Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5092
Ezt csak megerősíteni tudom!Hosszú éveken keresztül mindig más és más hely volt az uticélunk.Amolyan "rövid az élet,nagy a világ" alapon.Bevallom,fiatalabb koromban jártam már vagy kétszer Itáliában,de akkor nem ragadott magával.Aztán tavaly valahogy minden megváltozott.Félve mentem vissza Rómába,mert elsőre nem szerettem bele.Na de most!!!!Minden perce ajándék volt az útnak,alig várom,hogy újra mehessek és nem csak oda,hanem Olaszország más tájaira is!
Előzmény: anblock_italia (5089)
anblock_italia Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5091
Éppen ezért Róma csak a végére kerülhet, mert különben ott ragadnak!:-) Tessék komolyan venni a feladatot, tényleg nem olyan nagy dolog a legklasszabb helyeket nagyjából sorban összeírni:-)
Előzmény: Törölt nick (5088)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5090
Rómát nehogy kihagyjátok:))2 hétből szánjatok rá néhány napot,aztán majd legközelebb néhány hetet.Persze nem tudom,hogy városnézősek,vagy strandolósak vagytok inkább... Mindenképpen útbaejteném Firenzét,ha még nem láttátok.Jó lenne tudni,hogy jártatok-e már Olaszországban és ha igen,miket láttatok,mert akkor azokat nem ajánlgatjuk!
Előzmény: szellszabi (5086)
anblock_italia Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5089

Csak viccelődnek a lányok, örömmel segítünk mindenben, ami az ország dicséretét illeti! Vagyunk itt néhányan, akik nem egy tájékhoz ragaszkodunk, hanem van rálátásunk az egész országra. Bár a két hét álomutazásnak tűnik, hidd el, szinte csak a felületes megismerésre elég, de ha jó a program, akkor sokat meg fogtok tudni erről a fantasztikus országról! És még az is lehet, hogy visszamentek...!

 Az első bejelentkezésed valóban azt sugallta, hogy most éppen Olaszország a kipipálni való úticél, de ebben sincs semmi rossz, ha teheti az ember, korától és anyagi helyzetétől függően, akkor inkább ismerkedjen az egész világgal:-) Aztán hátha rabul ejti az egyik..., mint néhányunkat Olaszország!

Előzmény: szellszabi (5086)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5088
Róma,Róma és megint csak Róma!Aztán még megtoldanám két héttel és azt is Rómában tölteném.Kirándulnék Orvietoba,Tivoliba,Nápoly-Sorrento-Capri,Pompei,Herculaneum.Ha sok pénzem lenne,bejárnám még Szicíliát is.A tenger engem hidegebben hagy,úgyhogy inkább városlátogatnék.A kisfiammal mennék,ülnék templomlépcsőkön,árnyas,fülledt délutánokon bejárnám a Testacciot,nézném a padon csücsülő mammákat,eldugott éttermekben házikosztot ennék és a ház borával öblíteném le.Esetleg néha "una birra picccola" is lecsúszna:))Tavasszal,vagy ősszel mennék,amikor nincs kánikula.Rómában lakást bérelnék és megpróbálnék úgy élni,mint a rómaiak!Csinálnék százezer fotót és az év fennmaradó részében azokat nézegetném.Aztán mesélnék nektek sokat:))
Előzmény: Kobzoska (5082)
anblock_italia Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5087

Mikyen kis gonoszak vagytok!:-) Azért nem mindenkinek olyan egyértelmű, hogy miket kell ott megnézni, és hová mehetne máshová, mint pont ebbe a topicba tanácsokat kérni??? És ilyen szempontból valójában nem alkalmas ez a topic, mert össze-vissza ugrálunk benne.

Nem játszhatnánk azt, hogy mindenki összeállítaná a maga kéthetes "álomutazását", persze csak vázlatosan, és közreadnánk? Szerintem jó móka lenne, mi is okulhatnánk belőle! Rajta!!!:-)))

szellszabi Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5086
Igen, a lényeg valóban lemaradt, a látnivalók tekintetében kértem volna természetesen segítséget... :)
tavasz21 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5085
Álmodozás? Hát én yachtot bérelnék és kikötnék a szép, beacheken Szardínián, Szicíliában, megnézném azokat a helyeket, ahol nem jártam még. Sok részét láttam már Olaszországnak, ami azt illeti. Hogy mikor? Amikor nem fúj nagyon a szél, mert nem szeretem ha a yacht billeg nagyon.
Előzmény: Kobzoska (5082)
jet set Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5084

Május végén, június elején. A Dolomitokkal kezdenék, ott töltenék néhány napot, majd lecsorognék a Cinque Terre-re, Pisaból átreppennék Szardíniára, onnan Szicíliába és a csizma orrából próbálnék hazakeveredni.

Az exemmel mennék, de ez már csak az én hülyeségem....

Előzmény: Kobzoska (5082)
TundeNyuszi Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5083
szerintem én fogcsikorgatva bejárnám Toscanát :)
Előzmény: Kobzoska (5082)
Kobzoska Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5082

Feladvány: ha lenne két hetetek, amit MUSZÁJ Olaszországban tölteni, hova mennétek, mit csinálnátok? Kivel mennétek? Az év melyik részében?

Az anyagiakkal ne törődjetek, nincsenek korlátok! :-))

Előzmény: Frajti (5078)
Kobzoska Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5081
Szerintem francia a pasi.
Előzmény: morago (5074)
Frajti Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5080
Hogy mondhatnék nemet? :)
Előzmény: Catella (5079)
Catella Creative Commons License 2010.03.31 0 0 5079
Társulhatok? :)
Előzmény: Frajti (5078)
Frajti Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5078
Én szívesen segítek, elmegyek helyettetek, és még ki is találom, hol meg mit. :) Csak a pénzt küldjétek :)
Előzmény: szellszabi (5075)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5077
Segítséget kérünk,hogy miben is segíthetünk!?
Előzmény: szellszabi (5075)
Kobzoska Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5076
Milyen segítségre gondoltál?
Előzmény: szellszabi (5075)
szellszabi Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5075
Sziasztok!

Szeretnék párommal egy 2 hetes olasz körutat tenni. A lényeg: szállás ahol sikerül, megnéznék sok mindent ami érdemes, utazás kocsival.... Capri szigete lenne a legdélibb úti cél kb. Tudom, olvassak visszafele, meg is fogom tenni, csak időbe telik, és hátha addig is valaki segít.

Köszi előre is!

Szabi.
morago Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5074

Kicsit furcsa a fogalmazas olaszul is (lehet, hogy nem olasz anyanyelvu irta, pl. egy kulfoldi recepcios) de a lenyeg, hogy megerositik a foglalast, ossz. koltseg 200 euro. Nincs elore fizetendo foglalasi dij vagy szazalek. A Luna nevu szobat kapjatok, erkellyel, reggelivel es fozofulke hasznalattal. Varjak a visszajelzesedet.

 

Ird nekik, hogy:

"Confermo la mia prenotazione della camera Luna. Grazie." (megerositem a Luna szoba foglalasat, koszonom)

 

Aztan ha megis felreertes tortent, es kell eloleget fizetni, ugyis valaszolnak.

Előzmény: elesek (5069)
elesek Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5073
na pont ebben volt nekem nem egyértelmű rész:)))

de köszi
Előzmény: u-tazo (5072)
u-tazo Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5072
Szia, fordítóval lett fordítva

"Megerősítése a közvetlen foglalási a B & Bcorso377 (Raphael) költsége
tartózkodás és a teljes tartózkodás "a Euro200. Fizetése nélkül a betét-és "
százalék. Szoba áll rendelkezésre és a "room (Hold), erkély. Kínál az első
reggelit, és a "használata a konyhában. Várom a megerősítést. "

Értelmezhető, talán....
Előzmény: elesek (5069)
cascaya9 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5071
Celle Ligure

Remélem sikerül beszúrjam a képet.
Kedvenc városkám a napfényes Itáliában...............Celle Ligure.
cascaya9 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5070
Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítségeteket:-)

Morago!
Mi is nagyjából így gondoltuk az útvonalat. La Speziában vonatra szállunk Riomaggioréig. Ott sétálunk a Via Dell Amorén Manaroláig. Majd vonattal Vernazzéba, ezt a kis falut szeretnénk behatóbban tanulmányozni. Leírások és képek alapján ő tűnik a legszebbnek. Visszafele még kérdéses, hogy hajó, vagy vonat lesz La Speziáig. Sajnos csak 1 napunk van rá, mert ebbe a pár napba még belesuvasztottunk egy fél nap Sirmionét és 1 egész nap Jesolót. Muszály egy kis "bokáig tenger" is, ha már Olaszországban járunk...:-)
Természetesen írok ha visszajöttünk, remélem élménydús napoknak nézek elébe.
elesek Creative Commons License 2010.03.29 0 0 5069
sziasztok!

ezt le tudja nekem valaki fordítani? angolul kérdeztem, hogy a 200eurós szállást ha lefoglalom, menniyt és hogyan kell előre kifizetnem.
olasz válasz jött:)

"Confermando Sua prenotazione diretta al B&Bcorso377 (RAffaele) il costo del
soggiorno totale del soggiorno e' di Euro200. Senza pagare acconto e'
percentuale. Camera disponibile e' camera (Luna) con balcone. Si offre prima
colazione, e' uso dell'angolo cottura. Attendo sua conferma. "

köszi
bbmagdi Creative Commons License 2010.03.29 0 0 5068

Jó lenne, ha utazás után visszatérnél egy beszámolóval! Nekünk még 5 hónap... :(

Előzmény: cascaya9 (5065)
morago Creative Commons License 2010.03.28 0 0 5067
Mindenkeppen vonattal menjetek La Speziabol, kocsival szinte lehetetlen, a vonatkozlekedes pedig jo es suru a Cinque Terre falvai kozott. Mindegyik falvacska jopofa, mi 4-et lattunk az 5-bol. Az elso ketto (Riomaggiore es Manarola) kozott gyalog mentunk a Via dell'Amoren, aztan vonattal 1-1 megallot, csak az utolso elottiben (Vernazza) nem szalltunk le, mert nem lett volna mar ido megnezni. Az utolsobol hajoval mentunk vissza az elsobe, igy a tenger felol is lattuk oket. Talan most igy utolag azt mondanam, kar volt kihagyni Vernazzat, inkabb a harmadikat, Cornigliat kellett volna kihagynunk, mert az magasabban van, nem erinti kozveltlenul a vasut, es kulon busszal kell felmenni, ami idoveszteseg, ha az embernek csak 1 napja van.
Előzmény: cascaya9 (5065)
Kobzoska Creative Commons License 2010.03.26 0 0 5066
Cinque Terrének van magyar nyelvű honlapja, de ebben a topikban is sok infót taláhatsz róla.
Előzmény: cascaya9 (5065)
cascaya9 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 5065
Sziasztok!

Jövőhéten készülünk Ligúriába, a szállásunk La Speziában lesz. Egy napot szeretnénk eltölteni a CINQUE TERRE felfedezésével. Ha esetleg voltatok már errefelé, mit javasoltok egy napba besűrítve, mivel utazzunk, mit nézzünk meg feltétlenül? Ami tuti az a Szerelem ösvénye:-)
Előre is köszönöm a segítségeteket.
hattyuver Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5064
"szállásotok a csillagos ég"?! hmm, ez nagyon érdekelne részletesen! számtalanszor voltam barátokkal így nyaralni - mármint bivakoltunk, legmesszebb Görögországban. írnál erről nekem? főleg Szicíliában...
Előzmény: Törölt nick (5063)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.23 0 0 5063
Egy kis élmény és sok fotó!
Zsenge-mét

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!