Keresés

Részletes keresés

sasik Creative Commons License 2018.03.05 0 0 12441

Sziasztok. Ezt a matracot hol lehet megnézni ill. kipróbálni?

 

A4-AFN Creative Commons License 2018.03.04 0 0 12440

Szia, Köszönöm!

Érdekes, és pont ez érdekelt. Most, hogy fáj a derekam, észrevettem, hogy oldalt fekve kevésbé fáj. 

Előzmény: Alváskultúra (12439)
Alváskultúra (X) 2018.03.04 0 0 12439
Előzmény: A4-AFN (12437)
Alváskultúra (X) 2018.03.04 0 1 12438

Szia Ezoli74,

 

alapvetően ilyen testsúly különbség mellett érdemes lenne olyan matracot, amelyből van olyan, hogy egy nagy matracban (vagy akár két külön-külön matrac) két különböző keménység (azonos magasság és szerkezet mellett... Egy sor ilyen matrac van férfi női oldalas matrac van a piacon különböző árfekvésben: memory, hideghab, zsákrugó... Az hogy mikor megy rá a gatya, azt sajna én nem tudom, de futsz egy kört árakkal és egyből kiderül, hogy ca. mi a helyzet most a matrac árakkal...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: EZoli74 (12436)
A4-AFN Creative Commons License 2018.03.04 0 0 12437

Üdv Mindenkinek!

Egy ideje ismét olvasgatom a fórumot, és matracos cikkeket, videókat. Fontos szempont, hogy az ember az igényeinek megfelelő matracot kapjon. Ezért az is számít, hogy hogyan szeret aludni. Hason, háton, oldalt.

Viszont azt is megfigyeltem, hogy más ágyon, másként jó aludnom.

Van erről valahol hiteles információ?

A tyúk volt előbb, vagy a tojás?

Azért fekszem hason, mert beton lap van az ágyamban, vagy azért, mert úgy szeretek aludni? Vagy azért szeretek úgy aludni? 😁

Egy matrac választásnál hogyan kezeli a fenti kérdéskört egy profi tanácsadó? Mint az Üvegtigrisben volt: Eddig azt sem tudtad, hogy van ilyen. Akkor nem tudhatod biztosan, hogy nem akarsz egyet. 😂

EZoli74 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 12436

Sziasztok,

 

Feleségem 52 kg, én 79 kg vagyok, mikor milyen pozícióban alszunk ... tudnátok ajánlani nem túl kemény matracokat, amivel nem nagyon lőhetünk mellé és nem megy rá a gatyánk sem (200x200)?

 

Köszönöm,

Zoli

Alváskultúra (X) 2018.03.04 0 0 12435

SZia Johnkarul,

 

még valami: ennél ostobább, szakmaiatlanabb, idegesítőbb és a valóságot eltorzítóbb fizetett okfejtést még nem olvastam a szakmában. Kicsit túltolták a bringát szerintem:-)

 

Üdv,

 

Pálinka

Előzmény: johnkarul (12431)
Alváskultúra (X) 2018.03.04 0 0 12434

Swordmanus,

 

keresnénk tapasztalt kollégát értékesítésbe.... Ha esetleg éppen:-)

 

Üdv,

 

Pálinka

Előzmény: swordmanus (12430)
Alváskultúra (X) 2018.03.04 0 0 12433

Szia johnkarul,

 

én nem hiszek a csodákban. Biztosan vannak csodák, de nem folyamatosan és nem nagy tömegben. Sem a fizikát, sem pedig a közgazdaságtant nem lehet megerőszakolni. Apró kilengésektől eltekintve:

 

- nagyon olcsón nincs nagyon jó matrac

- közepes áron közepes matracot lehet kapni

- a túlhájpolt márkák közepes áron általában az alsó kategória minőségét hozzák

- viszont drágán is lehet sz*rt venni

 

Nagy cégek tesztelgetik a matracokat valóban. De... Olyan esetekben teszik ezt, amikor új alapanyagot, új technológiát, homlokegyenest új összetétel tesztelnek és várhatóan nagy szériát gyártanak belőle. Visszakanyarodva Swordmanus kérdésére egy kicsit: minek tesztelni egy olyan matracot, ami 20 éve változatlan formában készül és van jelen a piacon? Az ikea matrac sem tartoznak az agysebészet kategóriába, egyetlen olyan összetételű matracuk sincs, ami évtizedek óta ne lenne megtalálható a piacon más néven, más matrachuzatban. Persze lehet hengergetni, nyomogatni, tologatni, tűzijátékot csettinteni köré -de minek?

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: johnkarul (12431)
Alváskultúra (X) 2018.03.04 0 0 12432

Szia Swordmanus,

 

tényleg eltűntél, mint nagypapa aranyórája:-) Elég sok közös projektem van a Rottex csoporttal, így ha nem gond akkor erre emailben válaszolnék. Valami megoldást biztosan találunk. A Rottex matrac alapvetően nem rosszak, leh azonban, hogy találunk jobb megoldást is. Olyan ez, mint a kalasnyikov -neked meséljem?- régi, jól bevált, de azért akadnak jobb fegyverek is a világban...

 

Üdv,

 

Pálinka

Előzmény: swordmanus (12430)
johnkarul Creative Commons License 2018.03.04 0 0 12431

https://tesztek.tudatosvasarlo.hu/matrac

Ikea tamogatta? Lehetne tobb is. Az a 30000-szer atgorgetik dolog mennyire ad valos kepet? Tenyleg tippem sincs, ezert kerdem.

swordmanus Creative Commons License 2018.03.03 0 0 12430

Szia! Ezer éve nem beszéltünk, és én is teljesen kiestem a matracvilágból. Kérdésem: szerinted a Rottex BSK+ még ma is a régi jól bevált receptet követi? A miénk elmúlt 10 éves, és ez kezd is látszani rajta. Még nem fáj aludni rajta, de tervezném a cserét. Teszem hozzá, hogy ha ugyanazt kapnám, mint anno, akkor egy ugyanolyan újra. :-)

Az ár-érték arány még mindig szimpi, és most nézem, ki is hozzák. Meg aztán elég alaposan kipróbáltuk a 10+ év alatt. :-)

 

Előzmény: Alváskultúra (12429)
Alváskultúra (X) 2018.03.02 0 0 12429

Szia Lufi77,

 

félreértettél: a RelaXx Signum és SenZone Memory matracok megjelenése óta már nagyon sok alapanyagból és több gyártó is kínál olyan matracokat, amik u.n. papa-mama oldalasak. Tehát egy nagy matrac (persze nem bonell, mert az áthullámzik) és benne két különböző keménységű oldal a matrac egyik oldalán. magyarul: beteszed a matracot az ágyba, szembe állsz vele. Az egyik oldala lágyabb, a másik oldala keményebb... És mindez egy matracban azzal az előnnyel, hogy nincs demarkációs vonal a két külön matrac között...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: lufi77 (12428)
lufi77 Creative Commons License 2018.03.02 0 0 12428

Két matracban gondolkodnánk mindenképp a súly különbség miatt. A Demkos se egyforma.

Mindenképp csakis személyesen. Egy kis útravalót kértem és kaptam is.

Köszi!

Előzmény: Alváskultúra (12427)
Alváskultúra (X) 2018.03.02 0 0 12427

Szia Lufi77,

 

tekintettel, hogy a Demko már vagy 10 éve nem nagyon létezik, így érdemes lenne átgondolni az ágyrács kérdést. Egy résztrő az általad "közte szivacs" az alapból latex hab. A latex habnam meg van az a rossz tulajdonsága (is), hogy egy idő után egyszerűen szétporlad. Ilyenkor veszít a rugalmasságából és egyéb nem kívánt dolgokat okoz. A másik, hogy a duplasoros ágyrácsok egy rendszer részei, jellemzően vékony 5-10cm vastag általában latex matrac réteg kerül rá. 

 

1., nem régi az ágyrács, érdemes megtartani és a rendszer előnyeit is élvezni, ebben az esetben csak a két matracot lenne érdemes cserélni -leginkább megint latexre

 

2., nem érdemes megtartani az ágyrácsot, régi, lehet, hogy porladnak a latex bakok. Akkor kuka és a legolcsóbb fenyő deszkával helyettesíthető. Ebben az esetben viszont vastagabb matracot kell nézni, 20cm+ magasságban

 

Amennyiben a csere és egy (kettő) új matrac vásárlása lesz, akkor is gondok vannak, hiszen ami 130kg-mal kemény, az 65 kilóval maga a beton (jellemzően az ilyen kemény matracon alvó könnyebb súlyú használók ezért alszanak háton vagy hason/félhason, mert egyszerűen agyonnyomja a matrac a csípőízületeket oldalt fekve)

 

Amennyiben a két különböző keménységet, a két különböző alátámasztást meg szeretnénk oldani, azt szeretnénk, hogy kijöjjön 150-ből, akkor nagyon nehéz dolgunk van. Lesz egy matracunk hamarosan, zsákrugós, kemény/félkemény két különböző komfortoldallal az egybe matracban, de ez is inkább a 200-at súrolgatja majd. Szóba jöhetne a Signum Medium Hard verzió egy nagy matrachuzatban, ez árban is beleférne, de lehet, hogy nem lesz elég kemény.

 

Ami nagyon ütős lesz, az a most érkező akciós HR Titannium matrac lesz standard 90, 140, 160, 180 méretekben. 53kg/m3 nagy tömegsűrűségű (osztrák) HR hab, kétoldalas kialakítás, 45-ös keménység (meglehetősen kemény)

 

A legjobb persze ha van rá lehetőség és el tudtok menni egy-két matrac szakkereskedésbe és próbálgattok matracokat...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

Előzmény: lufi77 (12426)
lufi77 Creative Commons License 2018.03.02 0 0 12426

Sziasztok!

Szintén tanácsot kérnék. Matracokat kéne cserélnünk és nem tudom mi lenne a jó választás.

Én 130+kg vagyok, nejem kb. 65. Mindketten szeretjük a keményebbet. Nekem a gerincemmel van probléma -elmozdult gerinccsigolya, lumbágó- , oldalt és félhason alszom.

A nejem háton és félhason alszik.

Az ágy: Demko Feder franciaágy keret, állítható lábú ágyrácstartó és egy dupla soros ágyrács, közte szivacs.

Két 90x200-s kéne.

Lehetőség szerint olcsón lenne jó megúsznunk.

Max:100-150

 

_MrB_ Creative Commons License 2018.02.26 0 0 12425

Legyen az a papucska inkább papuska és akkor még jó is lesz. :D

Előzmény: Alváskultúra (12424)
Alváskultúra (X) 2018.02.26 0 0 12424

 Szia BeerMonster,

 

ма́тушка-папочка матрас?

 

Üdv,

 

Pálinka

Előzmény: Beer Monster (12423)
Beer Monster Creative Commons License 2018.02.26 0 0 12423

Mindegy, csak arra vigyázzatok, hogyha Oroszországba is exportáljátok, akkor fordítva kell feltüntetni a használati utasításban!

Előzmény: Alváskultúra (12420)
Alváskultúra (X) 2018.02.25 0 0 12422

Szia Zeki,

 

az Allegro nevet a gyár adta a teljes termékcsaládnak. A dual szót szerintem már lehet köznevesítésként venni, hiszen szinte mindenki ismeri ha más nem, akkor a dualcore processzorokból...

 

Na de mindegy is:-)

 

Üdv,

 

Pálinka

Előzmény: Zeki_ (12421)
Zeki_ Creative Commons License 2018.02.25 0 0 12421

Mert az Alegro Dual-ban mi a magyar? :)

Rottex, Kettős Terhelésű Matrac.

 

Oszt csókolom. :)

 

Kapuzárási pánik? Aztsetudommijaz! :)

Előzmény: Alváskultúra (12420)
Alváskultúra (X) 2018.02.25 0 0 12420

Szia Zeki_,

 

lehet, hogy ez csak a te kapuzárási pánikod:-) Amúgy van benne valami, de ha nem mindig az idegen szavakat szeretnénk nyüstölni, akkor nem sok megoldás marad:

 

fiú-lány matrac?

Férfi-női matrac?

hölgy-úr matrac?

menyasszony-vőlegény?

Matrac vadházasoknak?

Együtt járunk matrac?

élettárs-matrac?

Matrac házastársaknak?

Matrac jegyeseknek?

 

...szóval valaki mindig kirekesztődik:-)

 

Üdv,

 

Pálinka

 

Előzmény: Zeki_ (12418)
Csibe1254 Creative Commons License 2018.02.25 0 0 12419

Köszönöm a tanácsokat 😊

Zeki_ Creative Commons License 2018.02.25 0 0 12418

:)

Jó hogy nem már tata&nyanya matrac. :)

 

Dual Super Family matrac. 

Allegro Heavy&Lite  / Hardsoft  matrac

Vagy ilyesmi. :)

 

Papa-mama matracot vegyen a papa-mama. Az olyan öregeknek való.

Előzmény: Alváskultúra (12417)
Alváskultúra (X) 2018.02.25 0 0 12417

Szia,

 

bocsi: Rottex Allegro Dual Papa Mama lesz a matrac neve...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Csibe1254 (12414)
A4-AFN Creative Commons License 2018.02.25 0 0 12416

Szia!

Ne zárjátok ki a 2db 80x200 lehetőségét.

Én sem akartam ilyet, de végül mi is kölönböző keménység mellett döntöttünk. Szinte észrevehetetlen az összetétel. Bár mi külön térfelen alszunk. 😉

Nálunk 56/115 volt a testsúly. Szerintem ekkora különmbségnél valaki megsínyli a közös matracot.

Előzmény: Csibe1254 (12414)
Alváskultúra (X) 2018.02.25 0 0 12415

Szia Csibe1254,

 

alapvetően a 120kg nem annyira extrém testsúly, persze nem is a pille kategória. A nagyobb kérdés inkább az, hogy mit kezdjünk a testsúly-különbséggel. Alapvetően két különböző keménységű matrac lenne a megfelelő alátámasztás szempontjából és persze tartósság szempontjából is. A megfizethető kategóriában készül egy ilyen termékünk, ez egy vastag, megbízható táskarugós matrac lesz, aminek az egyik oldalán egy 40/50-es hab lesz, ami nagy tömegsűrűségnek és keménynek számít. A matrac másik oldala egy kicsit lágyabb lesz, ezért papa-mama matrac. Ezt egy ismert magyar matracgyártó gyártja majd számunkra kizárólagos forgalmazással, a prototípust szerintem 1-2 héten belül meg kellene hogy kapjuk.

 

Persze a hideghab matracok között is szét lehet nézni, de mindenképpen érdemes lenne olyan matracot választani, ahol azonos típusból két különböző keménység érhető el, a legszerencsesebb itt is az lenne, ha a két különböző tulajdonságú matrac egy matrachuzatban lenne, hiszen akkor nincs középen "demarkációs vonal"

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Csibe1254 (12414)
Csibe1254 Creative Commons License 2018.02.25 0 0 12414

Üdv!

 

Alapvetően súlyproblema miatt szeretnék  segítséget kérni. Egy 160x200 as matracot szeretnék venni, de én 87, párom pedig 120kg. Több napos böngészés után a hideghab matracok tetszettek meg de nem vagyok benne biztos hogy ekkorra súlyt elbirnak, még ha ra is van írva. Memoriahabos nem kell, esetleg zónás még lehet, bar 120 000 forintom van rá. Tudna valaki márkákat javasolni, amiket kipróbáljunk? Félek hogy rábeszélnek egy olyan matracra, aminek a sulyhatara papírom megfelel, aztan godrosen vihetjuk vissza. Ekkora sulynal egyaltalan érdemes hideghabban gondolkozni vagy taskarugos lenne a jobb? 

 

Jól szeretnénk dönteni mert Pesten vásárolnánk es borsodban lakunk. Az ide oda szallitast egy rossz matraccal elkerülnénk. 

 

Előre is  hálásán köszönöm a tanácsokat!

Alváskultúra (X) 2018.02.25 0 0 12413

Szia Zeki_

 

nincs kókusz... Lószőr, kapok, gyapjú, stb...

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Zeki_ (12412)
Zeki_ Creative Commons License 2018.02.25 0 0 12412

Na de az kókusz, vagy lőszőr?

Előzmény: A4-AFN (12410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!