Keresés

Részletes keresés

Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2949

szép lett :-)

Előzmény: Lilla007 (2948)
Lilla007 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2948

2014.04.14-től, mostanáig lefotóztam a lábam felépülését, nekem semmilyen  csavar, drót nem volt benne... Igaz egy párat nem mutat meg, de lényeg látszik... :D 

Lilla007 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2947

2014.04.14-től, mostanáig lefotóztam a lábam felépülését, nekem semmilyen  csavar, drót nem volt benne... Igaz egy párat nem mutat meg, de lényeg látszik... :D 

Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.13 0 0 2946

Szia Manó 1102 !

 

Nekem 4 éve az előző műtétnél nem gipszeltek, most igen, 6 hétig volt rajta, amit annyiból nem bántam, hogy így biztosan nem álltam rá a lábamra :-)

Előzmény: manó1102 (2945)
manó1102 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 2945

Sziasztok. Azt szeretném megtudni hogy bütyök műtét után gipszelika làbat?? Augusztus 6-án lessz a műtét. Köszönöm a válaszokat.

lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 2944

Szia!

 

Na ettől félek én is, hogy hogy fog a haránt rész nekem alakulni. Én a bütyökműtétet

hosszú évekig, (15-20 év) halogattam, de tavaly nyáron elkezdett  nagyon fájni a talpamon a haránt rész.

Eleinte csak a bal majd pár hónapra a jobb lábamon is a második ujjak alatt. Már nem volt olyan lábbelim amiben egy-két óránál hosszabb ideig kényelmes lett volna. Gyógycipőt is csináltattam, egy hétnél tovább nem bírtam benne. És ez adta meg a végső lökést a műtéthez. Most három nap múlva leszek hét hetes műtött, az orvos azt mondta hogy műtét után új haránt rész fog kialakulni. Én még nem veszem ezt észre.

Én nem értek hozzá hogy valakinél miért előbb bütyökműtétet és utána a harántot csinálják, valakinél pedig miért fordítva?

Nálam nem került szóba haránt műtét.

 

Jobbulást, Marcsi

jparchyka Creative Commons License 2014.07.13 0 0 2943

Sziasztok!

Novemberben volt mindkét lábamon wilson-féle bütyök műtét. Jól is sikerült minden ok. Most viszont a jobb lábamnál jó pár napja érzem, hogy alulról a második lábujj alatt a csontom,a  haránt boltozatom, nem is tudom hogy írjam le rendesen, fájdogált. Ma reggel, amikor ráléptem úgy éreztem,mintha valami rá lenne ragasztva, be van dagadva. Nem fáj,de aggódom.

Amikor a bütyökműtétkor voltam a kórházban,egy hölgynek a haránt boltozatát kellett műteni és neki is hasonló tünetei voltak előtte.

Nem tudom,hogy esetleg megerőltettem volna,de pont azt a részt hogyan?

 

Szerintetek  mi lehet? Kezdek pánikolni.

Gondolom ügyeletre felesleges bemennem,úgyis csak pihenést javasolnának,meg nem is fáj.

 

Köszi a válaszokat!

nemethkitti Creative Commons License 2014.07.12 0 0 2942
*elakadna :)
Előzmény: nemethkitti (2941)
nemethkitti Creative Commons License 2014.07.12 0 0 2941
Szia. Ez egy hetes kep most mar tobb mint egy centire kint van. Zavar nagyon, mar amikor latom :) de szinte allandoan le van ragasztva mert mindenbe emakadna :(
Előzmény: Mackóbogár (2940)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.12 0 0 2940

Sziasztok (Kitti és Eszti)

 

nekem sem volt kezelőcipőm, nem tartotta szükségesnek az orvos. A gipsz miatt 6 hétig nem jártam a műtött lábamon egyáltalán, és amíg gipsz nélkül ugyan, de még dróttal voltam, nem is mertem :-)))) Annyira megragadt a kis agyamban, hogy nehogy rálépjek, eltörhet a drót :-)))) Mondjuk nekem nem lógott ki, csak a lábujjam hegyénél látszott picit a vége. Azóta járok külső talpélen, mióta kivették, egy puha, plüss papucsban, abba még a korrekciós sínnel együtt is hellyel-közzel belefér, az orvoshoz is abban mentem, cuki volt :-) Dagadni, lilulni csak zuhanyzás után szokott, viszont még mindig van egy pici rész, ami varas, ott még nem teljes a bőr, azt kenegetem.  Szép kis procedúrára vállalkoztunk ;-)

Előzmény: nemethkitti (2936)
kittinemeth Creative Commons License 2014.07.12 0 0 2939

Ettől félek én is... azt mondta a doki hivatalosan műtét után hat héttel merev talpú cipőt felvehetek. De nem megy bele semmibe a lábam :(

 meg hová rakjam a drótot ? :)

 

Előzmény: EsztiH (2937)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 2938

Szia Ádám!

 

Neked fiatal létedre rettenetesen néz ki a lábad. Szerintem tegyél félre minden mást, nincs mire várnod. 

Én Miskolcot tudom esetleg ajánlani, idén kapott helyet az ortopédia is az Új Csillagpont központban."Szuper"( csak nekem két hét kicsit sok volt)

Ez a Miskolci Megyei Kórház, nagyon sok jó ortopéd orvossal.   

Vágj bele! Sok sikert!

 

Üdv, Marcsi néni

Előzmény: Kovács Ádám0707 (2933)
EsztiH Creative Commons License 2014.07.12 0 0 2937

nem volt kezelőcipőm, azt mondta az orvos nem szükséges, tépőzáras papucsban jártam, de még most is, mert a dagadtság miatt más nem jön a lábamra :(

Előzmény: nemethkitti (2936)
nemethkitti Creative Commons License 2014.07.12 0 0 2936
Turelmem nekem is fogytan tegnap voltam 7 hetes :( a drotom mar kb 1 centire kint :-) hat pedig en is azt gondoltam jobb lesz ha kiveszik. Te hordasz kezelocipot? En igen de mar elhagynam :( gerincservem van es nem jo ebben a cipoben menni :( mashogy terheli a gerincem.
Előzmény: EsztiH (2935)
EsztiH Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2935

Nemsokára Te is megszabadulsz a tűződróttól! :), ha jól emlékszem hétfő lesz a napja!? Majd gondolok Rád.

Azt azért el kell mondjam, azt gondoltam eltávolítják a drótot és ripsz-ropsz sokkal jobb lesz, újra tudok menni, hát nem. Sokkal jobban bedagad, belilul, nehezebben járok oldalélen, mint eddig, mert ugyan rá lehet lépni, de nem tudok, annyira érzékeny, fáj, és nem csak bokáig dagad estére, hanem a lábszáram is. :(, és már a türelmem is fogytán...

Előzmény: nemethkitti (2911)
LaurenC. Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2934

kedves Adam! Ide jelentkezz be, ok biztos tudnak segiteni!

 

http://www.ortopedklinika.hu/index.php?tpl=01_kapcsolat.tpl

 

Lehet csak sokara kapsz idopontot, de erdemes varni.

 

Előzmény: Kovács Ádám0707 (2933)
Kovács Ádám0707 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2933

Diagnózisként csak annyit,hogy területi képviselő vagyok,sokat jövök megyek,estére nagyon fájnak a lábaim(nem a sok járás miatt),a talpaimon is bőrkeményedések alakulnak ki,mert a lábujjaim miatt harántsüllyedésem van,a talpbetét ugyebár ezt javítja,viszont a lábujjaimat minden cipő nyomja és kidörzsöli,emiatt a kipirosodás és tyúkszem.

Üdv,

Ádám

Előzmény: lemarcsi55 (2930)
Kovács Ádám0707 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2932

Kedves Marcsi néni.

 

Igen látta még régebben egy ortopéd orvos,aki első ránézésre azt mondta,hogy meg lehet próbálni talpbetéttel valamit korrigálni a lábujjakon,de ez nem vált be.Debrecenben ortopéd cipésznél(Rozsnyai Sándor) készíttettem tavaly talpbetétet,de ez kb 2-3 hónapos fénykép,szóval az A verzió nem vált be!Volt,aki azt mondta,hogy nem tud vele(nem akar)mit kezdeni....

Ezek láttán el lehet képzelni,hogy mennyire is szégyellhetem! :(

 

Üdv:

Ádám

Előzmény: lemarcsi55 (2930)
suncsaj Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2931

Ket héttel vagyok mutet utan. Irj nyugodtan a suncsaj@vipmail.hu címre. Edző vagyok, 35 eves. Mindent elmondoK ha érdekel es kuldok képeket is. @ 

Előzmény: Kovács Ádám0707 (2923)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2930

Kedves Ádám!

 

Nem tudom mikor látta Neked ortopéd orvos a lábaid? Mi a diagnózis? A képeket láttán nekem rögtön az ugrott be hogy ezek nem bütykök hanem kalapácsujjak. Elnézést ez csak az én véleményem, spontán jött. Azért ez sem piskóta ennyi beteg lábujj!!

 

ÜdvözletteL, Marcsi (néni )

 

 

Előzmény: Kovács Ádám0707 (2925)
katt2 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2929

üdv!

Zircen az egynapos sebészeten, az orvosom fél évet jelölt meg gyógyulási időnek.Mármint teljesen gyógyultnak akkor tekinthető.Magánrendelésén vettem fel vele a kapcsolatot,akkor beszéltük meg,mi a teendő és mit lehet várni.

 

Előzmény: Kovács Ádám0707 (2928)
Kovács Ádám0707 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2928

Kedves katt2!

 

Neked hol csinálták a műtétet és kb mennyi gyógyulási időt ígértek?

Üdv

Előzmény: katt2 (2927)
katt2 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2927

Kedves Ádám!

nekem jún.13-án volt bütyökműtétem,az én orvosom megcsinálta a két lábamat egyszerre.Én ragaszkodtam ehhez, nem akartam dupla időt szánni erre. Az első hét nehéz volt, beszereztem gurulós széket,járókeretet,mankót. Később már örültem,hogy így döntöttem,ma 4 hete,hogy operáltak, óvatosan ugyan,de tudok közlekedni.A kényszertartástól a derekam fáj,az nagyon kellemetlen.Egynapos sebészeten csinálták, nem magánklinikán. Nem volt panaszom.

Előzmény: Kovács Ádám0707 (2925)
LaurenC. Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2926

szia Adam! Olvasd vissza a kommentjeimet, hatha valaszt kapsz nehany kerdesre. az arsmedicarol sok jot nem hallotam sajnos, engem Tatan mutottek a kastelypark klinikan, egy napot toltottem ott, budapesti vagyok.Nem volt valami luxus, de egy korhaznal jobb. de lehet h debrecenbe talalsz olyan allami korhazat, ahol remek az ortopedia, utana kell jarni.

Akirol tudom, hogy jo orvos az dr knoll zsolt, illetve mady ferenc itt budapesten. Viszont egyszerre csak egy labat javaslok, ma egy hete mutottek es a masik labam hatalmas tamasz, amit majd kesobb mutetek meg. Ket mutott labbal, nem lennek kepes a mosdoba se kimenni, igy is segitsegre szorulok, rossz a tehetetlenseg.

 

Előzmény: Kovács Ádám0707 (2925)
Kovács Ádám0707 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2925

Kedves LaurenC

 

Ha jól értelmezem,akkor keressek fel magánklinikát,ahol csak a "kényelmi" szolgáltatásokat kell fizetni?

Mert ilyet nézegetek egy ideje interneten,de valamiért fenntartásaim vannak.

Tény,hogy egy magánorvos máshogy fog hozzám viszonyulni,de gondolom ezt akkor egynapos sebészeti beavatkozással csinálnák?!Azt hiszem egyet még régebben felhívtam(ARSMEDICA),de közölte a telefonon a kis hölgy,hogy egyszerre csak egyet hajlandóak megcsinálni,viszont nekem pont az számítani mind gyógyulási mind munkába állási időben.

Megjegyzésképpen a képekhez még annyit,hogy alul az összes lábujjam feszül,tehát abszolút nem tudom őket kinyújtani!

Előzmény: LaurenC. (2924)
LaurenC. Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2924

kedves Adam!  neked nem is klasszikus butykod van, ami sztem szerencses. ha jol latom ezeket a kituremkedeseket a cipo viselese okozza. 

Mindenkepp keres fel egy ortoped orvost, aki megszabadit, a tyukszemektol,vagy csontburjanzastol, sztem akar csvar es tores nelkul is meguszhatod, mert a klasszikus hallux valgus, vagy butyok tuneteit nem latom A labadon, mert egyenes a vonala.debreceni orvost nem ismerek, de sztem maganorvosnal csinald, a tb finanszirozza azt is. Sok sikert! :)

Előzmény: Kovács Ádám0707 (2923)
Kovács Ádám0707 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2923

Sziasztok kedves fórumozók,sorstársak.

25 éves Férfi vagyok,kisgyermekkorom óta bütykösek a lábujjaim,amit még fiatalon csúfolás útján elviseltem,de így felnőttkoromra megnehezíti a mindennapjaimat.Próbálkoztam talpbetéttel is ortopéd cipész javallatára,de nem sokat segít.Sokat kell elegáns cipőt hordanom,ami által estére sajognak a lábujjaim,ugyanis értékesítő vagyok,ezért kellenek a lábaim :D

Teljesen el vagyok keseredve,félek hogy nekem nem lehet normális lábam,mint a többi embernek

Csatolok egy-egy fotót is,nagy segítség lenne,ha tudnátok nekem ajánlani egy megbízható orvost.

Debreceni vagyok,de Budapesten élek,az ápolás és a rehabilitáció miatt,azt hiszem inkább Debrecenben szeretném megműttetni!

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

Üdv mindenkinek,

Ádám

 

http://indafoto.hu/noisia0707/alap_album

Lilla007 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 2922

Kedves Mackóbogár! 

 

25 éves vagyok... :), nagyon megvoltam Én is ijedve amikor lilult meg dagadt a lábam, de mondta az orvos, hogy ez természetes, de már így 3 hónap elteltével lassan, teljesen  szűnnek a tünetek, Én már zárt cipőt is tudok hordani, igaz nap végére még dagad, de ez még egy pár hónapig eltart majd, hogy teljesen felépüljek. Azt pedig hülyeségnek tartom, hogy az orvosok 80% azt mondja, hogy a magassarkú cipőtől jön ki, valakinek genetikailag, valakinek meg a cipő... :), Nekem az utóbbi miatt jött ki, itt mindennek a sorsdöntője, hogy nagyon jó orvost válasszunk mert nem mindegy, hogy ki végzi el a műtétet, csak egy életre szól, ha vigyázzunk rá, és persze a lábunkról van szó!:) Nekem, ha nem fájt volna meg sem csináltatom a lábam, ez amilyen procedúrával jár! Igaz esztétikailag csúnya egy ilyen csontdeformáció, bárkiről is legyen szó, de tudom, hogy milyen fájdalmakkal jár, de a végeredmény "remélem" megfelelő lesz! :D 

LaurenC. Creative Commons License 2014.07.10 0 0 2921

6 napja mutottek a bal labam chevron modszerrel, atkotottek szalagot + csavar.  Mankozom foleg, mert a kezelocipo hasznalat se kellemes es nyom is, pedig jo meret. Tegnap ota hasznalom a kezelocipot, de csak napi tiz percig egyenlore. Bevallaltam a csavart, mert igy biztosabb, hogy nem jon vissza a butyok. 

 

csavarral mutott sorstarsaktol kerdezem , hogy mikortol hasznaltatok a kezelocipot hosszabb tavra??

Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.10 0 0 2920

Kedves Lilla007!

 

Kb. két hete vették ki a drótot (10 cm-es volt), azóta már nyugodt lélekkel állok a külső talpélemre, és  totyogva ugyan, de járok. Ahhoz képest, hogy előtte a gipsz miatt egyáltalán nem használtam, ez már nagy szó. Hajlítgatom a lábujjamat kézzel, még messze nem úgy mozog és hajlik, mint kellene, de majd idővel bejáratódik, annyira nem aggódom. Még nekem is dagad, meg lila, de ez is több hónap lesz, mire teljesen meggyógyul :-) Jövő héten lesz egy újabb röntgenem, meglátjuk, mit mond az orvos. Írtad, hogy fiatal vagy, megkérdezhetem, hogy hány éves ? (ha nem titok) Csak mert az én 19 éves lányomnak is irtózatosan néznek ki a lábai, viszem is magammal legközelebb, kíváncsi vagyok, mit mondanak (az a fránya genetika), remélem, nem feltétlenül műtétet javasolnak majd.

Előzmény: Lilla007 (2919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!