Keresés

Részletes keresés

majamaja Creative Commons License 2016.08.22 0 0 14790

Bubuca nekem eddig max.3 szor fajt a derekam eletemben. Most mar 6 honapja nem ugy mozgok, mint anno. 2 delutant takaritottam es megjelent a fajdalom a hatsomban, aztan a csipömben es a combomban. nem emeltem semmit, nem "fagyott be" a derekam. Szoval... Ahogy irtam dokihoz mar nem is merek elmenni. Meg szenvedek a kezemmel igy fajddalmakban nem akarok sorba allni egy dokinal sem, mert ugyis csak fizikora ir ki , ha kiir, aztan annyi.

De szerintem is könnyebben meg fogok szabadulni a csipöitöl, mint a nyaki bajomtol. Legalabb is remelem.

Előzmény: Bubuca (14789)
Bubuca Creative Commons License 2016.08.22 0 0 14789

Előkerült többször a keresztcsonti fájdalom meg a combba sugárzó - gondoltam írok,hogy az én tapasztalatom az,hogy ezektől könnyebb és nagyon is lehetséges megszabadulni műtét nélkül - mint a térd alá sugárzó idegi eredetűtől illetve nyaknál az ujjba sugárzótól. Az igaz,hogy nekem közel másfél év erősítés volt mire a comb és ketesztcsontnál lévő mélyizom fájdalom teljesen elmúlt - de megéri tenni egy próbát - egy éve nem gondoltam,hogy ilyen szinten lehet erre hatni....guggolhatok,ácsoroghatok,emelhetek,ülhetek...bármi.A leletemen ott van minden ami az ilyen tünetekkel jönni szokott hogy instabil szegmens,sérv,csuszas,vizvesztett porc,arthrozis.

Pihentetés,tapasz,viz,áram,nyujtás, homoritás, gyogyszer csak atmeneti segitség volt. Vagy semmilyen.persze nem mindenkinek a szervezete reagál egyformán - de az olvasottak is ezt igazolják,hogy legalább bizonyos tünetek sokszor jól reagálnak konzervatív kezelésre.

Adrienn - további gyors regenerálódást! És kitartás mkinek!

Előzmény: gombóc63 (14781)
majamaja Creative Commons License 2016.08.22 0 0 14788

Idöpontotert az idegsebeszhez majd csak augusztus 30- an telefonalhatok. (Csak az nap )Az 1 het, utanna ,majd meglatom mikora adnak idöpontot. Remelem meg az idenre, de nem varom, hogy sok hasznosat mond. Biztos a kedvenc tornaimat fogja majd emliteni. :)

majamaja Creative Commons License 2016.08.22 0 0 14787

Sziasztok!

Most ertem haza. Ugyanahozz a gyogytornaszhoz mentem ahova Portug is. Nem birok mar tovabb varni az ismerösömre. Kaptam 1 fajta gyakorlatot a nyakamra. Holnap 2 orankent kell csinalnom, aztan este 20.00-kor megint jelenesem van nala.

Mondta, hogy a derekamra is ad majd gyakorlatokat.

Előzmény: Törölt nick (14786)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.22 0 0 14786

Maja, mi volt a gyógytornásznál?

Előzmény: majamaja (14780)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 14785

Tudod van az a pont amikor már nem az ár számít, minden pénzt megad az ember csak jól legyen. Én nem a belvárosban élek, itt pont ugyan ennyit fizettem az ortopéd magánrendelésen, amikor a térdemmel jártam. Nagyon köszönöm a segítségedet, megpróbálok itt Pesten jó szakembert keresni. Ez a fehérvári kiruccanás ha mindent összeteszel majd egy nap.

Egyszer kérdeztem tőled, mert te említetted, hogy ha megfájdul a derekad van 3-4 gyakorlat ami szinte azonnal segít. Biztos nem láttad a beírásomat, megtennéd, hogy leírod ezeket? Csak úgy nagy vonalakban....

Előzmény: porcika88 (14783)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 14784

Ő meg a szuper, jó fej dokim :-) véletlen kerültem hozzá anno mert 3 ortopéd doki rendelt. Ő volt éppen ott mikor telefonáltam hogy baj van és aznap beszoritottak a rendelésbe gyorsan . Jó fej, kedves türelmes doki :

http://www.cmed.hu/dr-czifra-attila-viktor/

Van egy video is itt az oldalon ahol elmondja mi hogyan megy 

Előzmény: gombóc63 (14782)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 14783

Van zónázó szuper vonatjárat pestről szinte óránként fehérvárra, a kényelmes vonat. Filózd meg, próbát megér. Nem naponta kell hanem 2 hetente max. Ár alapján meg lehet annyira jössz ki mint pesten helyben. 10e az első 1 órás alkalom, utána meg 6e a többi, ami 45perces. Doki is ennyi itt náluk. Pedig szuper doki, gerincsebész, ortopéd orvos

Előzmény: gombóc63 (14782)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 14782

Óh, sajnálom, budapesti vagyok, de azért köszönöm.

Előzmény: porcika88 (14776)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 14781

Köszi Brigi, azon felül, hogy itt érdeklődtem szerdán mindenképpen meg akartam beszélni a reumás dokinőmmel. Megnézem az általad említett oldalt is, valamint rákérdezek erre az injekcióra.

Hogy miért csak a kobrát alkalmazta? Nem tudom. Elolvasta az MR leletemet, megnézett, és természetesen a hátizom erősítésen kívül csak ezt alkalmazta. De az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy ez a most állandósult keresztcsonti fájdalom akkor még nem volt. Év elejéről beszélek.

Előzmény: Törölt nick (14778)
majamaja Creative Commons License 2016.08.22 0 0 14780

Brigi, teljesen ki vagyok. Elegem van ebböl az egeszböl, föleg, hogy izomfajdalmak lettek a hatsomban is. Egö erzes a combomban. Ropog a gerincem  a derekamnal. :( Ez nagyon nem hianyzott. Ez most mar tenyleg szenvedes.

Előzmény: Törölt nick (14779)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14779

Maja, nagyon szurkolok, hogy szerencséd legyen a gyógytornásszal.Remélem, hogy az ágyéki gerinced csak a sok fekvés miatt gyengélkedik és nem komoly a baj.

 

Előzmény: majamaja (14766)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14778

Jártam gunára, nem használt. Utólag elgondolkoztam azon, hogy lehet, hogy én hibáztam azzal, hogy nem kerestem fel egy orvost, akivel megbeszélhettem volna, hogy alkalmas-e ez a terápia a problémámra. Ugyanis nemcsak orvos adhatja be, hanem olyan terapeuta is, aki elvégezte a tanfolyamot.
Akkoriban jártam egy masszőrhöz, ő alkalmazott gunát is. Én meg belevágtam....... Önfejűen! Lehet, hogy egy reumatológus nemet mondott volna.
Éppen néztem a fájdalomközpont.hu-t, és azt láttam, hogy a guna mellett úgynevezett "aktív fájdalomcsillapítást" (infiltrációs injekciót) is bevetnek, talán problémától függően választják ki, hogy éppen melyiket alkalmazzák.
Nem értem, hogy a gyógytornász miért csak a kobrát alkalmazta. Vagy miért épp a kobrát, hisz van akinél az nem is alkalmazható.

Előzmény: gombóc63 (14769)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14777

Találtam linket. Hozzá járok :

http://www.cmed.hu/szolgaltatasok/manualterapia/

 

Előzmény: gombóc63 (14772)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14776

Feherváron C-med központba. Ez egy rehab központ sok szuper dokival. Egyik oldalon a dokik rendelői vannak, másik oldalon meg a rehab részleg rengeteg kütyüvel . A dokim Cziffra Attila volt, a manuálos meg Milán, mackenzie-s meg Kata. Együtt hárman kreálták nekem a rehabot. Doki adta ki az ukászt, hogy mit mikor.

itt találsz infót : www.cmed.hu

 

Előzmény: gombóc63 (14772)
majamaja Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14775

Ha kibirom, akkor nem veszek be. De mar a jaras es utanna az üles is kinszenvedes. Aztan most meg ez a csipö fajdlom, amit a combonban is erzek. Minek masziroztam meg... Annyi mindent kellene a haz körül mar csinalni. Jol nezek ki, 35 evesen 2 serv, 1 fent, 1 lent.

Előzmény: portug (14767)
Lujzi2002 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14774

Köszi szépen.

Én sem gondoltam hogy ilyen rossz állapotban van a gerincem. Már csak reménykedni tudok , hogy belátható időn belül elmúlnak a fájdalmaim.

Előzmény: ex-petike23 (14773)
ex-petike23 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14773

Szia !

 

Jobbulást kívánok !

Az Országos Gerincgyógyászati Központ szerintem a legjobb hely, ahová kerülhettél.

Szomorú, hogy előtte ennyi vargabetűre volt szükség. :-(

Előzmény: Lujzi2002 (14764)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14772

Köszönöm szépen a kimerítő válaszodat. Most épp bitang rosszul vagyok a tramadoltól és egyáltalán nem segít.

Jártam McKenzie tornára, kicsit csalódás volt, mert mindössze a kobra pózt ajánlotta a gyógytornász. Manuálterápiát is csinált, őszintén szólva utána még jobban fájt a derekam. Te kihez jársz?

Előzmény: porcika88 (14771)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14771

Nem tudom már sajnos a kombinációt , hogy hogyan volt a 3, mert 2x szedtem azt hiszem 2 hónap időközzel. Egyszer volt Zaldiar 37,5-es meg ha jól tippelek akkor Xefo 8-as hozzá 2x1 meg Sirdalud 6-os este 1.  Meg van a Contramal 50-es doboza is a fiokban, ami szintén tramadol, de jó ég tudja mivel kaptam együtt, mert sikeresen elkevertem a papirjaimat valahova, csak az mri cd van meg. 

Az tuti, hogy neked ok kezelés kell,mindenképpen keress fel egy jó manuálost. Rengeteget tud segiteni ha protrusio van és még nem sérv. Ugyanúgy végignézte az mri felvételt, végigolvasta doki irományait, és pontosan tudta mi a gond és mit kell tenni. 

azóta pár kollegám is már jár hozzá és elégedettek nagyon. Egyik a kisfiát is elvitte, mert hanyag tartásra és gerintferdülésre az állami doki azt mondta neki, hogy sportoljon azt szevasz. Pedig a gyerek azt teszi pár éve már, 12 éves. Harmadik alkalomnál tartanak és a gyereknek olyan a tartása már mint a nagykönyvben le van írva. Most már jöhet az izomerősítés. Sajnálom, hogy annak idején nem tudtunk ilyenről, nekem is szar tartásom volt. most meg van megint a szép ív, de már késő, mert a kopások a régi szar miatt maradtak. Szuper már soha nem lesz, így annyit tudok tenni, hogy rendszeresen ellenőriztetem a " megjavitott" állapotot. Soha életemben nem tudtam lehajolni rendesen, csak térdemig, még suliban se. Most a földre le tudom rakni a kezem 

Előzmény: gombóc63 (14769)
porcika88 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14770

Szia. Én kaptam , de nekem nem használt. Vagyis semmi extrát nem éreztem tőle. pedig Mohácsi adta . Nekem a manuálterápia és a gyógyszerkombó segitett. Én is kaptam szteroidot meg tramadolt, nem is keveset. De a tramadol másik kettő gyógyszerrel együtt volt végén hatásos. És csak összesen azt hiszem egy dobozzal vehettem be mindegyikből, több tilos volt. Nem egyforma kiszerelés volt, mégis így kellett, vagyis utolsó napokban csak 1 gyógyszert szedtem. Nekem még mindig a manuál megy, masfél havonta járok, mint a kisangyal. Most sajna érzem a hiányát mert szabin van a srác, de bő 1 hét és mehetek. 

ja, és Bidual-t szedek 2 hete. Istenitette nekem pár sorstárs, kipróbálom. Még 2 van a 15-ből, meglátjuk mi lesz. Azt mondták kb 1 hónap mire érzek majd valamit. Még 1 dobozzal van, azt 4 hét mulva kezdem. Utána fél év mulva megint

Előzmény: gombóc63 (14769)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14769

Kedves Mindenki!

Tudom, volt régebben szó róla, de nem tudom hol keressem. Ki mit tud róla, kinek van tapasztalata....protrusio esetén hatásos lehet a Guna terápia? Nekem is állandósult a fájdalom, se ülni, se állni, se feküdni nem tudok. Tramadol, szteroid injekció nem használ. Én is erősítem az elkeseredettek táborát és nem tudom merre van az előre.

Lujzi2002 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14768

Sziasztok!

 

Kedves Maja!

 

Nagyon sajnállak, áttudom érezni a fájdalmadat mert mintha  az én fájdalmamat írtad volna le. Viszont nekem a derekam is nagyon fáj. Sokszor olyan érzésem van, mintha két porckorong összeérne, súrlódna. Nekem eleinte nagyon sokat használt a masszírozás.

A műtéttel kapcsolatban kettős érzésem van, várom de ugyanakkor félek is tőle. Azt szeretném kérdezni hogy a myderison nevű gyógyszer fájdalom csillapító?

portug Creative Commons License 2016.08.21 0 0 14767

maja, én hasonló elkeseredett állapotban voltam, mikro megtaláltam a gyógytornászt. Myderison nélkül élni sem tudtam. Gyógytorna előtt ne vegyél be gyógyszert, hogy pontosan láthassa, mi, merre fáj, melyik mozdulat jó és melyik nem!! Bízom benne, hogy hasznos napod lesz holnap, majd jelentkezz!!!!

Előzmény: majamaja (14766)
majamaja Creative Commons License 2016.08.20 0 0 14766

Sziasztok!

 

Adrienn jobbulast es kivanom, hogy a fajdalmak muljonak el  gyorsan.

Tartok attol, hogy isiaszos fajdalmaim vannak a hatsomban es a csipömben. Mostmar több, mint egy hete tart. Mulni nem akar. a fajdalom a csipöcsont felsö reszebe is iskisugarzik. A derekamban nem erzem. A combomban egy pontban.  :((

A kezem is rosszabb lett ujra zsibbadnak az ujjaim, olyan izomgörcseim vannak, hogy nem tudok nyugton ülni. Fekve is csak egy pozban. Eddig nem szedttem a myderisont, de most rendszeresen nyelem.

Hetfön megyek a gyogytornaszhoz, elegge erdekes lesz, a fajdalmak miatt.A sebeszhez is kerek idöpontot, kivancsi vagyok mit mond, nem halasztom oktoberre.

Nagyon el vagyok  keseredve. Nem birom mar az egeszet. Nem tudok igy semmit fajdalmak nelkül csinalni.

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.20 0 0 14765

Szia.  Köszönöm szépen a jó kívánságot

 Engem is az országos gerincgyógyászati központban műtöttek 

 Bízz bennük!

Előzmény: Lujzi2002 (14764)
Lujzi2002 Creative Commons License 2016.08.20 0 0 14764

Sziasztok!

Új tag vagyok, szeretnék üdvözölni mindenkit a fórumon. Adriennek mielőbbi gyógyulást kívánok.

Engedjétek meg hogy röviden leírjam betegségem történetét. Az én panaszaim tavaly novemberben kezdődtek erős tompor és csípőfájdalommal, ami terhelés hatására rosszabbodott. Januárban már nem bírtam tovább elmentem a reumatológiára. Sajnos sikerült kifognom a egy nagyon unszimpatikus doktornőt. Panaszom meghallgatása után közölte hogy kopásom biztos van, én sem fiatalodom, és fog még fájni jobban is. Mágnesterápiát és gerinctornát írt elő. Gerinctornát egyébként évek óta csinálom itthon, hetente 3-szor.

Persze semmit nem ért a terápiája. A következő jelentkező tünetem inkontinencia lett. Ami mára hál istennek rendeződött. A háziorvosomhoz rohantam, aki szintén nem vette komolyan az ekkora már elviselhetetlen derék és csípőfájdalmamat. Azt mondta mielőtt beutal  gerincvizsgálatra, először urológiai és nőgyógyászati kivizsgálást kell elvégezni. Persze minden vizsgálaton keresztül mentem az eredmény negatív. Közben ismerős ajánlott egy vak masszőrt, akinek hálával tartozom. nagyon sokat segített, a fájdalmaim elviselhetőbbek lettek. Júliusra mire minden vizsgálati eredményem meglett a jobb lábam zsibbadni  kezdett, olyan voltam mint a kérdőjel a háziorvosom sürgősségi beutalót kért a budai Gerincgyógyászai Központba. így kerültem Dr. Szövérfi Zsolt doktorhoz. Ő mindjárt Mr-vizsgálatra küldött. Melynek eredménye a következő:LIV-SI porckorong degneráció, LV/SI szegment instabilitás, LV/SI jobb oldali mediolaterális sérv. Ő mindjárt műtétet javasolt. LIV-SI fusio formájában. Elvagyok keseredve, inkább megrémülve. A Doktor Úr azt mondta hogy nincs értelme várni. Szeptember 6-ám megyek az altató orvoshoz, addig megcsináltatom az összes vizsgálatot amit kiírtak. Kaptam új fájdalom csillapítót, Zaldiart. Teljesen nem szünteti meg a fájdalmamat, viszont álmosít. Egy kicsit hosszúra sikerült a történetem. Ha esetleg tudtok jó tanácsokat adni, akkor légyszíves írjátok meg. Aki átesett már ilyen műtéten, kíváncsi lennék a tapasztalatára, és arra hogy mire számítsak műtét után. Előre is köszönöm a segítségeteket.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.20 0 0 14763

Az ékpárnát ismerem, csak egy utólagos pótdolog. Ha eleve úgy van készítve a szék, akkor nem kell rá, csak a rossz kialakításúakra való. Köszi a tippet, írok neki.

Előzmény: Törölt nick (14761)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.20 0 0 14762

Már a szobámba vagyok.  Mosakodtam átöltöztem.  Volt gyógytornász.  Inhalátorozni is kellett.  Fájdalom van de még friss vagyok.  Tévét nézek pihenek 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.20 0 0 14761

Ha fokozott a lordosisod, akkor az ékpárna jó lehet.A felfújható.

De ha írsz Benének a porckorong.hu-ra, megválaszolja.

Ez nem az orvosok kompetenciája.

Előzmény: Törölt nick (14759)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!