Keresés

Részletes keresés

fefefe Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2160

az, hogy nincs "bejelentve", az elsősorban őrajta múlik.

nem hiszem, hogy ha bejelentené magát, akkor olcsóbban dolgozna, mert nem kell félretenni nyugdíjra...

Előzmény: Axióma (2156)
robi25 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2159
Hosszú távon azért bízzunk az építőipar megtisztulásában, és hogy csak az ilyen mentalitású vállalkozók maradhatnak meg. Volt itt egy nagy felfutás, ami felkavarta egy kicsit a szemetet is...
Előzmény: orca75 (2158)
orca75 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2158

Természetesen ne felejtsük el azt sem, hogy most sem egy klimatizált irodában ül.

Kemény fizikai munkát végez,muszály ezt is figyelembe venni.

Nekem nagyon jó barátom a kőművesem, előző házamat is ő szedte ráncba, onnan a barátság. A mostanit pedg ő csinálja az alapoktól. Annyira igényes a munkájára hogy még soha nem sikerült hibát találnom benne. Másoknak is ajánlottam és senki nem csalódott eddig, volt akitől tokait is kaptam amiért ilyen embert küldtem nekik. Idénre ne kérjétek mert szeretnék én is beköltözni, de utánna nagyon szívesen. Nem lenne ez a szakma ennyire ledegradálva ha többen lennének az ilyenek.

Előzmény: Axióma (2156)
robi25 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2157

Persze jobban összehasonlithatók a fajlagos díjak, ezek közül néhány nálam:

falazás: 1500 Ft/nm, vakolás 900 Ft/nm, mennyezet vakolás 1020 Ft/nm, diszitő kőburkolás 3600 Ft/nm.

Persze külön-külön az egyes munkákra lehet, hogy talál olcsóbb megoldást az ember, de mivel nem értek hozzá, nem koordinálhatom le. Gyak. megfizetem ilyen jellegű szaktudását.

Axióma Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2156
Nem posztom vedeni oket, de idenymunka igy nyaron az egesz evre valot kell megkeressek, meg nem lehet 10-20 ev utan ugyanugy cipelni az 50 kilos zsakokat, es nincsenek bejelentve se tappenz se nyugdij szoval azert ha belegondolsz ha ok ebbol kell fedezzenek mindent amit te berkoltseg cimen kapsz csak parat kotelezoen levonnak (es ne csak a nettodat nezd), akkor azert legalabbis szukebb retegnek lesz ez irigylesre melto.
Előzmény: Emi2 (2155)
Emi2 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2155
Ezeket az árakat olvasva csak azt sajnálom, hogy nem mentem el kőművesnek...
Észbontó!
robi25 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2154
Vakolás, aljzatbeton természetesen az enyémben is értendő:)
Előzmény: tgabika11 (2153)
tgabika11 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2153
142 körüli netto alapterület 2,8 milla netto kőművesmunka. (alap, falak, födém) + 1.3 milla (vakolás, aljzatbeton) ... van egy két oszlopunk, amit nem szeretnek, néhány boltív, redőnytokok, és hatalmas üvegfelület, amit ügyesen kellett megoldani, valamint íves fal is.
Előzmény: robi25 (2151)
robi25 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2152
Persze más is van benne, csak ez a két tétel dobott a költségvetésen:)
Előzmény: robi25 (2151)
robi25 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2151

Szerintem 3 körül. Nekünk a 128 nettó, 200 bruttó alapterületű (pince-tetőtér nélkül) kőmüves része 3,8. (szintén vidéki nagyváros) Ebben benne van elég jelentős földmunka, és mészkőtéglával a fél ház körberakása:)

Előzmény: Szeged71 (2149)
NeomatiK Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2150
Ész megáll!! Mindenképpen szerződjél a kivitelezővel.
Előzmény: Szeged71 (2149)
Szeged71 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2149

Sziasztok!

 

A kőműves megállapodásunk szerint hétfőn kezdte volna építeni szegedre tervezett családi házunkat, azonban hétvégén különböző indokokkal a kialkudott árhoz képest 1 millióval többet kért. Természetesen hétfőn nem kellett kezdenie.

A családi ház nettó alapterülete 70 nm + nettó 16 nm garázs, a tetőtérben 12 nm-es fürdőszoba található. A födém vb., a fal porotherm tégla. A házon semmi extra nincs, költségkímélés miatt törekedtünk az egyszerűségre.

Kérdésünk: szerintetek mekkora összeg a korrekt munkadíj?

Minden észrevételt köszönettel veszünk!

ppmr Creative Commons License 2006.07.18 0 0 2148

Pultvilágítás nem lesz közvetlen. Kenyérsütő, szendvicssütő és hasonlók nincsenek napi használatban, így jobb helye van a szekrényben. Ne porosodjon kint semmi, ha úgyis csak ritkán van használva. Ezért is gondoltam, hogy 2 szabad konnektor a pultnál elég lesz. Ha mégsem, jöheta  t- elágazó, de egyenlőre az a tapasztalat, hogy csak ritkán lesz szükség a többire.

Mikro, hűtő, kávéfőző, ezek a leggyakrabban használtak. Mondjuk még nincs gyerek, így lehet, hogy majd háromszor ennyi fog kelleni. :)

Előzmény: t3v3d3s (2146)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.07.18 0 0 2147
ön megelőzött :)
Előzmény: ppmr (2145)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.07.18 0 0 2146
hűtő? pultvilágítás? kenyérsütő? pirítóssütő?

nekem nincs sok, de nincs is mit betennem egy ekkorka konyhába. 1 páraelsz (alatta tűzhelykimenet), 1 mikro, 1 hűtő, 1 pultvilágítás (a másik be van kötve), 1 kenyérsütő - ezek állandóan foglaltak. Ezenkívül 1 kézi robot/rúdmixer/turmix/ősrégi melegszendvicssütő, és még van 1 "szabad" a pultnál. Az asztal alatt kettő (egy a porszívóé :)
Előzmény: ppmr (2144)
ppmr Creative Commons License 2006.07.18 0 0 2145

Plusz hűtő, persze.

 

Előzmény: ppmr (2144)
ppmr Creative Commons License 2006.07.18 0 0 2144
Én a mikronak, a vízforralónak és a kávéfőzőnek. Ezen kívül hagytam plusz két helyet a ritkábban használt gépeknek. Van külön a mosogatógépnek, a kombi tűzhelynek és a szagelszívónak. Plusz egy az étkezőasztalnál. Szerintem elég lesz...
Előzmény: Axióma (2143)
Axióma Creative Commons License 2006.07.18 0 0 2143
A konyhaban nalunk epp van egy fali 6 dugohelyes, de mindegyikben 3x2 lyuku fali eloszto (szerelheto kotesu)... Persze a masik oldalon van kulon a tuzhelynek (gaz, de a piezzohoz), a szagelszivo helyenek, meg meg par a pult felett.
Előzmény: t3v3d3s (2142)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.07.18 0 0 2142
szerintem se hagyd magad, hosszabbító helyett konnektor. Viszont nem árt, ha a bútorok helye már megvan. A konyhában, ha van rövid zsinóros vízforralód, legalább egy konnektor kerüljön alig a pult fölé, a többi viszont a felső szekrény alá, ott nem fröcskölődik össze.

klímához nem értek, csak annyit, hogy sok áramot és vizet fogyaszt. a nők lapján viszont van egy klímaszakértő, aki nyilván a saját cégét is reklámozza, de a kérdezz-felelekben meg a blogban talán akad hasznos tanács, van kulcsszavas kereső, de alig tizenpár oldal, át lehet futni gyorsan, meg hát kérdezhetsz is:

http://www.noklapja.hu/index.php?id=192&szakerto_id=417495&func=blog
Axióma Creative Commons License 2006.07.18 0 0 2141
Akarj sok konnektort, meg leginkabb sok helyre elosztva. Ha akarod elkuldhetem, hogy mi mit alkottunk a villanyszerelonek... (megjegyzem, abban meg a riaszto nem votl benne amit szinten o csovezett, nem elfelejteni).
Mi egyebkent egy csomo helyre dupla konnektort tettetunk fel egy lyukba, egyelore ugyan kicsit kevesbe egyseges bar nem zavaro nagyon, masreszt viszont remelem lesznek majd 2 euro-csatlakozot egybe konnektorok es majd kicserelgetem oket (ha mar hosszabbitoban tudjak gyartani).
Egyebkent ahol a 3 szamitogep stb. van ott muszaj az asztali sor is (plane hogy oda tulfeszvedoseket tettunk be), mert annyi hulyeseget be kell kotni hogy korbe lehetne majdnem konnektorozni a szobat. Na meg neha logikusabb egy asztali sor valami hatso sarokban de mindenhez kozel, mint a falban levo lyukig elvezetni minden egyes, sokszor rovidebb kabelu bedugando keszuleket. Nem beszelve a vezetek nelkul kozvetlen bedugos eszkozokrol, amiket esetleg gyakrabban kihuzogatnal vagy csak hozza kell ferni (pl. ceruzaaksi-tolto).
Előzmény: ppmr (2140)
ppmr Creative Commons License 2006.07.18 0 0 2140

Sziasztok!

 

A falak állnak, most a villanyszerelés a téma a kivitelezővel, hogy mi hol legyen. Kicsit hülyének érzem magam, hogy sok keonnektort akarok, de nem hagyom meggyőzni magam arról, hogy nagyon jó lesz nekünk a hosszabító is.

Na, de nem is ez a kérdés, hanem az, hogy milyen áron elfogadható a klíma beszerelése és mi az amire érdemes odafigyelni a gép megvásárlásánál, illetve mi az amit feltétlenül kerülni kell?

 

Előre is köszi a válaszokat!

robertson Creative Commons License 2006.07.10 0 0 2139
Szia,

Meg tudnád adni a kiviteleződ számát?

R
Előzmény: fefefe (2131)
fefefe Creative Commons License 2006.07.10 0 0 2138
ez most hogy jön ide? mivel mi már elkezdtük, gondolom, logikus, hogy már le is szerződtünk.
Előzmény: memorix (2137)
memorix Creative Commons License 2006.07.10 0 0 2137

Ajánlom figyelmetekbe a szerkezetkész árakról, kivitelezővel....

 

http://www.satsorbau.hu/index.php?s=98

Előzmény: fefefe (2135)
Vezso Creative Commons License 2006.07.10 0 0 2136

Sziasztok!

Mi is most építkezünk, most fejeztük be a szerelőbetont, meg a vakolásokat. Ha érdekelnek valakit a részletek kérdezzen, megvannak még az árak is. :)

A dryvit munkadíjjal és 10cm castagságban nálunk kb. 4000Huf/nm.

Az anyagárakkal vigyázzatok a kivitelezőkre. A beárazottnál 10-15%-al simán meg lehet olcsóbban szerezni, csak egy kicsit utána kell járni.

Mi mályi téglát használtunk n+f 30-as 256Huf/db és ugyan azt tudja, mint a porotherm, talán az élek jobban le vannak percenve, de kőműveseknél 1-2cm sem igen számít, nem egy percenés. :)

Előzmény: orcas (2133)
fefefe Creative Commons License 2006.07.10 0 0 2135

nem, nyílászárók és vakolás nincsen benne, a födém és a padló hőszigetelése sem.

a ház nem tűnik bonyolultnak, de azért menet közben lassan-lassan kiderül, hogy nem is olyan egyszerű, mint aminek látszik. az alap pl. elnyel kb 120 m3 betont.

 

"huncutság" mindegyikben van, akár mosolyog, akár nem. ez már csak ilyen szakma ;-)

 

mi nagyjából meghasaltuk, hogy a szerkezetkész utáni munkákra mennyi pénz kell majd, és azt levontuk a rendelkezésre állóból, aztán ezt egy picit lecsökkentve meg is lett a max, amire szerződést köthettünk.

Előzmény: orcas (2133)
zsomica Creative Commons License 2006.07.10 0 0 2134

Szia,

 

a szigetelésnek egyrészt van némi anyagktg-e, amiből maga a szigetelő-lemez a legolcsóbb, legalábbis kőzetgyapot esetén, a drága benne a ragasztó. Viszont a vakolat vékonyabb, mintha szigeteletlenül vakolnál (itt alacsonyabb az anyagktg).

Nekünk a vakoló "ingyen" fel is teszi a lemezeket, tehát nincs felár, pedig menet közben találtuk ki.

A mi falazatunk is 38-as N+F, erre megy majd a 6cm kőzetgyapot.

Üdv,

Zs.

Előzmény: orcas (2129)
orcas Creative Commons License 2006.07.10 0 0 2133
Mondjuk nekem is hozzaertonek tunt a vallakozo, aki az arajanlatot csinalta. Bar nemi huncutsagot azert lattam benne, igy jo lenne ebbol az abrol meg alkudni. A valasztasunkat az is befolyasolni fogja, hogy mennyi penzunk van. Mert a nincsbol nem lehet epiteni. Nalunk csak 103 nm a hasznos.

Nalatok benne vannak az arban az ablakok (netan vakolas)?
Előzmény: fefefe (2131)
fefefe Creative Commons License 2006.07.10 0 0 2132
természetesen egy szinten az egész.
Előzmény: fefefe (2131)
fefefe Creative Commons License 2006.07.10 0 0 2131

azért ne szaladj a dunának!

mi is vidéken építkezünk, kb 140 nm lakás, 28 nm terasz, 45 nm garázs, pince nincs, nagyrészt fafödém. nyílászárók, vakolás nélkül szerkezetkészen netto 15M. és nem a legdrágább árajánlatot választottuk ;-)

 

Előzmény: orcas (2115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!