Keresés

Részletes keresés

bes Creative Commons License 2007.01.24 0 0 1955
az tuti hogy a háziorvos a területén kívüli pácienseket nem köteles fogadni.

hogy hozzá bejelentkezett (kártyát nála tartó) betegek mikor kinek mit fizetnek, az érdekes kérdés, nem tudom hogy bárki tudna-e válaszolni rá.....
Előzmény: icuspanda (1954)
icuspanda Creative Commons License 2007.01.24 0 0 1954

Segitségre lenne szükségem.

 

 

Irod , hogy háziorvost bárki választhat. nem voltunk  elégedettek a háziorvossal erről még decemberben tettem fel kérdéseket.

 

Megfogadtam tanácsodat. Ajánlott  valaki egy másik orvost  Csillaghegyen,   a mostani Békásmegyeren van.

 

Megkérdeztük a kiválasztandó háziorvost, sajnos  a sok betege miatt nem vállalta a megbizást és még azt is mondta, hogy II.15-től  aki nem a  saját körzetéből választ háziorvost az 600 ft vizitdijat fizethet

 

Lehetséges ez?.

 

 

Icus

Előzmény: afintha (1903)
kkmd Creative Commons License 2007.01.23 0 0 1953

Kedves Kheiron,

Bocsi de most OFF leszek:

- a gyerek a mai napon befejezte az első félévet az orvosin!!!! Ezt is megértem:))))

- úgy néz ki, kezembe kell vennem az orvossá nevelését:)))), mert megemlítettem, hogy zsibbadni szokott úgy a lábam, mint az ábra mutatja "azt csak beképzeled anya" volt rá a válasza:)))

ON again:)

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.21 0 0 1952
Azóta már rájöttem, hogy nekem is azt kellett volna mondani, hogy fáj!:)
Előzmény: Törölt nick (1951)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.20 0 0 1951
Én mikor fájt a fogam és éppen nem volt elérhető magánorvos, besétáltam az sztk-ba, megkérdeztem, aznap ki fogadja az új betegeket, megmondták, bementem hozzá és ellátott. Ez az időpontosdi ez nonszensz. Ez olyan, mintha a kéztörésedet 3 hét múlva látná el a sebész.
Előzmény: Törölt nick (1950)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.19 0 0 1950
Kértem ma fogorvoshoz egy időpontot, persze az állami rendelőbe, mert maszekra nincs keret. Kaptam. Február 26-ra.
Kérdezem én, mi a fog megtartására irányuló ellátás ebben??? Addigra magától is kihullik a lyukas fogam:(
Mi a fenének fizetem én a TB-t már 28 éve????????????
kheiron Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1949
Pszichiátriai szerek tartalmazhatnak lítiumot.
Előzmény: Törölt nick (1948)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1948

Hypothiazid nem szedheto litiumsokkal.

 

Hiaba keresem, nem talalom mik azok a litiumsok.

 

Ha valaki tudna rola valamit, kerem irja le.

 

 

Mik azok a litiumsok ?

 

 

koszonom.

Tó Mániás Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1947

Afintha!   Nagyon gyors vagy.Köszönöm! Erre nem gondoltam,hogy egy elírás miatt kerestem hiába.

 (Így már bőven van találat.) Mégegyszer köszi. Üdv.Tó Mániás

Előzmény: afintha (1946)
afintha Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1946
Raynaud szindromara keressel.
Előzmény: Tó Mániás (1945)
Tó Mániás Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1945

Jó estét mindenkinek!

Teljesen új vagyok itt. Szeretném megtudni,hogy mit jelent a Raynand szindróma.Eddigi keresgéléseim nem vezettek eredményre.Amit még szeretnék tudni ,mennyire kell komolyan venni egy hetven évhez közelitő ember esetében,ha a betegség igazolódik. Előre is köszönöm, üdv.Tó Mániás

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1944
Tegnapelőtt én is hallottam valami ilyesmit a TV-ben: az lesz a jó az orvosoknak, ha minél egészségesebbek lesznek a betegek és kevesebbet járnak hozzá. Kíváncsi vagyok, hogy a rendelet pontosan hogyan szól.
Előzmény: GGerg (1943)
GGerg Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1943
Igen, anyukám is ezt mondta. Ők pont megszívják, mert a betegeik nagyrésze idős, krónikus vagy cigány, akik állandóan járnak.
Előzmény: légüres tér (1941)
afintha Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1942
Kifejtened kicsit reszletesebben?

Az orvos kartyak szama alapjan kapja a praxis mukodtetesehez szukseges penzt.
Előzmény: légüres tér (1941)
légüres tér Creative Commons License 2007.01.13 0 0 1941
Az már aztán végképp gáz, hogy minél egészségesebbek a betegek, annál több pénzt kap majd a háziorvos. Szerintem nem egészségesebbek lesznek az emberek, hanem fizetésképtelenek az orvosi rendelőben és ezért nem fognak oda járni, már csak vészükség esetén. Az ugye nem ugyanaz. Az viszont elgondolkodtató, hogy az a jobb, ha az egészséges beteg után, vagy a "beteg" beteg után kap pénzt. Így most legalább nem áll érdekükben az orvosoknak a reménytelen beteg hozzátartozóiról az utolsó fillért is lehúzni akkor is, mikor már tudják, hogy tökmindegy......
afintha Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1940
Az 1500 milliardot joreszt az alacsony jovedelmuek dobjak ossze.
Masreszt a vizitdijnak megfelelo osszeggel csokken a korhazak/haziorvosok finanszirozasa.

tehat osszessegeben a lakossag terhe (TB jarulek+vizitdij) nem is valtozik.
Előzmény: Törölt nick (1939)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1939
Szerintem egyszerűen a nincsből nem lehet kifizetni és kész. Aki jó bérből él az ezt el sem tudja képzelni. Sajnos....
Őszintén szeretnék egyszer azokkal egy évre fizetést cserélni, akik ezeket a hülye idióta törvénykeket hozzák!:(
Előzmény: afintha (1938)
afintha Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1938
Az egeszsegugy eves koltsegvetese 1500 milliard Ft.

A vizitdijbol 150 millios talalkozobol szamolva a kiveteleket levonva kb 30 milliard Ft jon ki. Ez 2%-a a teljes koltsegvetesnek. (Most az eves inflacio 10%.)

Ez szerinted ekkora visszatarto hatassal lesz a latogatasok szamara?
Szerintem nem.
Előzmény: Törölt nick (1936)
kkmd Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1937
Ezt hívják kiválasztódásnak, csak most nem természetes a szelekció, hanem mesterséges.:((((

Előzmény: Törölt nick (1936)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1936
Szerény véleményem szerint annyi beteg lesz ebben az országban, amennyit még nem hordott hátán a föld. Ilyen bérek mellet nem igen lehet egy-egy vizsgálatért /mire ugye végig futod a köröd a háziorvos, a szakorvos, az egyéb kivizsgálók és a receptírás útján/ addigra inged-gatyád rámegy. Egyszerűen az emberek otthon fognak fetrengeni a nyavajáikkal és nem mennek orvoshoz. Ebből az fog következni, hogy majd aratnak a járványok.Szomorú, hogy ide jutottunk. Szerintem a védőoltásokat amígy is ingyen kellene osztogatni, mert a megelőzés olcsóbb mint a betegség gyógyítása, a szűrővizsgálatokra meg így sem mennek el az emberek, csak kis számban. Inkább azt kelle szorgalmazni, hogy azt is ingyen tehessék és kapjanak büntetést akik elmulasztják.
kkmd Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1935
tehát az össze többi esetben ( amiket felsoroltam) kell fizetni. Hümm:(((
Előzmény: kheiron (1934)
kheiron Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1934
Az általam ismert tervezet szerint a központilag szervezett szűrővizsgálatokért nem kell külön fizetni.
Előzmény: kkmd (1933)
kkmd Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1933

Kedves Afintha,

a következő kérdések merültek fel:

- ad d) akkor véradáskor nem kell leszturkolni a 300 Ft-ot?

 

- a mamográfiás leletemen azt javasolták, hogy évente kontroll. Akkor évente fizetnem kell egyrészt magáért a vizsgálatért, és pluszban a nőgyógyásznál, vagy háziorvosnál kért beutaló alkalmával is?

- amennyiben megvárom a behívót (44év) ( és talán megkapom, mert a posta vagy elveszti, ki sem hordja, kilopják a postaládából), tehát jövőre akkor nem kell fizetnem?

- ingyenes az évenkénti méhnyakrák szűrés, vagy az is csak akkor, ha behívóval megyek?

- mivel a leletért 1 hónappal később kell menni, akkor is fizetni kell, mert a nőgyógy. ragaszkodik hozzá, hogy személyesen értékelje az eredményt ( eddig örültem neki)?

Előzmény: afintha (1932)
afintha Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1932
Az altalam ismert tervezet szerint a kronikus betegsegek definicioja:

"1. számú melléklet a .../2007. (...) Korm. rendelethez

"1. számú melléklet a 217/1997. (XII. 1.) Korm. rendelethez

Tartós orvosi kezelések körében nyújtott ellátások:

a) rosszindulatú folyamatokban szenvedő betegek oki és tüneti kezelése és az ezt elősegítő illetve biztosító beavatkozások;
b) vesebetegek dialízis kezelése és az azzal összefüggő vizsgálatok;
c) a véralvadás rendszerének veleszületett betegségeiben szenvedők ellátása;
d) véradással összefüggő vizsgálatok;
e) cukorbetegek ellátása;
f) szerv- és szövetátültetésre várók, valamint szerv- és szövetátültetésen átesettek gondozása;
g) HIV fertőzöttek és AIDS betegek ellátása.""

Előzmény: TamásD (1931)
TamásD Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1931

Elméletileg aki krónikus betegnek mnősül, tehát pl.  aki havonta jár hypertoniás receptekért, annak nem kell receptdíjat fizetni. Persze ki tudja, mi lesz az egészből, mire életbe lép.

 

TamásD

Előzmény: icuspanda (1929)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1930
A vizitdíjat is nyílván azért vezették be, mert ettől várják csődben lévő gazdaságunk feldübörgését. Hogy gondolod Te azt, hogy elhalászhatsz kétszer 300 Ft.-ot a költségvetésből:!:))))Tessék rendes, béketűrő állampolgárként havonta elmenni és tejelni az orvosnál!!!:)))
Előzmény: icuspanda (1929)
icuspanda Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1929

Ki tudja a választ?

 

A vizitdijjal kapcsolatban, " kedves"" jó ", miniszterünk, gondolt -e arra, hogy  a recept feliráskor visszatérnének régi szép időkre  és 3 xor ismételhető receptekeket irnának fel.

 

Meg kellene bizni a lakosságban , hogy  nem csak akkor tekintenék  felnőttnek , ha minden terhet rájuk raknak, hanem abban is , hogy megbizzunk bennük, hogy a  három havi adagot betudják osztani.. Igy  NEM HAVONTA, HANEM 3 HAVONTA KÉNE CSAK VIZIT DIJAT FIZETNI.  PL A VÉRNYOMÁSOS BETEGNEK ÉS A TÖBBIEKNEK IS.  Igy a zsúfoltság is csökkene a rendelőkben.

 

 

Icuspanda

wawabagus Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1928

Köszi :-)!

Már tegnap visszajött. Ennek örömére sikerült délután megéreznem, hogy a kutyám reggel szarban fetrengett :-)...és, hogy egész végig így simiztem a kis görényt. Nagyon klassz volt ez a felismerés :-DD!

Szóval már jól vagyok, meg utána is olvastam, hogy az ilyen vírusos szarságoknál, ami nekem volt gyakran van ilyen.

De köszi a tippet!

Yo

Előzmény: ElGreen (1927)
ElGreen Creative Commons License 2007.01.09 0 0 1927

Inhalálj sima meleg vízzel lehet hogy kiszáradtak tulságosan a nyálkahártyáid, esetleg túl sok kamilla? Mert az szárít mint állat.

A gőzöléshez használhatsz körömvirágot is mert az hámosít, bár nem tudom mennyire érvényesül gőzön keresztül. de ártani nem árt az biztos.

 

Peace

 

EG

wawabagus Creative Commons License 2007.01.09 0 0 1926

nem mókás!

jöjjön vissza. azonnal!

:-D.

de most komoly.

 

Előzmény: ElGreen (1925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!