Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2006.07.09 0 0 2112
A gerenda elofeszitett, de 60 cm-es ugrasokkal kaphato, ezert ha jol tudom valamennyit lehet vagni amivel elerheto barmilyen faltavolsagra. Esetleg azert mondta aki mondta, hogy ne 60-as lepeskozzel kelljen tervezni a lakasbelsot (szokas volt, talan valahol meg most is az). A gerendat mindig falkoz-tavolsagra veszed, +a tulnyulas automatikus rajta, ugyanigy az athidalot, nehogy ugy jarj mint a sogorom... (o is hozzaadta a tullogast, aztan a meretezes miatt meg egyszer benne volt)
Előzmény: nydrian (2107)
Axióma Creative Commons License 2006.07.09 0 0 2111
38 nf-et meggondoltad? Onmagaban mar keves (esetleg eppen hogy), minimum hoszig. vakolat illik ra. Vagy 44-es teglaval vagy 30+dryvit lenne jobb. Nezz vissza a hoszig. topikban.
Előzmény: orcas (2105)
orcas Creative Commons License 2006.07.09 0 0 2110
A falazas kimaradt:
anyag 1400 e, munka 850 e
(Lehet, a vakolas kivulrol nincs is benne)
Előzmény: nydrian (2108)
orcas Creative Commons License 2006.07.09 0 0 2109
Egy 138 nm-es hazat kepzelj el (falun), 103 nm hasznos alapterulettel es 70nm pincevel kisse dontott telek. Paraszthaz, a terasz felett a teto haromszogletu kiugrassal, teraszt 5 oszlop tartja. Szerintem nem bonyolult a teto. 2 kemenyunk lesz, ebbol az egyik duplas (Schiedel). Porotherm tegla, monolit beton fodem, Thorndach hornyolt cserep)
Haz alapzat+pince: anyag 3450 ezer, munka 2600 ezer
Szigeteles: a 300 e, m 160 e
kemeny: a 660 e, m 50 e
teto: a 1500 e, m 920 e
bagogozas (aluminium): a 167 e, m 120 e
ablakbehelyezes (15 nyilazsaro): ablak ar nincs kikalkulalva, m 70 e Ft
Az arak Afa nelkul ertendoek. Tehat meg erre 20%-ot ra kell tenni.

Ez az elso arajnalatunk.
Előzmény: nydrian (2108)
nydrian Creative Commons License 2006.07.08 0 0 2108
Az nem kevés!!!... Nálunk az alapozási munkára br. 1 104000 Ft, a falazási munkára br. 1 400000 Ft, a födémre pedig br. 825E ft-ot írt...ebben persze anyagárak nincsenek... Nálatok nem lehet, h anyagárral együtt kalkulált?
Előzmény: orcas (2105)
nydrian Creative Commons License 2006.07.08 0 0 2107
Ezek bruttó árak. A kőművesmunka nem tartalmaz vakolást, meg nyílászáró berakást sem. Úgy tervezzük, h idén tető alá szeretnénk hozni a házat, nyílászárók nélkül.
A födémmel nem egészen értem, h miért problémázik, valamit arról mondott, h vágni kell a gerendát...:-I Ezt nem is igazán értettem, ha jól tudom az előregyártott vb gerendát nem lehet vágni...de az is lehet, h félreértettem valamit. A födémtervet még nem láttam, pedig készült utólag, úgyhogy attól majd lehet, h okosabbak leszünk.
Az ács munkadíja a teljes tetőszerkezet, de a cserepezés nincs benne....
Ezek szerint akkor nem olyan vészesek ezek az árak?
Előzmény: CsRob1 (2106)
CsRob1 Creative Commons License 2006.07.08 0 0 2106
Az árak nettó vagy bruttó árak? Ha nettó, akkor kőművest lehet, hogy találnál olcsóbbat is. Nekünk hasonló árat ajánlott hasonló házra, de abban a külső-belső vakolások is benne vannak. Igaz, ő nem tartozik a környéken a legdrágábban dolgozó mesterek közé. Persze írtad, hogy a födém nem egyszerű... Ez mit jelent?
Az ács munkadíja mit tartalmaz?
Szerintem érdemes több helyről ajánlatot kérni és mindegyiknél ellenőrizni, hogy milyen mennyiségekkel számolt. Gondolom a végén nem a számolt, hanem a tényleges mennyiségek alapján kell fizetni.
Előzmény: nydrian (2104)
orcas Creative Commons License 2006.07.08 0 0 2105
Nalunk 100 nm hasznos az alapterulet es pince is van hozza. Mi is videken vagyunk. Nalunk 4.8 M+afa szerkezetkeszen, es egyszeru a teto. :-(
Porotherm tegla 38-as N+F nutfederes kezi falazoblokk +cementes meszhabarcs anyag 4.851 nm-e es 1.850 a rakas nmeterenkent. Ezen felul meg kulonbozo falazoblokokat latok itt, de ez volt a legvaskosabb tetel. Nalatok mennyi?
Előzmény: nydrian (2104)
nydrian Creative Commons License 2006.07.08 0 0 2104
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Most van a házunk engedélyezés alatt, és most kaptam meg a kőműves, és az ács árajánlatát, és nem igazán tudom mennyire reális.
A ház 145 m2 nettó alapterületű, pince nincs alatta. Porotherm 38 HS-el épülne, és vb gerendás födém lesz hozzá. A födém nem túl egyszerű...
A kőműves az alapozásra, falak felhúzására, födémre összesen 3,3 millió munkabért kalkulált. Az ács 600 E Ft-ot számolt munkadíjra, a tető hajlásszöge 25 fokos, anyagárra 650 E Ft számolt.
Szerintetek ezek az árak mennyire reálisak vidéken?
Előre is köszönöm a segítséget.
robertson Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2103

Sziasztok,

 

Volt már valakinek szerencséje  a http://alomhazakkft.atw.hu/

féle családi házhoz? Milyenek a tapasztalatok?

145 bruttó m2 árral hirdették magukat kulcsrakészen.

Esetleg ha valaki tud épkézláb kivitelezőt akinek vannak referenciái

szívesen fogadnám.

 

Köszi

 

R

orcas Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2102
3.14 es 3.5-esek a szobak szelessegei. 1 m a folyoso, de nem hosszu, olyan 2.5 m. Egyik resze, olyan 1 m nyitva lesz a lepcsohaz fele parapet magassagban.
Furdoszoba, WC, 2 szoba nyilik belole. Ezt leszamitva nagy terek vannak benne.
Előzmény: Axióma (2099)
Lacivill Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2101
Olvass vissza, a kölcsönnél kell sok számla..........
Előzmény: orcas (2100)
orcas Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2100
Zsomica, Axioma:

Koszonom szepen a valaszotokat.

Szerintetek a munkadij realis erre a szerkezetkesz hazra? (Nyilaszarok beszerelese benne van, csak a nyilaszarok arai nincsenek benne az arajanlatban.)
4.8 mill+afa
(Augusztusi kezdessel irta, es december 15-en atadna a hazat.) Nekunk ennyire nem lenne surgos. Kell-e, hogy a hazon teto legyen a havazas ballta elott?

Mi van, ha nem kerjuk az afa-t?
Tudom, hogy kell szerzodest kotni, de hogy megy az ilyesmi, ha nem afazik az ember?

Varunk meg arajanlatot. De meg kellene kivitelezot keresnunk.

Erdemes szerintetek egyes lepeseket masokkal csinaltatni?
Tehat nem kiadni az egeszet egy vallakozonak?

Nektek milyenek a tapasztalataitok?

Koszi
Előzmény: Axióma (2099)
Axióma Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2099
A 7,5 meterrel az a baj, hogy abba ha beleteszel egy egeszseges folyosot (1,2m) akkor mar ketlem hogy marad 3-3 meter a ket oldalan helyisegszelessegnek, ami pedig a hatareset. Persze lehet, hogy nalatok valahogy ugyesen osszehozta az epitesz, nekunk csak gondunk volt a tul keskeny beepitesi hatar miatt. Igaz, egyeb nehezitesek is voltak... (a mienk is 18m hosszu igaz nem teljesen teglalap csak majdnem).
Előzmény: orcas (2095)
Axióma Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2098
Az atlag nm-arat a hasznossal szoktak osztani, illetve inkabb ugy mondom hogy a lakasterulet 1-es szorzoval, a garazs meg 0,5-0,7 szorzoval (kiepitestol fuggoen pl. futes, viz, burkolat, ilyenek) kene szerepeljen benne mint terulet, es ezzel kene osztani. Szoval valahol ott lesz 100-120 kozott. Kerdes, hogy ez a szerkezetkesz vayg a teljesen kesz ar! A bankok atlag 150e/nm-t szoktak full afasan szamolni a keszre, es valahol 120e kornyeken van a fajdalomkuszob (marmint annal alacsonyabbat nem szeretnek elfogadni). De siman van ahol 180-240 kozott van epitve a nm-ere (ez csak ep.ktg.). Ha viszont belegondolsz, hogy 240 az mar egy jobb helyen levo ujepitesu lakas nm-ara ami telekhanyaddal egyutt van es raadasul Bp-en, keszen csak atvenni kell.
Előzmény: orcas (2096)
zsomica Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2097

Szia,

 

az árral csak az a bajom, h ennél nem sokkal többe kellene kerülnie kulcsrakészen. Szerkezetkészen, ablak nélkül a 111e sok (szerintem). Mivel a ház maga 1 szintes (plusz pince), ebben a monolit födém zsaluzása drága, ill. a két kémény.

A tégla anyagára reális, a rakás-t nem tudom, nekünk alapterületre vetített nm árunk volt.

Amit mostanában láttam ajánlatban téglára vetítve fővállalkozótól szerkezetkész állapotig, az olyan 75-77 e /nm ár volt. Valaki linkelte szerintem az Építkezés-felújítás 2.0 topikban, ha jól emlékszem, próbáld megkeresni.

És legfőképpen tényleg kérjetek minél több ajánlatot. Kérdés persze az is, hogy fővállalkozóval építtetnétek-e mindenképpen, vagy sem, ill. mikor szeretnétek kezdeni, még az idén?

 

Üdv,

Zs.

  

 

Előzmény: orcas (2096)
orcas Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2096
Neked is koszonom a valaszt.
Elfelejtettem irni, hogy van egy teraszunk is, ami felett 5 oszlop tart egy haromszog homlokzatu tetoreszt. Porotherm teglat, Hodfarku cserepet, beton fodemet terveztek be. 2 kemeny (Schiedel). Pince a 70%-a alatt. A haz elso fele alatt van a pincebejarat/garazskapu. Nem nez ki rosszul.
Ha az arat a 138 nm-rel elosztom (100 nm a hasznos), akkor 111 ezer Ft jon ki nm-erere. Egyesek szerint ez nem sok. (Vagy a hasznos alapterulettel kellene osztani?)
Mi sokaltuk. Allitolag 20%-kal felmentek tavaly ota az arak. De ez faluban epul, es nem Bp-en.
Szerinted realis lehet az arajanlatban : 4600 ft 1 nm porotherm tegla es 1800 Ft a rakasa???
Varunk meg arajanlatra, de ezen felul mi meg csak egyet kertunk. Az meg nem keszult el.
Előzmény: zsomica (2094)
orcas Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2095
Koszi a valaszod. Az a baj, hogy a Nemzeti Park elore beiranyozza, hogy milyen lehet a haz. Konnyu szerkezeeteset nem szerettunk volna.
Pl. 7.5 m a haz homlokzata, de barmilyen hosszu lehet. Csak fa ablakok lehetnek. Bar lattam ott muanyag ablakot is, de az nem mutat olyan szepen egy paraszthazon.
Szoval sok a kotottseg.
Koszi a riasztos otletet, nekem nem jutott volna eszembe. Nem semmi, hogy kesz hazbol kilopjak az ablakokat.
A szuleim hazan van riaszto, ott az egyik belso ajto kinyilt, fuggony meglebbent, vagy nagyobb rovar szallt, aztan beindult a riaszto.
Előzmény: Axióma (2093)
zsomica Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2094

Szia,

 

szerintem kérjetek be minél több ajánlatot, ez ugyanis elég magas (hacsak nem titkolsz 80nm-es medencét :-) ). Ennyit nem emelkedtek az árak tavaly óta.

Összehasonlításul: a mi házunk nettó 240 nm (bonyolultabb szerkezettel, mint egy falusi jellegű hosszú ház), szerkezetkészen 14M alatt volt úgy, hogy ebben már az ablakok és garázsajtó benne voltak. A munkadíjunk ebből 2.5M volt, számlásan. Ezek tavalyi árak, Bp. környékén. Nem gondolom, h a Balaton-felvidéken ez drágább lenne.  

 

A régészeti feltárás viszont mindenképpen problémás lehet. Arra csak azt tudnám tanácsolni, h ha kiderül, h lelőhely van a telketeken, akkor én a helyetekben visszaadnám az önkormányzatnak, mert az tényleg rengeteg pénzt elvihet.

 

Üdv,

Zs.

 

Előzmény: orcas (2092)
Axióma Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2093
Ertem, latod igy maris mas helyzet van. Konnyuszerkezetest teljesen kilottetek? Ilyen helyre lehet, hogy azt csinalnam inkabb (bar amugy nem szeretem, de egyreszt nem kell szakembert keresni egy ismeretlen udulotelepes reszen mert ugye jonnek azok akiktol veszed, es pont azt kell nektek csinalni, ami mar majdnem ugyanaz mint a felujitas (burkolas ilyesmi). A kinezet ettol meg boven lehet falusi. Bar abba meg a dupla garazskapu eleg fura foleg pinceben... de ez attol fgtl hogy tegla vagy nem.
Oszinte leszek, en nem szeretem a konnyuszerk-et, de belatom, hogy van elonye ilyesmi helyzetekben. Egy hangyanyit talan olcsobb is, illetve jobban lakhato feligkeszen mint a teglas. Nem beszelve arrol, hogy a 7,5m nehezen kihasznalhato, es ott sokat szamithat a konnyuszerk. vekonyabb fala is.
Ablakkal meg riaszto nelkul ne hagyjatok ott telire, mert kikapkodjak az ablakot (az nagy ertek), riaszto viszont nem lehet ablak nelkul mert a levego mozgasa beindithatja (nalunk ha nem is az, de a 2 foliazott ajto kozul az egyiken bemaszott macska csinalt riasztast a felkesz hazban -- igaz, riasztozni muszaj volt, mar elotte probaltak a lamberiat meglovasitani azt meg foldon fekvo koraban).
Előzmény: orcas (2092)
orcas Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2092
Koszi a valaszt. A mi telkunkre beepitesi kotelezettseg van, ill. 10 evig nem adhatjuk el, mert falufiatalitas miatt kedvezmenyesen vettuk. (Balatonfelvideki kis falu.) 14 km van a ferjem munkahelye ettol a telektol. En GYES-en vagyok. (Hitelkepessegunk is csak romlik ezaltal.) Muveszlelkek jarnak le nyaralni ebbe a faluba, de ahol az onkormanyzat osztott telket, ott meg azert vannak szabad teruletek is. Masik negativum, hogy regeszeti feltaras ala vontak a teruletunket, miutan megvettuk, igy ha valami elokerul, annak a feltarasi koltsegei is minket terhelnek. Mi ezt a hazat hosszabb idore terveztuk, de nem minden evben szeretnenk lakni, mert esetenkent kulfoldon is tartozkodunk.

Igazabol a munkadij es az anyagdij realitasa erdekelne, mert mi sokalljuk.
Csepai cserepet, Porotherm teglat terveztek bele. 7.5 m x 16 m a haz. Paraszthaz jellegu a Nemzeti Park eloirasai szerint. Itt csak az a bokkeno, hogy ez a szerkezetkesz ar, messze meghaladja a rendelkezesunkre allo kereteket. legalabbis eloregondolva, be kellene a telket keriteni, ablakokat kellene csinaltatni stb, hogy bezarhato legyen a haz.

Mar azon is filozom, hogy bukoval visszaadjuk a telket az onkormanyzatnak, meg a tervrajzkeszites arat is elbukjuk, meg az illeteket is amit kifizettunk a telekre. A hasznalt hazak felujitasaban mi jobban otthon lennenk, mert csaladi vonalon ebben lenne segitseg. De a komuvesmunkaban nem vagyunk jaratosak.
Előzmény: Axióma (2091)
Axióma Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2091
En mar egy eve mondtam, hogy olcso telekre felepitett haz amint kesz kevesebbet er, mint amit rakoltottel...
Mas kerdes, ha valaki azert valasztja a helyet, mert az tetszik neki, es gyakorlatilag soha nem akarja eladni (vagy mint az autonal, ott is a hasznalati ertek pluszai miatt veszik meg az uj autot is joval dragabban felet egy ev alatt elveszitve az ertekbol).
Masik ket lehetoseg: 1. hasznalt haz es atalakitas (de csak akkor, ha ranezesre keveset kell csinalni hogy kedvetekre valo legyen!) 2. vallalkozotol venni hazat (ilyet Gyalon lattam ikerhaz es kb. annyiba volt a fel telek meg 100-110nm haz idegeskedes meg minden nelkul amibol mi azt feketen se tudtuk volna felhuzni plusz telek stb.) Ha idoben bekapcsolodsz akkor lehet a hazon meg varialni is...
Szoval a kerdes az, hgoy mire akarod azt a hazat, es mennyire a piaci erteke szamit neked, vagy mennyire inkabb a hasznalati.
(Mi egyebkent kinyogtunk egy dragabb, bar ott meg mindig olcsonak szamito telket Pomazon, de igy kb. a telek arat felfele ugrotta az ingatlan ara amikor elkeszult, na jo ez eufemizmus mert nincs kesz de kesz arban tuti. Igaz evtizedekig nem tervezunk elkoltozni belole.)
Masik szivas a kis forgalmi erteken a hitelezes...
Előzmény: orcas (2090)
orcas Creative Commons License 2006.07.07 0 0 2090
Sziasztok!

Tanacsra lenne szuksegem. A hazunk tervrajzat epp engedelyeztetjuk, amit falun szeretnenk felhuzatni. 138 nm alapterulet, 100 nm hasznos. 70% alatt pince van, amiben dupla garazs is benne van. Vasbeton monolit fodem szukseges, a haz alatt elhelyezkedo garazs es a felette indulo kemeny miatt. Sidel kemeny lesz, egy dupla es egy szimpla. Kaptunk szerkezetkesz allapotra egy arajanlatot. Nincsenek benne a nyilaszarok, sem a dupla garazst zaro kapu sem.
Ha ennek duplajara vennem a hazunkat kesz allapotban, akkor felmerul bennem a kerdes, erdemes-e 30 millas hazat falura epiteni.
A vegosszeg 15.4 milla. (szerkezetkeszen) 7.5 M az agyag, 4.8 M a munka, +20% afa.
Az arajanlat teteles, tehat az utolso nm teglaig visszanezheto.
Mi sokalljuk. Nektek mi a velemenyetek?
Elore koszonom a valaszokat.

Orcas
ppmr Creative Commons License 2006.07.06 0 0 2089

A Bricostore- ban 35e a biztonysági üveges zuhanyajtó. Katalógus a bricostore.hu-n, 20.oldal alja.

Látta ezt már valaki? Milyen?

El kéne menni megnézni, de bízom benne, hogy valamelyikőtök már találkozott vele.

Ez verseng a ravak SDZ2 ajtajával. Igaz, még azt sem láttam. :)

Miki69 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 2088

Nálunk a munkadíj 2000 Ft/nm volt, az anyagdíj az ugyebár attól függ hol veszed a cuccokat. A térkövek + kétszer rostált sóder. Ha igazán jót akarsz akkor alábetonoztatsz hogy biztos ne sűllyedjen meg később. (Nekünk így volt 2000 Ft/nm!) Mondjuk a betonnak való sem ingyen van...
Előzmény: tgabika11 (2087)
tgabika11 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 2087

Ki tudja, mennyibe kerül viacoloroztatni?

Azaz térkővel burkolni a bejárót?

Munkadíj? Anyagköltség?

 

Köszönöm

Hörpi Creative Commons License 2006.07.02 0 0 2086

Engedélyezik, ha zárt rendszerű. Mifelénk még pöcegödörnek is hívják, amit szippantanak, de a hivatalos megfogalmazás egy kis eufémizmussal tényleg zárt szennyvíztároló létesítmény.

Előzmény: CsRob1 (2085)
CsRob1 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 2085
Folyamatosan a derítőt emlegeted, pedig tudomásom szerint azt már nem engedélyezik. Nálunk legalábbis kifejezetten zárt szennyvíztároló tartály létesítését követelik meg. A derítőből tudtommal elszivároghat a víz, tehát nem zárt.
Esetleg nálatok a derítőt is engedélyezik?
Előzmény: Hörpi (2084)
Hörpi Creative Commons License 2006.07.01 0 0 2084

Hú, az igazság odaát van:o))) Egyetértek az előttem szólókkal.

A helyzet szvsz nyilván annak a függvénye, hogy az építkezés idején van-e csatorna a településen. Ha van, akkor érthető a rákötési kötelezettség, mert az nem drágább, mint egy szabvány derítő létesítése. Abban az esetben, ha nincs szennyvízcsatorna, akkor marad a derítő, vagy a házi szennyvíztisztító. Az utóbbi is zárt rendszerű, a környzetkárosító anyagok 3 lépésben kerülnek kiszűrésre, és a csak a tisztított víz távozik a rendszerből (a nagyközségi szennyvíztisztítókhoz hasonlóan), a káros anyagokat másfél évente el kell szállíttatni.

Szóval szerintem az, hogy zárt rendszerű, annyit jelent, hogy a káros anyag a rendszerben marad. Ugyanis a derítő sem szó szerint zárt rendszerű, néhányan szmötyistül búvárszivattyúzzák ki a tartalmát a kertbe. Azért nem értem a hatóságot, mert az utóbbi jócselekedet a házi szennyvíztisztító esetében szóba se jöhet.

Még egy feltevés: ahogy Lacivill is írta, az építéshatóság azért is ösztönözhet a derítő telepítésére, mert arról az általa említett tények tükrében nagyobb valószínűséggel köt majd rá a tulaj a község szennyvíztisztítójára, mint akinek hasonló van kicsiben a kertjében. Bocsánat, amiért ilyen hosszúra sikeredett...

Előzmény: NeomatiK (2079)
Lacivill Creative Commons License 2006.06.30 0 0 2083
Szóval mindenfelé arra hajtanak, hogy at emberek bekössék a szennyvízet a csatornába. A régi tulajoknál úgy kötelezik a népet, hogy meg kell őrizni a szippantós számlát, és a víz köbméter meg a szippantó különbözete után akkora díjat kell fizetni mintha csatornába menne a cumó.
Előzmény: ppmr (2081)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!