Keresés

Részletes keresés

pamag Creative Commons License 2016.06.09 0 0 1402

350 m kb.

Mi mindig ott vesszük. (egyébként az egy MOL kút)

Előzmény: policecars (1399)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.09 0 0 1401

Portoroz az egyik kedvenc helyem! :) Piran, Izola és Koper is csodás települések! Én szívesen mennék, csak azok a fránya anyagiak miatt nem tehetem meg! :(((

Előzmény: Szundi02 (1400)
Szundi02 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 1400

Sziasztok!

Ha esetleg valaki mostanában akarna Szlovéniába menni, van itt egy nagyon jó hosszúhétvégés ajánlat:

http://felhokfelett.hu/index.php/2016/06/09/ha-lenne-harom-szabadnapunk-ide-mennenk-12-000ftfonap-hotel-reggelivel/

 

:)

policecars Creative Commons License 2016.06.09 0 0 1399

Az ottani autópályás honlap szerint:

 

"A control point is always after the first point of sale in Slovenia, which is usually a petrol station."

 

Szóval ott veszem.

Előzmény: policecars (1398)
policecars Creative Commons License 2016.06.09 0 0 1398

Inkább venném Szlovéniában, csak mondja valaki biztosra, hogy így legális.

Előzmény: Törölt nick (1397)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.09 0 0 1397

Én úgy tudom, hogy igen! De ha biztosra akarsz menni, vedd Magyarországon!

Előzmény: policecars (1396)
policecars Creative Commons License 2016.06.09 0 0 1396

Ha az M70-esen megyek át Szlovéniába, elég a határtól párszáz méterre levő szlovén kúton matricát venni?

U T A Creative Commons License 2015.08.24 0 0 1395

Elvileg van ingyenes út, a 11-es útról be kell menni majdnem Koper belvárosába. Miután Kopernél átmentetek az autópálya hídja alatt, az első körforgalomnál forduljatok jobbra. Lesz még pár körforgalom, azoknál mind egyenesen. Miután elfogytak a körforgalmak lesz egy kereszteződés, ez a 406-os út, ezen balra, ez elvisz Lazarettoba, majd Muggia, Trieszt. Onnan meg nyilván autópálya a Garda-tóig. 

Előzmény: Duncsi81 (1394)
Duncsi81 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 1394

Sziasztok, mi Rovinjból megyünk a Garda tó felé, és ezen az útvonalon mindenképp útba esik Szlovénia is. Kérdésem, hogy ezen a picike szlovén szakaszon (Koper környéke) van ingyenes út, vagy ki kell fizetni mindenképp a 4500 Ft-os heti matricát ?

ancsitibi Creative Commons License 2015.08.14 0 0 1393

Sziasztok!

A felvonókkal kapcsolatosan kérnék segítséget.

Az ülőlift az is ugyanúgy közlekedik mint a kabinos felvonó.

És honnan indul?

pamag Creative Commons License 2015.07.21 0 0 1392

1344. hozzászólás.

Szállásos oldalak összegyűjtve.

Előzmény: dzsimi111 (1391)
dzsimi111 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 1391

Üdv Mindenkinek

 

Sos ben keresek valami szállást (apartman lenne a legjobb ) a tengerparton,konkrét város nincs! Az sos oka ,hogy 07.26-30 ig van időm lemenni másodmagammal .   Ha valakinek lenne valami ötlete,ne tartsa magában!

dzsonivir. Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1390

Az akkor drága lesz.

Mindenesetre én jóval több mindent vinnék,mint pár dolgot,ma már annyi félkész termék van,száraztészták,konzervek,ha lehetséges.

Mi fp-on voltunk,de utolsó nap elmentünk étterembe, legolcsóbb ételt vettük,parttól jól távo, 3000 ft / fő volt csak egy fogás. De ez a legolcsóbb,ennél a többi jóval drágább volt.

Világhírű krémesük 1000 ft/ db áron, 3,5 euró.

Szerencsére mi kaptunk kuponokat a szállodában,azzal ingyen kaptunk 1-1 kremsnitát a közeli cukiban.

Magamról nem adtam volna ki annyi pénzt.

Mondjuk,amit vettünk többször:burek 2,5 euró ljubljanai vasútnál.Ez hússal töltött péksütemény.

Előzmény: Törölt nick (1387)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1389

Sziasztok!

Szlovenia meseszep, viszont tenyleg draga. Az itthoni arak minimum duplaja kb.

Pizza 8 eurotol. Sôr 3-5 euro.

 

Előzmény: Törölt nick (1387)
Veszpremi Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1388

Én kb. 5 éve voltam utoljára (Kranjska Gora és környéke), nem olcsó, azóta sem lett olcsóbb (nem elijesztésnek mondom). A mi áraink fölött kell számolni (vidéki áraink fölött biztosan). Találomra kerestem guglival egy éttermet: http://www.julijana.info/gastst_tte-martin

Előzmény: Törölt nick (1387)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1387

Köszönjük az infot, de sajnos, még mindig nem tudjuk, h. kb. hány euroval készüljünk négyen 10 napra. Apartmanba megyünk, amiben nincs lehetőség félpanzióra és főzni sem szeretnénk a nyaralás alatt, max. virslit vacsorára. (Viszünk szalámit, kis zöldséget, lekvárt, kávét.) Ezek szerint ott minden drágább, mint nálunk?! Elég hihetetlen, mert már itt is a csillagos ég a kaja. Én 600-700 eurot gondoltam, remélem ebből nem halunk éhen. Köszönjük, ha konkrét árat tudna valaki mondani.

Előzmény: dzsonivir. (1386)
dzsonivir. Creative Commons License 2015.07.16 0 0 1386

Szlovénia drága

Szlovéniában nem igazán jó megoldás az sem,h kimész ott vásárolsz be és úgy főzöl,de a mindennapi éttermezés sem, mint pl Bulgáriában

Vagy kérj eleve félpanziót,úgy elég jutányos, vagy innen vidd a kaját.

Vagy épp a szlovén utazásra időzíted a fogyókúrád.

Előzmény: nugabest (1385)
nugabest Creative Commons License 2015.07.16 0 0 1385

sziasztok

ennyire kihalt a topik? Én is konkrét élelmiszerárakról szeretnék tudni valami konkrétat. Gyorsétkezde,Meki,gyros,stb...

Valaki  ???Help please !

dzsonivir. Creative Commons License 2015.07.13 0 0 1384

http://www.ap-ljubljana.si/en/

 

júl 14-re megnézve  pl

6.30

11.15

15

17

3-4 órás utazások

Előzmény: nugabest (1382)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.13 0 0 1383

Sziasztok!

 

Mi aug. végén megyünk Izolára 8 napra. Szállásunk már van, 2 szobás 4 ágyas apartman 250 m-re a tengertől 65 E-ért. Az élelmiszer árakról viszont fogalmunk sincs. Tudnátok 1-2 támpontot mondani? (kenyér, tej, felvágott, paradicsom, közepes árkategóriájú éttermek). Próbáltam utánaolvasni a fórumban, de csak azt találtam, hogy drága. Na de mégis, mennyire?

Előre is köszönjük a segítséget.

Szép hosszú nyarat kívánunk mindnyájatoknak!

 

nugabest Creative Commons License 2015.07.11 0 0 1382

Sziasztok !

Mi Bovecben szeretnénk raftingolni..Vonattal mennénk Ljubjanáig de onnan hogyan tovább??? Busszal??? Mennyibe kerül és milyen buszok vannak rendszeresitve.? Komfortosak vagy csak sima mezei buszok? Mennyi idő alatt teszi meg a távot?  Próbáltuk nézegetni a szlovén busztársaságok lapját de nem igazodtunk ki azon... Tényleg csak napi 1 járat van??

dzsonivir. Creative Commons License 2015.06.25 0 0 1381

Szlovénia sosem volt olcsó ország,sőt  régebben még nagyobbak voltak a különbségek,amikor a háború után jó ideig HO. kissé nyomott árakon adta a szállásait.

Még szembetűnőbb volt a drágaság,mostanság már HO. is  kezd felzárkózni Szlovéniához.Ha nagyon spórolósra akarja valaki venni a nyaralást, akkor Szlovéniában csak a szivét fájdítja

(Istenkáromlás egy szlovéniás topikban,de magyar szemmel is  olcsó és  jó tengerpart:Bulgária)

 

Előzmény: Léna007 (1380)
Léna007 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 1380

Mi 2011-ben voltunk, akkor 60 Euro volt egy éjszaka átlagban, de az is már az olcsóbbakközül volt. Én is ezt az árat tartottam évekig a maximumnak, amit kiadok szállásért, de sajnos, az utóbbi két évben örülhetek, ha egyáltalán 80-ért bármit találok. Sajnos mennek fel az árak és Szlovénia sem olcsó hely.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (1377)
dzsonivir. Creative Commons License 2015.06.24 0 0 1379

A szlovén tengerpartnál azért vannak sokkal jobbak is.

Kegyetlenül sós a vize,az alja köves és a strandok is végig betonozottak(Balaton-feeling)

Egyébként szép ország és tiszta. De nem a tengerpartja a legjobb dolog.Inkább egyéb természeti csodák.

Előzmény: Marka12 (1374)
dzsonivir. Creative Commons License 2015.06.24 0 0 1378

Jobb hozzászokni,hogy Slovenija egy drága ország.

Kicsi ország, tehát kevesebb a szálláshely,mint a hatalmas kapacitással rendelkező Olasz-Görög-Horvátországban.

 

Nem tudom, hogy mennyi kaját visztek itthonról,de ha ott akartok vásárolni-étterembe menni,na az sem olcsó,jutányosabb,ha félpanzót vesztek

Előzmény: bankvilági idegenvezető (1377)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2015.06.13 0 0 1377

Köszönöm Léna,

 

nem rossz de szerintem pocok drága. (4 főre 2 szobás apartman 90 euro?)

 

A 40-50 max 60 euros árban szoktam kapni bárhol a mediterrán zónában. Lehet,hogy itt nem?

Előzmény: Léna007 (1376)
Léna007 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 1376

Szia,

 

mi innen foglaltunk annó nagyon szépen berendezett privát kiadó lakást, nagyon rendben volt minden, az ár is és a közvetítő irodás csaj is nagyon rendes volt, tudom ajánlani.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (1375)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2015.04.20 0 0 1375

Sziasztok,

 

Bledi tó környékére is szeretnénk eljutni az idén,kombinálva egy horvátországi pár nappal.

 

A tó környékén vagy egész közel hozzá,tudtok-e ajánlani szállást?  (elsősorban apartman,2+ 2 gyermek,lehetőség szerint külön szoba vagy teljesen különálló 2 apartman)

 

Köszi és Üdv-

Marka12 Creative Commons License 2015.04.15 0 1 1374

Szia! Mi 1 hónappal korábban , június végén megyünk ki 13 napra a Bohinji tóhoz, egy 5 és egy 7 éves fiúcskával. A Vogelen már voltunk velük, azt tuti minden gyerek élvezi: Ukanctól megy fel felvonó, onnan pedig lehet túrázgatni rengeteget a télen sípályaként üzemelő hegyoldalakon :) Tervezzük még a Mostnica szurdokot (Vintgar szurdokban már voltunk, csodás volt), Kobarid városka mellett a Kozjak vízesést (itt is voltunk már, de zuhogó esőben és muszáj visszamennünk napsütésben is), és ha már ott vagyunk, egy köpésre van Dreznica és a Sop és Krampez vízesések. Ha Gozd Martuljeknél  hagyjátok a kocsit, hamar eléritek a Martuljek vízeséseket is (illetve az első vízesés könnyebb, második kicsit nehezebb túrával,de ott úgyis látjátok, mit tudtok vállalni) Tervezzük Bledet is, és át akarunk ruccanni Olaszországba is a Predil hágón át a Lago del Predil nevű csodás tóhoz. Aztán irány a tengerpart, útközben a Skocjan és Postojnai barlangokkal.

Remélem tudtam segíteni :) Ha hazajöttünk, hozok beszámolót, hátha az még segít eldönteni, miket nézzetek meg.

Előzmény: rochefort8 (1373)
rochefort8 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 1373

sziasztok,

 

julius 20 kornyeken toltenenk par napot egy 7es egy 9 eves gyerkoccel Bled kornyeken. Ami tervben van az a Bledi to es kornyeke (juliusban lehet mar benne furdeni?), Vintgar szurdok, Bohinj to es kornyeke. Elsosorban tura lehetosegeket keresnek nyilvan a gyerkocok eletkoranak megfeleloen. Olvastam mar a Savica vizesesrol, a Pericnik vizesesrol illetve a Tolminka patak kornyekerol, Kranjska Gorarol. Ezek vallalhatoak illetve ezeken kivul ajanlanatok meg egyeb turakat?

Nagy almom a Planicai siugro sanc megtekintese, esetleg errol tudtok-e infoval szolgalni? Latogato kozpont, logisztika stb?

Ami most ido hianyaban biztosan nem fog beleferni, a szloven tengerpart, illetve a hiresebb barlangok (mar jartunk ott). Magyarorszag fele Ptuj varat szeretnenk megnezni, kb mennyi idot erdemes tervezni ra?

koszonom a segitsegeteket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!