Keresés

Részletes keresés

vargailles Creative Commons License 2003.07.03 0 0 1855
Szervusztok!

Érd és környékén lenne szükségem vályog alapanyagra. Tudtok segíteni?

vardaie Creative Commons License 2003.07.02 0 0 1854
Kedves Bino!
Most néztem meg az építkezésről készült képeket. Jó látni, hogy szépül és javul a házad. A verandád klasszul néz ki.
Mi úgy döntöttünk -anyagi okokból-, hogy csak jővőre fogunk bele a felújításba. Nyomon fogom követni a helyreállítást, és ehhez nagy kitartást kívánok.
berestfl Creative Commons License 2003.07.02 0 0 1853
Szervusz Pirimidin !

A bontott téglák, 28x14x7 cm-esek. Ha te válogatod magadnak 10 ft/db, kiválogatva 17 ft/db. Ketten 3 óra alatt 250-et válogattunk, tisztítottunk meg a törmelékből.

Előzmény: Pirimidin76 (1834)
Bino Creative Commons License 2003.06.27 0 0 1852
Sziasztok!

Feltettem egy új képet a veranda beépítésről.
Semmi gond azzal, amit írtatok, szívesen vettem és veszek minden tanácsot. Nem érzem úgy, hogy beleszólnátok a dologba, csak leírtam egy bővebb mondatban miért is csinálom, úgy ahogy.
Üdvözlettel.
Binó

abraxas Creative Commons License 2003.06.26 0 0 1851
Jóvannaaaaa, mondom, hogy még nagyon reggel volt.
Előzmény: mzm (1849)
bsx Creative Commons License 2003.06.26 0 0 1850
Hát igen. A jó öreg TLX. Még olajnyomásmérő is volt benne, meg öt sebesség. Sajna nekem csak egy TX-em volt. Irigyeltem is a TLX-eseket. :-)
Tulajdonképpen utána szeretnék olvasni a dolgoknak, mert én is tisztában vagyok hogy nem egyszerű és kockázatmentes dolog boltíves pince. Emiatt nem is magam szeretném csinálni.
bsx
Előzmény: mzm (1849)
mzm Creative Commons License 2003.06.26 0 0 1849
TLX-ről legutoljára a megboldogult átkosban hallottam, a Kárpátok réme által gyártott népautó, azaz a DACIA ürügyén.
:-)
De komolyra fordítva a szót:
boltíves pincét nem könnyű csinálni, ennél már csak a boltíves elégazások kivitelezése nehezebb (higgy nekem, tízegynéhány éve irányítom azokat a munkákat, amelyekben évi négy-öt elágazásos boltíves pincemegerősítés készül).
Fogadd meg a tanácsomat: ne akard megtanulni se könyvből, se internetről: ezt a munkát bízd szakemberre - csak olyanra, aki már csinált ilyet, azt meg tudtad nézni, és az a pinece áll is rendesen.
Akár a Te, vagy a családod életét is kockáztathatod azzal, hogy valóban szakember csinálja-e és jól-e. Én már láttam beszakadt pincét eleget, nem egy szívderítő látvány...
A falak, boltívek kitűzése, az áthatások megszerkesztése és felrakása, a mintaívek legyártása, a boltívek megépítése mind-mind igen nagy gyakorlatot igénylő munka, ne akard magad csinálni.
üdv
mzm
Ui.: a Molnár Viktor anyaga a valyog.lap.hu-na van:-)
Előzmény: bsx (1848)
bsx Creative Commons License 2003.06.26 0 0 1848
Sziasztok
Pinceépítési szándék miatt érdeklődök, hogy ki tud linket vagy anyagot a téglaépítésű boltív készítéséről, különös tekintettel a T, L, X folyósó-elágazások témakörére.
elöreisköszi
bsx
abraxas Creative Commons License 2003.06.26 0 0 1847
Bocsi, még nem ébredtem fel teljesen :o(
A tar.hu-n keresgéltem.
Előzmény: abraxas (1846)
abraxas Creative Commons License 2003.06.26 0 0 1846
Kedves mzm!

Én bi istók kerestem, de nem lelem sehol sem.
A szagirodalmak között nincs, és a linkeknél sem találom.
Plíz help!

Előzmény: mzm (1845)
mzm Creative Commons License 2003.06.26 0 0 1845
Sziasztok!
Kedves Bino! Nehogy úgy érzed, piszkálni akartunk, a Te házad, és semmi okunk, hogy beleszóljunk abba, mit hogyan csinálsz.
Meg Te tudod, milyen problémáidat kell megoldani, és ezt hogy a legjobb csinálnod.

Van egy jó hírem: a Győri Egyetem egyik munkatársával történt levelezgetések nyomán kaptam egy nevet és pár igen-igen jó linket: Molnár Viktor, az egyetem adjunktusa több publikációt is közzé tett (egészen pontosan 7 darabot) vályogos témában. Volt, amelyiket már ismertem, de a többi is nagyon jó. Nekem a favázas építési módozatokról szóló tetszik a legjobban (az a vágyam, hogy egyszer egy favázas vályogházat építhessek).
De a lényeg: az összes írást feltettem a valyog.lap.hu-n egy külön boxba ("Molnár Viktor..."), remélem, nem fog megharagudni érte.
Üdv
mzm

Előzmény: Bino (1844)
Bino Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1844
Sziasztok.
Köszönöm a nyitott veranda nevében írott sorokat. Azt hiszem, meg kell védenem az elképzelésemet. Mivel a házat nem csak nyáron kívánjuk használni, és fürdőszoba a ház végében épült, nem nagyon tudok máshogy eljutni télvíz idején a wc-re csak a verandán keresztül. Mivel egészségem folytán nekem az átlagosnál többet kell használnom e műintézményt, úgy gondoltam, komfortosabb, ha zárt helységen keresztül jutok el oda. Egyébként olcsóbb is lenne a felújítás, ha nem építeném be.
Sajnos
Üdv
Bino
berestfl Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1843
Azt hiszem írtam, 28x14x7,5 cm-esek. Tutit viszont csak hétvége után tudok mondani. Erre az adatra emlékszem fejből, de hétvégén úgyis megyek válogatni aztán ott természetesen pontosan lemérem és megírom. A 10 ft/db árat úgy kell érteni hogy te szeded ki magadnak a törmelékből. Pecsétes tégla nincs köztük. Viszonylag kevés az épp darab, mivel dózer bátyó neki aztán kész. Az ablak szerintem csak igazi fanatikusnak éri meg akinek van ideje elbíbelődni vele, most már sajna nehéz épp ( kevés restaurálást igénylő ) darabra bukkanni.
Előzmény: Pirimidin76 (1834)
abraxas Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1842
Méghogy nem mester!

Bogozó, ez szép volt! Kijár Neked egy szóbeli vállonveregetés :o)

Előzmény: mzm (1841)
mzm Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1841
Sziasztok!
Felkerült egy igen hasznos anyag a honlapra arról, hogy hogyan kell a falat tapasztani. elérhető a www.tar.hu/valyog főmenüjéről.
Köszi annak, akit illet!
mzm
boles Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1840
Hát igen, a hosszú ház elrendezése eléggé adja magát...
Olyat láttam még, hogy - a középső "belépő" helyiséget nem akarták feldarabolni (gyönyörű faragott kármentő is volt a falba építve!) - ezért az volt a nappali, a fürdőszobát meg az első kamrahelyiségből alakították ki.

Szóval, ha számba veszed, hogy milyen helyiségeket akarsz mindenképpen egy bejáratról elérni, az átjárhatóság miatt nincs sok választás...
:)))

Előzmény: abraxas (1839)
abraxas Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1839
A pitvarba, de egy srófra jár az agyunk :o)
Épp a minap szórakoztattam magam, egy vályogház tervezgetésével, és akkurát ilyesforma elrenezésre lukadtam ki, mint Te.
Előzmény: boles (1837)
mzm Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1838
Kedves Bino!
Kár, hogy beépített lesz a veranda, azt hiszem, amikor először láttuk a házadat, már akkor javasoltuk, hogy nyisd meg. Én is azon a véleményen vagyok, hogy az a pár m2...
De hát Te tudod, nem szólhatunk bele.

Neked is, meg Beyaa-nak is: szerintem minden régi házhoz - legyen az kőből, vályogból, legyen palota, vagy parasztház - a lapjára fektetett tégla padlóburkolat nagyon passzol.
ha fedett részre teszed, nincs különösebb gond, a kopás ellen egyszerű módon védekezhetsz: olajozd át. Illetve ez nem a kopás ellen véd - de hát kb. 150 év kellene ahhoz, hogy elkopjon - hanem inkább az ellen, hogy ne porozzon, azaz a járkálástól, a mozgástól ne szálljon a finom téglapor. Másik oka, hogy így,a tégla természetes struktúrája nagyon jól előjön. Mi itt a várfalak felújításánál egész egyszerűen étolajat hazsnálunk erre, ez még a néha megjelenő salétrom (ez egy jó megtévesztő szakszó, de hát mindenki így ismeri) ellen is jó.
ha kültérbe teszed (azaz eshet rá a hó, aső, akkor arra figyelj, hogy legyen egy oldalesése a járdának, ne álljon meg rajta a víz, a hó. lehetőleg gépkocsival ne hajts rá, a gumikerekek hamar kieszik a felületét.
Burkolótéglának a régi, jól beállt, úgy 100 éves bontott tégla a legjobb. Mivel ezt nem tudod nyílegyenesen rakni, a kis csorbulatok, görbeségek megmutatkoznak rajta, nagyon természetközeli, emberi képet mutatnak lerakva.
Különösebb kezelés ebben azesetben sem kell neki, de arra figyelj, hogy ez nem egy aszfalt, vagy betonút, tehát nem bír akkor terhet. De 20-25 évet így is kibír.
Esetleg a tetejét kezelheted mindenféle impregnálóanyaggal, de én még nem láttam igazán jót.
Az első honlapomon (www.nexus.hu/mednyanszky) bemutattam a Szent Mihály kápolnát. Annak a lejáratát ilyen régi téglákkal burkolatuk - van közöttük elszórva pecsétes is, persze pecséttel felfelé - a csodájára járnak. Nem dicsekedni akarok, de az én javaslatomra készült így.
ha lehet, akkor ún. halszálkás mintába rakjad, az a legmutatósabb (ezek egymás melletti "V" alakot formáznak).
Na, de nem pofázok annyit.
sziasztok
mzm

Előzmény: Bino (1835)
boles Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1837
akarom mondani, klikkide
Elnézést a képhibáért... :)))
Előzmény: boles (1836)
boles Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1836
Kár. Persze ez egyéni preferencia/szükséglet kérdése. Ha kell a zárt tornác, hát kell, ezt csak Te tudod. És az a fontos, hogy Ti jól érezzétek magatokat benne! :)

Nálam mondjuk feltétel volt a nyitott tornác (az nekem nagyon tetszik!), viszont az is igaz, hogy egy hétvégi háznál az ember könnyebben enged a külcsíni igényeknek, hiszen az a pár négyzetméter zárt tér, ami a befalazásal lenne nyerhető, annyira nem szükséges.

Ennek megfelelően csak minimális "higiéniai" átalakítás történt a házon, azóta is köszöni, jól van :)))

Nem mintha bárkit is érdekelne, de itt (klikk) egy körülbelüli alaprajz az induló és jelenlegi állapotról (a falakon a folytonossági hiányok az ajtókat jelölik :)) )

Előzmény: Bino (1835)
Bino Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1835
Sziasztok!

Sajnos tényleg szükségem van a beépített verandára. A boltív téglából épült, de már az sincs meg.
Üdvözlettel
Binó

Pirimidin76 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1834
Béreske!
engem lehet, hogy érdekelne, csak a szállításon töröm a fejemet. pontosan hány x hányasak ezek a téglák?
kiszámolgatom, hányat és hogyan tudnék hazavinni. 1000 db 10000 ft, az elég zsír
Előzmény: beyaaa (1833)
beyaaa Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1833
:(( ezek a boltives, üveges ablakok irtó klasszak lehetnek, szerintem láttam annak idején az épületet ! Bár az ég világon semmire sem tudnám használni őket + nem tudnám a szállitást sem megoldani, de ezzel együtt a szivem szaakd meg, hoyg nem az enyémek! ( bár, ha az enyémek lennének, előbb utóbb bizti kitalálnám, mire lehetne őket használni :)))
Amúgy kösz a téglás ötlete!!! Már fél éve töröm a fejem, hogy a ház előtti térséggel mit kezdjek, kb. hetente mást találtam ki, de egyik sem volt annyira 100%-os megoldás, hoyg stabilan tartotta volna magát. Viszont a tégla tökéletes !! A szentendrei skanzenben egyszer tüzetesen megtekintettem, bár akkor még házam sem volt, de nagyon tetszett, de csak most ugrott be a levelezésről ( akkor azon elmélkedtem, hogy még ne tudom hová, de egyszer lesz ilyenem :))) Viszont érdekelne, hogy lehet kültéri szempontból kezelni a téglákat? Lehet, hogy ez nagyon "szőke" kérdés, de tégla-témába ( is ) agyon alulképzett vagyok.
+ ( igy jár, aki ritkán jut az olvasáshoz - egy csomó új téma szakad a nyakába) lehet, hogy jövőre nekem is lesz kemencém!!!!! nem túl szofisztikált darab, de az egyik ismerősöm azt mondta, ha szerzek agyagot, ő meg tudja csinálni. Pláne, ha itt össze tudom szedni a trükköket! :) Köszi!!!!
Most mi a helyzet a skanzen látogatással???
B.
Előzmény: berestfl (1822)
abraxas Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1832
Kedves mzm!

Sajna elragadott a hév, és nem vetted észre Bino alábbi megjegyzését: a veranda ... zárt, és ezt fenn akarnám tartani
A szabadítás tehát csak átmeneti.

Bino!

Jó nagy fába vágtad a fejszédet! Drukkolok Neked.
Ja, és az eredetin megmaradt ablakaid eccerűen szuperek. Azok a boltívek! Csak a kíváncsiságom kielégítése végett kérdem: Vályogból, vagy téglából vagynak rakva?

Előzmény: mzm (1830)
mzm Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1831
Sziasztok!
Kaptam egy nagyon jó linkajánlást a nyúlhegyi vályogházakról. A népi építészet témakörhöz raktam a valyog.lap.hu-n.
Bogozo kedves!
Küldtél egy nagyon jó leírást a tapasztásról, fel-e rakhatom-e a honlapomra-e?
üdv
mzm
mzm Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1830
Eddig qrva jó!!!!
Végre valaki, aki nem beépíti a tornácot, hanem kiszabadítja:-)
Kérjük a további fotókat!
üdv
mzm
Előzmény: Bino (1826)
Pirimidin76 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1829
bocsi, most haladok a képekkel:)
tornác ollé!
Előzmény: Pirimidin76 (1828)
Pirimidin76 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1828
Kár azért a tornácért is szerintem.
Előzmény: Bino (1826)
Pirimidin76 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 1827
Azt a ződ hullámpalát (vagy mit) mán jelleggel levenni!
Előzmény: Bino (1826)
Bino Creative Commons License 2003.06.23 0 0 1826
Sziasztok.
Kérem szépen olyan ügyes, vagyok már, hogy képeket is fel tudtam rakni a netre.
http://kep.tar.hu/jozsi_a_hegyen/index.phtml?aid=27574423
Üdv
Bino

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!