Keresés

Részletes keresés

anettbaba Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1262

Sziasztok

 

Márciusban megyek TELC német alapfokúnyelvizsgára.

Tudna nekem segíteni valaki tesztügyileg? A honlapon csak 1 db van és a könyvben sem sokkal több. (Decemberben nem sikerült az ECL-em ezért most TELC-re váltottam.)

 

Köszönöm

vaszilij zajcev Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1261

Sziasztok!

 

Angolból szeretnék középfokút. Most végeztem egy STANAG 1 tanfolyamot és azt ajánlotta ismerősöm, hogy érdemes megpróbálni egy civil középfokot. Én az Euroexamra gondoltam. Van valami tapsztalat. A saját fórumukban nagyon fényezik őket. Kicsit gyanús.

:).....:) Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1260
Volt valaki mostanában Telc középfokú német nyelvvizsgán?

Köszönöm a válaszokat!
shadowman Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1259
Koszi a valszokat.
Legalabb tisztaban vagyok mostmar vele hogy hogyan zajlik az egesz.
Az irasbeli mar megvolt, holnap jon a szobeli, remelem a legjobbakat.
Kera86 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1258
Sziasztok!

Az Origós-nál a tesztnél 30 perced van...utána nem lehet kijavítani a beikszelt válaszokat! Tehát 30 perced van arra h. kitöltsed és egyben ellenőrizd is.
Kissé nehéz..nekem se megy nagyon!:(
De lehet külön erre a feladatra való gyakorlókönyvet venni.
Címe: Írány a nyelvvizsga: Tematikus nyelvvizsgatesztek
Szerző: Horváth Miklós

Szóbelinél mikor belépsz, már akkor idegen nyelven kell megszólalni(köszönni).
Onnantól egy szót se magyarul! A beszélgetés közben(bemutatkozásnál, ami az első feladat) kell húznod feladatokat(szituáció, képleírás) és azokról kell beszélned!
De közben másról is kérdez a vizsgáztató a témával és veled kapcsolatban...nálam így volt! Annyira nem gáz az egész, csak a lényeg , h. ne pánikolj be, ha egy szó nem jut eszedbe. Akkor inkább beszélj másról...ezt tettem én is!;)

Sok sikert!
shadowman Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1257
Sziasztok!

Par kerdesem lenne ITK-Origo nyelvvizsgaval kapcsolatban.
Az irasbelinel eloszor a tesztet kell kitolteni,utanna elveszik a tesztes lapot vagy ottmarad nalad, szoval kesobb meg lehet-e javitgatni a teszten ha esetleg valamire kesobb rajottel?
A szobelinel a temakorok hol jonnek elo? Rogton az elejen amikor kotetlen formaban megy a beszelgetes a vizsgaztatoval?
Illetve hogy a szituaciokra es kepleirasra milyen konyvbol erdemes felkeszulni?
Koszi elore is a valaszokat.
attiati- Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1256

szia

 

Origó írásbeli része köztudottan az egyik legnehezebb. Ha negyedszerre mész, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne egy másik szintén kétnyelvű vizsga írásbelijét megcsinálni. Azt mondjuk nem tudom, hogy a sikeres vizsgabizonyítványban lesz e különbség, de akkreditációban, elfogadottságában biztos hogy nem lesz.

De lehet, hogy neked nem fekszik az origó miliméter pontosan megkövetelt nyelvtana.

 

Annó németből voltam, és a tanárom azt javasolta, hogy németről-magyarra fordításban tilos idegen szavakat használni. Pl analizálni helyett elemezni, stb.

 

Illetve lehet kapni egy könyvet, amiben leírják, hogy milyen szempontok alapján javítják az írásbelit, és vannak benne kijavított írásbeli rigós feladatsorok.

 

Küldj nekem egy mailt az adatok@citromail.hu-ra....

Előzmény: Kera86 (1254)
kekmz Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1255
Sziasztok!

Szeretnék német középfokú nyelvvizsgát tenni.Középiskola óta (5 éve) elég keveset foglalkoztam a nyelvvel,de akkor jó alapokat szereztem.A nyelvvizsgára való felkészüléshez keresek segítséget főiskolai hallgató,főleg nyelvi szakos személyében.Aki tudna segíteni kérem keressen meg a kekmz@freemail.hu-n!
köszönöm!
Kera86 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1254
Sziasztok!

Most mennék negyedszerre vizsgázni Origós középfokra írásbeliből!
PLS Segítsetek, h. hogyan lehetne eredményesebben felkészülni az írásbelire!
Egy csomó nyelvkönyvet, gyakorlót megvettem....angoltanárhoz is járok, akik GB-ből költöztek ide. A fordítás is megy, de nem kapok rá megfelelő pontot!
Help me!!!
TELC-es vizsgát is tanulmányoztam, de az meg egynyelvű, amihez szótárat nem lehet használni! A szóbeli vizsgát letettem sikeresen!
Adjatok vmi tippet, h. váltsak másik vizsgára, vagy maradjak Origós?

Sok szerencsét mindenkinek!
vrolee Creative Commons License 2009.01.04 0 0 1253
Sziasztok,

Elektronikus formában keresek Origó alapfokú angol írásbelire felkészítő teszteket, ill. az Origó felkészítő könyvét.
Ha valakinek lenne ilyen, akkor légyszi dobjatok meg vele a vrolee@gmail.com címen.

Előre is nagyon köszi!
_tücsi_ Creative Commons License 2009.01.04 0 0 1252
Sziasztok!

Nincsenek véletlenül valakinek TELC középfokú angol szóbeli nyelvvizsgához kidolgozott anyagai?

Nagyon hálás lennék ha valaki segítene.:) Köszönöm!
:).....:) Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1251

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy volt-e valaki szeptember és december között Telc német középfokú nyelvvizsgán?

Engem konkrétan a levél-témák érdekelnek.

 

Nagyon fontos lenne, aki tud legyen szíves írni.

 

Hálás köszönet!

 

:)

attiati- Creative Commons License 2008.12.24 0 0 1250
kovacsg87

Írni akartam neked, de nem publikus a mailod. Tudnál nekem írni az attiati@index.hu-ra?

köszi előre is
Előzmény: Törölt nick (1213)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.23 0 0 1249
Gratulálok! :D
Előzmény: peter20 (1248)
peter20 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 1248
Aaaaaaaa beszarok behugyozok, TE TÉNYLEG PRÓFÉTA VAGY: sikerült az írásbeli is, és hány százalékkal? Na hánnyal??? Persze h 60-nal !!:DD

Mekkora mákom volt már, 2 x kerek 60%-al átmenni!
Előzmény: Törölt nick (1247)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.22 0 0 1247
Mér' ne sikerülne? Karácsony van: Belive in miracles! Vagy hogy kell ezt mondani... :P
Előzmény: peter20 (1246)
peter20 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 1246
Engem egyébként azért érdekel ez a dolog, mert most februárban lesz újra vizsga, és nem tudom, hogy addigra fel tudok-e megfelelően készülni az írásbelire. Ugyanis ha egy alkalomra szól a "fél vizsga", akkor nem nagyon mernék most februárban menni. Bár ez nyílván attól is függ, h mennyi % lesz most az írásbeli, egy 50 valahánnyal már mernék, de ha fogadni kellene, akkor 40 valahányra fogadnék. Az meg másfél hónap alatt szvsz behozhatatlan. Még ha van is időm egész nap ezzel foglalkozni is.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.22 0 0 1245
Én nyáron tettem német ÖSD középfokút és nekem azt mondták, hogy a következő naptári év végéig lehet letenni a hiányzó részt, ha sikertelen az egyik vizsgarész... Néhány hónappal később pedig már ezt láttam...
Előzmény: peter20 (1244)
peter20 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 1244
Hmm, hát abban biztos vagyok, hogy a DExam-nél lehet fél vizsgát tenni, arra is emlékszem, hogy a 20 000 Ft-nak az 1/3-át kell befizetni csak... De úgy emlékszem, h csak egy vizsgán lehet kihasználni h neked már megvan a szóbeli, tehát fél vizsgát tenni. Ezzel szemben viszont akkor nem értem, h miért állítanának ki ilyen "egy alkalomra szóló" bizonyítványt, ugyanis kiállítanak C1-es 'A' vizsgabizonyítványt.

Régebben voltam TELC középfokún, ott is így voltam , h a szóbeli meglett, és ott határozottan emlékszem, h 1 év volt a "limit", addig lehetett kihasználni h van szóbelid, utána elévült, mehettél megint.

És az idegesít, h nem találom az erre vonatkozó dolgokat a DExam honlapján.

Köszi egyébként az utána nézést.
Előzmény: Törölt nick (1243)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.22 0 0 1243
Próbálok... Bár teljes a szűrzavar...

Ezen az oldalon azt írják, hogy igen:

"Úgy tudom, hogy csak akkor lehet szóbeli és írásbeli vizsgát komplexnek minősíteni, ha nem telt el hosszabb idő a két vizsga között, mint két év. Igaz ez?
Nem így van. Nincs időhatár a két részvizsga között."

A német nyelvvizsgám oldalán pedig ezt:
"Sikertelen vizsga esetén, a vizsga ismételhető. A 137/2008.(V.16.) Kormányrendelet értelmében részeredmény (írásbeli/szóbeli) nem vihető tovább. Sikertelen vizsga esetén az egész vizsgát meg kell ismételni, FÉLVIZSGA NEM ISMÉTELHETŐ."

Ember legyen a talpán aki ezt érti... :P
Előzmény: peter20 (1242)
peter20 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 1242
Köszi:)

Az utána lévő, 1237-es kérdésemre tudsz valami választ adni?
Előzmény: Törölt nick (1241)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.22 0 0 1241
Gratulálok! :)
Előzmény: peter20 (1236)
Frouwe Creative Commons License 2008.12.22 0 0 1239
Őszintén megmondom neked, nincs kedvem neked a választ magyarázgatni a kérdésemre. Ha érdekel, nézz utána. Ha nem tudod megtalálni, az nem azt jelenti, hogy nem tudod letenni a C2-es vizsgát, hanem azt, hogy nem vagy nyelvtanár.....(ahogy mondtam, ez egy SZAKMA, amihez a fenti kérdésre adandó választ is illik tudni)

A diploma alapfeltétele nem a középfokú nyelvvizsga, hanem a 4 (5) év alatt sikeresen lettett összes előírt vizsga, államvizsgatanítás, német nyelven megírt diplomamunka és német nyelven letett államvizsga, ami az én időmben simán elérte, ha nem meg is haladta a C1-es nyelvvizsga szintjét. Persze nem mindegy, nagyon nem, hol végez az ember!!!

Kösz, a szöveget ne fordítsd le, értem anélkül is. És az alanyokat is megtaláltam benne. Asx-nek is menne, ne aggódj, csak már megunta a kukacoskodásod szerintem és kiszállt a játékból.

Ami a nyelvtanár rokonodat illeti, ha az az, akit idéztél egyszer, azt kell mondanom ( az idézet alapján), hogy jó, hogy van önkritikája..... Ugyanis szerintem se menne át a C2-es vizsgán. Még a C1-en sem. (az alapján, amit idéztél tőle anno)

A franciát amúgy majd gyakorold még kicsit! ;) A nevezett személy neve ugyanis "Rousseau" ...
Előzmény: Törölt nick (1238)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.22 0 0 1238

Látod, ez a válasz értelmes stílust tükröz.

 

 

de TE tudod pl., hogy miért azonos a módbeli segédigék jelenidejű ragozása a gyenge igék múlt idejű ragozásával?

 

sajnos nem tudom, mivel még hobbinyelvész sem vagyok, de érdekel a megoldás, talán ha a kérdést jobban részleteznéd, pl.: csak az igék végződésére gondolsz?

De szerintem pont kivételt tettél fel nekem. Mert már biztos olvastam róla valahonnan. Mond már el, mert tényleg kiváncsi vagyok *-*

 

Van egy sejtésem a Konjuktiv irányába, azaz ha egy két predikatív szerkezetes mondatban az egyik Indikativba van, a másik pedig Konjuktivba, és az egyik módbeli segédige kijelentő, a másik pedig kötőmódban van, vagy ilyesmi. :$

 

De ha tévedek, ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán ne lennék képes egy C2-es nyelvvizsgát lerakni esetleg harmadszorra. Én jól tudom, hogy nagyon messze vagyok, mert mostanában komolyabban foglalkozom az angollal saját magam, amit persze sehol se tanultam azelőtt, és más elfoglaltságaim is vannak. A rokonom 20 éve foglalkozik a némettel, tudod, a nyelvtanár, de szerintem ő neki se menne elsőre, saját bevallása szerint se, ugyanis megkérdeztem.

 

Ez a heti 500 szó kitűnő példa arra, hogy amikor én úgy 2 éve totál mindent elfelejtettem németből, bemérgedtem, elkezdtem legépelni csak úgy szavakat. Persze nem csak alapfokút, volt közte más is = Folgeerscheinung, Lindenblütentee, meg ilyenek. 1 nap alatt megtanultam, de úgy, hogy egész nap csak azt olvastam.

És ráadásul pont ugyanazok a szavak ugranak be elsőre, ha ki kérdem magam.

Ez nem kamu. Van úgy, hogy egésznap a németet dolgozom ki, de van, hogy hónapokig rá se nézek a jegyzeteimre. Átlagban ha 6 percet tanulok egy nap 1,5 éve. Az úgye sacc/kb 55 óra.

Ahhoz képest elég jól megtanultam, nem?? :DD Pedig egy alapfoku 200 óra tanulás után ajánlott. Szerintem az az alapfok már rég meg volt.

Ha akarod, nem kell elhinned.

 

Honnan veszed azt a bugyutaságot, hogy egy nyelvtanár szakon középfokú tudással végeznek a hallgatók???

 

Nem azt mondtam, hogy középfokú nyelvtudással végeznek, hanem pontosítva azt, hogy egy középfokú nyelvvizsga a diploma alapfeltétele. Bár valahol nem, ez tény.

 

Mostmár jó késő van, de holnap lefordítom neked a recezióból azt a szöveget. Nem azért írtam be, mert nem tudtam volna, én csak arra lettem volna kiváncsi, hogy asx-nak menne-e. Amúgy csak átfutottam rajta, és az alanyokat azért nem vettem észre, mert a szöveg "übermäßig kompliziert" és vonatkozói, mutatói, hasonló névmások alkotják az alanyt. :(

 

Eleinte én is szótárból tanultam, de hát ez az abc-t miért kellett szóba hozni? azt már ovodás koromban végigpöröltem, úgy mentem az elsőbe, hogy folyamatosan olvastam, míg a többiek /csak szó-ta-gol-va/ azóta gyorsabban gépelek mint bármelyik irodai dolgozó, akárhol voltam. Legutoljára az ügyvédnél. Szánalmas látvány volt, ahogy úgy kellett neki a szavakat vakongépelés tudásának hiányában gépelni. Na, de nem azt akarom bizonygatni, hogy milyen okostojás zseni vagyok. Mert már leírtam a zsenizségről a véleményem. Talán ismered Edison mondását.

 

Ha kell szótárprogram, akkor a NÉMET NYELVVIZSGÁK topicban megadtam egy linket.

Bár gondolom, neked nincs rá szükséged. Csak mondom szólok, hogy mindenki számára elérhető.

 

Örülök, hogy higult a vita, csak tudod, hugomat éppen most vágta át egy régi barátnője gazdasági számításokból = 1800 ft, amikor én egy Halász közép szótárat adtam az öccsének, plusz 5 óra ingyen németet korrepetáltam neki. Melléknév ragozás.

De szerintem menjünk át a németes topicba, mert elvesszük a többiektől a tanácsadás miatt a helyet, hiszen én is azon vagyok, hogy segítsek másoknak, csak kicsit mindenki máshogy látja a világot. Ki így, ki úgy. Én sajnos pénzellenes kis Roussau vagyok. ;)

Előzmény: Frouwe (1235)
peter20 Creative Commons License 2008.12.21 0 0 1237
By the way: arra tudnátok válaszolni (mivel az írásbeliben nem reménykedem h meg lesz), hogy meddig "használható" ez a szóbeli, hogy is van ez pontosan? 1 évig? Vagy a következő vizsgáig? Tehát mikor fog elévülni? Mennyi ideig úsznám meg vele a szóbelizést nyelvvizsgán?

Azért kérdezem, mert nem találok a DExam-nál erre vonatkozólag infókat, pedig tudom h van, mert olvastam. Csak éppen már nem emlékszem. Gondolom azért ez hasonlóképpen van minden nyelvvizsgán.
peter20 Creative Commons License 2008.12.21 0 0 1236
Testvérem belőled a próféta beszélt: kerestek és találtak egy pontot, kerek 60%-kal megvan a vizsgám!!! :DDD
Előzmény: Törölt nick (1233)
Frouwe Creative Commons License 2008.12.21 0 0 1235
Azért kaptál hamar választ, mert éppen ráértem....Ritka pillanat az utóbbi időben.

Igen, saját oldalam van, úgy 2005 nyara óta, azaz amióta a neten tanítok, és akkoriban a Lingvico még sehol sem volt...... A fórumot illetően köszi a figyelmeztetést, úgy 2006-2007-ig rendszeresen figyeltem, de nem írtak bele igazán, most látom, hogy valahogy önálló életre kelt. Tök jó, majd foglalkozom vele.

Az általad lefordítandónak megadott szövegben nekem nem hiányzik sehol az alany, ha neked igen, akkor keressed.....

Honnan veszed azt a bugyutaságot, hogy egy nyelvtanár szakon középfokú tudással végeznek a hallgatók??? Normális egyetem és fősuli esetén nem ez a helyzet, már ne is haragudj. Ugyanis az összes vizsgát német nyelven kell letenni, az államvizsgát is, és a szakdolit és németül kell megírni....Ha szerinted ez egy középfokú szint, akkor jó. Nekem német szakon heti 400-500 szó volt feladva és ZH-ban lekérdezve, plusz leíró nyelvtani gyakorlatok (ZH minimum 70%), plusz kötelezők (németül), plusz tanulmányok és recenziók olvasása (németül: olyan szövegek, mint amit nem tudtál lefordítani...) Laza? Ok. Csináld meg te is.

ÉN tudok scriptet írni, igaz, hogy csak egyszerűeket, de TE tudod pl., hogy miért azonos a módbeli segédigék jelenidejű ragozása a gyenge igék múlt idejű ragozásával? Vagy honnan ered a bringen-brachte-gebracht alakokban a tőhangváltás? Szerintem fogd vissza magad egy kicsit és ne hasonlítgasd a 2 szakmát egymáshoz, mert almát hasonlítasz a körtéhez.....

Hogy ki készít fel C2-es nyelvvizsgára? Pl. én...*ördögi vigyor* Jó pénzért persze. De messze vagy te még attól....Nagyon messze.

Ami a tökéletességet illeti, az az idegennyelv-piacon nem létezik. Még egy született német is vét nyelvi hibákat...

Ami meg a szótárt illeti: tudod, én lapozgatom. Persze, ahhoz fejből kell tudni az ABC-t, mert nincs gép, amelyik kikeresse nekem a megfelelő szót....
Előzmény: Törölt nick (1224)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.21 0 0 1234

és most tényleg nem nézek ide be amíg téged látlak itt, a félműveltek idegesítenek, abszolút segítőkészen állunk itt azokhoz, akiknek szükségük van ránk, de nem érdekel aki mocskolódni jön ide vagy féligazságokat pufogtatni

 

ekkora beképzeltséget, már leírtam valamit erről,

Miért, én nem segítőkészen állok a többiekhez? Holly2005-nek épp most segítettem msnen, legalább 4 szer mondta a nagyon köszönöm-öt.

Amúgy meg nincsenek féligazságok, vagy igaz valami vagy nem. A mocskolódó szavakat te és Frouwe írja. Olvasd csak újra a hozzászólásokat!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

De veled szerintem nem is éri meg vitatkozni, több olyan diákkal beszélgettem msnen, aki titeket nem bír, tudja ő is, és én is, hogy mi az igazi igazság a vitáinkban.

Velük legalább közös nevezőre lehet jutni.

 

Úgyhogy én be is fejeztem ezt a témát veled.

 

Ja!!! Ha attól jobban érzed magad, akkor írj még vagy száz hozzászólást, ha úgy érzed, hogy téged illet az utolsó szó. Megadom neked ezt az örömöt, mert én többet ide nem írok ezzel a témával kapcsolatban.

 

 

 

Előzmény: Angel DC (1231)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.21 0 0 1233
DExam? Ismerem. A középfokújáról sok jót hallottam. Hát biztos volt olyan eset, hogy utólag sikerült fellebbezni, de nem igazán lehet jellemző az ilyen, én nem igazán hallottam ilyenről. Hátha felbukkan itt olyan, akinek volt már tapasztalata...
Előzmény: peter20 (1232)
peter20 Creative Commons License 2008.12.21 0 0 1232
A DExam nevűn voltam Debrecenben. Arra akartam igazából rákérdezni, h mik a tapasztalatok, nem tudja-e valaki közületek, vannak-e ilyen esetek h vkinek ilyen úton, utólag lesz meg a nyelvvizsga, vagy nem jellemző ez egyáltalán. Mi a tapasztalat ilyen téren.
Előzmény: Törölt nick (1227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!