Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.10 0 0 14906

 

"Szerintem semmilyen érv nem szól amellett, hogy az ember az értelmét vagy az eszét használja ahelyett, hogy az érzelmeit használná. Úgy gondolom, hogy ha egy ember hülyén gondolkodik, az hülye az érzelmeiben is. Néha pedig az érzelem sokkal mélyebb intelligenciától származik, mint az értelem."

 

Feldmár András          

pszichológus

Előzmény: Törölt nick (14905)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.10 0 0 14905

"Minden szokás - akár tudod, hogy az, akár nem - megszüntetése kemény munka. Ha tudod is, hogy az, aligha tudsz vele megküzdeni. Viszont, ha már rájöttél, és észreveszed, amikor csinálod, akkor meg tudod állítani. Ez nem egyszerű feladat. El lehet képzelni úgy, hogy van egy útelágazás. Az a szokásom, hogy mindig jobbra megyek. Mivel tudom az utat, olyan gyorsan megyek, hogy nem is látom meg a választás lehetőségét. Nem veszem észre, hogy le lehet térni a főútról, és akkor más úton, talán a magam útján mehetek. Az első dolog, hogy az embernek le kell lassulnia, ha ki akar lépni egy szokásból. Lassan és figyelmesen kell mennem ahhoz, hogy észrevegyem az útelágazást, amit korábban nem is láttam. Persze, minden sejt a testemben arra akar menni, amerre addig ment. Keményen meg kell küzdenem magammal, hogy arra menjek, amerre még sosem jártam. Ha egyszer másfelé megyek, mint általában, akkor másodszorra kicsit könnyebb, harmadszorra pedig még könnyebb lesz. És ha úgy akarom, ez lehet az új szokásom."

 

Feldmár András          

 pszichológus

Előzmény: Törölt nick (14904)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.10 0 0 14904

"Az etika az mindig egyoldalú. Az az érdekes, hogy nekem mit kell tennem a másikért. Hogy a másiknak mit kell tennie értem, az az ő problémája, és nem az enyém."

 

Feldmár András          

 pszichológus

Előzmény: Törölt nick (14903)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.10 0 0 14903

"A filozófia a csalódásból ered. Mert a csalódás olyan fájdalmas, hogy könyveket kell írni és olvasni ahhoz, hogy az ember valahogy megértse, miről szól, hogy az ember a sírás helyett inkább énekeljen vagy gondolkozzék..."

 

Feldmár András          

 pszichológus

Előzmény: Törölt nick (14902)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.10 0 0 14902

"Nagyon veszélyes a valóságot keresni. Ezt már a Bibliában is leírták: aki meglátja az Istent, meghal. Isten rettenetes. Istent csak közvetve lehet érezni, közvetlenül kivágja a biztosítékot."

 

Feldmár András 

 pszichológus

       

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 14901
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 14900

30.) Az anyag szüli a szenvedélyt, mely nem egyenrangú, valami olyasmiből ered, a mi a természet ellentéte.

Ezután zavar támad az egész testében.

 

31.) Ezért mondtam azt nektek, hogy legyetek igen bátrak, és ha elbátortalanodnátok, legyetek mégis bátrak a természet különféle formáinak jelenlétében.

 

32.) Akinek füle van a hallásra, hallja meg.

 

33.) Amikor az Áldott ezt mondta, mindannyiukat köszöntötte, mondván, Béke legyen veletek. Fogadjátok magatokba az én békémet.

 

34.) Óvakodjatok attól, hogy bárki is félre vezessen benneteket azt mondván, hogy íme itt vagyok, vagy ott vagyok!

Mivel az Emberfia bennetek van.

 

35.) Kövessétek őt!

 

36.) Azok, akik keresik, megtalálják őt.

 

/ Mária Magdolna Evangéliuma - részlet /

 

 

 

festmeny: Sandro Boticelli

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 14899

"Az orchidea nem veszíti el illatát, csak mert senki sem szagolja,

a csónak nem süllyed el, csak mert senki sem ül benne.

A bölcs nem hagyja el az Utat, csak mert senki sem ismeri azt."

 

(Lao-ce)

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.07 0 0 14898
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.07 0 0 14897

"THE WOLF SPIRIT:

 

It is in my nature to be kind, gentle and loving.

 

BUT KNOW THIS:

 

When it comes to matters of protecting my friends, my family and my heart. Do not trifle with me. For I'm also the most powerful and relentless creature you will ever know!"

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.07 0 0 14896

Elődeink úgy hitték, hogy a dalok a csend szülöttei, akkor keletkeznek, ha

mindenki megpróbál a szépre gondolni.

A dalok akkor alakot öltenek az emberek szellemében, s a felszínre jönnek,

akár tenger mélyéről a buborékok, amelyek a levegőre törekszenek, s ott

szétpukkannak.

Igy keletkeznek a szent énekek.

 

(Inuit sámánasszony)

 

***

 

Ha a feszültség és a nyomás eluralkodik rajtam, lemegyek a folyóhoz.

Énekelek. Sírok és imádkozom, beszélek Anyámmal és Nagyapámmal, egyszerűen

csak ennyit mondok:"Adjatok erőt."

 

Gyakran, mikor ott ülök, arra száll egy sas, és átrepül a folyón. Leül épp

velem szemben a folyó túlpartján egy fa ágára. Erre én azt mondom:"Mindig

itt vagy, ha szükségem van rád. Mindig tudod, mikor kell jönnöd."

Ez aztán igazán megnyugtat és erőt ad.

 

(Mary Leitka, Hoh indián asszony)

 

 

Tatanka - Ly-O-Lay-Ale Loya 

 

Előzmény: Törölt nick (14895)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.07 0 0 14895

Mi az élet?

A szentjánosbogár fényének felvillanása az éjszakában...

A bölény téli lehelete....

Az apró árnyék, ami végigrohan a füvön, és elvész a naplementében...

 

Crowfoot - Feketeláb Főnök

Előzmény: Törölt nick (14894)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.07 0 0 14894

"Sokszínű, tarka madarak vagyunk,

vörösek, kékek, zöldek, sárgák.

De ezek ma már mind EGY madár színei.

 

Sokszínű, tarka lovak vannak,

barnák, feketék, sárgák, fehérek.

De ezek ma már mind EGY ló, EGY szarvas,

minden élőlény EGY.

 

Állatok, virágok, fák.

 

Így az emberek is ezen a földön,

ahol régen csak indiánok jártak,

most sokszínűek.

Fehérek, feketék, sárgák, vörösek.

 

Mindannyian EGY nép vagyunk.

 

Bármi történt, a Nagy Szellem szívéből eredt.

 

Ezért minden jó,és

Mindenhol születhet béke.

 

( Chief Highchief - cheyenne )

 

Sólyomfi Nagy Zoltán

 

 

   

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 0 0 14893

Juhász Gyula :

A bárka révbe indul

 

 

 Az élet egyre mélyebb

 És egyre csöndesebb

 És kincsesek a mélyek

 Nyugodt roncsok felett.

 A csillagok szelídek,

 A bánat is pihen

 S a nyugalom von ívet

 Az égen és sziven.

 Sok zene, zaj elalszik,

 Sok vihar is elül,

 Megyünk örök virradtig

 Vígan, de - egyedül.

 Fölöttünk a béke

 Galambja repül.

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 0 0 14892
Előzmény: Törölt nick (14885)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 0 0 14891

"Van-e még barátság a világon? Fiatal emberek azt hiszik, van; de aztán megtudják, hogy amit barátságnak hittek, csak pajtásság volt. A barátság sokkal bonyolultabb, fájdalmasabb és erőszakosabb kapcsolat, mint a szerelem. A szerelem adni és kapni akar. A barát csak adhat. Barátság, abban az értelemben, szűkszavúan, ahogy két ember, kézfogás és ígéret nélkül, egy életre jótáll a másikért."

 

 Márai Sándor 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 0 0 14890

A megérzésed nem más, mint a lelked őszinte hangja.

 

Nem tudod mihez kötni, nem tudod honnan és miért, de egyszer beléd mar az érzés. És ez az érzés azt mondja: Tedd! vagy éppen Ne tedd! Ostobaság lenne nem hallgatni rá, mert nem véletlen, hogy pont most mondja, pont ezt.

 

Mikor döntéshelyzet előtt állunk, igazából mindig tudjuk, mit akarunk. Legbelül tudjuk, még ha sokszor annyira döntésképtelennek is látszunk. Hiszen pontosan azért került az a helyzet az életünkbe, hogy meg tudjuk hozni azt a döntést. Tudod, hogy mit akarsz és a lelked ebben fog segíteni Neked.

 

Csak azt érzed, hogy nyomaszt és rossz érzést kelt. Nem tudod miért és pontosan mit jelent. De érzed, hogy Nem. Miért? Mert valójában nem akarod. A lelked így jelezett Neked. Vagy éppen hirtelen felpezsdülsz és csak azt érzed, hogy kell neked bármi áron. Még, ha először nem is tűnik jó döntésnek.

 

Vagy éppen ez látszódna a lehető legjobb döntésnek. Amit valójában akarsz, nem feltétlenül jár együtt jóval vagy rosszal. És mások értetlenül is állhatnak előtte. De ezzel nem szabad foglalkoznod.

 

Hallgass mindig a megérzéseidre. Mert a megérzéseid a lelked szólamán játszanak. Elvezetnek ahhoz, amit valójában jelentesz. Megmutatják, mire vágysz, mit akarsz, merre kell menned. Figyelj rájuk, fogadd be őket! A megérzésed nem más, mint önmagad valódi forrása. Igyál bátran belőle!

 

Szerző: Kozma Klaudia,

forrás: lelektenger.cafeblog.hu

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.06 0 0 14889

''Amikor a lelkünk legmélyéből szeretünk valakit, hiszünk valamiben, erősebbnek érezzük magunkat a világnál, és olyan derűs nyugalom száll meg minket, amely abból a bizonyosságból fakad, hogy hitünket semmi sem győzheti le. Ez a különös erő teszi, hogy mindig biztos döntéseket hozunk a megfelelő időben, és amikor a célunkat elérjük, meglepődünk a saját képességünktől.''

 

- Paulo Coelho: A zarándoklat - részlet

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.05 0 0 14888
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.05 0 0 14887
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.05 0 0 14886

Bonifert Ádám :

Porló hitek

 

 

 Porló hitedet ragaszd össze,

 keresd meg törött részeit,

 hogy a lelked majd megfürössze

 benne tékozolt éveit,

 foszló eszmédet szitáld majd át,

 ne vidd azt, ami megromolt,

 mosd le róluk az idők sarát,

 törölj le minden ráncos kort.

 

 Keresd indokát, ami eljött,

 nem kell, hogy egyetérts vele,

 de rostáld át a gyűlő felhőt,

 látsszon ki hát az ég fele,

 mert bántó ez a sok sötétség,

 s valahol indul már a fény,

 dohos szobák rejtőző mélyét

 hadd ölelje át új remény.

 

 Porló hiteid maradékát

 tedd bele egy új keretbe,

 s a kiszáradt fákról vedd még át

 a színt, mely bebújt levelekbe,

 élethitet és jövőhitet

 párolj abból, mi megmaradt,

 reményhitet és örömhitet,

 hogy el ne veszítsd önmagad.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.05 0 0 14885

Szabolcsi Erzsébet : Elpattant

 

 (Cseh Tamás emlékére)

 

 

 Csak ült és játszott.

 Megpendített bennünk is

 zsongó húrokat.

 

 Désiré s Irén,

 fehér babák felhők közt

 vigyázzák álmát.

 

 Húrokon lépdel

 füstbe burkolt dallamok

 végtelenjébe.

 

 

Cseh Tamás énekel - Antoine, Désiré és a szél

Előzmény: Törölt nick (14884)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.05 0 0 14884

 

“- A Jóistenbe vetett hit miatt nem fél?

- Igen. Múlt héten járt nálam egy atya is.

- Meggyónt?

- Csak beszélgettünk. Lesz persze gyónás is meg minden, ami azzal jár, hogy katolikusnak kereszteltek, noha az Úrral valójában sosem az egyházán keresztül tartottam a kapcsolatot. Sőt, az egyház miatt távolodtam el tőle. Aztán 28 évesen egyszer csak befordultam egy templomba, a csöndben pedig rátaláltam egy ösvényre, amelyre lépve úgy éreztem, beszélhetek Vele. Amikor odakúsztam ott a lába elé, megajándékozott egy iránytűvel. Ha nem is sikerült mindig, azóta igyekeztem jó fia lenni.

- Nem haragszik rá, amiért mégis beteg lett?

- Néha úgy érzem, hogy beszélek hozzá, ő meg alszik. De nem. Hálás vagyok neki. Hálás, mert hagyott énekelni. Ha úgy látta volna, rossz ember vagyok, a dalokat sem adta volna nekem. Ez megnyugtat. Ezért nem is félek.”

 

Cseh Tamás: Szerelmes dal

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.04 0 0 14883

 

“Ha csak teheted, élj mindig úgy, hogy az emberi szellem kristályba fagyott remekműveinek egyikét mindennap megszemléld, s ha néhány pillanatra is! Ne múljon el egyetlen napod, hogy nem olvastál néhány sort Seneca, Tolsztoj, Cervantes, Arisztotelész, a Szentírás, Rilke vagy Marcus Aurelius könyveiből. Mindennap hallgass néhány ütem zenét, ha másképp nem lehet, szólaltasd meg a zenedobozon Bach, Beethoven, Gluck vagy Mozart valamely tételét. Ne múljon el nap, hogy nem nézegetted néhány percen át valamilyen jó nyomat tükrében Brueghel, vagy Dürer, vagy Michelangelo valamelyik festményét vagy rajzát. Mindezt oly könnyű megszerezni, s oly könnyű megtalálni a félórát, mely a remekművekhez szükséges! S oly könnyű megtölteni lelked az emberi tökéletesség boldog összhangjával! Gazdag vagy, akármilyen nyomorult is vagy. Az emberi szellem teljessége a tiéd is. Élj vele, mindennap, ahogy lélegzik az ember.” 


 Márai Sándor: Füves könyv

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.02 0 0 14882

Javitas: 

 

Nox - Egy minden 

Előzmény: Törölt nick (14881)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.30 0 0 14881

 

 

     Nox - Egy minden 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.30 0 0 14880

"Kimentem az erkélyre, s mint minden este, felnéztem az égre. Atyaisten! Holdfogyatkozás! (...) Ezt nem lehet egyedül elviselni. (...) Eszembe jut barátom, akivel két hete az újholdat néztük. Csakhogy ő most Európa másik csücskében van. Mindegy, megvan a hotel száma, hívom, kapcsolják, meglepett, álmos hang: Te vagy? Mi történt? Holdfogyatkozás van, hadarom, csak annyi, hogy nézz ki az ablakon, és bocsánat, ha felébresztettelek. Leteszem a kagylót. Nem kellett volna. Hülyét csináltam magamból. Egy óra múlva csöng a telefon. Most ment le az árnyék a Holdról, mondja. Aludj jól."

 

Janikovszky Éva

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.30 0 0 14879

"Olyanok vagyunk, mint két hajó, amelyek a maguk útját járják, a saját céljukat követ­ve: utunk keresztezheti egymást és meg is ünnepeljük e talál­kozást, amint ezt valaha tettük -, és akkor a derék hajók nyu­godtan pihentek egymás mellett ugyanabban a kikötőben, ugyanazon a napfényben, olyan nyugodtan, mintha már a célnál lennének, mintha egy lett volna céljuk. Ám küldetésünk lebírhatatlan ereje ismét külön utakra űzött bennünket, különbö­ző tengerekre, más napfényre és talán sohasem látjuk viszont egymást - vagy talán látjuk még egymást, csak nem ismerünk egymásra: mert a különféle tengerek és a különböző napsütések megváltoztattak minket!"

 

Friedrich Nietzsche

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.30 0 0 14878

"Azt soha nem tudtam elérni, hogy ha elültettem egy hamisciprust, abból tuja legyen. Az teljesen lehetetlen, mert ő hamisciprus akar lenni. Ő hamisciprusnak készül, nem lehet más. Abban az esetben, ha kellőképpen gondozom és szeretem - mert én hiszek benne, hogy azt a növény is érzi -, ha megfelelő tápanyagot adok neki, és gondoskodom mindenről, ami szükséges, akkor gyönyörűséges növény lesz belőle. Ha nem, akkor nyomorult növény - de ugyanaz a fajta, másik nem lehet! Az a mélységes meggyőződésem, hogy az ember gyerekénél pontosan ugyanez a helyzet. Hogyha érteni akarom őt, akkor az első dolgom, hogy megértsem: tujának vagy hamisciprusnak született-e."

 

(Ranschburg Jenő)

 

:-)

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.29 0 0 14877

Tudod-e

hogy a belső csend lelked gyógyforrása?

A jeges ma elől takarót sző rád egy kegyes párka.

Egyszer majd ráébredsz mitikus önvalódra.

 

Szepes Mária

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!