Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7328

Hali !

Hát nem lesz egyszerű a dolog. Én hamarosan fogok egy mentést csinálni hasonló a probléma, pontosabban ugyanaz csak sárga a cső.

(Nem oly régen írtam róla miképp készült a kút és talán ugyanaz az ember csinálta ezt is. )

A kamerám majd megmondja milyen technikával kell sikerre jutni, de csak akkor megy a dolog ha nincs a cső összeroppanva. Ha rám hallgatsz akkor nem az erős embereket hívod segítségül mert csak leszaggattok mindent a szivattyúról.

Üdv !

 

Előzmény: milenne (7326)
Laja73 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7327

Kedves Freddy 4!

 

Köszönöm szépen a gyors választ!

 

Üdv

Laja

Előzmény: Törölt nick (7325)
milenne Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7326

Köszi a válaszokat!

Igen volt róla szó, visszakeresve megtalálható ezért nem írtam le az egészet.

Azért kérnék tanácsot mit engedjek csinálni és mit nem. Nem szeretném ha még orvosolható a helyzet akkor tovább rontaná.

Itt valaki vállalja az ilyen "kút" rendbetételét (már amennyire lehet, legalább a szivattyút szeretném viszontlátni!)

Előzmény: Törölt nick (7320)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7325

Helló    Laja73 !

 

Igen, kilehet szedni a kavicsokat, csak szemcse átmérő kérdése az egész. Ha  apróbbak a kavicsok, pld.  0,0 mm. -től  5,0 mm. -ig, akkor  "káliscső" , ha nagyobbak, akkor pedig a  "markolócső"  használata a szükséges. Ha szűkebb keresztmetszetű a furat, vagy a cső, akkor még  1 nagyobb viszkozitású fúróiszappal is kilehet öbliteni azt. Bő vizhozam esetén, még akár kompresszorozással is kitermelhető az apróbb kavics.  Üdv.

Előzmény: Laja73 (7324)
Laja73 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7324

Sziasztok

Van valami egyszerű mechanikus okosság, amivel ki lehet kaparni a behullott kavicsokat, egyéb oda nem való elemeket a cső aljáról? Valami csőszélességű spirális izére gondoltam. Egyelőre csak a rúd van meg, hátha kapható rá valami célnak megfelelő a kereskedelemben

Köszi

 

vfreak Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7323
Még egy kérdés.
Azt mondod kis géppel.
Ez méterre lefordítva mit jelent?
Esetleg a talaj miatt kellene "közepes gép" vagy "nagy gép"?
Ezeknek a gépeknek mi a méter ára? Azért kérdezek méter árat, mert - gondolom - senki nem tudja, hány méternél lesz vízadó réteg.

Ne röhögjetek, nem értek hozzá, azért kérdezek.

Kb ki szeretném sasszerolni, hogy 50 ezer, 100 ezer vagy 200 ezernél is többe kerülne. Ugyanis erre számolnám ki a megtérülési számításaimat.

Kösz, még egyszer,
vfreak
Előzmény: Törölt nick (7237)
mágus67 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7322
üdv szerintem is alulról jött fel a homok,ha valóban kék szinü volt a cső és nem szürke . próbálkozzon csak aki csinálta . sok sikert
Előzmény: milenne (7319)
vfreak Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7321
Tisztelt LaliBatyo,

Visszanéztem a fórumot... (Budapest, XII ker Lidérc u. Törökbálinti úttal párhuzamos, Irhás árok mellett). ettől kezdve: előzmény

Közben annyit megtudtam, hogy a szomszéd néni szerint "már volt róla szó, de itt nincs víz". Tehát próbálkozni nem próbálkoztak, de valahonnan azért csak hallhatta ezt...

Namármost kb annyit szűrtem le az egészből, hogy nem lesz olcsó mulatság.
Ha valaki ennél többet tud (környéken fúrt már, vagy hallott olyanról aki fúrt, esetleg valakinek a valakijének van arrafelé kútja) azt nagyon szépen megköszönném.

Lenne innét lejjebb (értsd dél felé 500 m-el és függőlegesen is vagy 10-20 m-el) is érdekelne apósoméknál a történet. Ez már 11.ker Gazdagréti út, a lakótelep fölött.
Itt a felső 80 cm-t ismerem (köves, agyagos).

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy ebbe idén nem ugrok bele...

Még egy kérdés:
A kútvíz kb hány fokos?
Gondolom ez nem változik évszaktól függően (mint a barlangok hőmérséklete sem) ezért - épp a barlangok miatt - kb 10-re saccolom.

Kössz
vfreak
Előzmény: Törölt nick (7237)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7320

Helló    milenne !

 

Ez a kút már újkorában selejt volt, emlékszem, hogy már téma volt itt tavaly nyáron. Az a  -40,0 m. mély kút, amely csak  -20,0 m. -ig lett lecsövezve, Sz.fehérváron.  A  "szaki" elvitte a kompresszort, pedig még homokolt a kút.  Véleményem szerint a csövezetlen szakasz omlott össze, amely által a csőben felfutott a homok, ami miatt beszorúlt a szivattyúd. Elég reménytelen a helyzet, de még gyógyitható, ha jó szaki volna az a szaki ! Egyébbként ezek a "szakik" megérdemelnék, hogy  1 bizonyos szégyen táblára kerüljenek fel, mert Ők nem szakemberek, csak kontárok. Még jó hogy vannak törvények is, amelyek téged védenek. Ne vessél rá "keresztet", mint irtad !  Üdv.

Előzmény: milenne (7319)
milenne Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7319

Sziasztok!

 

Elég nagy problémám van! Mai nap a kutamból nagy mennyiségű homok kezdett feljönni. Lekapcsoltam a szivattyút, majd kb 1 perc múlva a kút csövéből kezdett feltódulni a víz, jól elárasztotta az aknát, ezután már a szivetyú sem működött, próbáltam felhúzni de meg sem moccan. Összeroppant a cső? 20 méter lett lecsövezve a kék szinűből. Nem tökéletes technikával készült az alja nem lett lezárva, egy picit mindig homokolt de nem jelentősen, épp' egy hokomszűrőt raktam rá az eset előtt.

Tehát a fő kérdésem ki tudom szabadítani valahogyan a szivattyút (pedrollo)? Aki fúrta azt mondta megpróbálkozik, de a szavaiból azt vettem ki, hogya erre már keresztet vethetek.

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7318

Helló   Che-pel  kolléga !

 

Ha még nem késő, akkor a Béla nap alkalmából meghivlak  1 virtuális  "Leó" -ra. ( Vörösboros kóla )  Boldog névnapot Kolléga ! Bár megjegyzem, hogy nem mindegy, hogy vörösboros kólát iszunk, vagy kólás vörösbort. Na, ez is igy  1 olyan  "helyzet szifilisztikája"  eset, amelyről irtál, illetve kérdeztél az éjszaka ! Szép estét és  Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (7299)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7317
Köszönöm :)
Előzmény: mágus67 (7316)
mágus67 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7316
Üdv mindenkinek . Sok boldog Béla napot azt mondják 1 nappal elötte vagy utána mindegy
Előzmény: Törölt nick (7315)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7315

Igy igaz Freddy4!

Könnyen lehet úgy járni mint egy ismerősöm aki kikötötte hogy 25 métert akar lecsövezve mert aki fizet az parancsol.  -Hiába mondta a fúrós hogy nem volt rendes vízadó abban a 25 méterben, így  lett is 5 liter/perces kútja.  

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (7310)
Li-Em Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7314

Che-pel és Freddy4!

Köszönöm az információt,természetesen jó hozamú kutat szeretnék,ezen nem akarok spórolni,viszont akkor még gyűjtenem kell a pénzmagot:))a 18 m-es kúthoz.

Köszi:Li-Em

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7313
Ó köszönöm szépen.
Előzmény: Törölt nick (7311)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7312
Majdnem biztos.hogy nem, ahol vagyok ott most 10m-nél jelentkezett víz de ez csak most van így tavasszal. Ráadásul 11m-nél van egy kis agyag és szerintem ez ami felette van ez csak a csapadék víz. De előfordulnak érdekességek. Menetközben fog kiderülni a talajon múlik és csak fúrás közben látszik, hogy mi a helyzet. De a környéken ez van amit írtunk.

Üdv
Előzmény: Li-Em (7309)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7311

Hello Béla !

Egy napra nem nézek be ide és épp a Béla napot hagyom ki .

Isten éltessen erőben egészségben !

Üdv L.

Előzmény: Törölt nick (7299)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7310

Helló    Li-Em !    

 

Sajnos  "nem úszod" meg a kútfúrást a  -7,0 és - 12,0 m. közötti mélységgel. Nagy valószinüséggel ott a Zőldmezői sarkon egészen pontosan  -18,5 m. mélységű kutat kell kiképezni, ha "jót" akarsz ! Másképpen kicsi lessz a vizhozamod és levegőre fut majd a szivattyúd. Nagyon jól saccolta ezt meg a  Che-pel kolléga is, a max. 19,0 m. -ben.  Üdv.

Előzmény: Li-Em (7309)
Li-Em Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7309

Szia!

Akkor itt vagy a közelben:)

A sréhen szembeni szomszédnak,már 7 m-en van víz,elképzelhető hogy megúszom én is 7-12méter között?

Köszi:LiEm

Előzmény: Törölt nick (7308)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7308
helló

15-19m a várható mélység. Pont a szomszédban a Juhász József 14-ben fúrok.
Előzmény: Li-Em (7307)
Li-Em Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7307

Sziasztok!

XVIII.kerület Zöldmező-Deák F.sarkán szeretnék kutat furatni,kizárólag locsolásra.Árajánlatot szeretnék kérni tőletek.Úgy tudom a víz 9-15 méter között lehet,de ezt csak hallomásból.

A mailcímem publikus:)

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7306

A mostanság kapható autos GPS-ek jelentős része használ Sirf Star-III chipet.

(vagy ezzel egyenértékűt)

 

Ezek 20 csatornásak.

Azt hiszem, mindkét korrekciót ismerik és akkor:

 

EGNOS (EUR)

Position 95% of time
horizontal: < 3.0 m

vertical   : <4,0 m

 

WAAS (USA/CANADA)

Position 95% of time
horizontal: < 2.2 m

vertical   : <5,0 m


 

Hosszú idejű átlagolással, szerintem, ezért

reális lehet a méteres függőleges mérés

és akár a méter alatti vízszintes is.

Előzmény: kosztoglotov (7304)
kosztoglotov Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7305
Hívjál bármikor.
Előzmény: Törölt nick (7300)
kosztoglotov Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7304
Szia!
A GPS magasságméréssel az a probléma, hogy a kézi készülékek pontatlansága 12 csatornás vevőnél, EGNOS korrekcióval valóban 1-5 méter közé esik, de magasság tekintetében a pontatlanság legalább ennek a háromszorosa.
Ráadásul az EGNOS csak síkon, vagy déli lejtőkön szokott működni, anélkül pedig a magasságeltérés 30-40 méter is lehet, a 8 csatornás (olcsóbb, régebbi) vevőkről nem is szólva.
A legegyszerűbb módszer a méter körüli pontosságú magasságmérésre ha topográfiai szoftvert pl: TopoGuide használsz arra alkalmas készüléken pl: GPSMAP 60 Csx, mert akkor a gps által meghatározott EOV -hoz tartozó magasságot tudja leolvasni a készülék a "szintvonalas" térképről.
Természetesen japofan által leírt átlagolást itt is célszerű használni a pontosabb mérésért, de itt már a készülék tudja a folyamatos átlagolást, nem kell leolvasgatni.
Üdv.
Előzmény: laci19791202 (7255)
pasass Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7303
Isten Éltesse a BÉLÁKAT :)))))))))))))

Mi a Béla Nemzet Tartson Össsze :))
vizeslaci Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7302
Hello Che-pel!

Kicsit megkésve ugyan;(de jobb későn mint soha alapon)

Boldog névnapot kivánok!
Előzmény: Törölt nick (7301)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7301
Basszus mindenki alszik ilyenkor, de kár.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7300
Mondjátok már ti is, hogy nem ülünk az elefántcsont toronyban és osztjuk az eszet, hanem , ez van.

Tisztelt Kosztoglotovnak üzenem, hogy kerestem telón és érdekelne a dolog csak most megint jön a hétvége és zavarhatom-é?
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 7299
Kicsit szentimentalistára sikerült vörösboros kóláznom magam így Béla napra
így lehet, hogy itt alant az elébb olyanokat írok ami nem szokásom. Vagy mégis? Nem számít jó napom volt és legyen ilyenből jó sok nektek is ( ez a jószerencsét csak más képen)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!