Keresés

Részletes keresés

ppmr Creative Commons License 2006.06.22 0 0 2021

Került. Első nap csak az alap volt kiásva, odébb hagyták a vasakat. Ma már csak a zsaluköveket láttuk, viszont eltűntek a vascuccok. Bocs a szekszerű kifejezésért :)

És mondta is a kivitelező, hogy tesz bele.

Előzmény: Lacivill (2019)
Hörpi Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2020

Sziasztok!

A dryvit-nak mindjárt utánanézek, sajnos fogalmunk sincs az ajánlott vastagságról. Kecskeméten építkezünk, eddig nincs gond a hatósággal, a szakembereink már csaknem teljesen fixek árajánlattal együtt. Tényleg megfontolandó, hogy a nikecell csak jövőre kerüljön fel a díszítésekkel együtt a falra.... Nagyon szeretnénk idén beköltözni, mégha félkészen is, igazából 3 éve külön élükn, lehet, hogy túlzottan is siettetnénk a dolgot:o)

Lacivill Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2019
Nyugtasd meg a topikot, hogy az alpba került vasalás, mert az nem látszik....
Előzmény: ppmr (2016)
Axióma Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2018
Nincs alapozas, meg 80 centi, csak kis arok direktben leallitva a zsaluko, tobb sor kiontes nelkul? Vagy csak rosszul latok a kepeken (ott oldalt mintha lenne is valami zsaluzassal kapott savalap-darab, az korabbi?)
Jo, remeljuk koltoztok hamar, akkor hozzateszem hogy a mi szintidonkben egy eleg bonyolult, lepcsos, terepet kovetve -80 centire asott, erosen vasalt alap lett csinalva, csak utana jott a zsaluko.
Előzmény: ppmr (2016)
Lacivill Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2017

Közművek hogy állnak?

Mikorra lesz a kivakolva/kibetonozva mert az nagyon fontos, hogy ki tudjon száradni, különben ugyan be fogsz költözni, de küzdeni fogsz a párával/penésszel.

Előzmény: ppmr (2016)
ppmr Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2016

Nálunk tegnap kezdődött a nagy munka, remélem karácsonyra be tudunk költözni.

http://werda.atw.hu/

Axióma Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2015
Ja mi is videk csak nem annyira (Pomaz). Es teny, hogy a pest megyeiek voltak az illetekesek azok meg bp-en tanyaznak...
De ettol fgtl ketlem, hogy julius vegi kezdessel iden kesz lehet annyira, hogy bekoltozhetonek mondhato. Foleg ha nem csak "eppenhogy" lakhato allapotrol van szo...
Előzmény: fefefe (2014)
fefefe Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2014

Azért eléggé számít, hol építkeznek. Vidéken sokkal rugalmasabbak a hivatalok. Nálunk pl. december közepe/végén lett beadva az építési engedély, és január 9-én rajta volt a határozaton a pöcsét. :-)

Az elvi engedélyeket 1 nap alatt megszereztem, pedig 4 helyre kellett menni. Plusz a kéményesek.

 

Előzmény: Axióma (2008)
orca75 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2013

Nagyon jó kérdés!

Az szerelőbeton még hagyján, de a koszorút nem ártana pihentetni mielőtt megkapja a végleges terhelését.

Előzmény: tgabika11 (2011)
ppmr Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2012

Valóban mindenhol, ahol gázt használnak, áremelés várható. Erre minket is felkészített a kivitelező.

Sztem ha pörög az építőipar, pont akkor nem emelnek árat, hisz kereslet van amúgy is. Aki meg téglát vesz, mert építkezik, akkor is megveszi, ha 10%- ot emelkedik az ára az előző időszakhoz képest.

Előzmény: tclar (2009)
tgabika11 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2011

és mikor szárad???

Előzmény: Hörpi (2006)
orca75 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2010
Azt azért ne felejtsd el. hogy a téglagyárak a tégla kiégatéséhez elég sok gázt felhasználnak. Természetesen ezt beépítik a tégla árába, amitől az nem lesz olcsóbb.
Előzmény: tclar (2009)
tclar Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2009
Furcsa lenne áremelés akkor amikor zuhanni fog az építkezések száma a kormány megszorító intézkedései miatt... Villany és gázszámlára fognak az emberek költeni nem téglára... Áremelés akkor van ha pörög az építőipar... 
Előzmény: Lacivill (1981)
Axióma Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2008
Ugyan az arrol kerdeztel, de nem arra valaszolnek (bocs)...
1. ha most juliusban kezditek, es nem konnyuszerk., akkor iden nem fogsz bekoltozni. Add csak ossze azt, hogy mennyit kell a kulonbozo hivatalos szervekre varni, mar az tobb! Tfh. van jogeros ep.eng.-ed, bejelented most a kezdest az onkorira, akkor juli elejen tenyleg indulhattok (tfh. viz-villany mar hasznalhato). De utana kell azert valamennyi ido alapozni es felepiteni a falakat, es ami nalunk sokaig tartott ugyintezesileg, a kemeny es a gaz. Eloszor kemeny megepit, szakember alair, kemenyesek atveszik, mindezt ugy hogy kozben csinaltatod a gaztervet, a gaztervet azt el kell fogadjak, utana lehet csak kezdeni a szerelest, azt megint at kell venni, de hozza kell a kemenyes eng. + eph, utana jonnek felszerelni a gazorat, es csak utana johet a kazan gyartojanak beuzemeloje. Ez itt onmagaban 2 honap, amiben a legnagyobb bukta az, hogy gazorat szerelni csak bizonyos idopontig hajlandoak (talan november masodik feleig). Mi apr.1-jen kezdtunk, felkesz allapotban koltoztunk be dec. 8-an (haszn.veteli jogerosen kis szimpatia-keltessel dec. 30), igaz nem volt jo nyar tavaly es a kivitelezo is csuszott (reszunkrol meg a bank).
2. A 38PTH + 5cm dryvit nem igazan ajanlott. Vagy 44-es pth, vagy 30-as pth (nf persze), sot van aki meg lejjebb megy (a belso tartofalaink nekunk is 20-asak), es 8-10 stb. centi dryvit, mivel a rendszer ara kozel sem linearisan no a vastagsaggal. Persze alatta nem kell vakolni. Nezd meg a (Ho)szigetelesek topicot, volt mar rola szo (a HS-t en nem tudom hova tenni, tavaly meg nem votl igy csak keveset olvastam rola). Viszont a szigetelest eleve nagyon nem ajanlott meg abban az evben felrakni, amikor epult a haz (nekunk majd osszel lesz, de mult telen vizesedtunk-peneszedtunk dryvit nelkul is a gyors bekoltozes miatt).
Előzmény: Hörpi (2006)
Axióma Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2007
Nem kotnek bele. Nalunk volt az elejen meg hogy kertek valami reszletezest melle, de csak darabra szerintem. Abban pedig kulon volt az anyagdij meg a munkadij resz feltuntetve, es ennyi. (Azert is jo igy szamlazni, mert 1. csak a kivitelezo kell apeh-listas legyen, nem tuzepenkent sot szamlaikkent kell az apeh-hez rohangalni igazolasert 2. normalis esetben a beepitett anyagot szamoljak fel, vaygis ha tobbet vett azt nem fizeted 3. a kivitelezo vallaja az intezkedest egy olyan esetben, amit nalunk elkovettek szallitaskor, hogy a kefnire raraktak a gerendakat es a "jo" magyar utakon annyit zotykolodott, hogy azt a sor kefnit azaz kb. 1/4-et az egesznek osszetorte, szoval azt ok reklamaltak meg mert a felrakodast ill. szallitast a kereskedo csinalta, nekem nem lett volna 1M extram es ervenyszerzesre alkalmas erom erre - az elso ablakos maig tartozik 50e eloleggel)
Anyagot mi kulon, ami szamottevobb tetel, csak a kovetkezoket vettuk: tetocserep, ablakok, ajtok, aljzatburkolat (bar azt ki is dobtak mert nem listas a ceg). A nyilaszarok beepitese pl. nem szerepelt sehol, a csempezes sem, sot a kad sem mert maganembertol vettuk. Na meg a kivitelezo se mindig pontosan olyan elszamolast adott, amit eppen csinalt, mindegy csak legyen mogotte valami. Mivel azt nem tuzik melle a szamlanak a vallalkozo oldalan ezert lehet vele jatszani...
Előzmény: ppmr (2005)
Hörpi Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2006

Sziasztok!

Megegyeztünk az áccsal-kőművessel... 4,2 millió forint munkadíjban maradtunk úgy, hogy kettőről ad számlát és a kerítést kivéve mindent megcsinálnak. Bent rögtön jöhetnek a festők és a burkoló, kívül pedig felrakják a nikecellt, a nemesvakolatot egy év múlva, térkőből kirakják a járdát, az extra teraszokat kialakítják, felrakják az összes bontott téglát (50 m2) és faborítást (20 m2), a könyöklőket, az álmennyezetet, stb. Bádogmunka nincs benne. Bruttó alapterületünk a plusz teraszokkal 200 m2 körül alakul majd. Írunk szerződést, idén beköltözhető lesz a ház július végi kezdéssel. A hőszigetelő vakolat helyett végül 5 cm nikecell mellett döntöttünk a 38-as falra, de így lemondok a Pth HS tégláról, mert jóval drágább...

Mi a véleményetek erről az árról?

ppmr Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2005
abba nem kötnek bele, hogy a kivitelező számláz mindent, és egy olyan számla sincs, ami modnjuk radiátorról vagy csempéről szól?
Előzmény: Axióma (2004)
Axióma Creative Commons License 2006.06.20 0 0 2004
Ja az elejen sok penzrol szolo szamla volt, mert a kivitelezo szamlazott egyben. De annyi rugalmassag meg volt bennuk, hogy befogadtak azt is, amire omndtuk, hogy meg nincs kiegyenlitve, pont abbol a penzbol akarjuk amit ok most utalnanak.
Előzmény: Axióma (2003)
Axióma Creative Commons License 2006.06.20 0 0 2003
Hat az elso keszultsegnel nekunk bizony szivoztak. Csak a szocpolt adtak oda, mert 18%-nak vettek, szerintunk kellett volna 23%, szerintuk az a bizonyos 40% (szocpollal kertunk 15M-t). Aztan szocpollal siman szamolva kellett volna a kb. 40%, de szerintuk meg az 50%, es volt kint rendesen ertekbecslo emiatt meg egyszer, addig hitelreszt nem folyositottak. Igaz, hogy utana mar csak 1x volt kint es meg ket utalas volt a szamlak alapjan szemle nelkul.
Hozzatennem, hogy nagymertekben fiokfuggo is lehet a kerdes!
Előzmény: ppmr (2002)
ppmr Creative Commons License 2006.06.20 0 0 2002

Nekünk  azt mondták, ha az elején sok számlát viszünk, nem kötekednek annyit.

Abban gondoltam, hogy tudnál segíteni, hogy jól mondom- e, nem én értettem félre az egészet, hisz ugyanannál a banknál vagyunk.

Előzmény: Axióma (2001)
Axióma Creative Commons License 2006.06.20 0 0 2001
Marmint a telken levo, be nem epitett epitoanyagot, mondvan azt holnap elvitethetem. Vicces... mondjuk velunk aztan a haladast latva nem kotozkodtek, mondvan biztos komolyan gondoljuk.
Előzmény: Axióma (2000)
Axióma Creative Commons License 2006.06.20 0 0 2000
Mit tudnek kisegiteni? Igy van, de az sajnos alapvetes, hogy amikor az elso hitelreszletet folyositjak, akkor a keszultsegnek olyannak kell lenni, hogy az altaluk (akar hatterben futtatott) koltsegvetes szerinti maradek %-ra elegendo legyen a hitel.
(Ha egy kicsit bonyolult volt: tfh. ok ugy ertekeltek, hogy 25M-ert fogod megepiteni, es kertel 15M hitelt. Ekkor kell a (25-15)/25=40% keszultseg, akkor is, ha szerinted 22M-bol fog megepulni es 7M-t epitettel be ami a vallalkozok elol megnyomom a ceruzat modszere miatt lehet, hogy csak 30% keszultsegre fog vezetni.) Ennek oka, hogy biztositva kell latniuk, hogy ha folyositjak a hitelt akkor be fog fejezodni az epitkezes.
Legalabbis en igy jartam, es csak csaladi kolcsonnel meg a vallalkozo turelmevel sikerult elerni... Es az epitoanyagot a keszultsegi fokba tenyleg nem szamoljak bele (azt elhiszem, hogy oneronek beszamitjak, bar a kp. megletet ugyse szoktak ellenorizni).
Előzmény: ppmr (1999)
ppmr Creative Commons License 2006.06.20 0 0 1999

Nem egészen. Vagyis van egy kis ellentmondás - Axióma most ki tudna segíteni.

1) Lehet bevallani alapanyagot is (a pénz mellett), ez valóban önerő,

2) A bevallott önerőt be kell építeni.

Mi a végén kutyafuttában intéztünk mindent, nem is gondoltunk ilyenekre, hogy előre megvegyünk bármit, így ha akartunk volna bevallani sem lett volna idő utánajárni. Így viszont kp- t vallottunk be, azt meg teljesen be kell építeni. És most nincs annyi tartalék, hogy mondjuk a téglát megvegyük....jó, ez belefér az önerőbe és be is kell építeni, így valszeg még emelés előtt megrendeli a kivitelező.

Nálunk nem kell készültségi fokot elérni, csak a kp- t kell felhasználni. Ha az megvan, megmondják, hogy az kb hány százalékos készültségi foknak felel meg. A mienk úgy 28-30% lesz. Ha elértünk 30%- ot (ház készültségi foka), akkor a hitel 40%- át adják oda. Ha abból mondjuk eljutunk a ház készültségének 50%- ig, akkor a hitel 60 vagy 70% ig fizet ki a bank. (az arányok lehet, hogy nem pontosak)

         

Előzmény: kiskori (1998)
kiskori Creative Commons License 2006.06.20 0 0 1998
Azt hiszem én értelek. Mi is hitelt vettünk fel. Már az első lépcső, hogy egy bizonyos százalékig állnia kell a házadnak. Annyink volt, hogy ezen felül még akciósan megvettük a cserepet. A következő szakasz eléréséhez minden kapott pénzt felélünk, így most néhány akcióról lemaradunk, mert egy bizonyos készültségi fokhoz ragaszkodnak a bankok. Kissé rugalmatlanok, mert szerintem nem mindegy, hogy valaki Ytongból építkezik, és nem hőszigetel, vagy B30-ból és hőszigetel. A készültségi fok mindkettőnél ua, csak az egyik az elején kerül többe, a másik a végén.
Előzmény: ppmr (1997)
ppmr Creative Commons License 2006.06.20 0 0 1997

De ahhoz is pénz kell, hogy megvegyem az ott tárolt cuccokat. :) Mi két hitelt vettünk fel - gyorsan kitaláltuk így még időben - így lett önerőnk, az is két hete.  Mivel így el voltunk csúszva, nem tudtunk venni, semmit, nem volt idő arra sem. De szerintem ez már nem is gond, számlát naná, hogy gyűjtünk mi is. Azt mondták, ha az elején több szlát viszük, rugalmasabbak...úgy legyen!

Viszont ha most azt mondjuk 4,3M kp- nk van, akkor az be kell építeni, nem tárolhatok ebből 1-2 millát a telken csak úgy.

Költségvetés....volt/ van. Kitöltési útmutató szerint tökéletesen kitöltöttem, erre közölték, hogy ezt meg azt be sem kell írni, butítsam le. Lesz pl. munkáltatói hitelünk, van ilyen sor az igénylőben, de nem kell kitölteni, mert az is önerő....nem értem a logikát, de nekem igazán mindegy, hogy hova írom be.

15M a ktg vetés, 15,1ről írunk alá szerződést a kivitelezővel, ebből 4,3M önerő. És gyűjtünk, mint az őrült, mert a kivitelező sem tudja mikor hol lesz áremelkedés.

Előzmény: OsCaR (1995)
tgabika11 Creative Commons License 2006.06.20 0 0 1996

Ez engem is érdekelne, hogy a térkő lerakás hogy jön ki.

Munkadíj illetve anyagköltség tekintetében...

Előzmény: hetida (1966)
OsCaR Creative Commons License 2006.06.20 0 0 1995

Én anno mindjárt elkezdtem gyűjteni a számlát, mikor még a hitelem sehol sem volt, mert tudtam, hogy kellenek majd. Direkt megkérdeztem a bankokat (akiket sejtettem, hogy ott lesz hitelem), hogy kb. 1/2 évvel az ép. eng. előtt datált számlákat már elfogadnak majd.

Aztán mikor csináltam a hitelkérelemhez a költségvetést (gondolom neked is kellett beadni),  volt benne olyan rovat, hogy a helyszínen tárolt építőanyagok értéke, és ez az önerőhöz számított be.

Elnézést, nem tudtam eddig követni az itteni előzményeid.

Leírnád 2 sorban a keretszámokat kb. (ktsgvetés, hitel, sajáterő)? 

Előzmény: ppmr (1993)
Bogie Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1994

Nézz be egy kedves topiktársunk honlapjára!

 

http://www.mds-epitesziroda.hu/epiteszet/haz_uj1.html

Előzmény: Kriszta10 (1992)
ppmr Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1993

Ez igaz, de nincs plusz pénzem. Ha 3M- t adnak, annyit kell beépítenem, akkor azt nézik, hogy azt beépítettem- e. Vehetek pl. 1M- ért cuccokat, állhat ott, csak tán kiszúrják, hogy nincs is beépítve 3M és addig szívóznak, míg be nem építek kb annyit.

Előzmény: OsCaR (1991)
Kriszta10 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1992

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni.Családi ház építése előtt állunk jelenleg csak a telket vettük meg. Felmerült bennünk, hogy a háztervezésénél a egy lakberendező segítségét is kérjük.Tudna nekem ebben valaki segíteni érdemes e pénzt kiadni erre?Miben is tudna a lakberendező ebben segíteni?

 

Köszi Kriszti

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!