Keresés

Részletes keresés

steve31 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9534

Üdv mindenkinek!

 

E-bayes eladással kapcsolatban kérdeznék.(ez az első eladásom.)

A vevő elviekben már fizetett 2 napja (paypal) és a fizetési ikonnál most egy homokóra látható. Ennyi ideig tartana a banki transzfer?

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9533

Azert ez nem teljesen igaz. Fejlettebb orszagokban elvaras a helyi lakcim (es akar munkaviszony is).

Előzmény: Máté Dalma (9531)
Hintalow Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9532

Persze, de ahogy a német bankszámlát sem lehet magyarországról nyitni, így paypal számlát is csak adott országból lehet létrehozni.

Előzmény: Máté Dalma (9531)
Máté Dalma Creative Commons License 2013.10.04 0 0 9531

Ez fura. Az Európai Unión belöl élünk, elméletileg akárkinek lehet akárhol bankszámlája.

bombaba Creative Commons License 2013.10.03 0 0 9530

Nem, ez így működik. Magyar számlát csatolhatsz hozzá.

Előzmény: Máté Dalma (9529)
Máté Dalma Creative Commons License 2013.10.03 0 0 9529

Regisztráltam a business paypal oldalon és szeretném a paypal számlámhoz hozzáadni a német euros bank számlaszámot. Sajnos csak Magyarországon és az Egyesült Államokban nyitott bankszámlaszámot engedélyez kiválasztani.

Tudna nekem ebben segíteni valaki?

tepimartin Creative Commons License 2013.09.29 0 0 9528

Üdv.!

 

Meg szeretném kérdezni, hogyha nem rendelkezek bankszámlával, de PayPal internetes számlával igen és erre a PayPal számlámra szeretnék pénzt utalni akkor a következő módon megtehetem-e? Bemegyek az egyik UniCredit bankfiókba, és személyesen befizetem azt az összeget amit szeretnék a PayPal számlámra utalni. A pénztárbizonylaton az Ügyfél nevéhez BofA re: PAYPAL PTE LTD-t, az ügyfél címéhez saját nevemet és címemet, a számlaszámhoz a PayPal bankszámlaszámát (10918001-0000000115050684), az egyéb rendelkezéshez a PayPal által kiállított utalási azonosítómat, az azonosító számához a saját személyigazolvány számomat, a valutanemhez HUF-ot, az összeghez a feltöltendő összeget adom meg, majd aláírom a pénztárbizonylatot. Így meg fog-e jelenni a befizetett összeg az én PayPal számlámon?

 

Előre is köszönöm válaszotok!

cliftony77 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 9527

Alapelv, hogy sosem vásárlok olyan eladótól, akinél nem lehet PayPal-lel fizetni. Egyszer csináltam, kb. 10 eurónyi összegről volt szó egy ritka CD-ért, a csávó nem küldte, majd az eBayről is törölte magát, és mivel nem PayPal-en keresztül fizettem, nem volt Buyer Protection. A legnagyobb gáz nem is az összeg elvesztése volt, hanem hogy azt a CD-t azóta sem tudtam megvenni.

Előzmény: Varshi (9526)
Varshi Creative Commons License 2013.09.28 0 0 9526

És készüljön fel rá, hogy egy vagyon lesz a bankon keresztül külföldre történő utalás.

 

Nekem volt, hogy többe került, mint a termék. Megbántam, mint a kutya, aki tizet kölykezett..

Előzmény: cliftony77 (9525)
cliftony77 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 9525

A saját bankszámládról tudod átutalni az ő bankszámlájára a lóvét. A PayPaltől meg utald vissza magadnak a pénzt.

Előzmény: ninon222 (9524)
ninon222 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 9524

Sziasztok!

Ha valaki tud segítsen már!!!

Vettem az Ebay-on egy terméket. a Paypal-t feltöltöttem a fizetéshez. Közben kiderült, hogy az eladónál nem lehet fizetni paypallal. Szeretném megtudni, hogy a Paypalon lévő összeget át tudom-e utalni az eladó PostBank-os számlájára, ahol megadta a Konto számot és a BLZ számokat. Ezen kivül csak a nevét tudom.???

 

Aki  tudja ilyenkor mi a teendő írja már meg, nagyon szépen köszönöm.

Husq55 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 9523

Sziasztok!

 

Most regisztráltam Paypalon pár  órája.

Nekem Erste bannkszámlám van,(MasterCard),de nem dombornyomott.

A számlaszámot beírtam a pp-n és hozzá adtam!

Szerintetek ezzel működni fog?

Az majd csak hétfőn derül ki,hogy a terhelés megtörtént e a számlámon.

Emailt nem kellett volna kapnom,hogy hozzá adtam a bankszámlát?

 

Köszi a segítséget!

banyoca Creative Commons License 2013.09.23 0 0 9522

kössz, megtaláltam akár 30 nap is lehet :(

Előzmény: Törölt nick (9521)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.23 0 0 9521

Tudnak. Nezd meg mit irnak erre a FAQ-ban, aztan ha az abban irt hatarido letelt akkor irj nekik e-mailt.

Előzmény: banyoca (9520)
banyoca Creative Commons License 2013.09.23 0 0 9520

Sziasztok!

kaptam visszatérítést, és azt írtja xy hitelkártyán z néven fog megjelenni, hitelkártyára tudnak visszautalni? vagy nekem kell valamit csinálni? már 16. óta ott van a pénz a PP-n,

 

-kozi- Creative Commons License 2013.09.07 0 0 9519

Na végre sikerült a vásárlás. Explorer alatt működött. Illetve gyanítom h kellett egy pár nap amíg verifikált a paypal a bankszámlát.

Előzmény: -kozi- (9513)
mrobes Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9518

Na,megtaláltam,köszi! Fizetéskor tudtam átállítani a konverziót,apróbetűs résznél volt olyan,hogy egyéb opciók.

Egy 5e forintos vásárlásnál mindjárt megspóroltam 200-at. A fiókbeállítások között egyébként nem találtam meg.

Előzmény: bombaba (9514)
Hintalow Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9517

szerintem van némi keveredés:

- EUR szláról vásárolhatsz paypalon, mert eur szlához tartozó kártyát is bármikor beregisztrálhatsz, így váltás nélkül tudsz vásárolni.

- paypal szláról pénzt kikérni folyószámlára (tehát bankSZÁMLÁT beregisztrálni) fölösleges, még ha engedi is a rendszer, ugyanis a paypal magyar számlára csak és kizárólag forintban fizet ki. Ergó még ha engedi is kikérni a pénzed egy eur bankszámlára, nagy bukó lenne rajta, mert először a paypal szépen átváltja a kikért összeget forintra a saját nem-túl-jó árfolyamán, majd a bankod a beérkező összeget a saját árfolyamán átváltaná euróra.

Hintalow Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9516

Az alapján amit leírtál valamiért minden vásárlásodkor történik egy 1 eurós tranzakció a számládon (összeg alapján tuti eur)
Valószinűleg ez egyfajta szlaellenőrzés, ergó nem kerül késöbb könyvelésre, hanem a zárolási idő után visszakerül az egyenlegedhez.
Viszont ilyennel még nem találkoztam, ha "vendégfelhasználóként" tehát regisztráció nélkül vásárolsz paypallal, akkor működik úgy, hogy minden vásárláskor van egy ilyen szlaellenőrzés, de az 1 USD.
Aztán lehet, hogy közben áttértek euróra.
Én azt tanácsolom, hogy első körben kérdezd meg a bankod. Ne bankfiókba menj, ott teljesen topák szegények a bankkártyás/elektronikus dolgokhoz, hanem hívd fel az ügyfélszolgálatot. Ha mást nem akkor azt meg fogják tudni mondani, hogy a paypal v. a bank kezdeményezi -e a levonásokat. Aztán ez alapján lehet tovább érdeklődni.

Hintalow Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9515

Verified felhasználó vagy? Van regisztrálva kártya a paypalodhoz?

Ha van és annak ellenére lekorlátoztak, akkor általában személyes okmányok feltöltésével lehet ezt megoldani.

Egyébként nem rébuszokban kommunikál a paypal, valószinűleg azt is leírják ilyenkor, hogy mit csinálj/hol keresd a megoldást.

Előzmény: anitacskah88 (9511)
bombaba Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9514

PP fiókban, de meg nem mondom, hol, folyton vándorol. De lehet váltani egy fizetéskor is és megjegyzi azt a beállítást. 

Előzmény: mrobes (9512)
-kozi- Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9513

Köszi! Átváltottam Euróra. Tényleg drágább kicsit.

 

Bár így is ezt a "We're sorry, but we can't send your payment right now"-t írja ki, de lehet h ez inkább a kereskedő hibája.

Előzmény: Axióma (9510)
mrobes Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9512

És ezt hol kell beállítani? Paypal fiókban(Én itt nem találtam) vagy a saját bankszámlán?

Előzmény: bombaba (9508)
anitacskah88 Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9511

Sziasztok. Nagy problémába vagyok, sokat vásárolok paypalen keresztül, de most jött egy olyan levél, hogy meghaladtam 2500-at és nem lehet tovább semmitsem csinálnom mig nem emelem a limitet. De seholsem találom, hogy megemeljem. De arra is gondoltam, hogy megszüntetem ezt a számlát és regizek egy új paypal számlára, de addig nem tudom megszüntetni míg van rajta pénz, viszont a vissza utalást sem csinálja meg mert teljesen levagyok korlátozva, sem utalni sem kapni sem visszafizetni nem lehet a paypalemen. Most mi tévő legyek? Köszönöm előre is a segítséget!

Axióma Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9510

Nem, ilyenkor botlik az egyszeri user abba, hogy van penz a pp-on de kartyat ker (vayg ha van mar hozza kapcsolva, egyszeruen onnan teljesul). At kene valtani a pp egyenlegedet, a pp igen szar arfolyaman...

Előzmény: -kozi- (9509)
-kozi- Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9509

Gondolom annak nem kéne gondnak lenni h a paypal számlámon forint van a vásárlás meg eurot venne le?

Ez remélhetőleg automatikusan konvertálódik nem?

Előzmény: -kozi- (9507)
bombaba Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9508

"van lehetőség banki árfolyamon, a bankod által váltani és válthatja a Paypal, kicsit rosszabbul." - Általad választott beállítástól függően.

Előzmény: mrobes (9506)
-kozi- Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9507

Változatlanul ugyanezt dobálja nekem is: "We're sorry, but we can't send your payment right now".

Pedig most már megjött a pénz a paypal egyenlegére.

Előzmény: Attimus (9503)
mrobes Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9506

Köszönöm,tudom,hogy a Paypal rátesz pár forintot az aktuális árfolyamra,ezért gondoltam,hogy jobb lenne,ha a bankom végezné a konverziót. De ezek szerint Forint alapú számláról mindig a Paypal váltja a pénzt? Van devizaszámlám is,csak nincs hozzá kártya,de az megint nem lenne gazdaságos,mert kellene dollár,euro,font,ennyi kártyát tartani meg önmagában már anyagi csőd.

Ha külföldön,mondjuk a Tescoban vásárolok Forint Mastercarddal,akkor sem a saját bankom vált?

Előzmény: bombaba (9505)
bombaba Creative Commons License 2013.09.05 0 0 9505

Igen, van lehetőség banki árfolyamon, a bankod által váltani és válthatja a Paypal, kicsit rosszabbul.

Gondolom, Ft-számlád és kártyád van, természetesen arról Ft-ban kerül levonásra a vásárlás, csak ezt konverzió előzi meg más pénznem esetén.

Megnézted már, hogy mennyibe kerül Neked 1 $ összegű vásárlás pl. a banki árfolyamhoz képest és ugyanez a PP-n mennyibe? Na a kettő különbsége a váltási költség.

Előzmény: mrobes (9504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!