Keresés

Részletes keresés

fityók Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15478
Ha,zöldbab ,akkor legyen! Zöld hüvelyű zsenge zöldbabot rövid ideig főzzük,majd leszűrjük,ha kihült ,kicsi fokhagymát reszelünk rá ,só,olíva olaj, pár csepp citrom /esetleg ecet/,pár órára a hűtőbe!Kitűnő köret egy-egy grillezett halhoz.
A bárány ,természetesen csak bemelegítő a montenegrói úthoz :-)))
Előzmény: Amari bp (15477)
Amari bp Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15477
És ha ezt megértették, akkor már a vajas grillezett ceruza zöldbab, vagy spárga, holmi fehér mártással...........talán nem is érdekes(elnézést, csak picit nevetgéltem)
Előzmény: Amari bp (15476)
Amari bp Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15476
Én elhiszem, dehogy ez a kép jó sok polgártársunknál kiverné a biztosítékot, az biztos:o)))))) Beszélhetnél itt báránybordáról, rózsaszínre szotírózva, meg hopsz, sopszka, , ehhez kell egy sajátos életérzés :)
Előzmény: fityók (15467)
Amari bp Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15475
Jesszusom, ezt már válaszoltuk, eh.
Annyi út azért nincs:)
Előzmény: Amari bp (15474)
Amari bp Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15474
Jesszusom, kihagytam egy fontos szót!
Én NEM szoktam autózni:)
Előzmény: Amari bp (15473)
Amari bp Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15473
Én szoktam autózni, de van aki ilyeneket ír, neki mániája, le fel menni :)

Tapasztalatom szerint forgalomtól, időjárástól függően legrövidebb idő alatt (kb. 11,5-14 óra) Kecskemétről az alábbi útvonalon lehet lejutni:

Kecskemét- Tompa (magyar/szerb határ) Kelebija- Szabadka- (autóút/autópálya kb. 100km) Újvidék- Ruma- Sabac- Valjevo- Pozega- Uzice- Nova Varos- Prijelopolje (Dobrakovo szerb/montenegrói határ) Bijelo Polje- Mojkovac- Podgorica- Tunel Sozina (Sozina alagút) Sutomore kb. 730 km.



Ha ezt az útvonalat választjuk, kikerüljük a forgalmas, röszkei határátkelőt, elkerüljük hogy helyismeret hiánya miatt Belgrádba bolyongjunk. Az útnak van olyan hegyi szakasza, ahol még a 40-50km/h átlagot sem tudjuk teljesíteni, tucatnyi alagúton haladunk keresztül, aminek többje még kézzel vájt. Újvidék és Pozega között kb. fele annyi helyen számíthatunk rendőri közúti ellenőrzésre illetve trafipaxra, mint ha Belgrád felé kerülünk.



Én erre járok az öreg balkánjárómmal, de ha ti egy aszfaltszaggatóval mentek amivel autópáylán tudjátok tartani a 150-160km/h utazósebességet akkor Szeged - Szabadka- Újvidék- Belgrád- Cacak- Pozega- Uzice- Nova Varos- Prijelopolje (Dobrakovo szerb/montenegrói határ) Bijelo Polje- Mojkovac- Podgorica- Tunel Sozina (Sozina alagút) Sutomore. Ez Kecskeméttől kb. 800km. (Budapesttől kb. 880km).



Ez az útvonal kb. 70-80km-el hosszabb mint az általam preferált, de haladósabb, hiszen Belgrádig így autópályán/autóúton haladhattok és a Cacak felé történő kerülővel az Újvidék és Pozega közötti szerpentineket is kikerülhetite, de…
- ha sokat kell várni Röszkén,

- ha belecsöppentek a zsúfolt belgrádi városi forgalomba,

- ha beleszaladtok a Belgrád- Pozega részen sűrűn telepített trafipaxok egyikébe,



…akkor már nem is volt annyira jó választás erre menni és időben itt sem vagytok hamarabb- hangsúloyzom: SZERINTEM!
Előzmény: aldomi (15472)
aldomi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15472
Azért kerülném el Belgrádot, mert rendszeresen eltévedünk. Most is azt olvastam, hogy elterelések vannak a Gazela hid felujitása miatt. Tudsz esetleg egy egyszerü utvonalat a városon át?
Amari bp Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15471
Mért nem akarsz Belgrádin menni?
Előzmény: aldomi (15470)
aldomi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15470
Tudna e valaki valamit mondani a Novi-Sad- Sabac- Valjevo utról, ugy hallottam, hogy nagyon rossz, de járt e valaki arra mostanában? Egyáltalán ajánlható ut, a Belgrádival szemben?
fityók Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15469
Ha ,csevap ,akkor Sarajevo -Čaršija és a Željo nevezetű csevap sütöde!! Igazi Bosnyák csevap -világhírű!! Én,néha kerülök ezért vagy 60 km-t.
Előzmény: Mijo (15468)
Mijo Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15468

 

Azanyááááád, te miket nem tudsz? :))

A nyolcvanas években geodétaként mértem Szeremlén, a két hetes munka valamiért elnyúlott egy hónaposra, én annyi tejfölös bosos kalácsot életemben nem ettem, mint ez idő alatt. Nem mellesleg a két helyi figuránsomnak valamivel több, mint 100 liter bora fogyott el párhuzamosan.

 

Amúgy meg Crna Goraban tudod ki dekázna birkából. Egy egészet megvenni valamelyik gazdától, oszt adj neki, amíg tart.

 

Előzmény: fityók (15467)
fityók Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15467
Hát igen...de, EZ a bárány nem az a bárány, amire sokan gondolnak,próbálnám szavakba foglalni ,egyszerűen nem megy ! Ezt meg kell kóstolni!!!
Az árat pontosan megtudom mondani/most kaptam a banki elszámolást / 35,50 BAM ot ami 18,58 EUR jelent a két 30 dkg sült bárány parázson sült krumplival,egy sopska saláta,egy paradicsom saláta ,egy sör és egy ásványvíz.Mondhatni,átlagos ár,de a bárány fejedelmi!!! Különben lehet kevesebbet is kérni kilóra.
Más.... és a szeremlei borsos kalács hol marad???? :-)))
Előzmény: Mijo (15466)
Mijo Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15466

 

A kép gyönyörű!

Amúgy a szívemhez szóltál.

Létezhet, hogy valaki ne szeresse a bárányt?

Ugyan milyen árak a jellemzők e téren?

 

Előzmény: fityók (15465)
fityók Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15465
Aki ,szereti a bárányt /és az is aki nem/!!
Jablanica- Dobra Voda étterem az út mellett a nap 24 órájában sütik a bárányt/naponta akár 20-30 -at is/,a vízesésről felismered! ISTENI!!!
Előzmény: KIFLICSUCSOK (15462)
Hümi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 15464
Személyi ügyben ITT találsz infót...
Előzmény: KIFLICSUCSOK (15462)
stevie w Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15463

Büntit lehet euróban fizetni vagy kell szerb pénzt is váltani?

 

Egyáltalán nem törvényszerű, hogy megbüntetnének, viszont ha mégis sikerül belefutni, akkor tudni kell, hogy újraindult a rendőri korrupció, olyan 20-50 euró körüli árfolyamon. (Ez utóbbi csak tipp.)

 

A büntetés ugyanis ennél durván drágább is lehet, ráadásul csekket ad a rendőr, amit be kell fizetni, majd visszamenni a legközelebbi város kapitányságára a doksikért. Ez mondjuk szombat éjszaka két falu között különösen mókás kalandnak tűnik.

 

Épp ez az oka a korrupció felvirágzásának: amíg pár hónapja még 30 EUR volt a max büntetés, nyilván alacsony volt a megvesztegetési hajlam. Aki a 30 EUR büntetésre csúsztatott volna egy 20 euróst, az eleve vagy gyagya, vagy gyaníthatóan zsarucsapda.

 

Az egyik topikban egy srác jó dumát írt le: szívesen befizetné a büntetést, dehát neki sürgős az útja, így inkább megkérné az ezredes urat, hogy szívességből fizesse már be helyette reggel a városban, és nem kell neki róla a csekk sem :-)

Előzmény: KIFLICSUCSOK (15462)
KIFLICSUCSOK Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15462
Sziasztok!1hét múlva megyünk Canjba nyaralni 13-an és lenne pár kérdésem.
A program nagy vonalakban: Lovcen, Cetinje, Rijeka Crnojevica, Virpazar, Bobotov kuk, Djordjevica Tara,1 rafting, Ostrog, Ulcinj+Ada Bojana, hazafelé Kotori-öböl, Dubrovnik, Mostar (itt még alszunk egyet) és haza. Meg persze amennyi fürdés belefér.
1.Személyi elég?Odafelé Szerbián visszafelé Bosznián keresztül mennénk.
2.A szerb rendőrökről már hallottam eleget. Ugyanez a helyzet a másik 2 országban is?
3.Büntit lehet euróban fizetni vagy kell szerb pénzt is váltani?
4.Ha van vlmi kedvenc kis étterem az említett városok környékén,ki vele:)

Joza70 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15461
Üdv mindenkinek!

 

 

Véleményeteket szeretném kérni. Augusztus közepén utaznánk le Montenegróba, de előre nem foglaltunk és nem is szeretnénk foglalni szállást. Budva és Sutomore között , ahol éppen megtetszik majd ott keresgetünk. Szerintetek a főszezon vége felé van rá esély, hogy találunk szabad apartmant? Esetleg valaki tud jó kis sziklás strandot/-kat , ahol jókat lehet ugrálni és nincs tömeg?

 

 

Köszönöm előre is az esetleges infókat!

 

Üdv. J

Amari bp Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15460
Jó volt ez a délelőtt, ma már 2 sikerélmény, Neked, meg moncsa03-nak:)
Előzmény: potika (15459)
potika Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15459
Jelentem gond nélkül sikerült 4 eurót feltöltenem. Nincs angol felület, de nagyon egyszerű. A CIB netkártyámat simán elfogadta. Miután levonja a pénzt, nem tölti rá automatikusan, hanem ad egy hosszú kódot, azt kell bepötyögni a telefonba. Jó ötlet, ezzel a kóddal más telefont is fel lehet tölteni. Aztán rögtön jött is az SMS. Még az eurót is jól váltotta, 275.
Előzmény: szervezkedő (15454)
Mijo Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15458

Aham. Na ja. Jól adod. Mutatósan.

Átmentél személyeskedésbe. Kábé azonos ideje nyomjuk az Indexen, és az ilyen ragozás olyan öreg rókák esetében, min te, nem szokott véletlenül zajlani.

Láttam én már hasonlót nem egyszer, úgyhogy részemről téma lezárva.

Előzmény: stevie w (15455)
fityók Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15457
Barátkozás céljára kölcsönadom a lakókocsimat :-)))

http://lakokocsikaravan.hupont.hu/
fityók Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15456
Barátkozás céljára kölcsönadom a lakókocsimat:-))

http://lakokocsikaravan.hupont.hu/
stevie w Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15455

Én egy ártalmatlan link erejéig megosztottam egy nagy örömömet olyanokkal, akik esetleg szimpatizálnak a kezdeményezésemmel.

 

 

Az örömödben veled vagyunk. A kérdés az, hogy ennek aztán mi köze Montenegróhoz (a topikba korábban sem írtál a bunyevác kisebbség ügyéről), de méginkább az, hogy ha már valamit mondani szeretnél, tedd úgy, hogy aki nem ismeri az előzményeket, az is megértse miről van szó. Egy linkben elhelyezni egy másik linket, ami egy méretes PDF-et akar betölteni, amiből még ki kell keresni a megfelelő oldalt, az nem éppen olvasóbarát megoldás.

 

Ha arra gondolsz, hogy egy kb 5 perces munkát nem végeztem el helyetted, úgy, hogy akkor még nem is sejtettem, miről van szó -- nos, akkor vállalom, valóban felületes vagyok, ahogy korábban írtad.

 

 

Ami benned velem szembeni kekeckedő kioktatásokat gerjesztett.

 

 

Próbáltam viccesen visszautalni egy régebbi -- nagyjából értelmetlen -- vitára, de rögtön felkaptad a vizet. Erre írtam, hogy lazulj nyugodtan, senki nem akarja átharapni a torokodat. A humorérzék ősi bunyevác érték! :-)

 

 

Úgyhogy talán inkább önmagadat intsd bratyizós lazulásra

 

 

Kettőn közül nem én vagyok az, aki perrel fenyegeti a fél világot az MTI-től a Magyar Tudományos Akadémián át a Gyermekélelmezési Alapítvány munkatársáig. És megintcsak nem azt mondom, hogy azokban az ügyekben ne lenne igazad, de a hörcsögösködés nem kifizetődő. Például a stressz komoly egészségkárosító hatású.

 

Előzmény: Mijo (15451)
szervezkedő Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15454
Ezt nem ismerem! Ha sikerül akkor regisztrálok én is! Sok sikert!!!
Előzmény: potika (15453)
potika Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15453

Megpróbálom neten feltölteni előbb, ha nem sikerül, akkor megírom a számomat. Nem akarom, hogy megelőlegezd nekem, inkább elutalnám a pénzt előre.

 

Itt lehet amúgy : https://www.nlbshop.me 

 

Vicces, hogy ha rányomok az english -re, kb. semmi nem változik :-) Nem baj, szeretem a kihívásokat.

Előzmény: szervezkedő (15452)
szervezkedő Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15452
Bekapcsoltam a szerbiai telefonomat. 064es a számom (Telekom Srbija új nevén mts) ennek *100# az egyenleg info. Én 26-án az esti vonattal megyek, tehát én nem tudom feltölteni, de ha elküldöd a számodat akkor ma vagy holnap telepatikusan "szervezkedek" rá pár eurot! :-)
Előzmény: potika (15447)
Mijo Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15451

Figyelj!

Én egy ártalmatlan link erejéig megosztottam egy nagy örömömet olyanokkal, akik esetleg szimpatizálnak a kezdeményezésemmel.

Ami benned velem szembeni kekeckedő kioktatásokat gerjesztett.

Úgyhogy talán inkább önmagadat intsd bratyizós lazulásra. Szmájli.

 

Előzmény: stevie w (15449)
potika Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15450
Megpróbálom akkor. Ha angolul is megy, akkor nem lesz gond. Köszönöm.
Előzmény: stevie w (15448)
stevie w Creative Commons License 2010.07.15 0 0 15449

Hoppá! Most meg úgy tűnik, hogy a szmájlijaid ellenére komolyan beszélsz.

 

 

Lazulj már el, testvérem :-)

 

Előzmény: Mijo (15446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!