Keresés

Részletes keresés

Pulmy Creative Commons License 2015.10.09 -8 1 52834

  Ja még egy dolog:   Lehet,hogy legközelebb pont Te fogod nyitva találni a kilátót ,köszönhetően a "hepciáskodásomnak"     :D

Előzmény: Törölt nick (52828)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.09 -7 1 52833

Szerintem se piszlicsáré, nagyon jól tetted, hogy utánamentél. Nem az a világ van már, hogy te vagy azokért, akiknek még fizetsz is, és ha köcsögösködnek, akkor még neked kell elnézést kérni az alkalmatlankodásért. :D

Előzmény: Pulmy (52831)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.09 -7 0 52832

   Eddig sem titkoltam egyiket sem,aki kérdezte vagy érdekelt valakit azzal szívesen megosztottam.  Nem stílusom fantázia nevek mögé bújni.  :D  :)  (Y)

Előzmény: asciimo (52830)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.09 -8 1 52831

        Nem arról van szó,hogy jobb-e vagy rosszabb. Az szerintem téged is feldühítene,ha az orrod előtt barátságtalanul rád csapják az ajtót és utána még a telefont is lecsapják rád. Pont Te írtad egyszer,hogy érzed az utálatot,fásultságot egyes büféseken,pincéreken. Na ez pont olyan dolog,csak még hatványozódott a vállalhatatlan viselkedéssel. Ha zárva van nem érdekel ,eljövök s oszt jó napot. Itt más is történt.....  Ráadásul rajtam kívül még legalább 40-45 ember koppant,ha ott lettél volna bizonyára Téged is dühített volna a szitu. Nem jöttél ,nem ismered a pontos részleteket,úgyhogy megkérlek ne is ítélkezz elhamarkodottan. Köszike

Előzmény: Törölt nick (52828)
asciimo Creative Commons License 2015.10.09 0 5 52830

Most legalabb mindannyian tudjuk a nevedet, email cimedet :)

 

Előzmény: Pulmy (52822)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.10.09 0 0 52829

Talán a későbbiekben a kilátót meglátogatni szándékozóknak jobb lesz. (Én is kétszer koppantam a zárt ajtón - persze nekem nem jutott eszembe továbblépni, "jogi útra terelni" a problémát.)

Előzmény: Törölt nick (52828)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.09 -1 5 52828

Azért már meg ne haragudj, de ennyire utánamenni egy ilyen piszlicsáré dolognak, no ez sem normális dolog.

Neked ezzel nem lett jobb, csak neki rosszabb. Vagy már ennyi éppen elég is?

Előzmény: Pulmy (52822)
jzp2107 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 52827
Előzmény: Joeyline (52825)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.09 -6 0 52826

Biztos tud valami gazdátlan pincét, ahova be tud húzódni, neadj'isten még tán befűteni is.

Előzmény: donjuan1984 (52823)
Joeyline Creative Commons License 2015.10.09 0 0 52825

Hol is találhatók infók arról, hogy mi a tervezett programja holnap a közszolgálati médiákban a Kék Kör napjának?

Úgy alakult, hogy mégsem túrázom aznap, így esetleg nézném/hallgatnám, feltéve, hogy a műsorok online is elérhetők lesznek, mivel tévé és rádió nincs a lakásban.

Pulmy Creative Commons License 2015.10.09 -6 0 52824

   Elég sok lepukkant présházat láttam,gondolom valamelyikbe befészkeli magát,de ennyire nem volt közlékeny,inkább szégyellte magát. Mindenesetre egy ezredessel megdobtam,bár lehet,hogy szittyóra megy.

 

 

    Egyébként más barlangok,erdők környékén is elég sok nyomot látni,hogy laknak arra. Biztos többünknek volt már ilyen élménye.

Előzmény: donjuan1984 (52823)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 52823

Mi a legnagyobb nyári melegben jártuk be azt a szakaszt - pontosabban még előző nap Nagyvázsonytól indultunk és Káptalantótiban szálltunk meg -, de a Tapolcáig tartó aszfalton majd megpusztultunk, a bakancs nyoma beleragadt az olvadt aszfaltba, erősen auto-pilot módban szenvedtük végig :) Szóval maximális respect a hajléktalannak,de hol tudja magát meghúzni télen szegény? :S

Előzmény: Pulmy (52821)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.09 -6 0 52822

  Kaptam levelet Somlóvásárhely jegyző Asszonyától,korrekt.

Remélem tanul belőle a kis csajszi....

 

Előzmény: Törölt nick (52614)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.09 -6 1 52821

   Szeretnék olyan lenni én is...

 

 

   Vasárnap találkoztunk egy hajléktannal.aki a Szent György-hegyen lakik fent az orgonák körül . A napjait Tapolcán tengeti és nap mint nap kétszer tesz meg a távot. Na őneki sem nagyon kellene szálkásítani...

Előzmény: Törölt nick (52820)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.09 -6 1 52820

...hát még a Mátra, Bükk hegyi falvainak őslakói... :) Akik olyan 60-70 évet leéltek úgy, hogy a házuk az utca magasabbik végén van :) Ott vannak olyanok, akik már mutálódtak: két hatalmas vádliból áll a testük, a mellső végtagok pedig szinte elcsökevényesedtek, mint a t-rexnek.

Előzmény: Pulmy (52817)
rozaa Creative Commons License 2015.10.09 0 6 52819

Szolgálati közlemény! Aki MTSz minősítésben érdekelt (egyéni és szakosztályi szinten is), kérem keressen meg! Nyilvános az emilem. á

Pulmy Creative Commons License 2015.10.09 -6 0 52818

    Mindkettő nagyon remek hely,csak az Eszterházy lényegesen látványosabb.Árban egyformák :D

Előzmény: HIMBALA (52808)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.09 -6 0 52817

Köszönöm a választ!

 

     A hrsz-ed további része,nagyon tanulságos dolgokat mond el. Én is egyetértek veled,nem a modern cuccok tömkelege segít a túrázásban,sokkal inkább a természet hívó szava.

 

     Mindig csodálom az idősebb túrázókat,kik fáradságot,kort nem  ismerve róják az erdőket,hegyeket.

 

Tavaly találkoztunk Bozsokokra utazva egy idősebb Úrral,szombathelyi volt?ki már több tíz éve járja a Kőszegi-hegység útjait. Az első emelkedőn úgy ott hagyott bennünk,mint a sicc. Tehát bőven van miért felnézni a nálunk idősebb generációra.

Előzmény: Tavaszi Széll (52815)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.10.08 0 0 52816

"Az hallottak alapján"

Előzmény: Tavaszi Széll (52815)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.10.08 0 8 52815

Dr. Bordás Lajos halálát nem baleset okozta. Az hallottak alapján azt feltételezem, hogy hirtelen szívhalál, vagy infarktus lehetett a halál oka. Nagyon szép kort élt meg, ismereteim szerint kétszer vezette végig a Vasas szakosztályának "senior" természetjáróit az Országos Kéktúrán és egyszer a Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúrán.

 

A szakosztály tagja volt feleségem nagypapája (Lovas György) is, aki - 1998 és 2004 között - a két Országos Kéktúra és egy Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúra teljesítés mellett - már Habán Katalin túravezetése mellett - az Alföldi Kéktúrát is végigjárta. Mind ezek mellett egy szekérderéknyi egyéb túramozgalom jelvényének- kitűzőjének a "tulajdonosa". 

 

Nagypapa túrafelszerelésében nem volt semmi Gore-tex, semmi Vibram, semmi fekvő róka, semmi technikai cucc, semmi high-tech kaja. Kötött pulóver, télen nagykabát, nyáron pamut póló vagy egyszerű ing, esőben-sárban akár gumicsizma, a táskában vajas kenyér. Hiába, amikor még csak 75-80 éves az ember (a kéktúrázás élete ezen szakaszában zajlott), még mindent elvisel és a vasat is kettéharapja. :-))

Előzmény: Pulmy (52806)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.08 0 0 52814

Ez egy érdekes kérdés, mert egy időben én is vettem a Vaterán elég sok kéktúrás jelvényt, amíg nekem nem volt, valamiért vonzódtam hozzájuk. Nagyjából egy éven belül feltűnt minden, Dorog-Nógrád, Bükk-Mátra útjain, gyermek kéktúra, annak a szakaszjelvényei, és 2-3 kéktúrás jelvény is, nem is teljesen egyforma kivitelben.

Most is van fent egy kéktúrás, dobtam is rá egy licitet, túllépték, többet már nekem nem is ér...

 

Anno írtam is róluk, pl itt egy régi hsz a gyűjtemény egy részének fotójával:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=110284271&t=9012640

 

Aztán mikor meglett a legeslegelső jelvényünk a Dorog-Nógrád kéktúrák (fiammal egy időben) amikért Szegedre is lementem, majd másfél órát vártam is rá bónuszként, no akkor jöttem rá hogy mekkora a különbség a "venni" és a "kiérdemelni" közt!

 

Kb fél évig a klaviatúra előtt pihent hogy mindig lássam, bármikor vethessek rá egy pillantást! :-)

 

Ha csak egy jelvényemet vihetnék magammal egy lakatlan szigetre akkor még most is ezt vinném. :-)

 

Azóta a vásárolt jelvényeimet már szinte mindet eladtam ugyanott ahol vettem.

De mindezektől függetlenül még olykor megremeg a kezem az egér felett ha látok egy-egy szép darabot, pedig már van éppen elég jelvényem teljesítések által is, szebbnél szebbek, köztük két kéktúrás is.

 

 

Előzmény: pavarotti (52812)
csg65 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 52813

Nekem is megvan, de nem is értem miért adja el valaki? Hacsak nem örökölte...

Én biztos nem adnék túl rajta. Kíváncsi vagyok mennyiért megy majd el.

Előzmény: Törölt nick (52809)
pavarotti Creative Commons License 2015.10.08 0 0 52812

értem, mondjuk nekem is van ilyen ritkaságom:)

Én úgy képzelem hogy lehet talált tárgy hagyaték vagy ilyesmi is, nem biztos hogy maga a teljesítő akar szabadulni tőle.

Egyébként gondolom egyet gondolunk, a jelvény kb. semmit sem ér a mögötte levő élmények nélkül:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (52811)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.08 0 0 52811

Szerintem ez egy ritkának mondható jelvény és még ritkább az aki eladja.

Előzmény: pavarotti (52810)
pavarotti Creative Commons License 2015.10.08 0 0 52810

Mi a meglepő benne?

 

Előzmény: Törölt nick (52809)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.08 0 0 52809
HIMBALA Creative Commons License 2015.10.08 0 6 52808

Gratulálunk a szép túrához, köszönjük a beszámolót.

(A Szászi pincét ismerjük és nagyon szeretjük, most a beszámolód felkeltette az érdeklődésünket az Eszterházy pince iránt is, ezt is köszönjük ;).)

Előzmény: Pulmy (52806)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.08 -5 0 52807

Én hasgombász vagyok, szeretem őket; főleg többnapos túrán belefutni délután felé valami finom ehetőbe, ami feldobja a vacsorát az erdőben. Most hétvégére esős időt mondanak, itt felén már most is esik rendesen, úgyhogy remélem szombaton-vasárnap a Gerecsében már akad valami, amit este megehetünk majd.

Előzmény: asciimo (52805)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.08 -6 1 52806

     Folytattuk a Balaton-körtúrát és ez alkalommal a Badacsony-Tapolca közti szakaszt jártuk be. Ezen az etapon az útvonal javarészt megegyezik az OKT nyomvonalával,a túramozgalomban talán ez a legnehezebb szakasz,megmássza Badacsonyt és Szent György -hegyet,levezetésként pedig fel kell slattyogni Szigligeten a várhoz,mert ott is van fényképes ellenőrző pont.  Az útvonal tervező 1000 + szintemelkedést írt,úgyhogy fel lehetett kötni a gatyát (ez alkalommal nem kockást  :D )

 

I. Badacsony vasútállomás

II. A Kutató Intézet kéknyelű táblái mellett

III.Szegedi Róza-ház

IV.Hertelendy Borozó

 

 

 

      Reggel igazi őszi,ködös,párás idő volt ,de aztán egész jóra fordult még a nap is kisütött,így igazi túrázásra való idő kerekedett.

 

      Badacsonyból a vasútállomástól indultunk és a S- on,majd a Rózsa-kőtől a P-on és a háromszögeken mentünk a Hertelendy emlékműig,onnét a kéken tovább.

 

       I. A Rózsa-kőnél

      II-III. Bazaltlépcsőzés

      IV.Ranolder-kereszt

        V. Kitekintés a kereszttől

 

 

     A kék és más jelek is, erre is fel vannak újítva,frissek. Aránylag jól követhetők,de az Őrségi szintet nem ütik meg.

 

     A Tördemici-kilátópontnál találkoztunk négy belevaló csajszival,kik a kéket járták. Szombathelyiek és sorban mennek, vasárnap Szentbékkálláig tartott a szakasz nekik.

 

    A Bujdosók lépcsője most is combfarkasos volt,de a megszokott környék kárpótolja az embert. A Rodostó th. tovább alussza Csipkerózsika álmát.

 I. Bujdosók lépcsője

II. Bazaltorgona Badacsonyban

 

       Tördemicen keresztül robogtunk,majd a hosszú egyenesen be Szigligetre. A 71-estől nagyon gyér a jelzettség (még mindig),de eltéveszthetetlen.

 I.Szigliget előtt

II.Avasi-templomrom

 

 

      Szigligeten végre találtunk nyitott műintézményt(Eszterházy pince),így sikerült frissíteni egy jó pohár kéknyelettel. Aki még nem járt a pincében érdemes felkeresni az Öreg pince szakasza kimondottan élvezetes. A pincét egyébként a vár egykori pincéjéből alakította ki az egyik Eszterházy.

 I. Merlot rose és kéknyelet

II. Az Öreg pincében

 

 

     Az Ófalu nádfedelesei most is üdítő látványt nyújtottak,aztán a Szászi pincénél még egy korty késői szüretelésű olaszrizling és irány az OKT pecsételőpont,megnézni minden rendben van-e vele? Igen.

 

    Itt is összefutottunk egy kékfutóval,futva fogja teljesíteni. Diszelen lakik az Úr,ez volt az első szakasza. Előbb befutott Tapolcára onnét Szentbékkálla és haza Diszelre. Szép kör ,nem mondom,le a kalappal. Volt pár kérdése ,elláttam pár tanáccsal és irány a vár!

   

I. az Ófaluban

II. Török Bálint kapu a várnál

III. Visszatekintés Szigligetre a bicikliútról

 

      Ahol mint mindig most is sokan voltak,így nem is mentünk be csak elkértük a váras pecsétet és megcsináltuk az ellenőrző fotót. Azért a belépődíjat leszurkoltuk(600 Huf/fő),hogy ezzel is támogassuk a vár fenntartását és további helyreállítását. Tényleg látványos és hasznos munkát végeztek,bár minden várunk így nézne ki.

 

     Innét rövid úton elhagytuk a települést,sajnos Apukámmal )most sem) nem sikerült találkoznunk,pedig bíztam benne.

 

    Az árnyéktalan bicikliút nyáron elviselhetetlen lehet,ahol a kék átvág a 71-en ,tartottam egy "kommunista szombatot" és kitisztítottam a jelzéseket,melyeket az akác sarja teljesen eltakart.  Még jó,hogy van nálam(is) egy túlélő dikics.

 

  

 I-II   Tisztogatás

III.   Szent György -hegy egy magaslesről

 

      Újabb,hosszabb pihenő a Szent György-hegyi Szászi-pincénél,majd a Lengyel-kápolna és az Oroszlános kút után felfele igyekeztünk. A kereszteződésben ahol a K jobbra tart,mi a P- on mentünk tovább,abból az irányból még nem közelítettük meg a csúcsot. Érdemes erre jönni,látványosabb,de jóval, nehezebb is mint a K,de lényegesen élménydúsabb.

 I. Lengyel kápolna

II. Oroszlánfejű-kút

III. Izzasztó emelkedő

 

 

      Közben elmentünk Dr.Bordás Lajos emléktáblája mellett,ki itt vesztette életét. Tudja valaki mi történt? Baleset vagy rosszullét??   Igazándiból semmi fixet nem találtam az esetről.

   Dr Bordás Lajos Emléktáblája

 

    A Khrsz-ön felszaladtunk a csúcsra,sajnos a K ezt is kihagyja,pedig csodás a kilátás.

 Kilátás a csúcsról

 

       A P-on ereszkedtünk tovább,dideregtünk a Sárkány -liknál,kedvesem cukkoltam is,hogy haza érkezett :D ,majd a lepusztult turistaháznál még a K-. en felkapaszkodtunk a Bazaltorgonákhoz (fotós igazolás).

 I. Jégbarlang

II.Bazaltorgonák Szt.György-hegyen

 

 

     Innét a P- on mentünk tovább,még volt egy emelkedő,mire nem számítottam ,aztán a szőlők közti Szent Donát kápolnát érintve értünk ki a tapolcai országútra,ahol rákapcsoltunk,mert közel volt a vonat indulási ideje ,amivel vissza mentünk Badacsonyba.

     

I. Szent Donát kápolna

II. Tapolca előtt

III. Tapolcán

     Hazafelé még bementünk a Paprika Csárdába,Szigligetnél van. Elég nagyot csalódtam sokkal többet vártam a helytől. Mind a halászlé ,mind a somlói nagyon átlagos,sőt átlag alatti volt.

   

      A személyzet pedig még a minimális szintet sem érte el. Nem ajánlom senkinek.

 

     A Tapolcai-medence és a tanúhegyek most is hozták a jó formájukat,itt mindig élmény túrázni.

 

 

   Bővebb leírás és több fotó: itt.

asciimo Creative Commons License 2015.10.08 0 0 52805

Sosem vonzottak a gombak. Növerem elkezdett erdeklodni a gombak irant es kerte, hogy ha latok gombat fotozzam le. Onnantol kezdve fotoztam neki gombakat. Volt olyan, hogy nem hitte el a fenykepet latva, hogy ennyi gomba tud lenni egy helyen. Kerdezte hol van ez a szuper gombaszos hely. Aztan kiderult, hogy valahol a Börzsöny közepen mindenfajta autos megközelitestöl messze. Rögtön nem volt olyan izgalmas a celpont...

 

 

Előzmény: Törölt nick (52796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!