Keresés

Részletes keresés

egerszegi Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7814

Sziasztok, 

 

autoberlesben kenne barkinek megbizhato tippje?

 

illetve homestay app-ot hasznalt mar vki?

 

 

egerszegi Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7813

Igazad lett.

Előzmény: therealbugrider (7797)
Vajk Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7812

Jé, ez is úgy működhet,mint a fapados repjegyek árazása, mára és csütörtökre nincs 3900-as jegy, de pl hétfőre több időpont is van 3900-ért.

 

Köszi Mónika !

Előzmény: Vajk (7811)
Vajk Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7811

https://shop.flixbus.hu/search?departureStation=&arrivalStation=&departureCity=2988&arrivalCity=1795&_locale=&_ga=2.36405475.2123357496.1501056158-1355263736.1501056158

 

Itt egy út kerül 7090 Ft ba.

Olyan van 5280 Ft-ért ami 7 órán keresztül jön Bécsből Pozsonyon keresztül, de az is egyirányú.

Előzmény: Monika082 (7808)
Monika082 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7810

Repjegy : Skayscanner.hu Bocsánat , ez előbb lemaradt.

Előzmény: Monika082 (7809)
Monika082 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7809

Repjegy . Bécs-Madrid-Havanna   , Havanna -Madrid-Bécs  januárra  retur 143.000/fő 

 

Busz: Budapest-Bécs   Flix busz retur 7800 Ft/fő

Előzmény: Korfa84 (7806)
Monika082 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7808

Budapest-Bécs Schwechat reptér  1 fő 1 út 3900 ft. Szinte óránként indul 21 óráig.  Flix bus. Nekem még nem volt vele problémám.

Előzmény: Vajk (7807)
Vajk Creative Commons License 2017.07.25 0 0 7807

A Bp-Bécs busz szerintem csak egyirányban ennyi és akkor, ha alkalmazkodsz a többiekhez(indulási idő és hely)

 

 

Előzmény: Monika082 (7804)
Korfa84 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 7806

Hol találtad a Madridit? Illetve a buszról hol van info? Köszi.

Korfa

Előzmény: Monika082 (7804)
Jottika Creative Commons License 2017.07.25 0 0 7805

Mi is Bécsből indultunk és oda is érkeztünk vissza. Szerintem az ottani parkolás sem annyira drága. 3 hétre fizettünk 135 eurot.....mondjuk a 3 gyerekkel, meg 5 nagy 5 kis bőrönddel nem is lett volna kedvem kibuszozni oda. :) 

Előzmény: Monika082 (7804)
Monika082 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 7804

Budapest Havannát nem találtam 200 ezer alatt januárra , de 140 ezer körül oda vissza most is van Bécsből , Madridi átszállással. Budapest Bécsi reptér busszal 1 főre 7800 Ft/fő oda -vissza.

Előzmény: Korfa84 (7718)
Vajk Creative Commons License 2017.07.23 0 0 7803

köszi !

Előzmény: Franci123 (7801)
Franci123 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 7802

Oksa, köszönöm. 

Előzmény: Zs... (7799)
Franci123 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 7801

Msc opera. Havanna 3 nap , Isla de la Juventud, jamaica, Cayman-szigetek, 8nap 7 éjszaka, 720 euro volt kettőnknek összesen.

Előzmény: Vajk (7800)
Vajk Creative Commons License 2017.07.23 0 0 7800

Milyen hajóútra mentek Havannából?

Előzmény: Franci123 (7798)
Zs... Creative Commons License 2017.07.23 0 0 7799

Pedig van eleg sok lehetoseg: American, Jetblue, United, Southwest. Novekvo arsorrendben. Nezd meg a honlapjukat, vagy barmilyen OTA-t.

Előzmény: Franci123 (7798)
Franci123 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 7798

Szia!

 

Segíts légyszíves, te hol találtál Miamiből repjegyet Havannába, mert én sehol. :( December 9-én megyünk hajóútra Havannából és úgy gondoltam, hogy előtte elugranánk Miamiba, ill. vissza. de sehol nem adta fel ezt az opciót. Köszönö szépen.

Előzmény: kubainfo (7023)
therealbugrider Creative Commons License 2017.07.23 0 0 7797

De, horror. De majd meglátod.

Előzmény: egerszegi (7794)
kubainfo Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7796

irj emailt, email cimem publikus

Előzmény: egerszegi (7794)
Maffiaszimba Creative Commons License 2017.07.21 -1 0 7795

Sziasztok, nagy nehezen sikerult egy kis idot szakítanom, így roviden oszefoglalom ezt a két hetet.

17-en ejszaka jottunk haza 2 hét csodás nyaralás után. 

Az időjárás elorejelzés egy kalap sz... Mi beparáztunk, hogy mindennap esik az eso, es semmi. Amkor megérkeztünk este esett az eso kb 2 oran keresztul. Amikor indultunk haza es vartuk a taxit akkor kezdett esni megi t. Tehat mázlink volt.

 

Mi álmodni se, mertunk arrol jogy enyi helyre eljutunk, igy a fo szallasunk mind a 14 napja Varaderora esett. 3 nap pihi után 1 napot eltoltotunk Havannaban, ami szerintem az egyik legérdekeseb hely Kubaban. Maganszervezesben mentúnk privat 12 szemelyes taxival, mert ez volt, 6unknak 200 Cuc volt, ami sztem nem olyan vészes. 2 csalad osztozott a koltségeken.

 

Egy kisebb korut alkalmával, Sienfiegos.Trinidad, Playa Hiron, Playa Larga, túrat tettunk. Diszno öbölben múzeumlatogatás. 

Sznorkerezes az út mi dkét oldalán. Az egyik oldalon egy kb 20 m mely vizben hatalnas kék dokihalak,ma masik oldalon a tengerben a korallok kizott szemléltük a szines halakat.

 Ellatogattunk a krokodilfarmra is, de ott nem az lett vol a a legerdekesebb, hanem az indianfalu. Mivel 4-kor indultunk volna lemaradtunk rola, mivel motorcsonakkal 30 perc oda es vissza is az ut es kb 30 percet toltenek ott a turistak, tehat lemaradtunk. 5 orskor lejar a munkaido es uta a megall ah élet. Megertem oket, mivel allami alkalmazottként szi te semmit  rm keresnek. 

Trinidadban casa-ban aludtunk a Gustavo y-ban ami nagyon szép volt, az ára 45 cuc volt 3-unknak. It a gyerekeket valamiért nem fogadják be. A háziak finom reggelit csinaltak 5 cucert. Shegenyek kiakadtak amikor mondtuk nekik hogy reggel fél 7kor sgeretnenk enni. Itt a két nap transtzferdíja 250 cuc volt naponta 6 fore. Ebben a sofor napi dija, a kocsi, a benzin benne volt, es termesgetesen mjnden egyeb koltsege.

 

Pár nap pihenés után mentunk Vinalesbe, amit kihagyni vétek lett volna. Itt mukodik ebben az idoszakban csak szivargyár, amit a gazda vegig mutatott. Ittunk hrlyi kávet, lattunk olyan fát melynek a termése 2 évig nő. 

Ez a túra transzferdija idegenvezetes nelkul 450 cuc volt, mivel nem Havannábol hanem Varaderobol mentunk. Az odaut csak 5 óra volt. Az idegenvezetonket Havannaban kiraktuk, igy meg egy orat eltoltottunk Havannában. 

 

Sikerult elmenni egy katamarán túrara ami szabott áras. Delfinek nélkül 70 CUC, delfinnel 95 cuc vokt/fo. Ahogy lattam eleg surun valtoznak az árak. Egy szep szigetre mentunk át. A jaha utt nafyon picsék volt, semminek nem volt íze, igazi nagyüzem. A szigettol nem mexsze sznorkereztünk, mi denki kapitt pipát, szemüveget hozzá.  A kahàg leszámítva nagyon jó volt.

 

A túrák dijai eleg dragak voltak, de ez Kuba, el kell fogadni hogy ez az egy igazi bevetele az orszagnak. Az árak szezononként változhatnak, attol függ mennyi a vendég. Pl. A szallodaban js szerveztek privát túrát ami olcsobb volt egy kicsit, de mivel ez is feketén ment nem mertük bevállalni. Az ettermekben olcso szivarral kedveskedtek, természetesen borravalo remenyeben. 

 

Nagyon kedvesek a kubaiak, sokan büszkén arra, hogy oda szulettek. Mindenki mosolyog, jokedvu. Trinidadban ahogy bezart a ko yha kijott a séf és egy o,yan koncertett lenyomott, hogy mi denki ek leesett az alla. 

 

 

egerszegi Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7794

koszi - ha az amerikai irodak kiveszik akkor tudnal esetleg segiteni hogy hol keressem oket? Vagy barmi mas alternativat tudnal esetleg?

 

Illetve most igy visszaolvasgatva latom hogzóy szerveztek is utakat ha minden igaz, ez erdekelne, mert ha nem horror, nekem az is jo ha nem kell vezetnem, csak menjunk, ne legyunk egy helyben :)

Előzmény: kubainfo (7792)
Vajk Creative Commons License 2017.07.21 0 2 7793

Igen, nagyon :),

Most, hogy szóltál vettem csak észre, hogy a 283 az 2 főre van..

Elnézést!!

Előzmény: amaszat (7788)
kubainfo Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7792

Mind a két oldalt ugyanaz a cég üzemelteti. Olyan nincsen, hogy zárva vannak az irodák, max nincsen még meg a jövő évi ár (November 1-étől vannak új árak) vagy nincsen már év végére autó. A kubai turizmus az elmúlt 2 évben a duplájára nőtt, viszont a bérelhető autók száma nem nagyon. Ami van, azt pedig az amerikai irodák egy évre előre kiveszik garanciába. Év végén meg az összes kubai-amerikai hazajön és autót bérel.

Előzmény: egerszegi (7790)
Monika082 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7791

Iberia járatára januárra ma is 143 ezer ft. a Bécs -Havanna-Bécs repjegy.

Előzmény: amaszat (7789)
egerszegi Creative Commons License 2017.07.20 0 0 7790

Sziasztok,

 

még olvasom vissza a fórumot, addig is két gyors kérdés:

 

1. próbálok autót bérelni dec közepétől és azt írták vissya hogz akkor valószínű zárva lesznek az irodák, meg amúgz sincsen még annyira előre áruk...ez lehetséges vagy rossz helyen kopogtatok? (cubatravelnetwork.com, carrentalcuba.com)

2. próbálta valaki már homestay-on keresztül lefoglalni a szállását? mennzire lehet ebben bízni?

 

köszi előre is ha valaki tud segíteni.

amaszat Creative Commons License 2017.07.20 0 1 7789

Januári időpontra perpillanat AirBerlint látok Bécs-Varadero 148e Ft-ért, valamint hónapokon át hirdette a Turkish Bécs-Havanna 150e Ft körül. Akció nélkül ennyi átlagban a repjegy Kubába, amit Vajk írt -és előző hsz.-be reagáltam rá az sztornó, látom tényleg benézte- mert az 203e Ft szerintem nagyon sok.

Előzmény: Pirosmaci (7766)
amaszat Creative Commons License 2017.07.20 0 0 7788

143e Ft-ért KLM? Szerintem elnéztél valamit.

Előzmény: Vajk (7759)
bsony29 Creative Commons License 2017.07.20 0 1 7787

Sziasztok!

 

Ma két hete, hogy haza érkeztünk, de még mindig a hatása alatt vagyunk.

A turista kártyát a Neckermannon keresztül intéztem, három hetet vártam rá, mert nem volt senki náluk aki elugrott volna a követségre, nekem meg időm nem volt. Többszöri udvarias látogatásom után kaptam két biankó kártyát, amit mi töltöttünk ki. J

Röpcsi jegyeket mi foglaltuk le, Budapest – Frankfurt – Havanna útvonalon utaztunk Lufthansa-val és Condorral, de mindent a Condornál intéztünk.

Az első tervek alapján a Bookingon és Airbnb-n keresztül foglaltunk volna szállásokat, de kocsit sehol sem lehetett bérelni, így írtam Tibornak. Innentől kezdve rengeteget leveleztünk, konkretizálódott a terv, amiben, miután elkezdtem konkrét ötleteket és kérdéseket írni, sokat segített, de a legveszélyesebb keresztmetszet továbbra is az autó maradt, amit végül csak sikerült lefoglalni, két nappal az indulás előtt. Ebben is sokat segített a Tibor, de saját bevallása szerint nagy mákunk volt.

A túra így nézett ki: 2 nap Havanna, 1nap Vinales - Havanna, 1 nap Playa Larga – Playa Giron, 1 nap Cienfuegos, 2 nap Trinidad, 1 nap, Santa Clara, 5 nap Varadero, 1 nap Havanna.

Elutazáskor, a lelépésért nem kellett fizetnünk a semmit, visszaváltottuk a maradék CUC-t.

A reptéren szóltak, hogy kis probléma van a jegyünkkel. Sajnos nem utazhatunk turista osztályon, így átkönyveltek bennünket a Prémium osztályra, ami ritka jól jött.

Ha nincs tele szivarral a táskád, akkor nem szólnak semmiért.

Kubában érdemes lazán venni a dolgokat és nem lesz semmi gáz, az emberek barátságosak, segítőkészek, vidéken sokszor önzetlenül is segítenek. Pár nap múlva immunis lesz mindenki arra, hogy állandóan leszólítják. Az udvarias érdeklődések mindig valami üzletre irányulnak. Autóályán nem kell meglepődi ha a három sáv mindegyikében egy-egy lovaskordé jön veled szemben, mivel ők alkalmi versenyt rendeztek…. J Szóval, ahogy a reptéri taxis sofőrünk mondaná: Take it easy! This is Cuba!!!!

Amúgy, egy valag pénzt el lehet tapsolni ha turistáskodik az ember, viszont ha hajlandó csak egy picit lentebb adni az igényeit, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy akklimatizálódni,  pl. beül az irány taxikba, picit okosan alkudozik, akkor 15 CUC helyett 1.5-ért is hazaviszik, stb.

Most egy kis uborka szezon van, és esős évszak, ezért most nagyon szép zöld a sziget. Az El Nico is működik, szóval érdemes kiutazni..

Nekünk Tibor nagyon jól jött, sokat mesélt a történelemtől kezdve az aktualitásokon és szokásokon keresztül, a latin amerikai politikai helyzetig, ami jól jött amikor magunk kellett boldogulni, pl. találni egy boltot, ráadásul olyat amiben van valami, és venni vizet, úgy, hogy ne 14 CUC-t hanem 1,5-t fizess az egészért…. J

Furcsa is volt vissza térni, Pl.: Frankfurtban a tranzitban újra át kellett esnünk az átvilágításon. Itt úgy megfingattak bennünket, hogy le a kalappal. Ezúton is csókoltatom annak majomnak az anyját aki még a repülőn kapott fogkeféről is robbanószer mintát vett, és a kollégáinak a kistáskám minden egyes elemét egyenként felmutatta, hogy nézzék már meg milyen érdekes cuccok vannak benne, pl. powerbank, fényképező lencsevédő, szivar, leragasztott szatyorban rum.

Ezek után 6 órás várakozás után a Lufthansa bejelentette, hogy az esti járatát törli, így jetleg-sen, 26 óra ébrenlét után még egy napot egy út menti szállodában töltöttünk, majd másnap hatkor újra átestünk ezen a jó kis vizsgálaton, kemény 2.5 óra alvás után.

Szóval. Ha nem lenne ez a több órás repülő út, amit csak bizonyos embereknek kívánok csak, akkor már úton lennénk….

 

Jó utat!

Jottika Creative Commons License 2017.07.20 0 0 7786

Centro akkor...... :) Vedado konszolidáltabb kicsit.  
Hiába  putrisabb rész.....nekem mindig jobban bejött a Capitolium környéke.......és a Malecón!! :D 

Előzmény: Monika082 (7783)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 7785

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!