Keresés

Részletes keresés

spaceshuttle69 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29589

Az mit jelent hogy nagy magnós?

- Igaz, a magnó 35kg felett kezdődik. (-: kivéve dzogcsen kedvéért a Nagra :-)

 

Előzmény: Sanvean (29588)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29588

Tudom, hogy érdektelen infó.... de holnap belépek a nagymagnós klubba. :-)

Sanvean Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29587

Ugye?! Már ezen is nehéz eligazodni. Egy 96 csatornás keverőpult pedig már maga a halál. :-)

Előzmény: Törölt nick (29586)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29586

:-)))) Tiszta szerencse, hogy nincs több kapcsoló és gomb azon a szerencsétlen GX 4000-en.

Előzmény: Sanvean (29585)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29585

Összehangolhatod a fejhallgatóval? Mit, hogyan? Ezt most nem értem.

 

Nos, először is: Felvételkor ha benyomod a MONITOR feliratú gombot, akkor a szalgról jövő (tehát már rögzített) jelet hallhatod felvétel közben. Ha a gombot nem nyomod be, akkor a bemenetről érkező jelet hallhatod olyan hangerőn, amiket a LINE potival beállítottál. (Figyelj a kivezérlésre is!)

Az SOS gombot nyugodtan elfelejtheted.

Az EQ gombot a szalagsebesség függvényében kell állítani. Ha a kisebbik sebességen (9,53cm/s) használod a magnót, akkor nyomd be (így jobb lesz valamelyest a magas)... ha a nagyobb sebességen használod (19,05cm/s), akkor nem kell benyomni azt a gombot.

A TAPE SELECTOR -t is csak akkor nyomd be, ha AKAI WRT szalagot használsz.

 

A többi gomb úgy sejtem, evidens, hogy mire jó.

 

Első lépésként nem árt, ha megpuceválod az összes fejet a magnón, hogy a rárakódott vasoxidtól megszabaduljanak.

Majd a potmétereket nézd meg, hogy azok közül melyik recseg, kontakthibás. (A recsegős felvétel miatt én egyrészt erre gyanakszom.)

Előzmény: BRADDA (29584)
BRADDA Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29584

igen vizhangzik   de a line felirat  alat  lévő  potival     álitási lehetőségeivel   ösze hangolgatam  fűlhalgatóval   ugy hogy szinte halani se lehesen ezt !. ha az SOS  bevan nyomva akkor  ha vizhangzást  recsegés mentesen álitja   mint a két poti.  lyenkor is rosznak kénne lenniük ha azok roszak .    Azért több mint recsegés   szagatotan recseg  nagyon roszul lehet hallani a zenét 

 ha nem nyomtam be semmit akkor   egyikoldalnak nagyonrosz hangja volt  .ha ezt benynomtam akkor néha sikerűlt tökéletesen felvenni

 de am vágom   mosmár hogy enélkűl a gomb  lenyomása nélkűl is jólkénne felvennie-

kb olyan hangja van mintha  egy   gombelemet  raknék egy kis hangszóróra gyorsan   ráadnám a feszt aztán lekapcsolnám és ismétlődik  ugyanez

 

dalmata13 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29583

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_9818_21_ASC.html itt is felajánlják az akai szervizkönyv letöltését ,regisztráció után.

dalmata13 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29582

http://retronom.hu/node/5577 hali! itt tárgyalgatják az akait meg ajánlanak kézikönyv letöltési lehetöségeket

Előzmény: BRADDA (29580)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29581

Már tegnap is akartam írni, hogy azt az SOS gombot felejtsd el. Az az ún. sound on sound funkció és csak akkor kell azt benyomni, ha mondjuk az egyik sáv másikra történő másolása közben egy újabb műsorforrás jelét akarod a felvételre 'rákeverni'.

Ilyenkor mondjuk a bal savra felveszel egy dobalapot (monó lesz), majd az SOS gomb lenyomása után (a szalagot visszatekered persze) a sávválasztó kapcsolót átkapcsolod a jobb oldali sávra és felvétel módba kapcsolsz. A LINE feliratú (kisebb átmérőjű gombbal, amellyel a bal csatorna jelét szabályozod, beállítod az előtte feljátszott -dobalap- hangerejét és) átjátszod úgy a jobb sávra ezt a jelet, hogy közben mondjuk a mikrofon bemenetre csatlakoztatott mikrofon jelét (a MIC feliratú potival) rákevered.

Tehát bal sáv lejátszik, jobb felvesz. Így a jobboldali sávon már a két műsorforrás lesz egyszerre hallható. Aztán, ha még több hangszert (vagy bármit) akarsz erre rájátszani, akkor megcsinálod ugyanezt fordítva. Jobb sáv lejátszik, bal felvesz. (A lejátszandó hangforrás jelét, hangerejét ezúttal a nagyobb átmérőjű LINE feliratú gombbal szabályozod.) Így a sorozatos átjátszások során a korábban rögzített 'sávok' minősége persze romlik (zajosabb lesz), ezért 5-6 ilyen átjátszásnál többet nem érdemes csinálni, mert élvezhetetlen lesz. Ezt a funkciót réges régen a saját demóim elkészítésére használtam. Ezen felül semmi értelme.

Ha a sávválasztót sztereó állásba kapcsolod és a LINE potikat (mindkettőt) felcsavarod, akkor az SOS gomb lenyomásával a bejövő jelforrást visszhangosítja úgy, hogy egyik sávról a másikra ping-pong szerűen tikitakizik jobbra balra a jel .

 

A helyedben amúgy megnézném a potmétereket, hogy nem azok kontakthibásak -e. Az is tud ám recsegni.

Előzmény: BRADDA (29577)
BRADDA Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29580

csupa orosz régi iskolai nyelvleckés szalagal próbáltam 30  .  40 évesekel

BRADDA Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29579

   van olyan is hogy   felvétel közben az  SOS  gomb ha levan nyomva   nem hallani a recsegést  fölvétel közben .

régi polimer szalagokal  meg scoth  szalagokal próbáltam eddig csak

felvétel köznem  megvan a hangerő   nem halacik hogy halk lenne   de próbakor alig lehet hallani   meg kicsit recseg is  lejácáskor.

BRADDA Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29578

 a zenét lehet hallani de fojamatosan recseg

BRADDA Creative Commons License 2012.04.06 0 0 29577

semmi papirja nincs meg !!!

 hát ha meglenne az lenne a legecerűbb

 Addig eljutotam   lejáccik mostmár rendesen 

 de felvételkor   ha az SOS   feliratu gomb van benyomba akkor néha felvétel közben   nem recsegy  a hang  jól vesz fel nagyon!!  de amugy   felvétel közben  kis hangerőnél is az egyik oldal recseg fojamatosan  de a hangerő megvan rendesen!

 ha nincs benyomva semmi gomb akkor álandóan recseg véletlennűl se vesz fel recsegés mentesen

 nagyonkicsi hangerőn nem recseg csak

ha a monitort kapcsoló van bekapcsolva akkor is recseg fojamatosan az az oldal 

 mit lehetne vele csinálni??? milehet a baj???

M.Jocó Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29576

Én azzal kezdeném, hogy elolvasnám a magnó használati utasítását. Ott minden kezelőgomb leírását megtalálod és vannak

példák is, miszerint könnyen eligazodsz.

 

Előzmény: BRADDA (29575)
BRADDA Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29575

 Most próbálgatom  az AKAIT  volt olyan is hogy ment mind a két oldal   ha az SOS  felirat alati gombot nyomtam be felvételkor .........  aztán előre tekertem a szalagot de aztán már nem ment igy

 Egyik oldal mosmár nagyonjól szól   próbáltam egy csomó szalagot !

 Van egy olyan  feliratú potméter hogy  LINE :  a felirat a potméter felet van   ha a belső potit csavarom az halacik    de ha a külső gyűrűjét akkor az nem álit semmit !

 kell annak álitania valamit  ?

én ugy vettem észre  mikor előszőr próbáltam   ép azt az oldalt szabályozta ami   nemszól   de nagyon rövid idejig működöt csak!

  Jobb   oldali kijelző  csak ugy ment   ha az  SOS  feliratu gombot nyomtam meg     ha a monitort  nyomom be akkor nem mozdul ki  .

 

big-dewil Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29574

me siettem! )))

Előzmény: newnikk (29572)
big-dewil Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29573

De 4 sáwos, wolt nekem is, majdnem két hétig, me utána wixxawásároltam a 4000DS-t! Az nem hubbogot 19'-en. )))

A 215GX az oda wixxa jácco.

Előzmény: newnikk (29571)
newnikk Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29572

Mé nem hívtál fel?

Előzmény: big-dewil (29570)
newnikk Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29571

A GX-4000D nem oda-visszajáccó!

Előzmény: big-dewil (29570)
big-dewil Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29570

De egyik irányba azt irta, h jo. Akko meg hogyan, te nyüzüge?

Ma jártam feléd, de efelejtettem, h hol kö bekanyarodni, igy lemaradtál egy jo kis dumcsirol...

Előzmény: newnikk (29569)
newnikk Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29569

A fejet nemcsak oldalirányba, hanem függőlegesen is el lehet állítani, annyira, hogy a szalag felső sávját alig éri. Na akkor szól úgy, ahogy a kartács leírta. Érted-e?

Előzmény: big-dewil (29568)
big-dewil Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29568

Xerintem egyik irányban jo, akkor nem lehet elállitodwa a lejácco fej.

Ha egyik oldal halk, akkor az lehet a xalag hibája is, wagy azé a magnoé, amiwel felwették anno, esetleg mono rajta a felwétel, kurwasok minden lehet.

E kö winni xakihoz.

Ha pesti wagy Spaccot ajánlom, ö elég olcso. Itt megtanálod a forumon.

BRADDA Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29567

jó am fűlhalgatóval is megnéztem   ot se szól az egyik oldal   csak nagyon halkan

newnikk Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29566

Ha jót akarsz magadnak, ne nyúlj hozzá! Vidd szakihoz.

Előzmény: BRADDA (29564)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29565

Nem  bántani  akarlak, de  ha  azt  nem tudod, hogy hol  lehet állítani  a "lejácófejet"  akkor  mit  akarsz  rajt  állítani?

Előzmény: BRADDA (29564)
BRADDA Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29564

kontakthiba hol lehet???

 lejácó fejet hogylehet álitani ???

biztos hogy nem a szalagok nagyonrosz minősége miat van ez???

 de egy bóvli  tesla meg  unitra magnóval ugyanezekre a szalagokra rengesen tutam felvenni  egyépként

 elvileg ugy vettem hogy  ennek semmi baja   műszakilag

 tejesen tökéletesnek kénne lennie

 levolt tesztelve

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29563

Az elhalkulásnak, illetve  a halk lejátszásnak  több oka is lehet. Ha a magnó  "szervi  baját" nem feltételezzük, akkor  lehet  a fej koszos, vagy  a szalag  hibás.

 

A monitor kapcsolóval váltod a bemenő/szalagról lejövő  jelet  .Ha  már a "source"  állásban  is  halk az egyik  oldal,  akkor  a hiba  lehet  a kábelben is.

 

Egyébként  helyesírásból  eg  nagy karó! :)

Előzmény: BRADDA (29561)
newnikk Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29562

Nagyjából ezek a lehetőségek:

 

1. hibás a lejátszófej

2. a lejátszófej rosszul van beállítva

3. hibás a lejátszóerősítő

4. kontakthiba

 

Szerelővel kellene megnézetni.

Előzmény: BRADDA (29561)
BRADDA Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29561

 hali  remélem valaki tud segiteni   

 van egy   AKAI GX 4000 D  magnóm pár napja van még csak meg 

 jack dugós kábellel   aminek a másik vége rca  ezen keresztűl megy a bemeneti jel  a magnóba   egy kis   mp3   rádió van rákötve ez a nagyon minihifi

 De  csak az  egyik oldal szól   felvétel után már  a szalagról    szóval nem stereo  !! a másik oldal nagyon halk!!

 de a szalagok is nagyon régiek  !!!   a lejácás    felhangosodik  elhalkul 

  De ha szalag  rosz is de mind a két oldalnak ugyanugy szólni kénne  nem ???

 nemvolt sose ilyen magnóm  fölvételkor ha stereoba   akarok felvenni

 a négy gomb közül::: MONITOR . SOS . EQ    . TAPE SELECTOR mit kell nyomni  ???

 én a monitor kapcsolót nyomtam be csak  ....

 amit atak hozzá ajándék szalagot    az egyik oldala nagyonszépen szól de a  másik oldala annak is halk..

 milehet a baj  ???

 totálnemérteek ehez a magnóhoz

 de akit tud segiteni szóljon

 nagyos régi erősitőm van és nagyonkicsi tejesitményű haveromnál próbáltuk hifivel de az ajándék szalagal az egyik oldal ot is nagyon halk volt 

 a másik meg  ment mint az álom !!

Sanvean Creative Commons License 2012.04.05 0 0 29560

Senki többet?... harmadszor!

Veszem... viszem.

Előzmény: Sanvean (29558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!