Keresés

Részletes keresés

gyedenlév Creative Commons License 2014.07.20 0 0 13981
Kedves Fórumozok!
Azzal a kérdéssel fordulok Hozzátok, hogy gyermekem 1éves múlt s ősztől visszamennék dolgozni. Viszont a cég ahol telefonos ügyintéző voltam a lakossági ügyfélszolgálati részt megszünteti pont ősztől. Cég marad a telephelyen s üzleti ügyfelek ellátását folytatja. A kérdésem az lenne hogy ilyenkor,mert a munkaköröm megszűnt kirúghatnak? Vagy mert a cég megvan,telephely nem zárt be vissza kell vennie? Egyébként az eddig használt rendszerektehát et használják az üzletis ügyintézők is, tehát nagy változást nem jelentene az a másik munkakör. Előre
zsanna Creative Commons License 2014.07.19 0 0 13980

Ez elég nagy marhaság lenne. 

Miután tilos (néhány spéci esettől eltekintve, aminek rendezésére megvannak a legális lehetőségek, ) átvinni a következő évre a szabadságot, így nem is értem, hogy lehet, hogy valakinek "évek óta halmozódik" a ki nem vett szabadsága. 

Ez totálisan jogszabály-ellenes.  És hát jogszabállyal szentesíteni egy korábbi jogszabályellenes történetet - ez eléggé irritáló lenne a többi jogszabálykövető szereplő számára.  (Bár hát láttuk már elég sokszor, hogy ez a kurzus marhára letojja az ilyen etikai aggályokat :-((( )

Előzmény: Atyxx (13976)
tipcsibácsi Creative Commons License 2014.07.18 0 0 13979

Ja és a szankciókról annyit, hogy te nem tudsz felé szankcionálni csak közölni az általunk leírtakat. Szankció akkor érheti ha kimegy a munkaügy és szankcionál vagy utána a munkaügyi bíróság. Aki mint már írtam elmeszelné.

Előzmény: Atyxx (13973)
tipcsibácsi Creative Commons License 2014.07.18 0 0 13978

Max speciális esetekben átvihetó a következő évre.

A majdnem csak készülőfélben lévő törvények nem vonatkoznak semmire.

A lényeg, hogy a munkáltatónak a jelenleg hatályban lévő munka törvénykönyvét kell betartania.

Nem tudom milyen igazolást akarsz még. Ha a munkáltatód nem így jár el akkor bármilyen munkaügyi perben veszít.

Ennyi.

Előzmény: Atyxx (13976)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.18 0 0 13977

nincs

Előzmény: Atyxx (13976)
Atyxx Creative Commons License 2014.07.18 0 0 13976

Értem, de valami hasonló törvénymódosítás készülőfélben van.

http://www.blogolod.com/szabadsag-megvaltasa-kifizetese-2014-ben-kinek-hogyan-jar.html

tipcsibácsi Creative Commons License 2014.07.18 0 0 13975

60. A szabadság kiadása

122. § (1) A szabadságot - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató adja ki.

(2)59 A munkáltató évente hét munkanap szabadságot - a munkaviszony első három hónapját kivéve - legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. Ennek során a 121. § megfelelően irányadó. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie.

(3)60 A szabadságot - eltérő megállapodás hiányában - úgy kell kiadni, hogy a munkavállaló naptári évenként egy alkalommal, legalább tizennégy egybefüggő napra mentesüljön a munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettsége alól. E tekintetben - a szabadságként kiadott napon túl - a heti pihenőnap (heti pihenőidő), a munkaszüneti nap és az egyenlőtlen munkaidő-beosztás szerinti szabadnap vehető figyelembe.

(4) A szabadság kiadásának időpontját a munkavállalóval legkésőbb a szabadság kezdete előtt tizenöt nappal közölni kell.

(5) A szabadságot - a 125. §-ban foglaltakat kivéve - megváltani nem lehet.

123. § (1) A szabadságot esedékességének évében kell kiadni.

(2) A szabadságot, ha a munkaviszony október elsején vagy azt követően kezdődött, a munkáltató az esedékességet követő év március 31-ig adhatja ki.

(3) A szabadságot, ha a munkavállaló oldalán felmerült ok miatt nem lehetett az (1) bekezdésben meghatározottak szerint kiadni, az ok megszűnésétől számított hatvan napon belül ki kell adni.

(4) Az esedékesség évében kell kiadottnak tekinteni a szabadságot, ha igénybevétele az esedékesség évében megkezdődik és a szabadság következő évben kiadott része nem haladja meg az öt munkanapot.

(5) A munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén

a) a szabadság kiadásának közölt időpontját módosíthatja,

b) a munkavállaló már megkezdett szabadságát megszakíthatja,

c) kollektív szerződés rendelkezése esetén a szabadság egynegyedét legkésőbb az esedékességet követő év március 31-ig adhatja ki.

(6)61 A munkáltató - a felek naptári évre kötött megállapodása alapján - a 117. § szerinti szabadságot az esedékesség évét követő év végéig adja ki.

(7) A munkavállalónak a kiadás időpontjának módosításával vagy a megszakítással összefüggésben felmerült kárát és költségeit a munkáltató köteles megtéríteni. Az (5) bekezdés b) pontban foglalt esetben a szabadság alatti tartózkodási helyről a munkahelyre és a visszautazással, valamint a munkával töltött idő a szabadságba nem számít be.

124. §62 (1) A szabadságot a munkaidő-beosztás szerinti munkanapokra kell kiadni.

(2) Egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén a szabadság kiadása során a hét minden napja munkanapnak számít, kivéve a munkaidő-beosztás szerinti heti pihenőnapot és a munkaszüneti napot.

(3) Egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén a szabadság - a (2) bekezdéstől eltérően - az adott naptári évben úgy is kiadható, hogy a munkavállaló a munkaidő-beosztással azonos tartamra mentesül a rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettsége alól.

(4) A szabadságot az (1) és (2) bekezdés esetén munkanapban, a (3) bekezdés esetén a munkavégzés alóli mentesülés tartamával egyező óraszámban kell nyilvántartani.

(5) Munkaidő-beosztás hiányában a szabadságot az általános munkarend és a napi munkaidő figyelembevételével kell kiadni, valamint a (4) bekezdésben foglaltakra tekintettel kell nyilvántartani.

125. § A munkaviszony megszűnésekor, ha a munkáltató az arányos szabadságot nem adta ki, azt meg kell váltani.

Előzmény: Atyxx (13973)
zsanna Creative Commons License 2014.07.18 0 0 13974

Ki nem vett szabadságot csak a munkaviszony megszűnéskor lehet kifizetni. Illetve még egy eset van: ha babázás után tér vissza valaki, akkor a babázás alatt felgyülemlett szabadság egy részét meg lehet váltani pénzben.

Más esetben nem lehet kifizetni, még akkor sem, ha erre közös akarat lenne.

Előzmény: Atyxx (13973)
Atyxx Creative Commons License 2014.07.18 0 0 13973

Köszönöm. Nincs ilyen speciális körülmény, ami indokolná. A szankciókról illetve a ki nem vett szabadság kifizetéséről tudsz valamit?

Előzmény: tipcsibácsi (13972)
tipcsibácsi Creative Commons License 2014.07.17 0 0 13972

Az egybefüggő 14 nap az nem nyári szabadság, akkor adja ki a munkáltató amikor neki tetszik, akár februárban is. Egyébként úgy köteles kiadni a szabadságot, hogy egybefüggen 14 nap legyen, tehát 10 nap szabadság és két hétvége már jó. Egyébként lehetnek olyan speciális esetek amikor a munkavégzés folyamatosságára való tekintettel és nagyon indokolt esetekben a munkáltató eltérhet a 14 nap egybefüggőtől, de ez csak indokolt és speciális eset lehet. Nem pedig csak "úgy". Tehát köteles kiadni.

Előzmény: Atyxx (13971)
Atyxx Creative Commons License 2014.07.16 0 0 13971

üdv

 

Szabadsággal kapcsolatban lenne 2 kérdésem. Milyen szankció fenyegetheti a munkáltatót, ha a jogszabállyal ellentétben nem adja ki az egybefüggő 14 napig tartó nyári szabadságot (hanem pl. csak 10 napot ad ki)? Illetve igaz-e az, hogy ettől az évtől a ki nem adott szabadságot ki kell fizetni a munkavállaló részére?

kovalaszlo Creative Commons License 2014.07.16 0 0 13970

A segítségeteket szeretném kérni, abban az ügyben, hogy kb. 12 évvel ezelőtt elvégeztem egy iskolát. Még az elvégzés előtt a munkáltatómmal tanulmányi szerződést kötöttem, amelyben a szokásos dolgokat vállaltuk mind a ketten. Ebben az is benne volt, hogy a sikeres befejezés esetén az ikolának megfelelő fizetési kategóriába sorolnak be, ugyanis közalkalmazott vagyok. Ez meg is történt és eddig minden rendben is volt. Most egy új vezetőnk lett aki szerint a munkakörömhöz nem szükséges az adott iskola ezért vissza akar sorolni a fizetési kategóriában.

A kérdésem az lenne, hogy valóban nem érvényes már a tanulmány szerződésben a munkáltató által vállalt besorolási kötelezettség, ő szerinte ez csak három évig volt érvényes amíg köteles voltam ott maradni, vagy továbbra is a magasabb fizetési kategóriában kell maradnom? A munkaköröm mindvégig ugyan az maradt.

Előre is kössz a válaszokat

mililiana Creative Commons License 2014.07.11 0 0 13969

Örülök, de az ő válaszukat várom, de mielőbb a törlést!

Előzmény: zsanna (13968)
zsanna Creative Commons License 2014.07.11 0 0 13968

Nem kell megoldást keresni. A moderátorok simán tudnak root-törölni.

Előzmény: mililiana (13967)
mililiana Creative Commons License 2014.07.11 0 0 13967

Na még megengedtem magamnak, hogy belekotyogjak ide, oda, amoda és most határozottan keresem a moderátorokkal a megoldást az összes törlésére.

Nyugi, nem lesz több hozzászólásom.

Nem fogsz unatkozni? Olyan fincsi kioktatni másokat. (Én nem kedvelem ezt a műfajt)

Előzmény: tipcsibácsi (13965)
mililiana Creative Commons License 2014.07.11 0 0 13966

Csak összefoglaltam valamit. Eszemben sincs célozgatni. A korrekt válaszokat megjegyzem, az arroganciát pedig azonnal visszautasítom, hogy gyorsan elfelejthessem.

Ezen a fórumon csak olyan kérdésekre vártam választ, véleményt, gondolatot amire egy tucat ügyvédtől tiszteletdíj ellenében sem kaptam. Se jót, se rosszat. Semmilyent. Még ÁFÁ-t is fizettem, pedig az hozzáadott érték adó.

Naiv voltam, tévedtem.

Kár ezt tovább ragozni!

Előzmény: tipcsibácsi (13965)
tipcsibácsi Creative Commons License 2014.07.10 0 0 13965

Akkor elég volna mindíg csak ennyit beírnod, ha már késztetést érzel rá, hogy: "Járj utána".

 

"A trehányság, a butaság és a szándékos félrevezetések korát éljük. No meg az arroganciáét."

 

Ezt most csak úgy írtad a nagyvilágba vagy célozgattél is valakire?

 

Előzmény: mililiana (13964)
mililiana Creative Commons License 2014.07.10 0 0 13964

Tanácsot, semmilyen módon! (ha nem vetted volna észre)

Talán csak egyet, mindenki járjon maga a kérdései végére és ne higgyen senkinek!

Vonatkozik ez fórumoktól ügyfélszolgálatig mindenkire.

A trehányság, a butaság és a szándékos félrevezetések korát éljük. No meg az arroganciáét.

Előzmény: tipcsibácsi (13963)
tipcsibácsi Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13963

"Nem hiszem, hogy konyítok a joghoz. Ez egy vélemény fórum. A valódi jogi tanácsoknak tiszteletdíja, óradíja szokott lenni. Sok esetben olyankor is, ha nem hangzik el."

 

Szerintem akkor ne adj tanácsokat, még pénzért se.

Előzmény: mililiana (13960)
mililiana Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13962

A KET hogy jön ide? Babette-nek jó a memóriája, ha emlékezett arra, hogy értelmes választ írt nekem. A felróható magatartás problematikájáról szólt a történet. A vesztes fél nem a jegyzőtől kért birtokvédelmi eljárást, hanem a tulajdonosi és közigazgatási hatáskörben eljáró lakásosztálytól a lakás átadását egy érvényes lakásbérleti szerződés alapján. De ezt megtagadták. Ezzel szemben megítéltek 8 év lakbért, távfűtést stb.

Előzmény: zsanna (13961)
zsanna Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13961

Hogy jön  be ide a közig. eljárási rend ?

Előzmény: mililiana (13960)
mililiana Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13960

A Ptk. 4 § értelmezését ismét köszönöm Babette! Kár, hogy a Bíróság másképpen értelmezte. Persze nem írta le. A KET megsértése irreleváns mellékkörülmény.

Nem hiszem, hogy konyítok a joghoz. Ez egy vélemény fórum. A valódi jogi tanácsoknak tiszteletdíja, óradíja szokott lenni. Sok esetben olyankor is, ha nem hangzik el.

Előzmény: mililiana (13958)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13959

idejott, kerdezett, valaszoltunk, azota ugy erzi, ert hozza.

 

nezd meg a hozzaszolasait.

Előzmény: tipcsibácsi (13952)
mililiana Creative Commons License 2014.07.08 0 0 13958

"Álomvilágban élsz"

 

Néha látni kellene az erdőt is, nem csak a csenevész vadhajtásokat.

De azért ne aggódj értem, nem leszek "ámokfutó"

 

De köszönöm, hogy aggódsz! Ez nagyon kedves Tőled.

Előzmény: tipcsibácsi (13955)
mililiana Creative Commons License 2014.07.08 0 0 13957

Tanítsátok már meg egymást helyesen írni! Legalább az általános iskola V. osztálya szintjén.

Előzmény: tipcsibácsi (13952)
mililiana Creative Commons License 2014.07.08 0 0 13956

Még soha életemben nem "fikáztam" senkit. Ezután sem fogom megtenni.

Sok mindenen fel vagyok háborodva, de ez végül is az én gondom.

Előzmény: tipcsibácsi (13950)
tipcsibácsi Creative Commons License 2014.07.08 0 0 13955

Álomvilágban élsz, vannak olyan munkahelyek pl kórház ahol váltani kell egymást és pontosan meg kell jelenni.

A munka elvégzése nem csak azt jelenti, hogy meg kell fejni 20 tehenet egy nap oszt mehecc haza, hanem, hogy a munkaidő pontosan ki legyen töltve pl. ügyfélszolgálatok, okmányirodák stb. Mi lenne ha mindenki késne 10 perceket? Te volnál a legelső aki visítozna.

Na pá, innentől nem társalgok veled.

Előzmény: mililiana (13953)
mililiana Creative Commons License 2014.07.08 0 0 13954

Nem hivatkoztam törvényre. A törvénymásolás Babette reszortja.

Előzmény: tipcsibácsi (13952)
mililiana Creative Commons License 2014.07.08 0 0 13953

Apropo: Miért ne kérhetné egy munkavállaló azt, hogy hadd késsen naponta 10 percet? Ha neki ez valamiért fontos. Az elvégzett munka a fontos a munkáltatónak, vagy a Munka Törvénykönyve? Itt jön a kölcsönös megbecsülés.

Előzmény: tipcsibácsi (13948)
tipcsibácsi Creative Commons License 2014.07.08 0 0 13952

Ja, csak idejön és ámokfut? Az MT neki nem jelent ezekszerint semmit. Itt tanácsokat várnak és azért azt elvárják, hogy ne a II. világháború előtti törvényekre hivatkozzunk. :)

Innentől átugrom. :)

Előzmény: Törölt nick (13951)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!