Keresés

Részletes keresés

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2005.02.04 0 0 235
Nem beszélt itt senki kihallgatásról.! Csupa kíváncsi ember van jelen, aki a tényekre kíváncsi. Vajon miért nincsenek árak a honlapon? Se a Zepternél, se az Amwaynél. 
Előzmény: Zepter_mondja (230)
TTAMAS Creative Commons License 2005.02.04 0 0 234
Nem, én én vagyok. Látom, még mindig nem mersz árat írni. Nem is csodálom, hogy szégyenled leírni.
Előzmény: Zepter_mondja (231)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2005.02.04 0 0 232
Ha-ha-ha. :-)))))  TTAMAS-t csak innen ismerem, meg időnként egyéb konyhás topicokon olvastam hozzászólásait. Ha én vagyok ő, akkor eddig jól titkoltam a nemlétező konyhai hozzáértésemet. :-) De hidd azt, amit akarsz. Ezzel az erővel ti, MLM-szektahívők is lehettek mind egy ember.  Magad is bevallottad, hogy nincs nagy gyakorlatod a fórumozásban, akkor hagyd meg ezt a nyomozást a profiknak. Ők jobban tudják.....
Előzmény: Zepter_mondja (231)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.04 0 0 231

Otto és TTAMÁS nem lehet ugyanaz az ember?:) Nekem úgy tünik.

 

Ha valakinek olyan veretes negatív véleménye van a termékeinkről, mit neked, az nem kiváncsi igazán az árakra, mert tudja. Ha nem tudja az árakat, hogy lehet véleménye? Nem gondolod, hogy itt van a lényeg?

Vitatkozni pedig azzal, akinek egyetlen célja, hogy belekössön valakibe, nem fogok. Nem is lehet, ha a véleményalkotásodhoz annyi elég, hogy:

"sajtolt rozsdamentes acél, kilónként százezerért"

Ez az érv cinikus is, elégtelen is és szakszerűtlen is.

Előzmény: TTAMAS (229)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.04 0 0 230

Ahogy én sem a tiédre. Az viszont lényeges külömbség, hogy én kérdeztem először!

Talán te is megérted, ez itt nem az én kihallgatásom. Ez fórum, nem tudtad?

Előzmény: Otto Normalverbraucher (228)
TTAMAS Creative Commons License 2005.02.04 0 0 229

Lásd mint az előző topic!

 

Az melyik? Ez itt a "Zepter mindenkinek" topic. De melyik az előző? Azt én nem ismerem.

 

Árat meg még mindig nem mondtál. Szégyelled leírni?

Előzmény: Zepter_mondja (227)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2005.02.04 0 0 228

Ha még az internetes fórumok három alapszavát se ismered, akkor inkább a kérdéseinkre válaszolj! A topic az maga a témakör!!! Talán hozzászólásra gondoltál "előző topic"ként?

Minket ostromolsz, hogy nem válaszolunk Neked, de egyetlen "kényes" kérdésünkre se kaptunk még választ!

Előzmény: Zepter_mondja (227)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.03 0 0 227
Lásd mint az előző topic! Megint nem értettél valamit de azért a falkaszellem ugye műkszik?
Előzmény: TTAMAS (225)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.03 0 0 226

Ha a forintot a megrendelés után leértékelték, akkor többet fizettél. Ha a bakban gyűjtötted volna a pénzedet és a végén vetted volna meg, akkor igazán többet fizetsz, mivel közben áremelkedés is volt és forint leértékelés is.

Viszont kb. két éve volt olyan időszak, amikor elég hosszú ideig (hónapokig)emelkedett a forint árfolyama, hiszen 260 forint felettről 226 körüli értékre ment vissza. Akkor a szerzédésben vállat forintösszegnél lényegesen kevesebbet fizettek a vásárlók.

Előzmény: koizsu001 (224)
TTAMAS Creative Commons License 2005.02.03 0 0 225
Az árfolyam változásból adódóan biztosan többet fizetek be, mint amit akkor kiszámoltak, amikor megrendeltem.

 

 

Az már csak aprópénz a sokszoros ár mellett.

Előzmény: koizsu001 (224)
koizsu001 Creative Commons License 2005.02.03 0 0 224

Én amúgy tényleg nagyon sajnálom, hogy nem azelőtt olvastam erről, mielőtt megvettem volna az edényeket.

Azóta is gyötör a lelkiismeret furdalás, hogy ennyi pénzt kikapok a családi kasszából.

Biztosan törvényes, mert sok cég csinál hasonlókat, mint a cég ajándékát. Az árfolyam változásból adódóan biztosan többet fizetek be, mint amit akkor kiszámoltak, amikor megrendeltem.

 

Előzmény: Otto Normalverbraucher (223)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2005.02.03 0 0 223

Köszönöm szépen az adatokat és az információt. Régebbi árinfóim voltak, nem árt időnként updatelni. :-)  Ez az előre törlesztés teljesen meglepett viszont.  Egyáltalán törvényes dolog ez? A normális gondolkodásmódból kiindulva egyszerűen elképzelhetetlen számomra, hogy tömegével legyen vásárlójelölt, aki hajlandó előre pengetni, és csak utólag megkapni az árut. Főleg most, mikor ezrével vannak az ajánlatok, hogy vidd az árut, és X hónap múlva elég megkezdeni a törlesztést. HA meg valamit csak később akarok megkapni/használni, akkor majd én, a bankszámlámon összespórolom (és közben kamatozik). És csak akkor veszem meg, ha együtt a pénz.  Persze sejtem, hogy az van a háttérben, hogy az alaposan megdolgozott, átgyúrt agyú vevőt rögtön az előadáson meg kell fogni, és aláíratni vele a kötelezvényt, azaz a szerződést. továbbra is érdekelne, hogy van-e a Z-nek és a hasonló cégeknek engedélye kvázi banki szolgáltatásokra. :-O

 

A rántotthúsra: igazad van, vannak bizonyos "alap" konyhatechnológiai módszerek. Persze el lehet ezektől térni, csak éppen akkor már nem ugyanaz lesz a végeredmény.  A feleségem is szokott tepsis krumplit csinálni, kb. két ek. olajjal. NAgyon finom, de nem hasábkrumpli. Azt csak sok olajban lehet elkészíteni.

 

180 ezres kukta: azért ez nem semmi!  A karácsony környéki akciókban 9.990 ft-ért lehetett kapni két darab kuktát, egy kuktafedéllel, plusz tartalék tömítőgyűrűvel. Rozsdamentes, vastag szendvicstalpú, 2 év garanciával.  Ha meggondolom, hogy 18 ilyet vehet az ember egyetlen Z. kukta árából.....

Előzmény: koizsu001 (220)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.02 0 0 222

Talán kisértetiesen sokan vallják ugyanazt. Ez meg sem fordul a fejedben?

Azért szorgalmasan írogass csak, más dolgod úgy sincs. Nekem legalább a szakmámba vág a téma:)

Előzmény: Otto Normalverbraucher (212)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.02 0 0 221

Kedves TTamás!

Talán elkerülte a figyelmedet, hogy azt a tényt senki nem vitatta, miszerint a Zepter szerződést 8 napon belül le lehet mondani, írásban a vevőszolgálat címére címezve!

Az "akármit", viszont nem állja meg a helyét. Persze a túlzások itt is megmutatkoznak és a valamilyen okból kiváltott gyűlölet. Lelked rajta.

Előzmény: TTAMAS (211)
koizsu001 Creative Commons License 2005.02.02 0 0 220

Nem tőlem kérdezted, de miután már leírtam sok minden a saját tapasztalatomból megteszem ezt is.

És az árak is (erről eddig nem volt konkrét infó) remélem nem sértek vele semmit.

A részletfizetés úgy müködik, hogy előre fizetsz és ha kifizettél mindent akkor kapod az edényt az árak és a forintban befizett törlesztőrészletek Euróban vannak nyilvántartva, amit mindig azon az árfolyamon számolnak ami éppen akkor érvényes.

Van arra is lehetőség,hogy a postabanktól vegyél fel áruvásárlási hitelt, ebben az esetben megkapod az árut és a hitelt a banknak fizeted. Nem tudom viszont azt van e engedmény a készpénzes vásárlók esetén.

Konkrétan az árak

pl. 3.7 l sütőedény(20 cm)+szűrőtál (20 cm) +kosár =276 EUR (276*260= 71760 FT)

Sütőtál(24 cm)+2,2 l edény(16 cm) = 344 EUR (344*260 =89400)

Egy ismerősöm a gyorsfőző fazékért(5-6 l)+1 serpenyő +ajándék (turmix)=180.000 Ft

Azért ezek még a készletektől távol állnak.

Ja amúgy Zepter mondja reagált itt a rántott hús sütésre, szóval tényleg nem olaj nélkül van.

A bemutatón a következő volt a felállás.

Bepanirozott.

Kiolajazod a serpenyőt; a rántott hús mindkét oldalát megpritod és kiszeded a serpenyő tetejébe, mikor végeztél a sütéssel, akkor vissza szeded a serpenyőbe, lefeded és fedő alatt megpuhul. Tehát van rajta minimális olaj.

Amúgy ezen felbuzdulva megnézetem egy ételkészítési ismeretek című könyvet, a rántott hús mint étel a bő oljabn sültek kategóriába tartozik.

Még egy dolog én nem vagyok sem rántott hús párti, sem sült krumpli párti, a családom viaszont szereti ezért elkészítem, bemutatam az új verziót, azt mondták, akkor inkább süssek húst. Nem jött be a csúsztatás, pedig a fiaim még csak 3 és 6 évesek.

 

 

Előzmény: Otto Normalverbraucher (219)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2005.02.02 0 0 219

a „magasan képzett munkatársak” kifejezés mit takar? Galyatetői betanítást?

 

Bocs, picit folytatom az OFF-ot de ez nagyon tetszett! :-)))) Ha megengeded, átveszem copyrighttal. :-)

Továbbra is röhejesnek tartom a "szervizt", jól hangzik, de semmi sincs mögötte. MAradok a boltban kapható cuccoknál, ahol nincs szerviz, de nincs is probléma az edényekkel. :-)

 

xtazi: az ügynök úr nem válaszolt a kérdésemre, Te talán tudsz. Hogyan van ez a részletfizetés? Előre kell kipengetni a részleteket, és utána kapod meg az edényeket? Akkor mi a franc értelme van az egésznek?

Egyszerűbb, ha becopyzom a korábbi kérdéseimet, hátha valaki tud rá válaszolni:  

 

Áropció: ha rögtön kifizetem, ill. ha részletre veszem. Van-e különbség?

Mekkora a kamat? Rögtön megkapom az árut, és utána törlesztek, vagy előre kell lepengetni, és csak az egész összeg kifizetése után kapom kézhez a cuccot?

Melyik bank van bekapcsolva? Vagy a Zepternek van jogosultsága banki szolgáltatásokra is?

 

Előzmény: b_k (215)
xtazi Creative Commons License 2005.02.02 0 0 218

Most olvasom hogy a kérdésemre kaptam már választ.....

Nem vagyok egy könnyen bepalizható tipus, de főztem már Zepter edényekben és nagyon meg voltam vele elégedve.....ezért gondoltam hogy én is beruházok.

De ilyen áron köszönöm inkább nem kell.

Előzmény: xtazi (217)
xtazi Creative Commons License 2005.02.02 0 0 217

Sajnos nagy volt az öröm mikor aláírtam,(azóta már ki is dobtam)  és bevallom nem olvastam el figyelmessen.De utánna jött a meglepetés, és kedves üzletkötő hölgy elkezdett zaklatni telefonon...november elején írtam alá a szerződés és decemberi befizetést vállaltam.... két hét alatt oda jutottam el hogy életem hátralévő részében nem szeretném többet a zepter nevét hallani....a kedves üzletkötő hölgy napont legalább négyszer felhívott.....(elmondta az akciókat, kért hogy hívjam össze a barátaimat  majd ő tart nekik bemutatót, minden alkalommal felhívta a figyelmem hogy az OTP-nél fizessem be a pénzt, ha korábban befizetem akkor ilyen és ilyen jól járok , a hab a tortán az volt  hogy mentem masszőrhöz és  üzenet várt hogy keresett, na akkor felhívtam és nagyon szépen megkértem hogy ne zaklason.)

 

A második meglepetés a postásal jött......Zepter küldte természetesen és felhívta a figyelmem rá hogy fájdalomdíjkén fizessem ki a 25%-át a terméknek.ű

Nem igazán értem hogy kérhetnek ilyet, azt meg végképp nem gondoltam hogy ennyire kicsinyes cég.

No ilyenkor mi van?:)

Előzmény: Zepter_mondja (196)
b_k Creative Commons License 2005.02.01 0 0 216
„A használati utasítás alátétet ír elő. Én viszont már 12 éve használom alátét nélkül de semmi probléma vele.” Akkor minek írják bele az útmutatóba? (Tudom, most az jön, hogy nem Ön írta bele, ez igaz.) De persze ha valami gond van, akkor az az első, jól ledorongolni a szerencsétlen vásárlót, hogy mert eltérni a használati utasítástól… Egyébként miért tanácsolja Ön azt a vásárlónak, hogy hagyja figyelmen kívül az útmutató előírásait?
Előzmény: Zepter_mondja (180)
b_k Creative Commons License 2005.02.01 0 0 215
Szívemből szóltál… A tudálékos szövegektől nem tudja az ember sírjon vagy nevessen. (Azért az utóbbira szavazok inkább.) Szerviz? Amikor felhívtam az üzletkötőt, hogy nem megfelelően működik a készülék, azt mondta: túl sokat használom. Azért vettem meg szerintük, hogy a vitrinben tartsam? Másrészt meg ennyi pénzért az ember elvárhatja, hogy többet nyújtson, mint egy boltban töredékáron kapható. Hát nem, sőt. Ezek után szerviz szakmailag teljesen alkalmatlan volt feladata ellátására. Hónapokig nem voltak hajlandók elárulni, hogy mit vizsgáltak – milyen vevőcentrikus hozzáállás ez? -, aztán meg küldtek valami nevetséges jegyzőkönyvet, amiből kiderült, hogy amit ők bevizsgálásnak neveznek, azt kb egy nyolc általánost végzett segédmunkás is képes megállapítani. Nem tudom, hogy akkor a „magasan képzett munkatársak” kifejezés mit takar? Galyatetői betanítást? Bocs, hogy offoltam az edénytémát, csak ennyit a szerviztevékenységről. Mielőtt még ismét megkapnám a magamét, a fentiek természetesen nem minden üzletkötőre és nem minden szervizes munkatársra vonatkoznak.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (189)
koizsu001 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 214

Te biztos vagy abban hogy mindenki Süsü, nem vagyok közgazdász és nem foglalkozom ezzel a területtel, de úgy gondolom, hogy miután mind a két oldalát ismerem a dolognak, nyilatkozhatok róla, te a Zepteres fejtágítón kivül olvasol gondolom közgazdasági szakirodalmat, toppon vagy a kereskedelem minden területén. Tehát nincs kivel vitatkozni.

Az a legjobb ha valaki elér valamit, ebben a kereskedelmi formában, olyan az agya mintha kilúgozták volna, csak a  "XXX"  és semmi más. Ne akard már nekem elmesélni, hogy az átlagnál jobb termékeket csak ilyen kereskedelmi formákban lehet megvenni. Ezek a termékek azért ilyen drágák, mert az Extra profit extrájával dolgoztok. Egyedül álló ajánlat csak itt csak most, s az emberek bedőlnek neki.

Nem a termékkel van bajom, nagyon jó minőségüek az edények, de nem érnek ennyit (ezt írhattam volna nagy betűvel is)!  Ja és vissza olvastam a topikban, tehát ismerem a szerződést minden előnyét a figyelmetlen vásárlók pedig megérdemlik. Ez mind igaz. Én sem hibáztatom azt aki nekem eladta az edényeket, az én hibám hogy megvettem, de okuljon belőle aki előtte áll. Az biztos, hogy én már ilyen formában semmi csúcs szuper dolgot nem veszek, akármilyen jó is. Megelégszem a kereskedelemben kapható igénytelen cucokkal, s válok igénytelen önromboló emberként. Amúgy egész sokat épül az ember ha nem költ el évente 150-200 E forintot plusszba.

 

Előzmény: Zepter_mondja (209)
koizsu001 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 213
Én is így gondoltam ezért osztottam meg mindenkivel.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (212)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2005.02.01 0 0 212

Szerintem nagyon hasznos volt, hogy beírtad a saját történetedet. Sokakkal megtörténhet hasonló, talán okul belőle más is.

Ami meg az egészségünkre való apellálást illeti, kísértetiesen hasonló érveléseket olvashatunk a különféle mlm cégektől - ahogy már más is említette. Egy csokorba összegyűjtöttem ide néhány vonatkozó topikot. De van nonis, és egyéb csodaszeres is, most nincs időm kinyomozni ezek URL-jét.

 

Az AMWAY-ről
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015742&la=41262032

ALOE VERA, az egészség forrása
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9109325&la=41230092

Multi-level marketing
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=1000894

MLM - Network Marketing
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9104064

Vélemények a SUNRIDER-ről
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9031882&la=38563394

 

Zepter_mondja: nem válaszoltál az ajánlatkérésemre. :-)

Előzmény: koizsu001 (206)
TTAMAS Creative Commons License 2005.02.01 0 0 211

Azok pedig, akik nem értik az írást, mellébeszélnek:)

 

Bármit íratsz vele alá, joga van elállni a szerződéstől.

Előzmény: Zepter_mondja (207)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.01 0 0 210
Ne búsulj, egyszer talán te is megérted. Főleg, ha meg akarod érteni.:)
Előzmény: Otto Normalverbraucher (205)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.01 0 0 209

Senki nem vitatja, hogy nyereséggel dolgozunk és nem ingyen.

"a legutólsó láncszem kap 20-25 % jutalákot, ami általában a kereskedelmi árrés fölött van."??????

Mennyi az első láncszem jutaléka?

Hány láncszem van?

Mennyi a kereskedelmi árrés, .... ha kérdezhetem, aminek az áraink felette vannak?

A Zeptert csak bemutatótermekben, vagy termékbemutatókon lehet megvásárolni, amennyiben kereskedelmi forgalomra gondolsz. Ott pedig ugyazaz az ár.

Előzmény: koizsu001 (204)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.01 0 0 208
Remélem, véleménye változni fog és pozitív irányban.
Előzmény: koizsu001 (200)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.01 0 0 207
Azok pedig, akik nem értik az írást, mellébeszélnek:)
Előzmény: TTAMAS (199)
koizsu001 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 206
Én is poénnak szántam, feltételeztem a tájékozottságot. Amúgy a véleményemet nem azért írtam le,mert  "Zepter mondja" üzletét szeretném rontani. De nem árt ha gondolkodnak az emberek, különösen azért bátorkodom ezt mondani, mert én vásároltam tőlük, és nem olyan magas minőségi kategóriát képviselnek, mint amilyen az árkategória. S hozzá kell tenni, hogy még így is az edényekben hozzák a legjobb minőséget. S az egészséges életmód valóban fontos, s ebben fontosak a főzési technológiák, de nem gondolom, hogy ez pénz kérdése kell hogy legyen. Illetve hiába veszem meg ezt a cuccot attól még nem fog a családom egészségesen étkezni. Ja és még egy zsíradék nélküli sütés főzést hirdetnek, és megvásároltatják az emberekkel azokat a táplálék kiegészítőket, amelyek például az olivaoljban (te is említetted) természetesen benne vannak. Azt ugyan nem mondják el (bár én sem táplálkozási szakértő vagyok, de tanultam elég sok szerves kémiát) hogy ezek az anyagok nem tudnak olyan hatékonysággal beépülni a szervezetbe, mint természetes társaik. Sokszor bele gondolok, hogy mit érezhet az az ember aki oda keveredik egy termék bemutatóra és azt mondja hogy az én családom halálra van itélve, mert nincs Zepter garniturám és nem megfelelően tudom táplálni. Erre jön a következő neked nem ér az egészséged havi 10 E Ft. Szerencsétlen beugrik,és még esetleg meg is rendeli, és csak később jön rá hogy 150 E ft fizetett ki egy sütő edényért 2 db lábosért, egy szürőért és egy pároló betétért.Amelyek összes űrtartalma nem éri el a 8 l. Ez én voltam és tényleg nagyon sajnálom hogy megtettem, mert ettől a családom, nem lett egészségesebb.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (205)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2005.02.01 0 0 205

Tudom,h ogy a WMF-et boltban árulják, poén volt! :-))))  Legalább mi, anti-mlm hívők értsük a humort! :-)

 

Ha ezeket kiszámítjuk, akkor kiderül, hogy ennek az árunak a bekerülési költsége alacsonyabb, mint amit a kereskedelmi forgalomba árulnak

 

Én is kiszámoltam anno, életem első AMC bemutatója után. De vigyázz, mindjárt jön a maszlag, amit az előadásokon sulykolnak.  Nincs kétségem...

 

Előzmény: koizsu001 (204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!