Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1639

Pozitív hozzáállás.

Ha megízleled a dolgot talán rájössz, hogy jó és érdekes hobbi.

A motorozást is először mindenki suttyomban kezdi. Ha megtetszik és ráérez, megszerzi a papírokat és megy túrázni, versenyezni, haverokkal krúzolni.

Ha van jó környezeti helyzeted, kár nem kihasználni.

Arra ia rájössz majd, hogy nem eretnekség egy angollal, skóttal vagy épp bárkivel a saját nyelvén beszélni. Attól te nem leszel kevesebb, legfeljebb mindegyikünk hírnevét erősíted a világban.

Húzzál bele!

Mire végigolvasod és kipróbálod a kínai rádió minden lehetőségét, itt a tavasz! Ha mégsem, olvasgass az antennákról és építs egy könnyű és hatásos kitelepülő darabot.

Húzz bele!

Előzmény: Berigeri (1634)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1638

Üdv.!

Köszönöm a segítséget. Azért az alapdolgokkal nagyjából tisztában vagyok. Hála Istennek van egy-két jó magas hegytető a lakhelyem környékén, ezekre amúgy is szivesen kijárogatok mikor időm engedi mert már a kilátás is szép ezekről. Így meg még legalább a nézelődésen kívül mást is csinálhatok itt ha már kijutok! A CB-met sajna meg még csak olyan helyekre tudom kivinni ahová autóval fel tudok menni. Ilyen is van azért a közelemben. Csak lenne már jó idő! Alig várom már, hogy mehessek "hallgatózni"!

Üdv. G.

Előzmény: Viktor34 (1636)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1637

Üdv.!

Örülök, hogy így látod és köszönöm a bíztatást!

Üdv. G.

 

Előzmény: Törölt nick (1635)
Viktor34 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1636

Ha rádiósokkal szeretnél kapcsolatot akkor a két említett tipus bármelyike megfelel. Az áthidalható távolság általánosságban nem létező fogalom, nagyon sok mindentől függ, főleg a terepviszonyoktól antennától terjedéstől stb.. Pl. nekem van egy Puxingom, amivel volt, hogy az 5 km gondot okozott, más körülmények között meg osszejött a 100, de volt 160km is. Ez nem CB, ez egyenesen terjed, szóval városban kézből a pár km-nek is örülni kell néha, viszont ha magasan vagy egy alkalmas külső antennával, akkor néha történnek csodák. Nekem van egy körsugárzó a tetőn, külvárosban lakom, amelyik irányba jobban "kilátok", bármikor elszólok 60 km-re, amerre nem olyan jó a rálátás, arra csak 15-öt, vagy 20-at. Persze jó terjedés esetén minden adat lehet a többszöröse, de az nem minden este van.

Előzmény: Berigeri (1634)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1634

Üdv.! Félreértések elkerülése végett nem telefon helyett kell! Akkor kapásból kettő kellene mondjuk lehetőleg egyforma. Nem ez a célom. Rádiósokkal szeretnék néha kapcsolatot teremteni, KIZÁRÓLAG CSAK MAGYAR NYELVEN! Gagyogok valamit "világnyelven" de én MAGYAR vagyok! Érdekelne, hogy milyen távolságokat tudnék majd áthidalni gyári (!) állapotú készülékeimmel, és ha minden jól megy tartósabb kapcsolatokat összehozni rádiósokkal. Engem nem befolyásol, hogy van-e a távoli embernek vizsgája, de amiket olvastam itt is a fórumon, (böfögés-röfögés, zene bejátszás) ezeket mélyen elitélem! Az alapvető udvariasság a minimum szerintem, előtte is a frekvenciák ismerete, hogy még csak véletlenül se nyomkodjak olyan helyre ahová nem kellene. Eleinte nem is igazán akarok adni, csak hallgatnám, hogy a gyakorlatban hogyan beszélnek egymással a "kulturált" rádiósok. Van nálunk is elvileg egy pár főből álló rádiós club, de még nem tudtam felvenni velük a kapcsolatot, bár nem tudom mit szólnának hozzá, hogy csak így érdeklődöm a rádiózás iránt és nem áll szándékomban hivatalos vizsgát tenni. De szivesen mennék velük pl. kitelepülni. Bocsi kissé OFF-osra sikeredett.

 

Üdv. G.

Előzmény: Törölt nick (1633)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1633

Talán.

De főleg az első ismerkedésnél nem a póver a lényeg meg a 120 menüpont.

 

Egy ilyen 10000.- forintos rádió pont arra jó, hogy megkóstolja, valóban rádiózni szeretne-e? Ha meg csak telefon helyett kell, hamar rájön, hogy ez arra zsákutca.

Szerintem.

Előzmény: Viktor34 (1632)
Viktor34 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1632

Igazad van rosszul fogalmaztam. Ha egy rádiós szeretne a többi  mellé egy olyat ami elfér a legkisebb zsebében is akkor jó imádni fogja, mert jópofa, könnyű, sokat tud, mindig nálad lehet stb.,meg ha kell a jobb antenna vagy teljesítmény, egyszerűen elővesz egy másik rádiót a fiókból. A kérdező viszont azt írta, hogy most ismerkedne az URH frekvenciákkal, arra viszont nem ajánlom a kicsiket, mert az első perctől elégetlen lenne velük, és azon filózna, hogy mi lett volna ha a hosszabb antennájú, pár wattal erősebbet vette volna, aztán két hét múlva féláron árulná az adok-veszek oldalon, és venne egy wouxunt.

Előzmény: Törölt nick (1631)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1631

A picike kétsávos Bao egy nagyon jó KISrádió. Aki robogót vesz, ne várjon nagymotoros tulajdonságokat. De amire készült, arra finom. Meg az ára is olyan.

Sok-sok éve egy Yaesu VX-1 szolgál nálam becsülettel. A maga fél W-jával. Mert amire kitalálták arra tökéletes. Nem teszem nagy antennára. Kicsit lassú a kezelése. De minden fontosabb freki a memóban van, onnan könnyű előrántani.

Előzmény: Viktor34 (1629)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1630

Üdv.!

Hát, én is a racsnis csativáltót hiányolnám lehet, de még mindig gondolkodóban vagyok. A minirádiót már kivettem a lehetőségek közül. Köszönöm az infót!

Üdv. G.

Előzmény: Viktor34 (1629)
Viktor34 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1629

Szia!

 

Mindkét rádióból van az ismeretségi körömben, mindenki elégedett velük, mert ha nem is tökékéletesek, nagyon jó az érték-ár arányuk. Mindkettőnek jó hangja van, az s-mérők pontatlanságát leszámítva, más prblémát nem láttam, de lehet azóta már megoldották ezt is.

Én a Wouxunt részesítem előnyben, a racsnis csatornaválasztó megléte miatt, mert engem idegesit, hogy a Tyt-n csak nyomogatással lehet választani, de lehet, hogy ez csak engem zavar.

A picike kétsávosokról viszont még nem sok jót hallottam, mondjuk nekem a kis Yaesu sem tetszik, ezeknél szerintem a kis méret miatt túl sok a kompromisszum.

Előzmény: Berigeri (1628)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1628

Üdv.!

Olvasgatok külföldi fórumokon róla és úgy tűnik sokaknak jobban bejön, van aki még  Yaesuhoz is hasonlítja a minőségét.

Egyre jobban a TYT-re voksolok.

Üdv. G.

Előzmény: Törölt nick (1627)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1627

Egyszerre volt a kezemben a 2 típus. A Wuxi és a TYT.

Kezelése mindkettőnek agyahagyott, hasonló. De a fizikai kivitelben, anyagokban sokkal meggyőzőbb az utóbbi. Hangja is felnőttebb.

Szerintem.

Előzmény: Berigeri (1626)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1626

Üdv.!

Köszönöm a választ, még gondolkodom, hogy melyik lenne nekem jobb vétel. A TYT-el viszont a fülembe tetted a bogarat... :-).

Üdv. G.

Előzmény: Törölt nick (1625)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1625

Nem tudok konkrét választ. De általában valami szoftver javítás szokott lenni. Gyakran ad ki javítást a kínai mert gyakran találnak bugot.

Előzmény: Berigeri (1624)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1624

Üdv.!

A TH-UVF1 és a TH-UVF1B közt van különbség, vagy csak néhol nem írják ki, hogy "B"?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv. G.

Előzmény: Törölt nick (1621)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1623

Üdv. XANTI!

Én is kacérkodom a gondolattal, hogy kéne  (kezdetben, míg megtanulom, hogy hol, mikor és hova lehet kiabálnom úgy, hogy senkit és semmit nem zavarok!) hallgatózni a VHF/UHF sávokban. OFF: a STALKER-IX-em jól üzemel, ismét megköszönöm a segítségedet! ON elősször az UV-3R_(Mark II) BAOFENG Dual Display Small Radio -t nézegettem, most már a  KG-UVD1P-t, de most ide bekukkantva már a TH-UVF1B-t. Most még mindig nem tudom melyiket lenne érdemes megvennem. Félek, hogy a BAOFENget gyorsan kinőném, aztán adhatnám el veszteséggel. Ha a drágábbakból vennék, akkor az maradhatna valószínűleg hoszabb távon, esetleg vennék mellé egy párt is csak az több mint duplájába kerül /db.

Szóval akkor Te a  TH-UVF1B-t javaslod a  KG-UVD1P helyett. Na még ennek is utánna olvasok. A BAOFENG szerinted felejtős?

Üdv. G.

Előzmény: Törölt nick (1621)
Sunyimanó Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1622

Köszönöm szépen, akkor meg is van a választott. További szép estét.

Előzmény: Törölt nick (1621)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1621

Utóbbi. Az már majdnem olyan mint egy igazi rádió.

Előzmény: Sunyimanó (1620)
Sunyimanó Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1620

Sziasztok

 

Szeretnék rádiót vásárolni. A jól ismert KG-UVD1P, vagy pedig a TYT TH-UVF1 lenne jobb válsztás?

 

Köszi.

szacsano Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1619

PX-2R keresnék és hozzá nagyobb nyereségű antennát!

 

580-Gábor Creative Commons License 2012.02.03 0 0 1618

At-558 UHF volt már nálam, opcionális scrambler is volt benne, ha kell, elküldöm a szoftverét (ezzel lehet belőle 200 memóriást csinálni), van hozzá primitív szervíz leírásom is.

 

580

Előzmény: robika1001 (1617)
robika1001 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 1617

580-Gábor  Szaiszok

Még sajnos várni kel a At 588uv re :(

 

Több levélváltásra is azt írj az Anytoon hogy még nem forgalmazzák pedig már 3 hónapja is kérdeztem meg most is :(

 

Az AM vevős kézijük sinics forgalomba még

at AT5555 és Sima AT588 Árulják csak

 

Üd Robi

Előzmény: 580-Gábor (1614)
tokimoki Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1616

Eladó 2db Standard C-156-os 144MHz-es kézirádió.
Használt készülékek.Vételben nyitottak.(Repsáv, stb)
Az egyik rádió műanyagháza sérült.Az egyik elemtartoval a másik aksival
Elektromosan kifogástalanok, a képen látható állapotúak.

06303086101

580-Gábor Creative Commons License 2012.01.24 0 0 1614

Kicsit hibás a leírás, nézd meg az eredeti papírját, lépi a 6,25KHz-t és tudja a Narrow-üzemmódot, ráadásul 4*256 memóriája van.

Ráadásul - végre van benne AM repsáv vétel is.

 

Fotó az adatlapról itt:

http://www.bilder-space.de/show_img.php?img=2a587f-1322674882.jpg&size=original

 

Előzmény: Stalki (1613)
Stalki Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1613

Gut, papíron jól néz ki , csak végre indulna be egy  jó áron való forgalmazás. mondjuk az kár hogy 6.25-t nem tudja :S 

Előzmény: 580-Gábor (1612)
580-Gábor Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1612

Én erre várok, úgy tudom ez agy egyetlen mobil kétsávos rádió, amelyik tudja a SEL-5-öt:

http://www.thiecom.de/anytone-at-588uv.html

 

Előzmény: Stalki (1611)
Stalki Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1611

Sok helyen látni már 2 sávos kínai mobilt köztük ITT is de még versenyképes, akár dollár áron nem  láttam.

Előzmény: cbspeedy (1610)
cbspeedy Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1610

 

Látta már valaki ezt az új csodát vagy csak nekem új?

Tapasztalatok?

 

http://www.verotelecom.com/Dualband-Mobile-Radios.htm

Sikloernyos Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1609

pmr 1-8 kozott probalgasd, mas frekin esetleg veletlenul is kinyithatsz olyan atjatszokat, amit nem kene. 430 Mega alatt meg semmikepp ne nyomkodj, ott van pl. a Tetra sav (Rendorseg, stb)

Előzmény: speedshop79 (1607)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1608

"Amúgy lehet rosszul írtam"

Nem írtad sehogy...

 

A PMR9 nem sáv, hanem csatorna.

A sáv 8 db csatornát tartalmaz, különböző frekivel.

Amúgy az ún. PMR9-et hivatalosan csak Digitális PMR-el lehetne használni...

Semmi gond, csak javasoltam volna egy kis utána olvasást...

A neten mindent megtalálsz...

Google...

Amatőr (és egyéb más) sávot meg hagyd ki a játékból!

Előzmény: speedshop79 (1607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!