Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1574

Ettol fgtl amugy a te hazadat kiepitett gazfutessel nyilvan gazdijban olcsobban ki lehetne futeni. Az semmit nem szmait, hogy egy atlagos 90 nm-es lakast mennyivel futenek ki egyesek... Viszont beruhazassal es 20 ev mukodtetessel meg mindig nyerobb lehetsz.

Előzmény: Biovadász (1571)
Axióma Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1573

Kicsit le van maradva Emile topiktars... 2,8 a szorzo, illetve 1,9 korul, csak az energiadijra. De o kb. 3 eve ugyanezt a 4/2-t mondja (tobb nick alatt).

Előzmény: Biovadász (1571)
Biovadász Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1572

jahm, 90 nm egyszintes ház, azt kihagytam.

Előzmény: Biovadász (1571)
Biovadász Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1571

Fűtési szezonban az időjárástól függően 25-40e között mozog a villanyszámlám, de ez nem csak fűtés, bojler, sütő, hűtő, minden egyéb. Panelek 21 fokra állítva, napközben 8 órán át takarékos módra programozva, ha nem vagyunk otthon.

 02.18-03.18 időszakra előzetesen 34.000 Ft-ot dobott az Elmű kalkulátora, amikor beírtam az óraállást.

 

Ha ebből kiveszünk minden fogyasztót ami nem a fűtés, és annak a negyedéből meg lehet oldani gázzal, akkor le a kalappal. :)

 

Többiek:

Lehet most is lehazugozni, már megszoktam. :)

Előzmény: pepita19 (1568)
Émile Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1570

 Drága  !

 4x ill. 2 x annyi mint a gáz, ami amúgy se ólcsó.

 

Ennyi elég !!

Előzmény: pepita19 (1568)
pepita19 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1568

Sziasztok. Nemrég találtam rá az oldalra. Nagyon jó!!! Lenne pár kérdésem? Lassan a végére érünk az épitkezésnek, a fűtési rendszerünk 1 edilkamin 30-as 8 radiátorral. Gáz nem lesz a környékünkön ebben az évezredben. Bár be se vezetnénk. A ház 30-as porotherm, az ablakok 3rétegü üveggel, a fafödémes padlásba 15cm kőzetgyapoz+10cm üveggyapot. ősszel kap kivüröl 14cm nikecellt. Olvastam a villanyfűtésről. remélem a meglévő működni fog, de pluszba mindenkép akarunk valamit. És csak a villany maradt. De ahogy olvasgattam elég jó.Ha valaki tudna javaslatot , tapasztalatot megosztani azt megköszönném!!!

SolnesMM Creative Commons License 2011.03.10 0 0 1566

 Majd ha túl leszel a 100 .-on gyorsabbá válsz !!

Előzmény: Hakka0709 (1565)
Hakka0709 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 1565

Helo,

 

Bocs a lassú válaszért, kiidegel ez a fórum motor, hogy nem tudok válaszolni csak 5 percenként 1x...

Nem néztem meg a hpyertherm-et:) nem is tudtam, hogy ilyen létezik.

 

 

Előzmény: tutibor (1504)
Lacivill Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1564

Ha ezek a dolgok müködnének akkor nem kéne itt is reklámozni::-)

Előzmény: Gazmegtakarito (1562)
MrCornail Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1563

no comment...

amugy lassan kitavaszodik. remélem nemsoká vége a fütésnek..

Előzmény: Gazmegtakarito (1562)
Gazmegtakarito Creative Commons License 2011.02.26 0 0 1562

ovatosan kell a reklámokkal. vicces h a nikkem megegyezik egy hasonlo nevu oldal nevével, amirol épp vitáztatok.. heh. leheth meg kellene változtatnom :S

MrCornail Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1561

Valo igaz, hogy nem reklámnak szántam. De tulajdonképpen a reklámozás kritériumait kitöltötte, amennyiben másnak ajánlottam. De semmilyen terméket nem reklámoztam vele, tehát tárgytalan volt..

Előzmény: Fed30 (1560)
Fed30 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1560

Hey, szentem sokan álreklámozunk és néha még csak nem is tudunk róla. Pl MrCornail is posztolta a gazme___ lapot és szerintem csak beszélni akart volna róla, de reklám lett belőle. ennyi.

Nádland Kft. ADAX Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1559

Légy bátor, kérdezz! :)
A villanyfűtés topikot szoktam olvasni, és kiváncsi voltam, hogy itt hogyan zajlik az élet.

Előzmény: Lacivill (1558)
Lacivill Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1558

Nézd az admaci-hoz intéztem egy  hozzászólást. Erre  válaszoltál, így nekem elsőre ez jött le, pláne azt irtad, hogy megszólitva érzed magad. Ha tévedtem bocsánat. Azt meg se merem kérdezni, hogyan találtál  erre a topikra nagy hirtelen.

Előzmény: Nádland Kft. ADAX (1555)
OrSi_0421 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1557

értelek. a szoba levegőjének páratartalmát nem tudom, csak az ablak külső részére van rászerelve egy hő/páratartalommérő.(ami szerintem pár fokot csal)viszont amit érzésre tudok megállapítani, hogy jobb az, ha van párologtató főleg a kisebb helyiségekben. kellemesebbnek érzem a levegőt meg jobban tudok aludni. aztán az is lehet, hogy más meg sem érzi ezt a különbséget.

Előzmény: Axióma (1549)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1556

Szerintem ez így nagyon korrekt! Ha több ilyen kereskedő lennem, szerintem mindenki jobban járna.

Sok sikert!

Előzmény: Nádland Kft. ADAX (1553)
Nádland Kft. ADAX Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1555

Nem kivánok magyarázkodni :), kénytelen vagy elfogadni, hogy nem én voltam. Azt tisztázni, hogy sajnos tévedsz, csak adimaci tudná. Őt én mégcsak nem is ismerem, tudomásom szerint személyes ismeretségi körömben nincs aki regisztrálva lenne a fórumon. Az pedig hogy egy másik ember magánszemélyként mit ír, saját felelősége. Egyébként megnéztem lehet neki e-mailt küldeni, meg kell vele beszélned egy személyes találkozót és kiderül, hogy semmi közöm hozzá ;)

Én eddig is és ezután csak ezen a véven leszek elérhető, a könnyű beazonosítás miatt. Nem hiszek a gerillamarketingben, mert ez az eredménye...

 

Üdvözlettel

Szász János

Előzmény: Lacivill (1554)
Lacivill Creative Commons License 2011.02.15 0 0 1554

Megértem, hogy reklámozni kell a terméketeket, de ez nem az a fórum. Hat hozzászólásod volt adimaci nic-kel. Nem azt mondtad, hogy te ezzel foglalkozol, és nagyon elégedett vagy a saját magatok által forgalmazott termékekkel, hanem mint 1 egyszerű felhasználó 

és gondoltam kipróbálok valami újat.,

hogy idézzelek. Szóval sajnos a szavahihetőséged a mélyponton van.

 

Előzmény: Nádland Kft. ADAX (1553)
Nádland Kft. ADAX Creative Commons License 2011.02.15 0 0 1553

Sziasztok!

 

Kis kihagyás után újra volt időm végigolvasni a topicot. Mivel kissé megszólítva érzem maga, szeretném az álláspontomat kifejteni "álreklámozás" ügyben.
Legelső alkalommal, amikor olvastam a fórumot, azért regisztráltam, mert valaki kérdéseket tett fel egy konkrét termékkel kapcsolatban. Szívesen segítettem neki, és állok rendelkezésére, ha valaki kérdez. Mivel nem csak kereskedek a termékkel, hanem felhasználója is vagyok vannak személyes tapasztalataim. Ez nem bűn.. szerintem.
Illetve mivel a legtöbb esetben, gyaníthatóan hamis, vagy hiányos, stb. állítások hangzanak el mindkét oldalról, azt szoktam tanácsolni, hogy éljenek az érdeklődők azzal a lehetőséggel, hogy hazavisznek egy készüléket az "adott" termékből, próbálják ki egy hétig, és ha nem elégedettek vele hozzák vissza 7nap múlva és visszaadjuk a teljes vételárat. Szerintem ez így korrekt és ez esetben mindenki maga döntheti el, hogy mit választ. Hiszen saját magamról tudom, hogy inkább döntök tapasztalat szerint, mint valakinek az elmondása alapján.

Köszi a megértést.

Előzmény: Lacivill (1521)
Fed30 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 1552

Hehe, megértelek. Velem nagyon régen történt ilyen és ismerem az érzést amikor vmi ismeretlen "erő" törli a dolgaidat.

Megnéztem az oldalt. Nem rossz  :)

Előzmény: MrCornail (1546)
Fed30 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 1551

Semmi gond. :) Én kérek elnézést, gyakran magam is megelpődöm, milyen fura, néha oda-nem-illő módon nyilvánulok meg.

Értem, köszi. Van még egy ismerősöm akinek a villanyfűtés ugyszintén bejön. Padlófűtést használ és komoly érvekkel hozta tudomásomra, hogy mik a poz./neg. oldalai.

Előzmény: Törölt nick (1550)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.11 0 0 1550

Elnézést, éppen pipa voltam, és olyasmit láttam bele a hozzászólásodba, amit nem is mondtál.

Bocsánat!

 

Mi villamos radiátorokkal (svéd, alacsonyhőmérsékletű) fűtünk, és nagyon tetszik. Észrevétlen, pláne hogy a villanyszámla lehívással megy ;)

Előzmény: Fed30 (1539)
Axióma Creative Commons License 2011.02.11 0 0 1549

A normal paratartalom (ami az embernek jo) 40-60%. De ma mar nem igaz, hogy minden lakas tul szaraz (megszunnek a nyilt kemenyek es a legatereszto ablakok). A lenyeg, hogy a 40 es a 60 kozott valaszthatsz, hogy melyik a jobb neked, de alatta-felette be kell avatkozni. A kaparja a torkod vszinu a <40 esete.

Előzmény: OrSi_0421 (1548)
OrSi_0421 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1548

a másik topicban is posztolt oldalról csak annyit, hogy közhelyes meg szimpla, de valahol el kell kezdeni. a macska szőrének összetapadása és a párologatás meg nah, valljuk be, elég komolytalan..:) de volt már oylan is, hogy itt a fórumon érdeklődtem, és elirányítottak a másik véglethez, egy szakszavakkal teli, hozzáértőknek készült oldalra, mondván hogy előbb olvassak utána, aztán kérdezzek.  persze igazuk is volt. 

 

más, 

párologtatás. nálunk, a kisszobában pl hetente egyszer cserélem a párologtató vizét, ha már 22 fok körül van, elég gyorsan elpárolog a víz belőle. a nappali nagyobb, ott annyira nem vehető észre a különbség az igaz, de a hőérzet növelése mellett amit ti is írtatok, nagy különbség szerintem az is, hogy nem kaparja a levegő a torkomat. (panel) pár éve vettem a párologtatót, a radiátoron lóg, és szerintem hasznos :)

 

Axióma Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1547

Na ja, de ha meleged van, akkor a latszat 25 miatt a valodi 23 fokrol leveszed 21-re, amit erzel 23-nak, es jol elvagy benne.

Fenntartom, hogy ezt valami direkt hulyitesnek csinaltak (es valo igaz, az a legjobb atveres, ahol van valos informacio is keverve a hulyeseggel, mert a valosat felismeri az atlagnep es eszi a tobbit is).

Előzmény: MrCornail (1546)
MrCornail Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1546

Zöldár:

Nem látok indoklást sehol sem. Egyszerűen eltűnt a nick.. Valószinusitem, hogy mivel a gazmegtakaritas oldalt posztoltam, ezért vmilyen szabályt sértettem.

Axióma:

Köszönöm, válaszodat! Értem már, miszerint a nedves meleg/hideg levegő melegebbnek/hidegebbnek tűnik. De valojában nem az?? Mert ebben az esetben bukik az elmélet, mert a kazán hőérzékelője csakis valós hőmérsékletet érzékelhet, a látzsat meleget/hideget nem. Vagy rossz a logikám?

Én belenézegettem az oldalba és sok hasznosat találtam.. olyasmik, amik itt is elhangoznak idonként!

Zöldár Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1545

 Nocsak nocsak !

 és miért törölték a nick -edet ??

 Egyáltalán indokolták ?

 Csak azért mivel engem is anno töröltek - máig nem tudom miért ??

Előzmény: MrCornail (1541)
Plöttyuraság Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1544

Üdv.

 

Segítséget kérnék!

 

Ha a villany bojlert rákötném a fűtés rendszerre az mennyire lenne költséges?

A viz amit fűteni kellene kb200 liter és kb 300 légköbös a ház,ez pénzileg hogyan jönne ki?

 

előre is köszi a választ!

Axióma Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1543

Parologtatas annak jo csak, aki

1. allando flitracio miatt telen szaraz levegoben el (foleg, de nem kizarolag: mukodo szelloztetos panel regi ablakokakl, vagy nyilt egesteru futesu lakas regi ablakokkal)

2. a szobahomersekletet viszonylag magasan tartja

A helyzet az, hogy a melegbol a nedves meleget me'g relative melegebbnek erezzuk (ld. kanikula is kevesbe viselheto el), ellenben a hideg nedves szerintem me'g hidegebb. De az teny, hogy 23-24 fok igeny es szaraz levego eseten nedvesitessel lehet alacsonyabbra venni a futest azonos erzettel.

Előzmény: MrCornail (1541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!