Keresés

Részletes keresés

Nikke Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4716

Nahát, dehát, ne már. Akkor, ha vashiányunk van, akkor ne szedjünk vasat sem. A levezetésedből az én értelmezésemben egészen pontosan ez olvasható.

 

Előzmény: zkovaxxx (4715)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4715

Akkor  ha naponta 5x annyi vitamint viszek be a szervezetembe akkor ötször egészségesebb leszek?:)

Amikor 5x több kálciumot viszel be akkor erősebb lesz a csontod?

 

Az hogy valakinek a porszerkezete hajlamosabb a kopásra annak sok összetevője van, többek között az is hogy nem építi be azokat az anyagokat a szervezete ami az erős porc szerkezet fenntartásához szükséges, és ez akkor sem fog megváltozni ha naponta többszörösét viszi be kiegészítők útján.

 

Az emberi testet jól kitalálta a természet és az evolució és változtatta az adott körülményekhez.

Egy ember aki normális aktivitás mellett normálisan táplálkozik annak semmilyen külön vitaminra nincs szüksége mert a megfelelő táplálkozás ezt részére biztosítja. Nyilván egy fokozott igénybevétel ( sport , extrém fizikai munka, dohányzás) során szükséges az extra többlet bevitel mert extra a felhasználás is.

A többi marketing és pszichológia:))

 Neked azért fáj már mindened, mert a szervezeted védekezik az anatómia ellenes terheléssel szemben.

Megváltozott a mozgási dinamikád és ez magával hoz mindent. Sokszor elmondtam, neked is az időfaktor a legfontosabb mert az, hogy több mint fél éve nem történik gyakorlati lépés az ügyedben az nagyon nem jó.

Mindenki aki a szükségesnél tovább halogatja a valós lépéseket az extra terhelésnek teszi ki a most még ép ízületeit aminek a nyoma ott marad. 

 

Arzeen az életben nincs ideális helyzet semmire sem, mert mint általában a baj csőstül jön. Ez már csak ilyen, és meg fogsz birkózni vele mert nincs más alternatívád. Ezen is túl leszel egyszer és az összes dolgod megoldod valahogy mert mást nem tudsz tenni. Azért azt ne felejts el, hogy vélhetőleg nálad sokkal rosszabb helyzetben is vannak emberek, de ez tudom, hogy nem vigasz mert mindenkinek a saját problémája a legnagyobb és ez elfogadható.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (4713)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4714

ja, még egy fontos dolog, most jutott eszembe, eddig fel sem figyeltem rá!

a csuklóim se fájnak egyáltalán. mindkettő fájt, főleg a bal, mivel csak úgy tudok felkelni, ha kézzel kinyomom magam, mert hajlitva nem tudom terhelni a térdem

ebben a kis mozgás fázisban sem 

szoval a csuklófájás is megszünt, ez most ugrott be.. mindjárt kiderül itt, hogy milyen krva jól vagyok :)

Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4713

ne essen tévedésbe, Tisztelt Fórumdoktor Úr. Semmi csodát nem vártam. Viszont a jó térdem ijesztő dolgokat kezdett már el művelni, most is vanna furcsaságai, több hónapos ltúlterhelés, bicegve járás... stb

Viszont mondtam, egyre jobban elkezdett fájni, egy bizonyos helyen, szúró éles fájdalmacskák.. Na ekkor kezdtem megijedni és próbáltam kitalálni valamit.

Hát ez jutott elsődlegesen az eszembe, vegyük úgy, hogy bevált.

Nemsokára elfogy, utána nem fogom szedni és majd kiderül, ha elhagyom, mi történik.

Sajnos azt kell mondjam, a jó térdemmel is majdnem elfelejtettem a normál járást, már azt sem tudom, hogy teszem a lábaim, a normál beidegződések teljesen összekuszálódtak.

Ha logikusan nézzük, a porcerősitőt hasonlitsuk össze mondjuk egy fehérjével. Ha izmot akarunk növelni, akkor növeljük a bevitt mennyiséget, ami ebben az esetben kihat az izomzatra /is/

Ha porcerősitőt szedünk konkrét vonatkozásban, akkor az is emelt dózisban hatékonyabb az adott területre, ebben az esetben a porcokra és az izületekre. Nekem igy logikus, nem arról van szó, hogy ez kiváltana bármit is.

 

Nagyon remélem, még tényleg semmi bajom a porcaimmal.. Az MR egyébként kimutatta volna, ha lenne? 

 

A térdemmel kapcsolatos megpróbáltatásokkal megbirkózom valahogy, ha főleg, vagy csak erre tudnám forditani az energiáimat. Esetemben emellett olyan dolgok kisérik ezt az egészet, amikkel már, illetve ilyen állapotban nem boldogulok és behozhatatlanok a hátrányok sok tekintetben.  

Na ez itt a fő gond.. Na de az idő rohamosan közeleg és ettől az élet még megy tovább. 

Előzmény: zkovaxxx (4710)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4712

A gén technológia reményeim szerint meg fogja oldani a porc kérdést. Sajnos az még odébb van, hogy ez elérhető legyen mindenki számára. Nem véletlen volt a ma reggeli felvetésem sem.

Nagyon kevés tanulmánynak adok hitelt mert túl sokat rendeltem meg már ahhoz, hogy tudjam mi mit ér:))

Elfogadom, hogy úgy mond olajazza a térdet, de sajnos egy kopást nem fog sem lassítani sem megállítani egy táplálék kiegészítő.Egy olyan emberről sem hallottam akinél ez megtörtént volna.

 

Persze a hit fontos mert ennek nagy része fejben dől el. Arzeen teljesen jogosan lelkileg kész van a hercehurcától ami körülötte van, így a gondolatainak a nagy része a térde körül forog. Ilyenkor hamarabb is fáj, és ha neki ezt megszünteti a porcerősítő akkor legalább ez is jó volt valamire:)

 

 

Előzmény: Nikke (4711)
Nikke Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4711

Mindannyian tudjuk, hogy porcot nem pótol, az - láthatóan minden kutatói erőfeszítés ellenére - sem olyan egyszerű. Viszont, ha már tönkrevágódott az egyik lábad, és agyonterheled a másikat, annak a kopását még késleltethetik a porcerősítők.

 

Tőlem rögtön első vizitnél kérdezte a doki, hogy szedek-e valami ilyesmit, és nagyon helyeslően bólogatott, amikor azt mondtam, hogy igen. Sőt a végén még ő javasolta a Cartinormot.

Nem, nem vagyok olyan nagyon naív, hogy ne tudjam, hogy adott esetben miért is "javasolhatja". De az esélyt legalább megadom magamnak, hogy a másik lábam később jusson az előző sorsára.

 

Amúgy meg szerencsétlen beteg kapkodhatja a fejét, az egyik tanulmány üdvözíti ezeket, a másik az írja, hogy nem mutatható ki eredményt, a harmadik meg talán még be is tiltaná. 1-2 év múlva meg ugyanazok mindennek az ellenkezőjét írjákl.

 

A legtöbb műtét is ilyen egyébként (legalábbis a porcpótlásos), valójában nincs igazi alternatívája a térdprotkónak. Mindenfajta próbálkozások, kísérletek vannak, de valójában egyik sem váltotta be a hozzáfűzött reményeket.

Legalábbis ahogy olvasható, de inkább úgy írom, hogy ahogy tapasztalható.

 

Előzmény: zkovaxxx (4710)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4710

Az, hogy nem ajánlottam az nem teljesen így van, csak megfogalmaztam a véleményem a porcerősítőről:)

 

Örülök, hogy neked segített, akár lelkileg is akkor már megérte beszedned, mert neked minden olyan ami javítja a napi közérzeted az ajándék:)

 

Azt gondolom akinek mint neked semmi gondod a porcoddal annak nem oszt nem szoroz. Ez csak pénz kérdése, mert nem olcsó dolgok a "porcerősítők" tehát ha valaki ezt megengedheti magának annak belefér, de kezelje úgy mint egy "étrend kiegészítőt".

Akinek már porc gondja van az önmagát csapja be ha azt gondolja, hogy egy ilyen készítmény megoldja a problémáját  és elkerüli a műtétet.

Mikor valaki józan paraszti ésszel bele gondol, ha ezek a tabletták segítenének akkor a műtétek száma drasztikusan lecsökkenne és az orvosok unatkoznának:)

 

Előzmény: Arzeen03 (4690)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4709

Engedd meg, hogy kiegészítsem a véleményed:)

 

A kórházak nagy részében a képalkotó vizsgálatot( mint az MRI végzők) külső cégként dolgoznak.

Ennek egyszerű az oka. A módszerváltás után mikor a korábbi gépek idővel sorban mentek tönkre a magyar egészségügy aktuális vezetői úgy döntöttek, hogy nem kell invesztálni az új gépekbe, sokkal egyszerűbb ha külső cég vesz egy gépet és szolgáltat az adott kórháznak. A többi már történelem, neked még mond valamit a Medicor is mint magyar orvosi műszer gyártó cég ( röntgen stb).

 

Az OEP kifizeti a vizsgálatokat de a gond ott van, hogy ő határozza meg hogy havonta mennyit kíván megfizetni mint általános vizsgálat. ( ide tartozik a térd MR is) Fontos az általános szó mert akkut esetben nem mérlegel senki még az OEP térítés függvényében sem mert azonnal elvégzik a vizsgálatot.

 

Azt is fontos tudni, hogy a szakorvos az időpont foglalásnál kérheti, hogy számára ez az MR fontos és előre vesznek, de sokan végeztetnek el úgy vizsgálatot, hogy ők úgy gondolják az fontos lesz az orvosnak és előre vinni akarják magukkal az orvoshoz. Nagyon sok esetben az ortopéd orvos nem kér MR-t mert anélkül is megállapítja a számára fontos információkat ( erről is már sokat beszéltünk).

 

A vizsgálati helyek kapacitása kivétel nélkül elbírna sokkal több vizsgálatot ezért tudsz bejutni napok alatt és te pont azt fizeted meg amit az OEP nem térít ilyenkor.

Miután ezek teljesen úgy működnek mint bármely vállalkozás a piacon akár még kedvezményt is kaphatsz. ( sokáig bérletem volt egy ilyennél)

 

Az egy más kérdés, hogy az OEP miként állapítja meg az általa térített vizsgálatok számát és ez a szám minden területen összhangba van-e a szükségessel.

 

 

 

 

Előzmény: pom-pom57 (4705)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4708

Gurabli!

 

Te vagy a mi helyi erőnk. Gondolom ismered ezt a klinikát. Vélemény?

 

http://www.pecsiortopedia.hu/specialitasok/5.html

 

Mindenki!!

Ezen a klinikán csinálnak egy un I. és II. generációs porcsejt beültetést.

 

http://www.porcpotlas.hu/hu/sejtbeultetes.html

 

http://www.porcpotlas.hu/hu/porcsejtbeultetes.html

 

 

Gondolom többen körbe jártátok a témát mert érint benneteket, vagy beszéltetek olyannal aki elvégeztette.

Itt nem olvastam róla, de hátha az olvasók:)

Örülnék véleményeknek, főleg olyannak akinek van közvetlen infója.

Fontos lenne tudni a hatékonyságáról mert gondolom az OEP nem támogatja és 3000-6000€ az ára egy műtétnek.

 

pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4707

Az az érzésem,hogy pénz vársz azért ,hogy megmondd a csoda porcerősítő nevét.Nem szégyelled magad?

Előzmény: Arzeen03 (4690)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4706

Aki kíváncsi,hamar megöregszik.

Előzmény: Arzeen03 (4698)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4705

Én is úgy gondolom,hogy igazad van. Ez a várólista ez mesterségesen kreált  hazugság,és azért csinálják,hogy ugyanott (természetesen beutalóval TB alapon) fizess a radiológusnak.Érdekes módon így már van szabad hely.Én ezt az utat már kijártam.Alapjába véve velejéig rohadt korrupt  az egészségügyi dolgozók egy része.Nyilván tisztelet a kivételeknek.Szerencsére azért sok lelkiismeretes egészségügyi dolgozó is van.Nagyon bízom ,hogy többen vannak mint  a tisztességtelenek. Én is fizettem az MRI-t  persze zsebbe.Nem sokat,mert ugye rám volt bízva az összeg.Mint később kiderült,nemhogy korrekt  volt a diagnózis,hanem még a frászt hozta rám.Azt már írtam,hogy mit mondod.

"mindenféleképpen kell  a térdprotézis akár megcsináltatja  a szalagpótlást akár nem".A mondandója lényege az volt , "talán a kisebbik rossz,ha megcsináltatja" ,mert akkora a porckopás.Most 2 naponta rohangálok 12 km-t és heti 3 tenisz. Kutya baja a térdemnek. Amikor a doki (még nem T.A.) kivette a porcom azt  mondta."Ilyet még nem láttam,olyan sima a felszíne mint a baba popsija". Zéró kopás.

Előzmény: Nikke (4701)
gombóc63 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4704

Erre tudom a választ...az én III-IV. fpkpzatú porclágyulásomat nem mutatta ki. Úgy mentem az artroszkópiára, hogy baker cisztán kívül semmit nem mutatott az MRI.

Előzmény: Arzeen03 (4700)
gombóc63 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4703

Várakozással, mert ez így nem jó, fáj és beszűkült az életem valamint fostizással:-(( leginkább a műtét utáni léttől tartok.

Előzmény: Arzeen03 (4693)
Nikke Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4702

Arseen, a kihagyott betűket, meg szavakat gondold hozzá. :-)

(Kicsit fáradt vagyok).

 

Nikke Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4701

Bá tavaly nekem a sima uh is pontosan megmondta mi a baj, tudom, hogy igazából egyik képalkotó eljárás sem megbízható 100%-osan, mert pl. az MRI simán mutat szakadást akkor is, ha nincs. De egyelőre nincs jobb (csak maga az arthoskópia, de az meg ezek nélkül nincs meg.).

 

Az új műtétet, ha nem az van, amire én gondolok, tuti nem lehet 10 napból megúszni. :-)

 

Igazad, és ezt már Gombóc is mondta nekem, mérhetetlen károkat okozhatok magamnak. Valóajában több mint egy éve kínlódok, a kezdeti gyönyörű javulás mára már csak álom. A műtőben én voltam a szobából az utolsó, 12.00-kor toltak ki, 15.00-kor hazazavartak minket, a legkevesebbet az én térdem pihent, de úgy álltam lábra és úgy mentem, mint ahogy a nagykönyvbe meg van írva. Hogy hol romlott el???

 

Nem tudom, hogy honnan és miből, de mégis úgy érzem, hogy előbb-utóbb jobb lesz.

 

Megmondom őszintén, hogy loptam az ötleted, vettem lúdtalpbetétet, és tényleg sok esetben érzem, hogy kicsinyként jobb . :-)

Szerintem ilyen apróságokbkól fogok építkezni. Per pillanat nem tudok mást tenni.

 

MRI-re mindenképp maszekon megyek majd el, undorítónak és gusztustalannak (és csak ennél rondább szavak jutnak az eszembe) a több  hónapos várakozásokat. Már azzal együtt megyek vissza a dokihoz. Anélkül úgyis értelmetlen lenne. Így meg rögtön tud majd valamit mondani.

 

Előzmény: Arzeen03 (4700)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4700

10 nap nem jelenthet akadalyt, mint ha a jelenlegi helyzetvfenntartasaval kinyirod a terded.

Ennyit bele kell fektetni idoben, ha tenyleg esetleg csak errol van szo.

Mindegy, az mr csak mond majd valamit, a lagyulassal kapcsolatban is mutat pontos adatokat?

Előzmény: Nikke (4697)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4699

Mar nagyjabol emlekszem, amirol szo volt, elnezest.. Ez azert van mert keveset irsz a problemadrol. Engem mindenkeppen erdekel.

Emellett te sem vagy a legjobb helyzetben, ahogy olvasom...

Nehez lehet igy szenvedni, kinlodni, foleg ha regota tart, kihat az ember hangulatara, meg minden.

Es ha csak meniscus repedesed van? Hallottam ilynrol is bar konkretan nem tudom az milyen lehet.

Azert ha egy mr belefer, fizetoset csinaltatsz? 23 ezer ft kb, tudod, hamar megvan.

Jovore majd ugyis gomboc remelhetoleg beszamol itt a tapasztalatairol, es ha a meniscusod rendben van, akkor majd az alapjan tudsz donteni, amiket majd gomboc irni fog, fajdalom, eljaras...stb

Lehet gomboc olyan jokat fog irni, hogy mar februar vegen belefogsz te is..

Előzmény: Nikke (4696)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4698

Akkor ki volt az az ember? Es azert tunt el olyan gyorsan, hogy ne tudjak tole kerdezni es szinlelte csak, hogy milyen leterheltseg van?

A masik gondom az, gondoltam most megnezem az mr felvetelemet a cd-n, amit vittem a raktarba mint ugye utolag kiderult. Erre egy oceanjaron keszolt felvetel van rajta egy mr fontiguello vagy milyen nevu emberrel, aki sorosuveggel a kezeben ordibal, hogy o valami hires anarhista, vagy artista, ezt pontosan nem lehet kivenni, ezt kovetoen nem tudom mimtortenik mert reszegen atesik a korlaton, be a tengerbe, nagy lesz a rohangalas, a tobbi nem kiveheto... Na ez van az mr cd-men, amit elozoleg az al orvos ugy tett mintha megnezne a raktarban, feltehetoleg veletlenul elcserelodott a cd egy masikra.

De ki az a mr. Fintinelli, aki a cd-n van, erre meg nem jottem ra...

Előzmény: pom-pom57 (4695)
Nikke Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4697

Igazából, ha 1 napos sebészet keretében, max. 10 napos kíméléssel meg lehetne oldani, akkor már akár tízszer is megműttettem volna.

(De még a 10 nap is nagyon sok).

 

Mozaikplasztikára sem mindenki alkalmas, függ kortól, súlytól, meg mittutudomén mitől. Lutri ez az egész. :-(

 

Nikke Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4696

Má régóta szedek porcerősítőt, többfélét is kipróbáltam. Még régen Béres Porcerő Fortét, aztán a doki javaslatára a Synotabsot (féjezett nevén Cartinorm D3), itt a fórumon olvasottak hatására a Heavy Dutyt. Ebben van a legtöbb összetevő ár/érték arányban, de nekem egyáltalán nem jött be. Sőt, határozottan jobban fájt a térdem tőle.

A Béres régen nagyon jó volt, de akkor még ilyen jellegű problémám nem volt, néha-néha fájt, megroggyant a térdem, arra szedtem, meg megelőzésként. Most a Cartinorm + Kurkuma megy több hónapja. Ebből a legtöbbet a Kurkuma ér. Legalábbis a térdkímélés miatti izomgyengeségből bekövetkezett "szakadásos" fájdalomra.

 

Igen, tulajdonképpen arra várok, hogy Gombóccal mi lesz. De azért ez nem teljes mértékben igaz. Egyszerűen nem tudom még elfogadni a nagyobb  műtétet. Húzom-halasztom, hátha valami csoda történik. Per pillanat nem is tudom megoldani - több ok miatt - hogy kihagyjak heteket-hónapokat az "életemből". Ez persze lehet jó kifogás is, de az igazság is ez. (Bonyolult a helyzet egy ideje, anyukám ápolásra-ellátásra szorul, munkahelyemen egyedül vagyok.... minden fellengzés nélkül nélkülözhetetlen vagyok).

 

Van, mikor 2 napig semmi jele nincs a fájdalomnak, aztán meg jönnek a "csigák".

Nekem van egy sanda gyanúm már egy jó ideje, az a fixa ideám, hogy újra elszakadhatott a meniscus.Valahogy nem tartom elképzelhetőnek, hogy az én II-III. típusú porclágyulásom ilyen viharos gyorsasággal megelőzte Gombóc III-IV. típusúját. Bár, az igaz, hogy neki nem vették ki a porckorongját. Az is tudom, hogy porcgyűrű nélkül lényeges gyorsabb a kopás, de akkor is! Ennyire gyors nem lehet.

 

Annak idején  - az  utolsó szteroidos injekció beadása után - azt mondta a doki, hogy ha fáj, akkor 6 hónap múlva ismételhető a kúra, de miután nem volt akkora nagy hatása, nem mentem vissza, de ezen még változtathatok. Fogok valamit lépni.... de legyünk túl az ünnepeken... aztán szerintem egy új MRI majd mond valamit, de tényleg nagyon kíváncsi vagyok Gombóc tapasztalataira, de azért annak igazi hatása sokára mutatkozik meg.

Nem egyszerű ez az egész, de hát ezzel nem mondtam itt újat.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (4693)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4695

Tudod van egy mondás, aki hülye az haljon meg. És egyébként is,pénztártól való távozás után nincs reklamáció.Szerinted miért mondta a kamu dokink,hogy gyere majd vissza,és miért nem íratta ki a műtétet? Ott rinyáltam, nehogy gyanút fogj. Befizetted a tanuló pénzt,legközelebb résen leszel.Tudod engem  már hányszor csesztek át? Élelmeseké a világ. Remélem most nem akarsz hegyi beszédet tartani a tisztességről? Kérdezd meg Boszikát. Tudod mennyi pénz kért tőlem csak azért,hogy elküldjön magaráról egy fotót?És akkor még csak a hátulról  láttam repülni a söprűjén.

Előzmény: Arzeen03 (4694)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4694

Pompom!

Hivott ismerosom.

Volt a sportkorhazban, ahol en voltam, az egy raktarepulet! Megrendezted az egeszet a statiszta haverjaiddal! Add vissza a penzem, es mutess meg azonnal!

Ezt nem vartam...

Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4693

Ertem.

Rehabon fekudt a teremben egy ferfi, neki mindket terdebol ki voltak veve a porcok

Mondta, tulajdon keppen a csontjain jar, na most ezt nem tudom hogy kepzeljem, nem is ez miatt volt bent.

Semmi ezzel kapcsolatos fajdalma nem volt sosem. Mondta, masnal meg ez milyen gondokat okozhat nem is beszelve a fajdalomrol

Azert ez erdekes.. Milyen eltero egyes embereknel egy s mas.

 

Most meg a rossz terdem terhelesre elkezdett fajni ott a patella alatti puha resznel, de elegge, mi van ott az mogott? Ilyen meg soha nem volt.

 

Gomboc, februar mindjart itt van, nagy varakozassal mesz a dolog felé? 

 

Es akkor nikke veled mi lesz, attol fugg gomboccal mi lesz?

gombóc63 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4692

Én megyek februárban műtétre, nem Nikke. És csak megerősíteni tudlak....ebben az állapotban nem segít a porcerősítő. Ha nincs porc, nincs mit erősíteni:-((

Előzmény: _chillout_ (4691)
_chillout_ Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4691

Arzén, az jó, hogy téged rendbe tett! Azt mondjuk kétlem, hogy szegény Nikke mozaikplasztikára váró térdén bármit segítene, de próba, cseresznye!

Előzmény: Arzeen03 (4690)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4690

porcerősitő

 

régebben volt itt eszmecsere a porcerősitőkről, van aki hisz bennük, van aki nem

mivel fájt a "jó" térdem és egyre jobban, ugy gondoltam, megpróbálom

vettem porcerősitőt, bizonyos terméket, 60 szemeset, már több mint a felét beszedtem és mondhatom, teljesen elmúlt a térdfájásom

úgyhogy részemről ez elég volt ahhoz, hogy higgyek benne

bár Z fórumdoktor nem ajánlotta, sőt BL főorvos Úr sem ajánlotta mikor konkrétan megkérdeztem tőle egy kontrollon, ennek ellenére megreszkiroztam és ennek tulajdonitom hogy elmúlt a fájás

 

szoval Nikke, ha esetleg nem próbáltad, akkor én tudom javasolni, ha érdekel, milyet vettem, akkor kérdezz és megirom, hogy kinyírjuk a tüskés mesztelencsigát a térdedben 

 

 

Előzmény: Nikke (4685)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 4689

Chopper ezt találtam véletlenül

ne a cimet nézd, hanem irnak a titánról is meg a fertőzésről pár gondolatot

http://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/mozgasszervi_betegsegek/cikkek/nem_veszelytelenek_az_izuleti_protezisek/20111201000202

Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 4688

Nikke, jól emlékszem, hogy te februári műtétre vársz, hm? vagy az gombóc? 

 

Előzmény: Nikke (4685)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 4687

kicsit már nekem is merevebb 

Előzmény: _chillout_ (4684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!