Keresés

Részletes keresés

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.07.20 0 0 32679

Márta mama !

 

Írdd be a Googliba hogy Futrinka utca lakói , és rengeteg képet találsz róluk , meglátod . Hozhatnék is , de olyan nagy a választék , h nem is tudom melyiket hozzam ide neked ...

 

Sziasztok Babás lányok , tényleg baromira nagy itt a csönd ..., senki sem varr már babáááát ?? 

 

Liddusom !

Szerintem a gurulósok már sosem fognak előkerülni , jobb ha leteszel róluk ...

 

Én valahogyan sosem jutok a babákhoz , pedig folyamatosan tervezem , na majd eccer ... :-) , szép hétvégét mindenkinek , azért gyertek kicsit mesélni , és babákat mutogatni , ha készítettetek újat , jóóó ? 

Viszont találtam egy újabb madárkát , én ugyan a szárnyát nem így varrnám fel , de hátha vkit még érdekel :

 

      

 

 

Előzmény: Martamama1 (32676)
Hamu-pip Creative Commons License 2013.07.13 0 0 32678

Mindenki szabadságon? Nagyon "behalt" a topik. :( Ki tudja merre járnak a gurulós babák?

Ocimum basilicum Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32677

Nézd meg őket filmen :-))

 

http://www.youtube.com/watch?v=iRm7J8F699s

Előzmény: Martamama1 (32676)
Martamama1 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32676

Kedves Babások!

Óriási segítséget szeretnék Tőletek kérni.

Legkisebb unokám óvonénije szeretné ha elkésíteném a Futrinka utca lakóit, bábokként. Már megvarrtam a Manócskát, Mazsolát és Tádét, most Cicamica, Böbe baba, Morzsa kutya, Varjú bácsi, a nyúl (nem tudom a nevét) képekre lenne szükségem, mert sajnos eredeti könyvet, diát nem találok. A fotók alapján el tudom készíteni a szabásmintákat. Cserébe, ha valaki kéri, el tudom küldeni postafordultával a Bogyó, Babóca és társai 18 cm magas, drótos, waldorf baba jellegü figurákat, vagy kb. 25 db kesztyübáb szabásmintáját. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm: martamama1@citromail.hu Márta Szegedről

4Hópihe Creative Commons License 2013.06.09 0 0 32675

köszönöm szépen...

Előzmény: zöldtengerszem (32674)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.06.07 0 0 32674

      

 

Itt van a  pezsispohárra való díszítés képe ahogy ígértem ..., lehet pl aranyszínű fonalból is horgolni , én változtattam most rajta kicsit , fölülre is fűztem bele pl szalagot , hogy ne csússzon le , de a pezsispohárnak is felülről lefele öblösödőnek kell lennie , ez a legfontosabb , másképp lecsúszik ...

Előzmény: zöldtengerszem (32673)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.30 0 0 32673

Aranyos a babácskád :-)... majd megkeresem neked a pohár horgolásmintáját a jövő héten , jóóó ? És akkor avval együtt teheted el :-)...

Előzmény: 4Hópihe (32672)
4Hópihe Creative Commons License 2013.05.29 0 0 32672

nagyon csinosak a poharak az ötletet  elteszem magamnak .hátha egyszer-lesz idöm rá és aktuális lesz és belefér agyereksereg elképzeléseibe is...

-----------------------

 

bébi babácskát készitettem-kis csecsemönek -babzsák helyett-cseresznyemaggal töltöttem

 az elsök között van a gyerekjátékaim között-minden varrott rajta-

17cm-es sapi nélkül.

Előzmény: zöldtengerszem (32671)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.28 0 0 32671

Sziasztok Babás lánykák !

Drukkoljatok h szombaton szép idő legyen , eső és nagy szél , nagy hideg nélküli , akkor lesz a lánykám esküvője ! Aki babákat, varr az olyan angyali dolog úgyis , hátha van egy kis befolyásotok odafentre :-)) , lécci, lécci , lécci , köszike :-*))))....

 

Itt a  pezsispohár feldíszítve amit készítettem nekik :

 

 

               

Hamu-pip Creative Commons License 2013.05.16 0 0 32670

Köszi Hirvike a fáradozásod, de a magyarból én sem kérek, azt meg tudom venni Pesten, helyben.

Előzmény: hirvike (32665)
hirvike Creative Commons License 2013.05.14 0 0 32669

Ezen a címen lehet metekinteni, kipróbálni a tépőzárakat

http://www.tepozar.hu/tepozar-velcro-kapcsolat.html

 

Vásárolni a webáruházban lehet: http://velcro.1124.hu/

 

A legtöbb tépőzárnál a legkisebb rendelhető mennyiség 25 m. Akit érdekel a közös rendelés, legyen szíves E-mailt küldeni nekem.

Előzmény: szielo (32668)
szielo Creative Commons License 2013.05.14 0 0 32668

Hirvike, ezen a címen, amit írtál, vásárolni is lehet?

Én mindenképpen szeretnék, csak még nem tudom, hogy hogyan alakul ez a közös rendelés, majd figyelgetem az oldalt. :)

 

Még lenne egy babavarrással kapcsolatos kérdésem is, hátha tud valaki segíteni.Most olyan arcot szeretnék csinálni,amin az orrocska kidudorodik, próbáltam varrni, de nem igazán tetszett az eredmény.Tudtok erről esetleg valami leírást ,hol találnék? Nem a Waldorf féle féle orrot gondoltam, hanem egyrétegű fejen,csak varrok egy kört, és meghúzom?

Előzmény: hirvike (32665)
hirvike Creative Commons License 2013.05.13 0 0 32667

1.)

Megérkezett a minta. A vastagságára és hajlékonyságára nem lehet panasz, kb. olyan, mint ami a Mattel Barbie ruháin szokott lenni - már ha ez nektek mond valamit :-) Jó erős a zárása.

A forgalmazó azt mondta, hogy azért csak 200-as a nyitási ciklusa, mert a bolyhos fél elkopik. (Megjegyzem, akkor elég ezt lecserélni.)

 

A vel.loc gombafejes horgos tépőzár + velour bolyhos oldal - 2 cm széles, fehér és fekete színben választható

Nyitási ciklus: 200

 

- Vel.loc varrható tépőzár, 25-100 m vásárlása esetén 80 Ft /m (bruttó)

- Velour varrható tépőzár 20 mm széles, 25-100 m vásárlása esetén 163 Ft/m (bruttó)

---------------------------

Ár: 243 Ft/m (a két oldal együtt)

Kiszerelés: 25m/tekercs

 

2.)

Az amerikai oldalon látható tépőzárra a Velcro magyar forgalmazója is megerősítette, hogy ez egy kábelkötegelő. Mivel azt nem lehet tudni, hogy ez OneWrap vagy Qwick Tie típus (a fényképről nem derül ki egyértelműen) azt azért nem merte kijelenteni, hogy az ő általuk is forgalmazott OneWrap pont ilyen lesz.

 

OneWrap - 2 cm széles, fehér és fekete színben választható

Nyitási ciklus: 100

Ár: 25-100 m vásárlása esetén 330 Ft /m (bruttó)

Kiszerelés: 25m/tekercs

 

Szállítási költség: 1.524 Ft (nincs lehetőség személyes átvételre)

 

Én letettem az amerikai rendelésről, úgyhogy azt szeretném kérni, hogy akit érdekel valamelyik verzió, jelezze - E-mailben, a címem publikus, aztán találjuk ki, hogy hogy jön össze a 25 m rendelés.

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.13 0 0 32666

Köszi szépen Hirvike , akkor én a magyarból nem kérek , mert azt Pesti lévén , meg tudom venni egyedül is , de köszönöm h föltetted a címüket , el fogok menni megnézni személyesen ..., ha vki mégis rendel odaátról ( én nem tudok jól angolul , meg netes utalásokat sem ) , szóval én nem .., de ha rendeltek , beszállok szívesen , sőt örömmel venném !

Mici kösziszépen a segítséget neked is , így már bölcsebb lettem tépőzár ügyben mindenképpen , mondjuk tőled rengeteg dolgot tanultam már így is , azokért is hálás vagyok ! :-*)...

Előzmény: hirvike (32665)
hirvike Creative Commons License 2013.05.12 0 0 32665

Rendben, vettem.

Ha jónak tűnik a magyar verzió - ami egyébként ugyanaz a Velco márka, mint a szarvasmici által ajánlott helyen árult -, én mindenképp fogok belőle rendelni. A pestiekkel szívesen találkozom bemutatóra, de aki az első körről lemarad, annak mindenképp össze kell hozni 25m-t az újabb rendeléshez.

 

Egyébként akinek útbaesik, el is mehet a telephelyre, mert a hölgy azt ajánlotta, hogy "a tépőzárakat telephelyünkön megtekintheti, kipróbálhatja". Sajnos nekem nagyon kiesik (ezért kértem inkább mintát.)

 

Malom Kft.
1142 Bp., Tatai út 15.
Tel: 06 1/ 350 3205

Kocsis Tímea

Mobil: 06 20/365 9756

Előzmény: Ocimum basilicum (32664)
Ocimum basilicum Creative Commons License 2013.05.11 0 0 32664

Köszönöm, hogy utánajártál, de én csak akkor szállnék bele egy közös rendelésbe, ha az amerikai tépőzárat vesszük. Tehát ebből az általad felderített magyarból nem kérek, köszönöm.

Előzmény: hirvike (32663)
hirvike Creative Commons License 2013.05.11 0 0 32663

Kezdjük ott, hogy köszönöm, hogy annak idején tippet adtál, és már bocsánat, hogy vettem a fáradtságot, és megpróbáltam kideríteni, hogy tulajdonképpen mit is árul ez a hölgy Amerikában. Mivel pl. a Velcro is egy világmárka, jól gondoltam, hogy talán már ide is megérkezett.

 

A OneWrap valóban egy márkanév, de mivel a Velcro saját levédett márkája, nincs belőle olyan sokféle. Konkrétan kétféle verzió van: a folyamatos szalag és az óraszíjszerű pánt. Ez utóbbi is kapható tekercsben, de ez minket most nem érdekel.

 

Ezt http://www.itapestore.com/velcroone-wraproll-white2x25yds.aspxillusztrációnak tettem be, az a lényege, hogy a OneWrap ilyen. (úgy értem pont)

 

A nyitási ciklusra vonatkozó kísérletedet köszönjük, ez is azt bizonyítja, hogy a gyártók a specikikációban inkább 'alálőnek' annak, ami valóban elvárható a terméktől, hogy ezzel is le legyenek védve.

 

Én nem akarok forradalmat: én személy szerint meg fogom kockáztatni, hogy a Velcro magyar képviseletéről szerzem be az általam megfelelőnek gondolt tépőzárat. Legfeljebb életem végéig tépőzárakat fogok nézegetni a polcon, ha nem válik be. Aki szeretne csatlakozik; aki meg úgy gondolja, hogy az igazság odaát van, az rendelhet onnan.

Előzmény: szarvasmici (32661)
hirvike Creative Commons License 2013.05.11 0 0 32662

Két pindurka pontosítás:

- Az amerikai változat 2,5 cm széles, a magyar pedig 2 cm, de a postaköltség különbsége miatt még így is kedvezőbb az ára.

 

- Az itteni verzióból 25 m rendelhető egyben, így ha ez a verzió marad, át kell gondolni a korábban rendelt mennyiségeket. A pár napja jelentkezett szielo rendelése nélkül ennyi jött össze:

fehér       33 yard     30,18 m

fekete       4 yard        3,66 m

 

 

Remélem most már mindenki mindent tud - bocsánat, de a migrén sosem tesz jót az összeszedettségemnek -, és remélem, hogy most már hamarosan lezárjuk, és meg tudom rendelni. Mindenkinek köszönöm a türelmet!

Előzmény: hirvike (32659)
szarvasmici Creative Commons License 2013.05.11 0 0 32661

A One Wrap egy márkanév, nem egy konkrét termék. Millió változata van. Ez pl. köszönőviszonyban sincs azzal, amit én használok: http://www.tepozar.hu/tepozar-velcro-2.html

A kábelkötegelők is láthatóan silányabbak, kidolgozatlanabbak, mint ahogy az összes magyar forgalmazónál fellelhető képen lévő tépőzár is silány, nagyon bolyhos, nagyon vastag.

Ez hasonlít, ha tetszik vedd meg: http://www.itapestore.com/velcroone-wraproll-white2x25yds.aspx

 

A nyitási ciklus... elkezdtem nyitni-zárni egy kis darabot ebből az általam javasolt változatból... 300-nál eluntam, és akkor még épp olyan patentul záródott, mint első alkalommal. Ha neked ez a bizonyítás nem elegendő, akkor göngyölítsd fel az egész tépőzár-ipart. Végül is ki vagyok én, hogy itt pampogok... :D Csak azt nem értem, hogy ha ekkora felderítő vagy, miért kértél segítséget. ;)

Előzmény: hirvike (32655)
hirvike Creative Commons License 2013.05.11 0 0 32660

Még annyit, hogy most láttam, hogy a magyarországi forgalmazós hölgy rosszul adta meg az árat, mert a másodiknál a nettó szerepel bruttóként, így az az ár helyes, amit most írtam: a két oldal együtt: 243 Ft/m.

Előzmény: hirvike (32646)
hirvike Creative Commons License 2013.05.11 0 0 32659

Természetesen én is a tartósabbat szeretném megvenni, mert semmi kedvem havonta cserélgetni a tépőzárat. De most épp az a helyzet állt elő, hogy a szarvasmici által ajánlott amerikai tépőzár nagy valószínűséggel az eredetileg kábelkötegelésre használt (ergo nem túl sűrűn nyitogatott) OneWrap vagy Qwick Tie típus.

Az amerikai hölgy azt választolta, hogy neki fogalma sincs, hogy ezek a nevek mit jelentenek, ő csak úgy veszi a beszállítójától, mint "nagyon vékony tépőzár". Ennek fényében a nyitási ciklusról nem is tud nyilatkozni. :-( De egyébként azt mondta, hogy még nem volt panasz a tartósságra.

 

A Velcro magyarországi képviseleténél a OneWrap szerepel, nyitási ciklusnak 100 van megadva. :-( Ezért most az a kérdés, hogy ha az itteni hölgy által ajánlott vel.loc gombafejes horgos tépőzár + velour bolyhos oldal kombináció is elég vékony akkor inkább azt kéne választani, mert az 200 nyitási ciklust bír.

 

A különbség az is, hogy a OneWrap kétoldalas tehát kétszerannyit kell belőle számolni. Egyébként itt többféle széleség is van, de a legtöbb csak fekete színben; a 2 cm széles van fehérben is.

http://velcro.1124.hu/ONEWRAP-kAetegel%F5-szalag-20-mm-sz%E9les-tekercsben::59.html

25-100 m vásárlása esetén az ár 330 Ft /m (bruttó)

 

A vel.loc gombafejes horgos tépőzár + velour bolyhos oldal kombináció megoldásnál a két oldalt külön kell megvenni, fehér és fekete színben választható. A 2cm-es árai:

- Vel.loc varrható tépőzár, 25-100 m vásárlása esetén 80 Ft /m (bruttó)

http://velcro.1124.hu/Velloc-varrhat%F3-t%E9p%F5z%E1r-20mm-sz%E9les-tekercsben::5.html

 

- Velour varrható tépõzár 20 mm széles, 25-100 m vásárlása esetén 163 Ft/m (bruttó)

http://velcro.1124.hu/Velour-varrhat%F3-t%E9p%F5z%E1r-20-mm-sz%E9les-tekercsben::28.html

 

A két oldal együtt: 243 Ft/m

 

Szállítási költség: 1.524 Ft (50.000 Ft alatt :-)

 

Összefoglalva:

1.) Ha ez a magyar forgalmazó által ajánlott kombináció 200 nyitási ciklust bír 243 Ft/m-ért, akkor érdemesebb azt venni.

2.) A másik opció a kétoldalas, 100 nyitási ciklust bíró OneWrap-ből is 330 Ft/m-ért.

Mindkét esetben erre 1.524 Ft szállítási költség jön rá, a rendelések arányában elosztva.

3.) A harmadik opció az amerikából rendelés, ahol a kétoldalas, 100 nyitási ciklust bíró OneWrap vagy Quick Tie szerezhető be 869 - 511 Ft/m áron (6 - 30 yard). (Ebbe már bele van kalkulálva a mennyiségarányos postaköltség.)

 

Én személy szerint a 2. opciót választanám, ha az 1.-ben megadott mintáról kiderül, hogy mégsem felel meg a célnak.

Kérnék szépen mindenkit, hogy gondolja át a fentieket, és ennek fényében nézzük meg, hogy ki miből mennyit szeretne.

Előzmény: zöldtengerszem (32658)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.10 0 0 32658

100 nyitás , hát az nem valami sok !

 

De látom alaposan utánajársz a kérdésnek Mici hatékony támogatása mellett :-))) , én azt mondom azért, ha az ára az Aminak a duplája is , de 8X annyiszor lehet nyitni ,és ez még csak közepes (!), hát akkor inkább vegyük azt ..., de várok türelmesen , ha megjön a mintád megvizsgálhatod szépen :-)))...majd utána már könnyebb lesz dönteni , de én jobban szeretném  a tartósabbat részemről...

Előzmény: hirvike (32655)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.10 0 0 32657

:-)))....

Előzmény: szarvasmici (32653)
hirvike Creative Commons License 2013.05.10 0 0 32656

Írtam levelet a magyarországi Velcro forgalmazójának is, amint van valami hír, jelentkezem.

Előzmény: hirvike (32655)
hirvike Creative Commons License 2013.05.10 0 0 32655

Szia!

Még nem késtél le semmiről...

 

Jelen pillanatban várom a postán küldött mintát a Magyarországon fellelhető vékony tépőzárból - egyelőre a Magyar Posta nem hazutolja meg magát, szerintem külön csoda lesz, ha ideér.

Mivel szarvasmici beültette a bogarat a fülembe a csak 200 nyitási ciklussal (amit az itthon kapható tud), most próbálom elérni a magyar képviseletet, hogy erről bővebben érdeklődjek, meg ha már ingyen van az e-mail Amerikába, az ottani hölgyet is megszorongatom a kérdéssel, hogy az ő tépőzára mit tud. :-)

 

Az oldalon fent van egy tanúsítvány, ami a tépőzár ólomtartalmáról szól, de mivel ott láttam két olyan nevet, ami beazonosítható. Még kutatom, hogy melyik is az, amit babatépőzárként árul a hölgy. Mindkettőt kábelek összefogásához használják - azért is kétoldalas.

 

Velcro Qwick Tie

http://www.itapestore.com/velcroqwik-tie34x25yardroll-black.aspx

Ciklus élettartam: alacsony - közepes

 

Velcro One Wrap

http://www.itapestore.com/velcroone-wraproll-white2x25yds.aspx

Ciklus élettartam 

Standard (888) közepes

Fire Retardant (889) alacsony - közepes

 

Az a kérdés, hogy vajon a 200 nyitási ciklus minek felel meg?

 

Van egy érdekes hírem: megtaláltam a Velcro magyar forgalmazójának az oldalán a One Wrap-et. tessék megkapaszkodni: a nyitási ciklusa 100!

http://www.tepozar.hu/tepozar-velcro-2.html

Előzmény: szielo (32654)
szielo Creative Commons License 2013.05.10 0 0 32654

Szia, és sziasztok babavarró lányok!

Most találtam ide hozzátok, sosem gondoltam magamról, hogy babát fogok egyszer varrni, mert eléggé mackókedvelő-és varró voltam eddig. Most viszont már képződnek a babááááák is! :) Ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy esetleg csatlakozhatnék-e a vékony tépőzár rendeléshez?

Előzmény: hirvike (32646)
szarvasmici Creative Commons License 2013.05.09 0 0 32653

Jaj, olyan kis finom, és bájos. Már a talin is megállapítottam, csak nem mondtam Kao-nak, szóval most pótolom. Klári! Csodás ez a babus! :)

Előzmény: zöldtengerszem (32652)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.09 0 0 32652

Na ehhez is kell egy szakértő h ezt észrevegye ! Köszi Mici :-*)

 

Ja, és itt a baba amit  Kaokától kaptam , most feltettem a  gépre a képeket, ugye milyen helyes ? :

 

       

 

 

 

 

Előzmény: szarvasmici (32651)
szarvasmici Creative Commons License 2013.05.08 0 0 32651

Kíváncsi vagyok, bár fotóról nehezen fogjuk megállapítani, hogy milyen, és a leírás alapján ez tökre nem ugyan az, de attól még lehet jó. Mondjuk te sem tudod, hogy mihez kellene hasonlítanod. ;) Ami kifejezetten nem tetszik, és erre azért figyeljetek, 200-szor nyitható és zárható. Az eléggé rövid élettartamot takar!

Előzmény: hirvike (32650)
hirvike Creative Commons License 2013.05.08 0 0 32650

A minta már postán van. Ha megérkezik, jövök a (remélhetőleg) fényképes beszámolóval.

 

(Nem tudja valaki, miért nem tudok mostanában képet feltenni a topicba? Mindig az Indafotóra akar átirányítani :-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!