Vásárló elégedett legyél...

A példád meg tökéletesen mutatja a folyamatos agymosás erdményét. Lassan már én is migrácsnak látom a bográcsot. Pedig csak a tévében láttam az eredetit... 

Előzmény: GPS (9532)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.08.21 0 0 9533

Persze, mindenre van megoldás. Keress egy jó szerelőt...

Előzmény: V-Zsolti (9531)
GPS Creative Commons License 2017.08.20 0 0 9532

 

Agyukra ment a tervezőknek a víztakarékosság - anélkül pedig nem megy a mosogatás.

 

A mosás sem.

 

A legújabb AAAAAAA ++++++++ os gépek egyrészt szarul mosnak... de még nagyobb baj, hogy még szarabbul öblítenek.

Ugyanis nem kapnak elég vizet hozzá.

 

Az ilyen-olyan szuper-enzimes és hiper-illatosított mosószerrel mosott ruhák nem azért illatoznak mint egy drogéria, mert ez normális.... hanem azért, mert egyszerűen szarul vannak kiöblítve, a mosószer java ott van még a ruhában.

Ez aztán - a test izzadságával - fasza kis enzimes elegyet képez a bőrön (tiszta egészség, mit ne mondjak?).

 

A szinte "víz nélkül" mosogató gépeknél is erős a gyanúm, hogy igen szarul vannak leöblítve azok az edények - de ott a mosogatószert legalább megesszük-megisszuk utána, tehát nem megy kárba egy cseppje sem.

 

Saját füllel hallottam a tanakodást a mosogatógép-részlegem, hogy "Anyukám, ezt kéne vegyük, mert ez csak 11 litert fogyaszt... a másik viszont 13-at."

 

Idióta. Megspóroltál 1 (egy) forintot - mosogatásonként. Bölcs döntés volt!

.

 

 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9530)
V-Zsolti Creative Commons License 2017.08.20 0 0 9531

Hmm, nekem is ez a sejtésem, így hogy töltöttem bele 1 flakon vizet így az eredmény hibátlan... Van erre megoldás? 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9530)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.08.20 0 0 9530

Szia!

 

Ugyanaz a két gép... és szerintem ugyanaz a probléma. Agyukra ment a tervezőknek a víztakarékosság - anélkül pedig nem megy a mosogatás. Próbáld ki, hogy az öblítés fázisban hozzátöltesz egy liter vizet. Ha úgy jó, valamilyen trükkel meg kell emelni a vízmennyiséget...

Előzmény: V-Zsolti (9529)
V-Zsolti Creative Commons License 2017.08.19 0 0 9529

Sziasztok. AEG mosogatógép csúnyán mossa el a poharakat. Mi lehet a gond? Már próbáltam többfajta tablettával, félbevágott tablettával, módosítottam a só és öblítő mennyiséget, de semmi.

Van a családban egy Electrolux mosogatógép, az is teljesen új, mégis ugyanez a hiba. Előtte Bosch gépünk volt, azzal ragyogóak voltak a poharak.

 

sickamic Creative Commons License 2017.08.07 0 0 9528

Üvegesnél vágass méretre polcot.

A régiben feszültség lehetett. Nekünk az autópályán robbant be egyszer az első szélvédő, úgy, hogy közel távol nem volt másik jármű.

Előzmény: Sándor-68 (9527)
Sándor-68 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 9527

Kicsit off itt,de hátha lesz ki megfejti! Samu kombinált hűtő középső üveg polca nagy detonáció kíséretében szilánkosra robbant! A közvetlenül alatta lévő dolgok eláztak, pedig vizet nem tartottunk benne! Mi lehetett az oka, ill. hol keressek másik polcot!

 

Köszönöm!

 

Petya79 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 9526

Újabb problémák kezdődtek az Electrolux mosogatógépemmel: rendesen betölti a gép a vizet a mosogatótérbe majd szépen nekiáll mosogatni. Aztán később gondol egyet, és 1 szakaszos felvillanással jelzi, hogy nem tölt be vizet (holott a mosogatótér tele van vízzel). Mi lehet a hiba?

LG RH7500 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 9525

Én biztos a Beko-t választanám, mint ahogy ezt meg is tettem amikor mosogatógépet vásároltam :-) De Te azt vedd, ami az igényeidnek legjobban megfelel. Mindenképpen nézd meg őket élőben is és úgy dönts!

Előzmény: beata9991 (9524)
beata9991 Creative Commons License 2017.07.27 0 0 9524
farkas-j Creative Commons License 2017.07.26 0 0 9523

Én személy szerint 160ezret biztosan nem adnék egy mosogatógépért. Az olcsóbb ugyan úgy elmosogat ahogy GPS is írta. A Bosch-oknál szerintem a kinézetben, szolgáltatásban, esetleg anyaghasználatban lehet különbség. Bár azt kétlem, hogy pl. a mosószivattyú vagy a  leeresztő szivattyú más lenne a kettőben. Ezt a szerelők vagy megerősítik vagy cáfolják. Az a legjobb megoldás, ha elmész egy nagy háztartási gépeket árusító áruházba és körbenézed körbetapogatod mindegyiket. Én így csináltam. Megnézed pl. melyiknek milyen a kosárkialakítása, mennyire praktikus bepakolni. Állítható e a felső kosár magassága, ha esetleg nagyobb dolgot tennél felülre is. Van e pl felül szórófeje, mert úgy némileg hatékonyabb a tisztítás. Melyikbe milyen a szűrő kialakítása, egyszerű e tisztítani. Mennyire praktikus a programkiosztása, pl a hőmérséklet választék, mosási idő. Mennyi a gyári garanciája.

Én a Beko DSS28020X mellett döntöttem (beépíthető, de van szabadon álló változata is) mert minden kritériumomnak megfelelt és 5 év garancia jár rá. Emellett inverteres a mosószivattyúja, így szabályozni tudja a mosási víznyomást. Így amikor elindul a mosás, fokozatosan nő a víznyomás, nem hirtelen indul, ami fel tudná esetleg borítani pl a műanyag edényeket. Sőt a programkiegészítőknél az erősebb mosási nyomás opcionálisan kiválasztható. Egyébként jó a programkiosztása is. Eddig jó választásnak tűnik. A használati útmutatója letölthető a weblapjáról.
Bármilyet veszel, én azt javaslom, hogy ne tablettát használj hanem mosogatóport. Így te szabhatod meg a szennyezettségnek megfelelő mosószer mennyiséget. A tabletta nagy gépekre van méretezve átlag szennyezettséghez. Szerintem pénzkidobás. Az edényeket meg majd úgy tedd be, hogy darabos szennyeződés ne legyen rajtuk. Egy nedves szivaccsal vagy mosogatóronggyal berakás előtt le lehet húzni róluk.

Előzmény: beata9991 (9520)
GPS Creative Commons License 2017.07.26 0 0 9522

 

Na, látjátok milyen érdekes dolog ez: a Beko az mondhatni hogy a márkák legalja (Romániában például tényleg csak a legsóherebbek veszik, mert annyira nincs presztizse.

(Aki ott ilyet vesz, az levakarja, vagy leragasztja róla a márkát - hogy nehogy meglássák a vendégek, hogy milyen ótvart vásárolt).

 

Mindeközben az ottani szervizes fiúk (akikkel beszéltem) azt mondták, hogy nagy átlagban talán a legkevesebb baj van velük.

Ráadásul bagó hozzá az alkatrész - szemben egy "nagy márkával" - amelyik ugyanúgy elromlik - csak lényegesen drágább a javítása.

 

Egyébként - ha nem hibás - minden (!) mosogatógép mosogat.

.

Előzmény: beata9991 (9521)
beata9991 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 9521

Beko-ból pont ennek a szabadonálló verzióját nézegetem én is.

Tényleg ahogy írod, gyártói 5 év jótállás, plusz a vásárlók értékelései is aránylag pozitívak.

De mint írtam is, első mosogatógépünk lesz vásárolva, nulla tapasztalattal keresgélek.

Előzmény: LG RH7500 (9519)
beata9991 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 9520

Nem feltétlenül márkát szeretnék venni, csak nem tudom egy mosogatógépnél melyek azok a funkciók amik fontosak.

Pl. szárítógépnél sokan elégedettek a kombinált mosó-szárítókkal, de egy különálló szárítógép sokkal jobb.

Ezt nem tudom, hogy a mosogatógépeknél mik azok a funkciók amik jó ha vannak, pl, öntisztító szűrő, felső mosogatókar, meg ki tudja még mik vannak...

 

 

Pl. ez jó?:

 

 

http://www.matotrade.hu/bosch_sps53e18eu_mosogatogep/tovar/809

 

vagy ez mivel tud többet? mert jóval drágább az biztos:

 

https://www.arukereso.hu/mosogatogep-c3171/bosch/sps69t78eu-p316925515/

 

vagy ez mivel jobb/rosszabb?ez is fog mosogatni rendesen csak a neve más?:

 

https://www.arukereso.hu/mosogatogep-c3171/beko/dfs-28020x-p364025447/

Előzmény: GPS (9518)
LG RH7500 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 9519

Gépválasztásnál szerintem az a lényeg, hogy tetszik e a gép, tudja e azt amire szükségem van, és legfőképpen mennyi a GYÁRI garanciaideje. Nem az ilyen olyan kiterjesztett biztosítós vackok apró betűs kiegészítésekkel, hanem a teljeskörű gyári garancia! Ha a gyártó meri vállalni a hosszú időt, akkor vélhetően nem lehet rossz minőségű, mert különben nagyon ráfizetne a javításokra. Ezen szempontok alapján választotam én gépet.

Az, hogy minden gép kibír 5 évet, szerintem nagyon sokan tudnák cáfolni!
Egy márkás gépről pl. itt van egy vélemény. Olvasd el a 3938-as hozzászólást.

Saját példámat már többször leírtam. Hűtővásárlásnál direkt egy márkás AEG Santo total nofrost hűtőt vettünk. A 7 év alatt kétszer romlott el. Először 2 évesen. Több mint 40ezer Ft-ot költöttünk rá.

 

beata9991 : Én hosszú keresgélés után a Beko DSS28020X mellett döntöttem. 5 év teljeskörű gyári garancia van rá a hivatalos forgalmazóknál, ami talán előrevetíti a megbízhatóságát. Tudja amire szükségem van, elfogadható az ára, jól is néz ki, inverteres motoros a szivattyúja. Állítható a felső kosár magassága és felül is van szórófej. Létezik nem beépíthető verzióban is.

Előzmény: GPS (9518)
GPS Creative Commons License 2017.07.26 0 0 9518

 

...a beko pedig az 5 év jótállás miatt.

 

Ez nem releváns - hisz 5 évet bármelyik tróger mosogatógép kibír hiba nélkül. A gondok utána kezdődnek... de akkor már az "5 évesen" sincs gari.

 

Részemről egy 45 centis Indesitet vettem - kerek 75 ezerért (ingyen hazaszállítással) - ez harmadik éve megy, közmegelégedésre.
Nagyjából semmit sem tud - csak mosogatni. De azt jól.

 

Ha ilyesmin akad meg a szemed - ebben az árfekvésben - részemről csak ajánlani tudom, mert hibátlan.

.

Előzmény: beata9991 (9516)
beata9991 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 9517

Sajnos nem lehet szerkeszteni az előző hsz-t

beata9991 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 9516

45 cm széles mosogatógépet keresek első mosogatógépet, eddig a bosch és a beko a befutó, a bosch a neve a beko pedig az 5 év jótállás miatt.

Fogalmam sincs mit kell nézni vásárlás előtt, mindenki másra esküszik.

100-120.000 forintos sávban inox kivitelben ezek közül lehet jót találni vagy van jobb választás?

Volt egy ismerősömnek egy olcsó 6-7 éves haier gépe, úgy lett eladva hogy működött rendesen...

GPS Creative Commons License 2017.07.15 0 0 9515
Előzmény: mrandraspal (9514)
mrandraspal Creative Commons License 2017.07.15 0 0 9514

Nehéz kérdésem lenne. 45 cm széles és 75 cm magas mosogatógépet keresünk (min 70cm max 78 cm). Létezik ilyen?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!