Keresés

Részletes keresés

nedori Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15589

Köszi. Már kértem a biztosítótól, csak még nem küldték meg.

Világítós mellény eleve van a kocsiban, de mondtam a csajoknak, hogy vigyünk még egyet. A lámpáim égnek szinte mindig, remélem kibírják végig az utat, mert cserélni itthon is úgy szoktam, hogy beállok a kútra és szélesen vigyorgok.

A sebességhatárok azonosak a mienkkel?

Előzmény: Amari bp (15586)
halloo Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15588

Ez azt jelenti, hogy mondjuk Horvátországban előbb találunk orvost mint Montenegróban? Nem hiszem.

Hidd el minden eshetőségre fel vagyunk készülve és biztonságban érzem a gyereket, különben nem indulnék el, de kösz a tanácsot.

Előzmény: kutykuruty brekege (15572)
halloo Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15587

Szia!

Mondom ezt ti tudjátok, hogy milyen a pici. A miénk biztos nem bírta volna és mostsem a repülő utat.

Mivel tavaly még csak 5 és fél hónapos volt ezért bébihordóban utazott, aminek az aljába egy kis plédet hajtogattunk, hogy kényelmesebb legyen neki és rengetegszer megálltunk. Akkor kivettük, kiterítettünk egy pokrócot és ott játszottunk.

Szerintem nyugodtan induljatok el.

Mi most is nappal utazunk, van klíma a kocsiban, szóval a meleg nem akadály.

Mennénk mi éjjel is akár, de azt mi nem bírnánk.

Tavaly az egész utat szinte átaludta, szerintem idén is sokat fog, hisz mostanában is gyakran utazunk messzire és akkor is alszik.

Ami szerintem nagyon jó lenne nektek ha vennétek egy új gyerekülést és nem bébihordóban vinnétek, ahhoz már nagy szerintem, lehet kapni 9 kilótól való ülést ami ültethető és fektethető is, próbáljatok ki egyet!

 

Előzmény: Törölt nick (15571)
Amari bp Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15586
Meg legyen zöldkártyád.
Előzmény: Amari bp (15585)
Amari bp Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15585
Valami világítós mellény kell, meg égjen a fényszóró, meg tartsd be sebesség határokat. :)
Előzmény: nedori (15584)
nedori Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15584

Sziasztok.

Jövő héten indulunk Montenegróba a barátnőimmel. Érdemes valamit tudni a montenegrói rendőrökről? Kekeckedősek? Mire figyeljünk oda mindenképp? Vannak valami speciális szabályok az autóvezetéssel kapcsolatban? Köszi előre is a válaszokat.

Amari bp Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15583
Értem, de mikor először voltam 2 hetet lent, utána azt mondtam, egy évig nem kívánok, darált húsos dolgokat. :)
Előzmény: stevie w (15580)
Amari bp Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15582
Mondjuk ezt én sem értettem, hmm.
Előzmény: szervezkedő (15581)
szervezkedő Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15581

Sajnálom!

De van egy jó hírem, ha esetleg nem tudsz róla:

Magyar állampolgároknak már nem kell útlevél, személyigazolvánnyal is lehet utazni Szerbián keresztül, Montenegróba pedig már tavaly nyár óta elég a személyi.

Tehát ha van érévnyes magyar személyid akkor jó vagy!

 

Nekem pedig üres július 31 és aug 13között a 4-5fős, klímás, színes tv-s, 2 szobás nyaralóm, amit 300-325eur "olvtársi" áron szívesen kiadnék nektek erre a két hétre. Napi bő 2ezer Ft-ot kellene "éheznetek" akempinghez képest és akkor nem sátorban hanem egy hűvös szobában, kényelmes ágyban pihenhetnétek.

 

Hmm??

 

Kep
Előzmény: Hiéna29 (15556)
stevie w Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15580

Egy kis illusztráció az elmondottakhoz...:)))

 

Tyű, ez nagyon jól néz ki! Egész éhes lettem! :-)

 

Pesten van egy szerb étterem a belvárosban, az a neve, hogy Szerb étterem :-) de amikor utoljára voltam, nemigen tetszett, nem találtam autentikusnak.

 

Ellenben a Vogue étteremhajón zseniális szerb kajákat készítenek, ami nem véletlen, mert a tulaj szerb, és a teljes konyhai személyzet is belgrádi. Délután 5-ig lehet kérni csevapot és pljeszkavicát menüben 1500-ért (levessel, körettel), az szerintem nagyon megéri -- aki már volt nyaralni, annak nosztalgiázni, aki még nem volt, annak felkészülni :-)

 

www.restaurantvogue.hu

 

 

 

 

Előzmény: Hümi (15579)
Hümi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15579
Egy kis illusztráció az elmondottakhoz...:)))







Előzmény: stevie w (15577)
pljeskavica Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15578
:) Rosszul hiszed, nem ismerem. De adok egy ilyet: 069-290-896     
(Bátorkodom nyilvános fórumra írni, tekintettel arra, hogy csak egy hétig lesz üzemben. )
Előzmény: szervezkedő (15513)
stevie w Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15577

szinte minden nap főznöm kell az apartmanban. Vagy lehet, hogy nem is éri meg főzöcskézni, inkább kajálni kellene valamit a parton? Várom az ötleteket!

 

 

Nekem az az ötletem, hogy ne töltsél el naponta x órát a konyhában főzéssel-mosogatással :-) Montenegro az az ország, amit érdemes -- és lehetséges -- bejárni, mert minden szögletében van valami gyönyörű természeti vagy történelmi látnivaló.

 

Az éttermek olcsóbbak, mint Horvátországban, de tény, hogy normális helyen egy normális étkezés nem áll meg fejenként 10 euró alatt, sőt, igazából közelebb van a 20-hoz... De mondjuk egy kiadós reggeli, és délután egy pljeszkavica jó sok prilog-gal (feltéttel) az ilyen forró napokon pont elég lehet -- egy pljeszkavicás szendvics büfében 1.50-körül van (a kedvenc podgoricai sarajevski rostilj helyemen speciel 1.20). Ez egy lepénybe rakott, férfitenyérnyi, grillezett darálthús, amihez mindenféle feltétet lehet válogatni, paradicsomot-hagymát-uborkát-salátát, savanyú káposztát, kajmak-ot*, és a kedvencemet, urnebes (urnébesz) salátát, ami gyakorlatilag a csípős körözött megfelelője (bár nem túróból, hanem kajmakból készül).   

 

* Kajmak: Déli szomszédaink tejtermék különlegessége: megaludt, édes tejszín megsózva. A felforralt, majd lehűtött tehéntejet lefölözik, a tejfölt facsöbörbe rétegezik, minden réteget megsóznak, alacsony hőmérsékleten 15-20 napig érlelik. (http://www.terebess.hu/tiszaorveny/fuszer/balkan.html)

 

 

Előzmény: halloo (15549)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15576
 Na még1x:((
Előzmény: moncsa03 (15575)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 15575
Nekünk ezt ajánlották a boltiak közül-ezt szoktuk venni, de a Kotori hegyen vettünk házit 11 euróért kb.
Előzmény: mentáscsoki (15550)
stevie w Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15574
Mint érintett, egy 6 éves és egy 2.5 éves apukája, teljesen egyetértek.
Előzmény: kutykuruty brekege (15573)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15573
Ja, és a pici semmire sem fog emlékezni az egészből.
Előzmény: kutykuruty brekege (15572)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15572

Kérlek ne vedd kötözködésnek, amit írni fogok, csa a saját véleményem:

 

Ha tengert akartok látnikakkor az van sokkal közelebb is, és ha baj van a picivel- baleset, hasmánes, hányás stb.- akkor sokkal hamarabb orvoshoz juttok vele.

 

De ez persze a negativ forgatókönyv.

 

Előzmény: halloo (15570)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15571

Miénk 8 hónapos lesz. Elég nagy a mozgásigénye. Most kezdtünk el gondolkodni a repülőn. Bécs-Dubrovnik vonalon. A repülőjegy sem lenne sokkal több, mint a benzin és az autópályadíjak Horvátországban.

Ti napközben vagy éjszaka utaztok? Végig a hordozóban volt a gyerek?

Nem terveztük az első nyarat ilyen messzire, tavaly fizettük be a szállodát, de akkor közbejött valami, s egy voucert kaptunk, amit aug. 31-ig használhatunk fel.

Kicsit tanácstalanok vagyunk az utazással kapcsolatban.

A repülő gyorsabb s egyszerűbb, de akkor ott helyhez vagyunk kötve, s szinte semmit nem látunk.

Előzmény: halloo (15570)
halloo Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15570

Szia!

A mi kisfiúnk, akkor lesz pont másfél éves, tavaly több mint 3000 km-t utazott, fél évesen Bulgáriába :-)

Nagyon élvezte és ezt nem csak önigazolásként írom.

Ti ismeritek a picitek, ha úgy érzitek bírja és szeretni fogja akkor ne gondolkodjatok!

Szép utat!

Előzmény: Törölt nick (15555)
halloo Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15569

Bocs: Goran M.-től kérdeztem

Előzmény: kutykuruty brekege (15554)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15568

Még valami, ami  nekünk- lehet, hogy csak a tapasztalatlanságunk miatt - hogy nem volt egyértelmű a kitáblázás, hol menniyvel lehet menni. Korlátozó tábákat láttunk, da azokat feloldókat már nem, és úgy tünt az útkereszteződések nem oldják fel automatkusan a sbesség korlátozásokat.

Előzmény: kutykuruty brekege (15564)
halacs Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15567
Szia! :-)
Örülök, hogy jól sikerült az út. Aki tudja értékelni a csodálatos környezetet, az biztosan jól érzi ott magát, még ha néha szembesül is olyan dolgokkal, amik nem tetszenek.
Horvátországot, különösen Dalmáciát én is nagyon szeretem, de valljuk be, hogy a horvátországi árak jóval magasabbak, így aztán nemigen jutunk el oda. Az idén valszeg máshová sem. :-(
Előzmény: kutykuruty brekege (15563)
fityók Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15566
Montenegróba már nem kell útlevél!!
A lakókocsim is várja még a vendégeket!

http://lakokocsikaravan.hupont.hu/
Előzmény: Hiéna29 (15556)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15565
aki szereti a sziek látványát = aki szereti a szigetek látványát  :-)
Előzmény: kutykuruty brekege (15563)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15564

Ha rajtam múlik igen., és semmiképpen sem autópályán - az bár gyors, de dögunalom.

 

Már maga az oda -vissza út is gyönyürú volt, a fenti Horvát szárazföld kivételével.

eleinte terveztük Dubrovnik megnézését is, de a beláttuk a gyerekeknek nem lett volna nagy élmény negyven fokban várost nézni -aztán a 11 éves még csak nem is emlékezett volna rá. Mi már voltunk és mehetünk is, meg a gyerekek ha felnőnek és érdekli őket.

Előzmény: halacs (15562)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15563

szia Halacs, na én is beléptem.

 

nekem nagyon tetszett a természet (imádom a hegyeket és a nyilt tengert is- Montenegroban ez adott vot). No meg a Kotori öböl is lenyűgözött - pedig az nem nyílt tenger volt. fürödtünk is itt -ott melegebb volt a víz, mint máshol, de nekem az már kicsit túl meleg is volt. Saccra a többi helyen olyan 24 fok körül lehetett.

Megfürödtem -pontosabban csak megmártoztam hazafelé a Neretva folyóban is- na az tényleg hideg volt. Bemenni olyan mélyre nem mertem, ahol nem ért le a lábam, mert nem ismerem a folyót, sem a sodrását. de azon a partszakaszon  - a Mostari öreg Híd alatt - volt egy kis vízesés, az is nagyon klassz volt.

Engem- féjhemmel ellentétben nem zavart a nyelvtudás hiánya, volt ahol a tyúk szárnycsapkodásával magyaráztam meg -mert angolul nem értette meg, hogy grillezett csirkét kérek. De azt hozta, amit kértam.:-)

 

Bar? maga a város és a strandja nem tetszett, de öreg Barban járni, elképzelni az ott élők életét - hiszen felismerhető a romokból a ház alaprajza, felemelő érzés volt.

Alapvetően a nagy strand is lehett volna akár jó is, hiszen pinea fák által árnyékos hely rengeteg van, de...szóval első nap nagyon rossz élménnyel kezdtünk. Mosdóba kellett menni, és volt egy Wc. előtte guggolt egy fiatal csaj tartva a kezét az 5 centért, aztán jött a pottyantós WC. Önmagában ezen még túltettem volna magam, de nem működött a lehúzó, bűzős volt az egész, szerencsére a lábmosó csap működött.

 

Eyébkén Montegenróban van homokos, kavicsos, köves, sziiklás strand is, nekem nagyon bejött. (sznte mndenhol ajánlott a tengeri cipő, vagy a kövek miatt, vagy a forró homok miatt)

 

az emberek kedvesek, mosolygósak, előzékenyek. ez nekem nagyon sokat számított.

 

Szemét. Utolsó nap - szombat - a bari strandon telt el, és a nap végére tényleg rengeteg szemét volt, na de valljuk be ez nélunk is így van. Tömeg után mázsaszámra szedik össze a szemetet.

 

Nekem tehát nagyon bejött és Horvát országot is nagyon szeretem, de a kettőt szerintem nem lehet összehasonlítani, mert egészen más,

aki szereti a sziek látványát- annak a horváth tengerpart, aki szereti a nyilt tenger látványát, annak Montenegro.

Előzmény: halacs (15558)
halacs Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15562
Éreztem én, hogy valami nem stimmel. :DDDD
Fontolgatjátok, hogy visszatértek még oda valaha?

Én épp ezt a nem professzionális vendéglátást kedvelem nagyon, egy kicsit beleszagol az ember az ottani életbe. :-)
Előzmény: kutykuruty brekege (15560)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15561
Ezt abszolút megerősítem. Kár az autóba kaját itthon pakolni. Kisbolt az apartman telepeken kb. 50 méterenként, de néhány kilométeren belül supermarketek is vannak, mint például nálunk az Interspar félék. És jó a kaja, valóban finom pékáruk és jó konyha. Ára a nálunk jellemző, kivéve a nagyon forgalmas strandokon, de a Balaton part nálunk is drágább. Olyan helyen kell vásárolni ahol ki van írva a cucc ára, mert ennek hiányában tapasztaltuk a lehúzási szándékot.
Előzmény: halacs (15558)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.20 0 0 15560

A szállás előre foglalt volt. Egy ötlakásos apartmanház egyik lakása volt, egylégterű stúdió apartman. Berendezése egyszerű, de elegendő és praktikus. 4 db ágy, szekrény, TV-videó, alapon berendeztt konyha, klíma. Újszerű állapotú néhány éves ház. Egy magyar nyelven is elérhető honlapon talátuk, 40 euro/nap áron. Maga a ház rendben volt, kb. 400 méterre a tengertől gyalog, autóval kb. dupla annyi. Igaz, jelentős szintkülönbséget kellet közben leküzdeni, így jócskán kapaszkodni kellett felfelé, kemény hegymenet.

Idegenkedés? Ez talán túlzás, de nem egyformán ítéltünk meg bizonyos dolgokat, mármint a párommal. Például:

Néhány ott jellemző emberi mentalitást (pl.: szemetelés), a nyelvismeret hiányát akár a vendéglátásban dolgozók részéről, a közlekedési morált, az idegenforgalom professzionalizmusának hiányát, stb. Ennek egyébként pozitív oldala is van, pl.: olcsóbb árak, egyfajta természetes kedvesség.

A levelem hangnemének az oka pedig, hogy nem én vagyok én, hanem a "férjem vagyok". :-)

Előzmény: halacs (15557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!