Keresés

Részletes keresés

kittinemeth Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2968

Szia Timi. Annyira vigyáztam vele hogy egyszer sem álltam talpra meg szinte végig itthon voltam vele... lehet erre gondolt a doki...

Előzmény: Törölt nick (2964)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2967

Kedves Lemarcsi55!

 

a munkahelyem nekem is fog egy hátast dobni, az biztos, a sportcipőbe is csak nagy nehezen nyugodtak bele :-) Ehhez képest a plüsspapucs tök gáz, de majd meglátjuk. Télen oké, van az a jó széles orrú, puha csizma - én csak yeti csizmának hívom - , az tuti jó lesz, de hát hol van még a tél ? :-)))

Amúgy a tegnapi röntgenen minden oké volt, most már mehetek teljes talpon (ha bírnék, de nem megy, mert annyira fáj a talpam), a kis fém, ami bent maradt, az a helyén van. Már csak a következő műtét időpontja gáz...mert ugyan előjegyeztek rá május elején, de még mindig nem hívtak, hogy mikor lesz. Azt mondta a doki, hogy megsürgeti, nehogy már a lista végére tegyenek,mert az január :-( Igazság szerint úgy készültem lelkileg, hogy egy az egyben letudom a lábankénti 2 műtétet egy füst alatt, egymás után. Most erősen imádkozom, hogy így is legyen.

Előzmény: lemarcsi55 (2966)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2966

Kedves Mackóbogár!

Köszönöm hogy segítesz. Hát ma megint vettem egy csukát, szó szerint az.  Műanyag klumpa szőrmével bélelve. Na hát ez sem lesz jó már látom. Még jó hogy ez nem volt drága.

Igazad lesz hogy csak valami plüss dolog jöhet csak be Nálam is. Na nem tudom mit szólnak majd a munkahelyen hozzá.

Holnap megint elvitetem magam beszerző körútra. Most a Lidl-újságban látok olyat amit Te mondasz.

Ma vagyok hét hetes műtött. Aug. 4-én megyek dolgozni. Most még nem vagyok biztos benne hogy bírni fogom, eléggé strapás.

 

Előzmény: Mackóbogár (2965)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2965

Kedves Lemarcsi55 !

 

A puha plüsspapucson kívül egyelőre én sem tudok mást felvenni, tegnap próbáltam, de nagyon piszkálta a heget a keményebbik papucsom :-(, momentán lövésem sincs, hogy utcára / munkába menet mi lesz :-( Írtad, hogy szűk 3 hét és melóznod kell. Menni ideig voltál betegállományban a lábad miatt ? (ha nem titok)

Előzmény: lemarcsi55 (2958)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2964

Szia nemethkitti! Az mit jelent, hogy túlkímélted? Mit kellett volna csinálnod? Járkálni meg tornáztatni? Köszi :)

Előzmény: nemethkitti (2963)
nemethkitti Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2963
Igen volt rontgen, mutatta en is lattam. Azt mondta tul kimeltem :) hat ez van... meg 2 het es 6 nap...
Előzmény: EsztiH (2962)
EsztiH Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2962

:(, megröntgenezték a lábad, vagy miből állapította meg az orvos, hogy nm forrt még össze?

Előzmény: kittinemeth (2953)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2961

Nyugi :-) ezt így csinálják, túl lehet élni, és mi itt mind túléltük :-)))) Persze, félsz, ez érthető, de feleslegesen ne paráztasd Magad. Én is azt javaslom, olvasgasd a fórumot, sokat megtudsz belőle, erőt is meríthetsz bőségesen. csak kitartás. És írj, ha úgy érzed, úgy gondolom, itt biztos lesz Valaki, aki válaszol :-)

Előzmény: boooguska (2959)
LaurenC. Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2960

Kedves booguska! Sok mindenkinek csinaltak igy. Javaslom nezd at a regebbi hozzaszolasokat.

Előzmény: boooguska (2959)
boooguska Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2959

Sziaztok! Hát jol bevagyok szarva felek a mütéttöl orvos azt mondta 2 helyen ék alakban kivág a csontbol es csavarozzák. valakinek igy csinálták IRJON  köszönöm!!!!

lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2958

Köszi a választ.

Kissé megnyugtató hogy Nekem nem szerepel a kórelőzményben a 

talpi süllyedés. 

Remélem majd Írsz a további fejleményekről.

Szívesen olvasom a hozzá szólásokat, mert tulajdonképpen ez egy kapaszkodó az embernek.

Eléggé el vagyok keseredve, mert szűk három hét múlva munkába kell állnom 

és egyenlőre egy tanga szandálkán kívül semmit nem tudok felvenni.(pedig van egy Sholl szandálom is)

Nem is a dagadással van a nagy gondom, hanem hogy minden hozzáér a heghez és irritálja, dörzsöli. Próbálom zoknival  plusz még kitömöm gézzel is. Most olyan tehetetlen, dühös vagyok , és egyenlőre nem találok megoldást erre áldatlan állapotra. 

Ha van valami jó Ötleted, szívesen venném!

 

Kedves Fórumozók, ha valakinek van ebben nagyobb tapasztalata,megosztaná? 

Előre is köszönöm.

 

Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2957

nekem így szól a diagnózis:

hallux valgus, lúdtalp, egyéb kalapácsujjak és metartarsalgia (talpi süllyedés). Szép kerek történet.

Ma megyek egy újabb röntgenre, remélem a második műtétről, - ami pont a talpi süllyedés hivatott rendbe hozni - , közelebbit is megtudok. Előjegyeztek  rá még a bütyök műtétkor, májusban.

Előzmény: lemarcsi55 (2955)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2956

* hallux valgus :( elírtam)

Előzmény: Törölt nick (2952)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2955

Szia cip-cirip!

 

Nálam a diagnózisban úgy tudom nem szerepelt a harántsüllyedés. A hallus valgux volt írva.

Az orvossal beszélgetve került csak szóba, mivel nekem ott fájt jobban nem a bütyök.

Én bízom benne hogy a műtéttől idővel javulni fog az állapotom, mert hát máshová esik most már a súlypont a talpamon. Az orvos azt mondta már jó felé alakult.

Még merev a csavar miatt és dagad terhelésre, és így nem lehet érezni a változást.

De még az szerintem odébb van, mire kialakul a végleges állapot. 

Majd írok még az állapotomról.

 

Megkérdezhetem hogy Neked a diagnózisban hogy szerepelt a harántsüllyedés?

 

 

Lilla007 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2954

Szia Marcsi! 

 

Köszönöm szépe, nem is tudtam, hogy tesznek bele merevítőt, onnan tudom most már ezeket a dolgokat, amióta ezeket a bejegyzéseket olvasgatom... :) mielőbbi gyógyulást minden kedves Fórumozónak...  :)  Lehet, hogy az Én lábam nem is volt olyan vészes, hogy kellett volna tenni bele drótot... Ezt csak az orvos tudja, :D ( már ) :) 

 

 

 

Köszönöm Mackóbogár... :) 

 

Lényeg, hogy túl vagyok rajta, és csak vigyáznom kell rá!  és nem találkozok újra az orvossal :D ... 

 

 

kittinemeth Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2953

Szia. Elmaradt :( nem forrt össze a csont ami el lett vágva... még három hét. Azt mondta a doki túl kíméltem, most már talpon kell járnom papucsba, vagy szandiba. Ja és ne ijedjek meg ha kicsúszik a drót mert ennyi idő után előfordulhat :) Szóval augusztus 5 az új időpont. Ne izgulj a dagadás miatt, pont azt kérdeztem a dokitól hogy utána meddig dagad, azt mondta akár pár hónapig is. Vigyázz magadra, pihentesd amennyit tudod....

Előzmény: EsztiH (2951)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2952

 

 

 

Szia  LEMARCSI55!

 

 

 

Neked is harántboltozat süllyedésed van? Akkor sorstársak vagyunk!  10 éve szenvedtem ezzel a problémával, de annyira, hogy néha úgy éreztem, jobb lenne levágni a lábam. Vettem MBT cipőt, millió talpbetét, a végén már gesztenyével emeltem meg a lábamat. A lényeg, hogy végre elküldtek  rtg-re. Kiderült, hogy a boltozat süllyedés mellett van egy un. Köhler II. elváltozás is - ez valami csontelhalás.

Decemberben nekivágtam a műtétnek. Azt hittem, a harántboltozatot műtik. De nem. A csontelhalást műtötték, a második lábujjamnál.

Sajnos, nem sokat javult a helyzet... Akkora fájdalmam nincs, mint a műtét előtt, de talpbetét nélkül nem tudok menni egyáltalán. Talpbetéttel is fájdalmasan. Lehet, hogy csak visszamegyek az orvoshoz. Meglátom. Megműttetni már nem fogom a lábamat, már nem bízok benne.

 

Írd majd meg,hogy javult-e idővel a lábad? Hát nehezen tudom elképzelni, hogy új harántrész alakuljon ki.

 

 

Előzmény: lemarcsi55 (2944)
EsztiH Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2951

Szia!

 

Milyen volt a dróteltávolítás? Majd írj, ha ráérsz! Nekem egy hete volt, de még mindig csúnyán bedagad már délelőttre és bepirosodik, kíváncsi lennék ez meddig tart???? :(

Előzmény: nemethkitti (2942)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2950

Szia Lilla 007!

 

Csinos kis lábad lett!

Szerencsés vagy hogy nem kellett belerakni semmilyen merevítőt.

 

Üdv, Marcsi

Előzmény: Lilla007 (2948)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2949

szép lett :-)

Előzmény: Lilla007 (2948)
Lilla007 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2948

2014.04.14-től, mostanáig lefotóztam a lábam felépülését, nekem semmilyen  csavar, drót nem volt benne... Igaz egy párat nem mutat meg, de lényeg látszik... :D 

Lilla007 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 2947

2014.04.14-től, mostanáig lefotóztam a lábam felépülését, nekem semmilyen  csavar, drót nem volt benne... Igaz egy párat nem mutat meg, de lényeg látszik... :D 

Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.13 0 0 2946

Szia Manó 1102 !

 

Nekem 4 éve az előző műtétnél nem gipszeltek, most igen, 6 hétig volt rajta, amit annyiból nem bántam, hogy így biztosan nem álltam rá a lábamra :-)

Előzmény: manó1102 (2945)
manó1102 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 2945

Sziasztok. Azt szeretném megtudni hogy bütyök műtét után gipszelika làbat?? Augusztus 6-án lessz a műtét. Köszönöm a válaszokat.

lemarcsi55 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 2944

Szia!

 

Na ettől félek én is, hogy hogy fog a haránt rész nekem alakulni. Én a bütyökműtétet

hosszú évekig, (15-20 év) halogattam, de tavaly nyáron elkezdett  nagyon fájni a talpamon a haránt rész.

Eleinte csak a bal majd pár hónapra a jobb lábamon is a második ujjak alatt. Már nem volt olyan lábbelim amiben egy-két óránál hosszabb ideig kényelmes lett volna. Gyógycipőt is csináltattam, egy hétnél tovább nem bírtam benne. És ez adta meg a végső lökést a műtéthez. Most három nap múlva leszek hét hetes műtött, az orvos azt mondta hogy műtét után új haránt rész fog kialakulni. Én még nem veszem ezt észre.

Én nem értek hozzá hogy valakinél miért előbb bütyökműtétet és utána a harántot csinálják, valakinél pedig miért fordítva?

Nálam nem került szóba haránt műtét.

 

Jobbulást, Marcsi

jparchyka Creative Commons License 2014.07.13 0 0 2943

Sziasztok!

Novemberben volt mindkét lábamon wilson-féle bütyök műtét. Jól is sikerült minden ok. Most viszont a jobb lábamnál jó pár napja érzem, hogy alulról a második lábujj alatt a csontom,a  haránt boltozatom, nem is tudom hogy írjam le rendesen, fájdogált. Ma reggel, amikor ráléptem úgy éreztem,mintha valami rá lenne ragasztva, be van dagadva. Nem fáj,de aggódom.

Amikor a bütyökműtétkor voltam a kórházban,egy hölgynek a haránt boltozatát kellett műteni és neki is hasonló tünetei voltak előtte.

Nem tudom,hogy esetleg megerőltettem volna,de pont azt a részt hogyan?

 

Szerintetek  mi lehet? Kezdek pánikolni.

Gondolom ügyeletre felesleges bemennem,úgyis csak pihenést javasolnának,meg nem is fáj.

 

Köszi a válaszokat!

nemethkitti Creative Commons License 2014.07.12 0 0 2942
*elakadna :)
Előzmény: nemethkitti (2941)
nemethkitti Creative Commons License 2014.07.12 0 0 2941
Szia. Ez egy hetes kep most mar tobb mint egy centire kint van. Zavar nagyon, mar amikor latom :) de szinte allandoan le van ragasztva mert mindenbe emakadna :(
Előzmény: Mackóbogár (2940)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.07.12 0 0 2940

Sziasztok (Kitti és Eszti)

 

nekem sem volt kezelőcipőm, nem tartotta szükségesnek az orvos. A gipsz miatt 6 hétig nem jártam a műtött lábamon egyáltalán, és amíg gipsz nélkül ugyan, de még dróttal voltam, nem is mertem :-)))) Annyira megragadt a kis agyamban, hogy nehogy rálépjek, eltörhet a drót :-)))) Mondjuk nekem nem lógott ki, csak a lábujjam hegyénél látszott picit a vége. Azóta járok külső talpélen, mióta kivették, egy puha, plüss papucsban, abba még a korrekciós sínnel együtt is hellyel-közzel belefér, az orvoshoz is abban mentem, cuki volt :-) Dagadni, lilulni csak zuhanyzás után szokott, viszont még mindig van egy pici rész, ami varas, ott még nem teljes a bőr, azt kenegetem.  Szép kis procedúrára vállalkoztunk ;-)

Előzmény: nemethkitti (2936)
kittinemeth Creative Commons License 2014.07.12 0 0 2939

Ettől félek én is... azt mondta a doki hivatalosan műtét után hat héttel merev talpú cipőt felvehetek. De nem megy bele semmibe a lábam :(

 meg hová rakjam a drótot ? :)

 

Előzmény: EsztiH (2937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!