Keresés

Részletes keresés

Tiran-V Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31929

mesmeg: ha azóta nem változtatták meg, éa memóriánm nem csal, 30E magyar pénz körül van az engedély,hogy gázfegyvert utcán is viselhess... egy masszív darabbal jól fejbe is vághatod....

Tiran-V Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31928

vicc kategória.

Előzmény: emcett79 (31920)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31927

Akkor evezzünk barátságosabb vizekre, Gyula kiváló munkájának jóvoltából :)

 

 

 

emcett79 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31926

Köszönöm a hasznos javaslatokat! ;-)

Előzmény: Spydie (31923)
florg Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31925

Ha már a karodra kap, nem turkálsz késért, az tuti. Ezzel szemben orrba lehet vágni, vagy lágy részen rúgni, ha nem szorul rád az állkapcsa, elenged gyorsan. Meg akkor is, ha sima paprikasprével lefújod, de ahhoz is a zsebben kell turkálni. Kést erre a célra a filmekben használnak. 

Előzmény: emcett79 (31917)
python 357 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31924
Egyszer kutyakiképzés közben,- mikor az Újpalotai KK iskolában csibészeltem körhergelésnél,egy kikötött dobermann eltépte a pórázt,és berohant a körbe! Mivel már egy viszonylag képzett kutya volt,egyenesen rám futott! Nálam zsákból font rongy volt,mert a kezdő kutyákat hergeltük, és csak a kiáltásokra figyeltem fel,mert a dobi oldalról támadt rám.Eldobtam a rongyot,és ez egy pillanatra elbizonytalanította a kutyát,igy volt annyi időm,hogy egy a közelben levő fém szájkosarat felkapjam,-és azt tartottam magam elé! Érdekes módon a kutya nem harapott rá,hanem az eléje tartott kosarat próbálta kikerülni,hogy elkaphasson,de nyilván követtem a mozdulatát,és nem bírt hozzám férni! Ez pár másodpercig tartott,aztán a gazdi odaért, és kivitte a dobit! Akkor nem is voltam ideges,csak mikor lejöttem a pályáról,akkor jött rám a frász,s kezdtem el káromkodni de rendesen!!! :)))......
Előzmény: sz332 (31922)
Spydie Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31923

Ha mindenáron olyan kést keresel, amelyik önvédelemre is alkalmas, szerintem jobban jársz egy Spyderco Delicával vagy Paramilitaryval . Bár ez utóbbi viszonylag drága, és méretileg is határeset, viszont az egyik legjobb kés, amit kapni lehet. Kevesebb pénzért szóba jöhet még mondjuk egy Böker Trance, vagy végső esetben akár egy Subcom is. Ez utóbbinak az az előnye, hogy egyrészt nagyon kis helyen elfér, másrészt a penge mérete és alakja miatt leszúrni nem lehet vele ugyan senkit, de vágni azt annál inkább. A fickó, aki tervezte, nem kispályás.

Előzmény: emcett79 (31920)
sz332 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31922

Valószínűleg a kutya ellen a gázspré/gázpisztoly a hatékony...

Előzmény: python 357 (31921)
python 357 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31921
Azzal kezdik,hogy bevonják a vizsgálat idejére az összes fegyverem,kihallgatásokra járni,megindokolni miért lőttem le az állatot, mert a gazdája szerint kizárt,hogy az a "szelíd" bárány támadhatott,stb.Ha nincs rajtam,vagy a kutyámon sérűlés,akkor rámsüthetik azt is,-hogy csak passzióból "mészároltam" le szegény párát!!! Ha nincs tanú,akkor az én sztorim mag a gazdáé az egy állítás egy tagadás. Ha össze-vissza vagyok harapdálva akkor viszonylag simább az ügy!
Előzmény: Törölt nick (31918)
emcett79 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31920

A késsel fenyegetést úgy gondoltam, hogy az utcán sétálva eléd lép a támadó, van 1-1,5 m távolság, és még van időd elővenni a zsebkésed ahhoz, hogy felvedd a harcot. Persze tudom, hogy nem csak ilyen szituk léteznek, de én konkrétan erre gondoltam. 

 

Erről a késről mi a vélemény?

 

Előzmény: sz332 (31919)
sz332 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31919

"a téged meg akarnak késelni az utcán az értékeid után vágyódva, és van mit elővenni neked is, hogy legalább egyenlőek legyenek az esélyek"

 

Namost, itt két külön dolog van. Ha késsel fenyegetnek (hasadhoz, torkodhoz szorítják) akkor a fenyegetést kell megszüntetni, nem pedig kés után

kotorászni a zsebben. Ilyenkor vagy átadod az értékeidet, vagy pedig megpróbálod elszedni az ellenféltől a kést. Én az előbbit javaslom.

 

Ha meg akarnak szúrni, akkor pedig plekniből fognak, amikor már csak azt veszed észre, hogy megszúrtak. Ekkor sincs igazán "késharc" helyzet.

Előzmény: emcett79 (31917)
emcett79 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31917

Egyetértek mindenkivel, kivéve a cipőorros kutyaleszerelést. Biztos, hogy van hátránya a kés használatának, de szerintem akkor a legindokoltabb, ha téged meg akarnak késelni az utcán az értékeid után vágyódva, és van mit elővenni neked is, hogy legalább egyenlőek legyenek az esélyek! A kutyánál meg hallottam olyat, a karra támadó kutyánál ha előveszed a zsebkésed, oldalba tudod szúrni, persze csak ha van lélekjelenléted és bátorságod, az talán megfékezi, de nem biztos, hogy az alkarodon csattanó fogsor által okozott fájdalom miatt eszedbe jut, hogy ott a kés...

python 357 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31916
Végülis igen!:)))))))De,- ha egy masszív életveszélyes támadás ér,akkor nem mérlegelsz,- lősz!!!! Utánna meg játod Canossát!:((((((......... Legalább is itt nálunk magyarországon!!!
Előzmény: spyder72 (31915)
spyder72 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31915

Tanulság....semmi értelme az éles önvédelmi fegyvernek ,mert csak egy csomó bonyodalmad származna belőle... :-D

 

Előzmény: python 357 (31912)
python 357 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 31914
Jól reagáltál!!!!Ha hadonászol vagy menekülni próbálsz,akkor magadra húzod a falkát!
Van egy Cold Steel Busman-om,-az pont patentosan ráillik a túrabotomra,ami úgy 150 cm hosszúságú lándzsává válik! Azzal távol lehet tartani bármit vagy bárkit!:))
Előzmény: florg (31913)
florg Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31913

Hát, szerintem egy vipera ebben az esetben is hatásosabb tud lenni. Vagy ólmosbot, boxer, stb. Jó esetben csak elájul a blöki, nem kell bíróságra járni a gazdival. ha meg összekaszabolod, lehet, hogy meg is rág közben egy kicsit, mielőtt hatékonyan késes önvédekezel. Kiképzett kutya meg levisz csuklóban (vagy kitalál mást), ezt gondolom nem kell magyarázni.

Ha meg sok kutya jön, egyszerűbb imádkozni. Nekem jött szembe egyszer lakóhelyem egy elhagyatottabb részén falka, féltem jól. Megpróbáltam bátornak látszani, határozottan megálltam, és megvártam, amiígg elmennek. Közben meg terveztem, mint Sherlock Holmes a filmben. :)

Előzmény: python 357 (31912)
python 357 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31912
Kirándulni voltam a Hármashatárhegy környékén! Egy tanyáról kiszököt egy kuvasz,- akkorát még életemben nem láttam!!!!Akkora volt mint egy kisebb ló!Az ötvenkilós rotim majdnem elfért a hasa alatt!Amikor rohant felénk,lepergett előttem az életem!Szerencsémre nem engem nézett ki magának,hanem a kutyámat,-aki viszont a szégyen a futás,- de hasznos elv alapján eltűnt mellőlem,-ami viszont nem volt megbeszélve előre! Volt nálam egy éles önvédelmi 357-es,de ha használom,akkor abból egy csomó bonyodalom származott volna!Végülis megúsztuk,de hülyén éreztem magamat utána!..... Jó,- ez nem tipikus,de egy kiránduláson is akármi megtörténhet!!!!
Előzmény: florg (31911)
florg Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31911

Nagyon erősen kétlem, hogy kiképzett kutyák kóborolnak az utcán, és rátámadnak bárkire. Márpedig itt önvédelemről volt szó, ha jól vettem észre, nem arról, hogy forradalom esetén milyen eszközzel megyünk neki a ránk támadó kutyás karhatalomnak. 

Az utcai blöki ellen meg elég amit mondtam, jó esetben még annyi semk kell. Tömeges utcai blökik (=kóbor falka) ellen meg késsel sem megy túl sokra a felhasználó. 

Előzmény: python 357 (31910)
python 357 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31910
Látszik,-hogy közöd sincs a munka kutyázáshoz! Gyere el hozzánk, garantálom,-hogy legközelebb két nap múlva fogsz előkerülni egy csinos kis "alkotás" formájában!!!!:))))))
Előzmény: florg (31907)
florg Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31909

És igen, mint látjuk, az olvasás is hasznos, ráadásul kedvenc könyvünk is okozhat 8 napon túl gyógyuló élményt. :)

Előzmény: spyder72 (31908)
spyder72 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31908

eszköz...nem szabad leragadni semminél...mert ha a kedvenc viperád nincs nálad lefagysz... :-)

 

Előzmény: sz332 (31903)
florg Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31907

Kutya ellen kés. :)) 

Egy határozott cipőorr, vagy egy jól irányzott ütés. Ennyi. 

Előzmény: Stee146 (31906)
Stee146 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31906

A gázpisztolytól sem kell csodát várni. Ha lősz vele akár csak egyet is, abban a pillnatban "fegyverhasználat"-nak minősül. Első körben úgy bának veled mintha egy éles pisztollyal szarrá lőttél volna valakit. Ennek minden következményével. Aztán idővel miután a "szakértő" megvizsgálta a nyilván valóan gázpisztolyt, és nem látja úgy, hogy lövedék tud belőle eltávozni, akkor talán marad egy önvédelmi szituáció... Addig persze felforgatják a lakásodat, családostól midnenestől, mert hogy "Te fegyverrel jársz az utcán" meg csak úgy lövöldözöl... Mindegy, hogy van-e engedélyed rá... Ráadásul ez a dolog sokkal jobban lefoglalja a rendőrséget, mint az hogy kitől és miért kellett megvédeni magad. Tehát a támadó (bűnöző) közben teljesen kikerül a képből, csak TE maradsz!

 

Aztán ott van egy csomó eset amikor NEM lehet nálad gázpinyó. Tömegrendezvény, bank, bevásárló központ, stb. hova teszed, ha ilyen helyre mennél be, és nálad van? Ha iszol egy kortyot és nálad van szintén rád húzzák a lepedőt...

Simán elő fordulhat egyolyan helyzet, hogy mész haza este a melóból, a legálisan tartott gázpisztolyoddal az oldaladon, aztán szembe jön veled egy nagy tömeg, akik épp valamiért tüntetnek... Na ha ilyen esetben rendőrbe botlasz, akkor kurva nagy szarba kerülsz!!! Úgy rádverik, hogy felfegyverkezve indultál csoportos garázdaságot elkövetni, mint a pinty. Kis szerencsével csak éveket ülsz!

Szóval a gázpityu még mindig egy spéci helyzet, hatóság felől durva, egyébként meg lehet, hogy nem is hat a támadóra...

 

Ezzel szemben kést ezer féle dologra lehet használni, és nagyobb a valószinűsége, hogy van nálad. Kutya ellen pl. hatékony lehet. szember a GP-vel...

Előzmény: sz332 (31903)
spyder72 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31905

+1 :-)

Előzmény: sz332 (31903)
florg Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31904

Egyetértek, csak nem volt kedvem ennyit írni. :)

Előzmény: sz332 (31903)
sz332 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31903

Basszus, egy egész oldalt írtam a témáról, és ez a tetves index elnyelte.

 

A lényeg az volt, hogy igen, ez emberölés, 5-től 15-évig terjedő, középmértékben 7.5 év. Minősített esetben 10 és 20 év között, de simán lesz belőle életfogytiglan is.

 

Ha hatalmi szervnél (tipikusan rendőrség) vagy, és a másik fegyvertelen, akkor ugyanúgy el fognak meszelni emberölésért, max kevesebbet kapsz.

 

Késharc:

 

A kés jó, mert nem kell hozzá nagy erő, gyengébb, kisebb termető ember is könnyedén használhatja képzettség nélkül.

A kés jó, mert nehéz ellene védekezni.

 

A kés rossz, mert nincs feltétlen megállító ereje, vagy ha van, akkor súlyos sérülés, vagy emberhalál a vége. Ennek következménye könnyen lehet börtön, viszont akkor ki fogja eltartani a családot. (lakáshitel, rezsi, gyerek, stb.)

 

A kés rossz, mert agresszívvá tehet, vagy olyan esetben fogja használni a hordója, amikor még bőven nem kellene, de a megemelkedett stressz szint miatt ő ezt helyesnek érzi. A bíróság nem fogja.

 

A késharc képzések jók, mert megtanítanak a késsel bánni, így nagyobb eséllyel fogsz tudni ellene védekezni (a nullához képest), hiszen lesznek sémáid (honnan jöhet a támadás, milyen a sebessége, milyen a távolsága). Ennek ellenére ez baromira nehéz feladat.

 

A kés-kés elleni küzdelem a mi kultúrkörünkben baromira ritka, erre készülni - hacsak nem sport célból -> késharcverseny - teljesen felesleges, viszont mint képességfejlesztő, mégiscsak hasznosnak érzem.

 

Késes önvédelmi helyzet nagy része olyan, hogy késsel fenyegetnek, ez ellen a Krav Maga nagyon jó megoldásokat ad. A késes TÁMADÁS ellen viszont nem, ezért sokan eljárnak késharcot gyakorolni (általában fülöp szigeteki vonalon)

 

Összefoglalva: a kés, mint önvédelmi fegyver rossz választás, de vele gyakorolni érdemes és hasznos. Önvédelmi célból inkább gázpisztoly, gázspré, vagy ütő/zúzófegyverek, esetleg valamilyen küzdősport/önvédelmi rendszer javasolt.

 

 

Előzmény: florg (31902)
florg Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31902

Életfogytiglani börtönbüntetéshez akármelyik elég, bőven meghaladják az önvédelem határait. Ha hatalmi szervnél vagy, és így "védekezel" (pláne üreskezű támadó ellen), akkor sem úszod meg belső vizsgálat nélkül. 

Előzmény: emcett79 (31900)
florg Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31901

Hát, a vér lélektani hatása általában az olyan embereknél, akik megtámadnak (tehát alap gondolkodásuk sem éppen a szelídség felé tendál), abban nyilvánul meg, hogy : "Megvágtál, most megdöglesz, k....g!" Míg egy jól elhelyezett pl. ólmos bot csendes, nyugodt viselkedést okoz. 

Előzmény: emcett79 (31898)
emcett79 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31900

Én nem feltétlenül gondolnék semmilyen inat és izmot átvágni, de egy hozzáértő szerintem ki tudna zsigerelni engem...! Lentebb belinkelte valaki a Sayoc Kali honlapját, azon van egy videó, na azzal a csávóval nem szívesen akadnék össze egy sötét sikátorban, de egy világosban sem! :-)

Megpróbálom linkelni: http://sayoc.hu/index.php/sayoc-media/89-sayoc-tuhon-tom-kier-bemutatasaban

 

Én ezt eléggé életszerűnek látom, mint hozzá nem értő! 

Előzmény: sz332 (31899)
sz332 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 31899

Mi elmentünk egy barátommal a Zölleiék féle késharc versenyre - előtte készültünk rá közösen néhány alkalmat -

és az nagyjából a kés-kés elleni dolgokat szimulálta, bár stop rendszerben. A tanulság az volt, hogy annyira gyors

egy ilyen késharc küzdelem, és annyira kiszámíthatatlan, hogy ahhoz, hogy pontosan oda és akkorát tudjál vágni,

ahova akarsz, úgy, hogy a másikat pont annyira sebesítsed meg, mint amennyire szeretnéd, szép elképzelés,

csak nem túl reális. Legalábbis én így látom. Milyen izmot-inat terveznél átvágni, hogy megállíts egy támadót, aki

ugye mozog, nem hagyja magát, nem áll meg, elcsúszik a kés, esetenként lezárja a távolságot, és bírkózni fogtok?

 

Én a sportpályán botvívtam egy nemzetiségi srác ellen, én szabályos technikákkal játszottam, ő úgy támadhatott, ahogy akart, és bár jobb voltam nála (több év botvívás, meg sok-sok év hm múlttal), azt kellett konstatálnom, hogy nagyon nem szeretnék vele szembe állni egy kés-kés elleni küzdelemben, mert iszonyatosan gyors volt, nagyon jó mozgással, ritmustörésekkel, úgy, hogy valami 1-2 évet kungfuzott.

Előzmény: emcett79 (31898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!