Keresés

Részletes keresés

aratóbab Creative Commons License 2013.03.01 0 0 14967

Üdv!

 

 Érdeklődnék, hogy szerintetek egy 100m2 házhoz  3rétegü üvegekkel külső és födém szigeteléssel elég lenne-e 15kw faelgázositó kazán 1000l pufferrel (pufi lehet nagyobb). Gázból 1600-2000m3 megy el kb.

Sürgös lenne a válasz. Előre is köszönöm

Gogol69 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 14966

Szia .

 

Milyen is az a vezérlő ?

Valamilyen pic vagy hasonló ?

Csak nem decebalos lessz ?

Előzmény: Czeglédi Sándor (14957)
Gogol69 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 14965

Opsz .

Csal a szemem a csöppet tömzsi alakja miatt tippeltem nagyobbnak. :-)

 

Előzmény: joevagyok68 (14954)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.28 0 0 14964

én is így gondoltam, az alján nincs gond mivel ott van egy 2" csatlakozás a tetején meg nincs .

ez egy gyári osztrák tartály, felülre mért nem tettek, nem is értem . ha felül is lenne akár gravitációval

is simán mehetne bár ugye akkor nem lehetne pontos hőmérsékletet keverni a ház felé .

sztem jó lesz ez így, a visszatérőbe amúgy is kell csap  ha felül visszacsapót teszek, akkor ha a házat

akarom csak fűteni, legfeljebb elzárom a pufi visszatérőjét  .

Előzmény: coccy (14963)
coccy Creative Commons License 2013.02.28 0 0 14963

Meleget a közepén is beteheted, ugy is felefelé megy.

Kivétel csak a tetejénél a jó, fölötte levő részt nem tudod kivenni, 1" elég szivattyúval

kazán visszatérő szintén az aljára kell tenni, alatta levőt nem tudod kivenni, hideg nem akar fölfelé menni

lakás visszatérőt nem fontos az aljába kötni a pufinak, hideg szeret lefelé menni

 

Leffentyűs visszacsapóra keress a gugliba, gravitációsra ez jobb

Előzmény: Törölt nick (14962)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.28 0 0 14962

 

felül látszik az 1"  ,,alul,, a 2", a kétcolos menne a kazán melegvíz felfűtéskor, kivétkor a felsőn szivattyúval keverőszeleppel visszakötve a elmenőbe a colosról .a 2" raknék visszacsapót ,hogy a kivétel már szivattyúval keverőszeleppel működjön . ez érdekel működik-e ez így

sztem igen ,de még soha nem csináltam ilyet bár gépész ember lennék ,de inkább forgácsolás,gépszerelés, traki, motorfűrész .

az nem okoz gondot ,hogy egy mérőcsonk hely sincs azt megoldom akár a 2" is veszek záródugót és esztergálok bele a mérőhüvelyekhez

való meneteket  oszt jónapot, mivel belenéztem a tartályba belül is makulátlan a horganyzás, nem hegeszteném mert belül lemegy a horgany.

megoldható ez az előbb felvázolt módon, így nem sérül a gyári horganyzás .

 

Előzmény: Törölt nick (14961)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.28 0 0 14961

az álló tartály 3/4 -nél van egy 2" bemenet oda gravitálna bele  kazán (töltő) üzemben a melegvíz, feltételezvén azt ,hogy a meleg úgyis a tartály

tetejére rétegződne ! viszont a pufferról történő lakásellátást már nem erről menne, mivel a legmelegebb víz a legfelső részen van . ott van egy 1"csatlakozási lehetőség tehát a szivattyús kivét már onnan menne ,hogy a legmelegebb vizet tudjam a lakás felé bekeverni.

magyarul a pufi felmelegítése menne a 2" csövön a melegvíz kivétele + szivattyúval keverőszeleppel a 1" -n .

a visszacsapó szelep azért kell a 2" ágba mert mivel süllyesztett a tartály ha nem lenne szépen visszagravitálna a 80 fokos víz .

Előzmény: joevagyok68 (14960)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 14960

"a töltőnél vagy csapot avagy talán jobb megoldás egy visszacsapó szelepet beiktatni ? "

 

Mi az a "töltő" ?

Szerintem nem csak én leszek az egyedüli, aki még a kérdést sem érti !  :-)

 

"ugyanis még életemben nem láttam visszacsapó szelepet "

gugli ?

van rugós

http://www.szivattyu.neet.hu/index.php?categoryID=608

van csappantyús-nyelves

http://www.wellkft.hu/termekfotok/visszacsapo-szelep-csappantyus.jpg

Attól függ hova akarod

Előzmény: Törölt nick (14959)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.28 0 0 14959

Sziasztok , érdeklődnék tőletek egy bekötéssel kapcsolatban . vettem egy 1000 literes pufit amin van 5 db 2" csatlakozás ,

de sajnos a felső ahonnan ki kéne venni a melegvizet csak 1" . működne -e úgy a dolog hogy  a felfűtést a 2" csövön menne

gravitációval ami a tartály olyan 3/4 részénél található , a pufferüzem (kivét) pedig a tetején lévő 1" kivezetésnél egy szivattyúval

és keverőszeleppel ? a ház felé nem akarnék 80-90 fokos vizet küldeni,  mert minek ! a töltőnél vagy csapot avagy talán jobb

megoldás egy visszacsapó szelepet beiktatni ?  evvel kapcsolatban is segítségre szorulnék, ugyanis még életemben nem láttam visszacsapó szelepet  és az érdekelne van-e 2" kivitelben, és esetleges meghibásodás esetén lehet-e nyitni mechanikusan ? ez azért érdekelne mert

egy esetleges szivattyú bakinál (ha nincs más ) mehetne gravitációvan mivel a tartály süllyesztve lesz . szeretném minél egyszerűbben megoldani

(már ha lehetséges)így minimalizálnám a hibalehetőségeket !

válaszotokat előre is köszönöm .

Czeglédi Sándor Creative Commons License 2013.02.28 0 0 14958

Itt a kép az átcserélt gravitációs szelepre.

Czeglédi Sándor Creative Commons License 2013.02.28 0 0 14957

szia.

a boltba kicsit félre vezettek, érdekes debrecenben elég vakon vannak a gépész áruházakbana faelgázosító kazánok rendszereiről. Innen tudtam meg igazából mindent. Tehát a visszacsapó szelep amit beépítettünk, a bolt mondta, hogy jó oda, de ahogy elküldtem ezt a képet a bezüzemelőnek, rögtön mondta, hogy cseréljem ki gravitációs visszacsapó szelepre. Ezt ma reggel meg is vettem, 5/4"-os, és 2800 forintba került. A puffer tároló 1000 literes, egy püspökladányi céggel csináltattam, külön erre specializálódtak, és házhoz szállítással volt 75000 forint. Nyílván ebbe nincs a szigetelése, ami 5 cm vastag aluksírozott közetgyapot paplan, két rétegben, az első befel fodítva, a második meg kifele fordítva.

Ha elindult a fűtés rendszer rendesen, le fogom teljesen szigetelni a csöveket. Elvileg jövő héten jön a beüzemeélő emberke. Addig még van egy kis híjjam a hőmérséklet jeladókkal. Úgy számoltam, hogy 10 érzékelőt építek be, és egy vezérlés segítségével egy 2x16 soros lcd kijelzőn jelenne meg a nevesített értékek, amik természetesen módosíthatóak és kapcsolják majd amiket kell. Akit érdekel ez, szívesen küldök róla majd részleteket.

A 2" főelzárók a puffertárolón, az igazad van, ember nem ad érte pénzt, szerencsére van a családba rokon, aki spinklerekkel foglalkozik, és megtámogatott vele. :)

Előzmény: Gogol69 (14953)
Czeglédi Sándor Creative Commons License 2013.02.28 0 0 14956

szia.

32-es ötrétegű cső megy a házba, nem henco, hanem a magyar pannon pipe cső, ez a fele a többi fajtának, érdekes, senki sem ajánlgatta a boltokban. Erre ráhúztam 3 cm vastag alukasírozott csőhéjat. Az így kapott átmérő az 105mm lett, és emiatt a 110-es pvc csőbe ment be a házba 1 méter mélyen külön-külön, a két felállásnál meg 45-45 fokos ívvel áltunk fel. Nagyon bivaly lett. Sajna kicsit elszámoltam a métereket, így kimaradt a 32-es csőből 15 méter. Ha valakinek ilyesmire lenne szüksége szóljon és segítek benne.

Előzmény: votinka (14955)
votinka Creative Commons License 2013.02.27 0 0 14955

Üdv!

Most láttam csak,hogy visszaolvastam a hozzászólásaidat,hogy neked is messze van a kazánház a háztól.

Végülis,hogy oldottad meg?Van rész ami a szabadban megy?

Én annak idején több ötletet is kaptam.Legtöbben azt ajánlották,hogy földbe vigyem,de ez nálam nehezen lett volna megoldható,mert nagyon sok és vastag betonrétegeket kellett volna átfúrnom,feltörnöm.A kazánház és a ház között bástyafalam van,arra erősítettünk fel 2db 120-as Pvc csövet.Ebbe volt a Rehau cső,belebújtatva polifoam csőhéjba,és 3cm-vastag alukasírozott kőzetgyapot csőszigetelésbe.Ez a szakasz kb 10m,ebből 5 megy szabadban.Úgy gondolom jól sikerült,de még kívülről szerintem majd beborítom ezt eps-el,mert rondák a pvc csövek.

 

Előzmény: Czeglédi Sándor (14951)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 14954

Én meg - gogollal ellentétben -azt akartam kérdezni, hogy ...mekkora a puffe ?.... mert elég alacsonynak, ezért kicsinek látom ..  :-)

 

A puffernél lévő csapokat fogadjunk "találtad"...és nem vetted !

Mert ilyet nem nagyon vesz az embörfija.. :-)

 

Előzmény: Czeglédi Sándor (14951)
Gogol69 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 14953

Szia !

 Nagyon szép lett. :-)

Az Esbét megkerülő vissza csapó hogy hogy rugós lett ?

Mekkora puffered van ? 1500-as 2000-es , vagy csak a kabát nagy ? :-)

Ha még van rá mód tehetnél be egy csapot az Esbe vissza keverő ágába.

Hogy belehesen hangolni hydrosztatikussan.

Minden jót

Gogol

Előzmény: Czeglédi Sándor (14951)
Csabapa10 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 14952

Attack-osok, akit érdekel!

Kis bajom van a füstgáz érzékelő athelyezése óta. Mégpedig az, hogy ha kicsit tovább piszmogok a parázs és a fák igazgatásával, -mostanában muszáj, mert 33 cm-es a fám és az 50-eshez vagyok szokva- már többször előfordult, hogy magas füsthőfok miatt megállt az elszívó ventilátor. Ez gyári beállításon 300 fok és ez alatt 20 fokkal indul újra a venti. Az ok prózai: a nyitott csappantyún áthaladó láng szinte éri az érzékelőt és az gyakorlatilag két perc alatt felhevül.

Azt hiszem a hét végén visszateszem a helyére, nem szeretném ha sérülne a nagy hőtől.

Próbának jó volt, tudom, hogy 25-30 fok a különbség a füstcsőbe helyzett és a gyári helyén lévő értékei között. Így sem haladta meg normál üzem közben a 180 fokot, ez megnyugtat minden tekintetben.

Czeglédi Sándor Creative Commons License 2013.02.27 0 0 14951

sziasztok.

megosztom veletek, hogy is állunk a fűtés korszerűsítéssel.

coccy Creative Commons License 2013.02.27 0 0 14950

Volt szerencsém, látni olyan csövet, ami a 60-as években lett lerakva, mint kondenzvíz vezeték, hát nem volt benne sok lerakódás.

Anyagszerkezetileg viszont, elég szarnak mutatkozott, gyakorlatilag javíthatatlan, hegeszteni csak körülményesen lehetett, amíg

megy, hadmenjen.

az is igaz, a fűtés nem megy olyan magas hőmérsékleten, víz sem olyan agresszív, mint a kondenz

Előzmény: Törölt nick (14949)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 14949

nekem 2" gerincen van 1" levezetés a radiátorokhoz .

mire az eltömődik addigra én  matuzsálem leszek

már 25 éve működik ,de szerintem még ennyit fog is .

engedtem már le  ,kazánt is cseréltem ,de nem láttam

minimális lerakódást sem .

Előzmény: Lucky11 (14943)
Lucky11 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 14948

A hidegvizemen nincs, ezért van benne a sárga trutyi, csak a melegvizen van, ott nincs ez a jelenség.

Előzmény: gabor0036 (14947)
gabor0036 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 14947

Többek között az ára és ez a "sárga trutyi" ami miatt nem lesz ilyenünk... :)

Előzmény: Lucky11 (14946)
Lucky11 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 14946

Ha egy feltöltést nézel, nem sok fogy belőle. Nekem a HMV mellé van berakva, ott a vízkimenet a kazántöltéshez. Arról lett feltöltve a kazán, azóta csak a HMV-t tölti, így megy egy hónapig egy kapszula. Nagyon meszes víz mellett ez nem vészes.

 Pár érvem, és tapasztalatom a használata mellett:

 

1. Ha a hidegről töltök megy egy fazekat forraláshoz, az alján ott a sárga trutyi, ha a melegről, akkor nincs.

2. Mosogatógép azóta rendesen elmos- melegvízre van kötve

3. Apámék kettő házzal arrébb laknak, ketten zuhanyoznak, mi négyen, nálunk nem vízkövesedik a zuhanyfej.

Előzmény: gabor0036 (14945)
gabor0036 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 14945

Nem hangzik rosszul, kiváncsi lennék meddig lehet elég fűtés rendszernél... 

Előzmény: Lucky11 (14943)
Lucky11 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 14944

Akkor már kettő helyen is elírták, mert ott is ugyanúgy van először 100, majd 200.

Előzmény: gabor0036 (14941)
Lucky11 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 14943

A link írja, hogy oxigénszegény környezetben válig feketévé a víz, mivel megjelenik a magnetit..

 

" Itt azonban a helyzetet még tovább rontja, hogy a fűtővízben általában egy magnetit nevű anyag is jelen van. A magnetit oxigénszegény környezetben keletkező vasoxid. A fűtővizet már kis mennyiségben is feketére festi. A problémát azonban nem ez, hanem a magnetit keménysége és kémiai ellenálló-képessége okozza. Savakban nagyon rosszul oldódik. A vízkő és a magnetit együttese (75-80% vízkő, 20-25% magnetit) a kazántesten lerakódva olyan kemény réteget képezhet, melyet a fűtéstechnikában használt savazási eljárásokkal nehéz eltávolítani. Megjegyezzük, hogy a magnetit jelenléte önmagában nem veszélyes, a kemény hőszigetelő réteg vízkővel elegyedve keletkezik. A jelenség különösen a szűk járatokkal rendelkező falikazánokat veszélyezteti: a kazán zajossá válik, a hőátadás hatásfoka romlik, a túlmelegedő fűtővíz miatt a biztonsági termosztát a készüléket leállítja. A hiba az esetek nagy részében csak a kazántest költséges cseréjével orvosolható."

 

Nálam D-ÉG szerelő csinálta a rendszert, a HMV elé tett be egy dosaphos nevű vízlágyítót, és arról töltöttük fel a rendszert ( mely zárt). Azóta többször néztem a radiátorból légtelenítés során leengedett vizet, de kristálytiszta, még csak nem is opálos. Azt hozzá kell tennem, hogy nagyon meszes a barátságvíz, mert echte karsztvíz, talán idén megszűnik EU támogatás révén. A dosaphos egy hónapra elég, akkor kell cserélnem kapszulát.

Előzmény: gabor0036 (14939)
gabor0036 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 14942
Előzmény: Lucky11 (14940)
gabor0036 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 14941

Sztem 100L, más oldalakan is ezt találtam róla. Kérdés hogy megéri e mert ugye nekem akkor 16db kellene ebből (4eFt/db).... :D

Előzmény: Lucky11 (14940)
Lucky11 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 14940

Akkor most hogy is van?

 

Az első bekezdés:

 

A folyadékot a fűtési rendszer hidegvizes átmosása után egyenletesen adagolva kell betölteni. 1 kg D-ÉG Start folyadék 100 liter rendszertérfogatig használható. Új rendszerek első feltöltésekor kell használni.

 

majd tovább olvasva, a 4. bekezdés:

 

A fenti problémák elkerülésére hoztuk forgalomba a vízkőképződést és a korrózió kialakulását gátló D-ÉG Start folyadékot. A folyadékot a fűtési rendszer hidegvizes átmosása után egyenletesen adagolva kell betölteni. 1 kg D-ÉG Start folyadék 200 liter rendszertérfogatig használható. Új rendszerek első feltöltésekor kell használni.

 

Most 100 vagy 200?

Előzmény: gabor0036 (14939)
gabor0036 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 14939

Érdemes, vagy szabad ilyesmit tenni a rendszerbe?   http://portal.d-eg.hu/content/view/667/41/

Előzmény: gabor0036 (14938)
gabor0036 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 14938

Ezt mondjuk könnyen ki lehet küszöbölni nyitott rendszernél is... 

Egyébként létezik valamilyen "csodaszer" amit rendszerhez adva gátolja a korroziót? 

Előzmény: Lucky11 (14937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!