Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.23 0 0 531
"Az e-hulladékgyűjtéshez bedobott tájékoztatón azt írják, hogy ők szakszerűen ártalmatlanítják. "- gondolod hogy palackba begyűjtik és ártalmanítják a gázt ?
Nem hinném :) de azért egyetértve veled, értékelem a környezetbarát gondolkodásod !
Előzmény: Törölt nick (530)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 530
Oké, de mi lesz a benne lévő freonnal ha széttépem a hűtőt? Ez még CF2Cl2-vel töltött. Nem szívesen eregetném ki a levegőbe. Főleg ugyanezért nem raknám ki a szemétbe vagy a lomok közé.
Az e-hulladékgyűjtéshez bedobott tájékoztatón azt írják, hogy ők szakszerűen ártalmatlanítják. Úgyhogy lehet hogy azt megvárom ősszel és majd oda elviszem. Úgyis van még régi tv-m + egyéb apróságok amit oda el tudnék vinni.
Majd megoldom. :)
Előzmény: Törölt nick (529)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 529
Ha kiszeded a belét, annyit biztos ér, kapj el egy csövest, vigyék el oszt övék a lóvé, :))
Előzmény: Törölt nick (528)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 528
Nálunk annyira nem divat a lomtalanítás, mint Bp-en, ahol pár napig hegyekben áll a "szemét" az utcán, a csövesek meg szinte a halmokon laknak.
A szolgáltató felénk elvileg csak bútort, műanyagot és papírt visz el. Azért ezt nem veszik olyan szigorúan, már raktunk ki mást is és elvitték.
Mindenesetre nem szívesen raknám a szemétbe. Most hétvégén volt e-hulladék gyűjtés, ahol elvitték volna, csak az a gond, hogy nekünk kéne a gyüjtőpontra elcipelni. Hétvégén nem értünk rá, ezért a következő ilyen alkalommal, ami ősszel lesz, valószínűleg oda visszük majd. Addig meg a garázsban fog pihenni a régi masina.
Azt nem tudom, hogy a MÉH-be érdemes-e elvinni. Végülis kb. 50 kg vas meg egyéb. Ha adnak érte 500Ft-ot, már akkor is megérné. Na meg addig se kéne nálunk tárolni.
Előzmény: Törölt nick (527)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.20 0 0 527
Rendesen beletrafáltál ezzel a csereberével, de jól csináltad ha most már műkszik rendesen.
A régi masina alu belét kiszedik a csövesek is, a belseje meg nem könnyen bomló műanyag. Lomtalanításkor könnyen meg tudsz szabadulni tőle, kukában max darabolva, de nem praktikus :)
Előzmény: Törölt nick (520)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.20 0 0 526
Márka alapján a Samsung a legjobb
Előzmény: paraboy_ (525)
paraboy_ Creative Commons License 2009.04.18 0 0 525
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni hűtőgép vásárlása kapcsán. Hátha valaki már vásárolta ilyen vagy hasonló terméket!

Melyiket érdemes vajon megvenni?

- Gorenje RK4264 W
- Samsung RL-24FCSW1
- Zanussi ZAN ZRB 324WO
- Zanussi ZAN ZRB 329W
-Indesit IND CA 55
- Zanussi ZAN ZRB 327W0

Egyébként vajon a fenti márkák közül melyik a legjobb?

Előre is köszi a segítséget!
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.17 0 0 524
A legújabb EW-ös szórólapban is árulnak egy ilyet. 91/17 literes Indesit 37e-ért. Bár ennek a 215 kWh-s éves fogyasztása szerintem egy picit sok. Szóval szerintem, ha elmész egy-két ilyen nagyobb boltba, biztos találsz majd megfelelőt.
Előzmény: Törölt nick (521)
florentine Creative Commons License 2009.04.11 0 0 523
Akartam ajánlani az LG-t, de úgy látom, nincs kicsije (nekem nagy van, elégedett vagyok vele és mint márkával is nagyon). Szó volt itt még Aristonról, nekik van 69 és 139 literes, de itt a nagyról volt csak szó, ha jól emlékszem. A Zanussinak szintén van kisebb méretű hűtője. A http://hutoszekreny.lap.hu/ -n nézz egy kicsit körül az egyes márkáknál, amíg nem jön valaki aki tud segíteni.
Előzmény: Törölt nick (521)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 522
Előfordul még egy-két olyan modell, aminek kis belső fagyasztója van. Legutóbb MM-ban láttam pár ilyet. Nem tudom mekkora méretű kellene, ezek olyan 200liter alattiak voltak leginkább.
Előzmény: Törölt nick (521)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.10 0 0 520
A hűtő hőérzékelőjének közelében mértem, hogy lássam ő mit mér magának. Amúgy úgy tűnt fel, hogy túl hideg, hogy két ilyen hűtő is volt nálam. Ugyanis az elsőnél kiderült, hogy szállítás közben megsérült a burkolata. (Volt rajta egy horpadás.) Mivel este hozták, csak másnap tudtam ezügyben telefonálni. Ki is cserélék. Azért kíváncsiságból még aznap este bekapcsoltam hogy hogyan hűt. 7 fokra állítva, érzetre nem volt benne túl hideg, ezért 5-re raktam. Egy doboz tejen teszteltem egyébként.
Ez a másik viszont iszonyatosan hideg 7 fokon is.
0,5-1 fok eltérésre még én is azt mondom, hogy belefér, mert nem laboratóriumi pontosságú lehet az a szenzor sem, amit beleépítenek. De a 2,5 fok körüli eltérés szerintem sok.
A ki-be kapcsolgatás is azért tűnt fel, mert az első készülék miután beállt a hőmérséklete, kb. 10 percig ment, aztán egy órára kussban volt. A második gép az előzőhöz képest sokkal sűrűbben ki-be kapcsolgat. Lemértem, szinte percre pontosan 23 perc szünet után 7 percig jár. Végül is ez is majdnem a 10perc/órás ütemet adja ki. Csak azt furcsállom, hogy két egyforma készülék működése között ennyire észrevehető a különbség. Na meg ez a túlhűtés zavar egy kicsit.
Hétvégén konyhaátrendezés lesz, akkor lesz rá időm. A régi hűtőtől is meg kéne szabadulnom valahogy, vagy legalábbis elrakni, mert most csak a helyet foglalja. Ahol vettem az újat, nem akarták a régit elvinni csak akkor ha fizetek érte. Pedig úgy tudom, pár éve erre kormányrendelet van, hogy ingyen el kell vinniük, ha újat veszek. Őket ez nem érdekelte.
Előzmény: Törölt nick (519)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.10 0 0 519
"Lemértem egy elég pontos hőmérővel és 4,2-5 fok van a 7 helyett."
A hőmérsékletet nem preciziós műszerrel mérik a gépben és az se mindegy hol méred, bár no frostnál mindenütt egyforma a hő

"Egyébként az normális, hogy ha ki se nyitom a hűtőt, a legkisebb fokozaton 20 percenként bekapcsol?"ez nem szabályellenes, csak ne menjen olyankor túl sokáig.

"Ha 1 fokra állítom, lehet megfagy benne minden. "
Csak gyakrabban kapcsolgatna be. Ezzel nem érdemes foglalkozni.

és tedd csak be a helyére hogy elférjetek a konyhába :)))
Előzmény: Törölt nick (518)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.10 0 0 518
Aham.
Én meg azt vettem észre, hogy a legkisebb fokozaton, ami a digitális kijelző szerint 7 fok (a fagyasztóban -14), nagyon hideg van a hűtőben. Lemértem egy elég pontos hőmérővel és 4,2-5 fok van a 7 helyett. Ha 1 fokra állítom, lehet megfagy benne minden. Nem tudom emiatt lehet-e és egyáltalán érdemes-e garanciális reklamációval élni.
Egyébként az normális, hogy ha ki se nyitom a hűtőt, a legkisebb fokozaton 20 percenként bekapcsol? (A készülék egyelőre szabadon áll, levegőcirkuláció van bőven és a lakásban sincs melegebb 20-21 foknál.)
Előzmény: Törölt nick (517)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 517
Mivel a háta burkolt, elvileg falig lehet tolni, de akkor felfelé kell hagyni szellőzést. De 10 centire elegendő csak legyen áramlási lehetősége a mellé rakott szekrények irányából is, hogy tudjon cirkulálni a levegő megette. Pl a beépített szekrény oldalán legyen nagyobb luk. Ezt a profi konyhabútorosok tudják is.

Az LG-m meg elöl oldalt 1.5m magasam melegszik ha éppen nagyon dolgozik.De rendesen meleg ám ! Biztos vmi cső mehet arra.
De bent+3 és -18 van legkisebb fokozaton. Király !
Előzmény: Törölt nick (516)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.08 0 0 516
Köszi a hozzászólást!
Még meg kell szoknom ezt a gépet, mert nagyon nagy monstrumnak tűnik a régi Lehel mellett. Hétvégén majd a konyhát is átrendezem, hogy normálisan elférjen.
Az biztos, hogy jobban járok vele fogyasztás tekintetében, mint a két régi készülék együttes használatakor.
Ami még érdekes, hogy ennek a Samsungnak a hátulján nincs az a hőcserélő "rács", hanem az oldala melegszik és itt adja le a hőt. Érdekes megoldás...
Azon meglepődtem, hogy a leírásában az szerepel, hogy minden irányban, tehát mellette, jobbra-balra, fölötte és mögötte(!) is legalább 55cm helyet kell hagyni? Ezek szerint csak a konyha közepére állíthatnám és nem tolhatnám a falhoz. Így elég hülyén nézne ki. Ezt mennyire kell szigorúan venni? Jelenleg a fal mellé raktam kb. 10cm-re attól, hogy szellőzzön azért.
Előzmény: Törölt nick (515)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.07 0 0 515
Szerintem jól döntöttél. :)
Ha pedig nem nyitogatod túl sokat akkor a fogyasztása sem lesz olyan vészesen magas, mint amit a kreált éves wattszámok sugallnak. Sőt ha visszaveszed a minimális teljesítményre, mert esetleg neked az elegendő, akkor annyi sem lesz.
Előzmény: Törölt nick (514)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.07 0 0 514
Megvettem a Samsungot. A döntő érv, a 35eFt-os árengedmény volt az eredeti árához képest. Igaz, ennek kicsit többe fog kerülni a fenntartása, de kényelmesebb a használata. Valamit valamiért. Mindenesetre az ár/érték arány ennél volt a legkedvezőbb.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.06 0 0 513
Esetleg szóba jöhet még az Indesit BAAN10.
Ez nagyjából ugyan az a kategória az általam felsorolt szempontok alapján, mint a Candy. Egy hajszállal olcsóbb, de ami nem tetszik benne, hogy hagyományos fehér színű. Jobban tetszene szürkében vagy ezüstben.
Előzmény: Törölt nick (512)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.06 0 0 512
Üdvözletem a topik látogatóinak!

Nekem is lenne egy kérdésem: Candy CFM 2554 E vagy Samsung RL34EGPS?

Jelenleg két készülék üzemel most nálam. Egy 25 éves 200literes Lehet és egy Whirlpool 200literes mélyhűtő láda. Ez is van már 12-14 éves.
Nem tudom ez a két készülék mennyit fogyaszt, de gyanítom, hogy baromi sokat. Ráadásul ekkora mélyhűtőre az életben nem lesz szükségem + jó lenne már valami modernebb gép.
A fenti két készüléket néztem ki. A számomra fontos főbb szempontok a két gépnél egymáshoz viszonyítva:

Candy CFM 2554 E:
- Ekkora méret nekem bőven megfelelne.
- Egyszerű készülék, így kisebb a meghibásodás lehetősége.
- Alulfagyasztós kombi hűtő kategóriában szerintem világbajnok a fogyasztása: 205kW/év. Ennél kevesebbet még nem találtam. Ez nálam az egyik legfontosabb szempont.

Samsung RL34EGPS:
- most van egy akció, aminek a keretében kb. ugyanannyiért tudnám megvenni, mint a Candy-t (kb. 80e).
- Jóval több plusz szolgáltatása van pl no-frost, digitális vezérlés, LCD kijelző. (Ez utóbbi nekem nagyon tetszik + a sok nyomkodható, tapizható gomb az előlapon. :) )
- Ami nem tetszik: 345kW/év fogyasztás. A másikhoz képest ezt egy kicsit soknak tartom. Igaz, ez nagyobb hűtő és van benne no-frost is, de nem tudom ez megére-e ennyit a mostani energiaárakkal számolva. (A hűtő a legnagyobb energiafogyasztó a lakásban, tekintve, hogy gyakran 2-3 hétig is nem tartózkodom otthon.)

Aki tud tanácsot adni a két készüléket illetően, kérem ne fogja vissza magát! :)
Érdekességképpen azt is szívesen megtudnám, hogy egy ilyen régi Lehet hűtő kb. mennyit fogyaszthat. Aki tudja, írja meg!
Köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.08 0 0 511
Gratulálok új masinádhoz, érdekes példája hogy mennyire más szempontjaink vannak:)

Várjuk tapasztalataid az alsó polcok kihasználtságáról ;)
és minden egyébről !
Előzmény: Gatinho (508)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.08 0 0 510
Menj el először egy Liebherr boltba, nézz szét és ha hajlandó vagy ennyit áldozni rá, biztos nem ér csalódás. Egyéb érveim a 493-as hozzászólásomban olvashatod.
Előzmény: Zola600 (506)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.08 0 0 509
Nem gáz :)
Sajna alulfagyasztósba nem kapszakkorát hogy 100 kiló bab ne férne bele !
Típusmeditációmat alul olvashattad, konkrétat neked kell választani, de a nagy lehelt állítsd le :)
Várom újabb híreidet

Előzmény: Tibeth (507)
Gatinho Creative Commons License 2009.03.08 0 0 508
Tegnap jött meg új hűtőszekrényünk, egy Hotpoint-Ariston NMTM 1922 VW/HA.

Amiért ez mellett döntöttem:

1. Brutális űrmérete, többet nem kell vakaróznom rajta, hogy mit hová nyomorítsak.
2. Nem no frost, egy zajjal így kevesebb, és ez hűteni fog rendesen.
3. Mivel hatalmas hűtőszekrény, ezért praktikusabb hogy felülfagyasztós.
4. Nincs latin-fóbiám, főleg nem ha hűtőszekrényről van szó.


A+
inox
Teljes űrtartalom 450 l
Hűtő űrtartalom 356 l
Mélyhűtő űrtartalom 94 l
Fagyasztórekeszek száma 2
Fagyasztó elhelyezkedése felül
Felcserélhető ajtónyitás
Antibakteriális védelem Igen
Ventilátor Igen
Magasság 191 cm
Szélesség 70 cm
Garancia 24 hónap

Mindezt 110.000,- jó magyar forintért.

Két kép róla:

http://www.elektrogoldmix.hu/kepek/nagy_kepek/haztartasi%20gepek
/a186963.jpg

http://www.edigital.hu/files/kepek/d_38340.jpg

Vélemények egy nap után: hűt, fagyaszt csendes, szép.

Üdv.:

Gat.


Tibeth Creative Commons License 2009.02.26 0 0 507

csak poénkodtam, bocs.

 

mindenféleképpen szeretnék olyat, aminek alul van fagyastósa, mert akkor a nagylehelt leállítanám. semmi szükség nincs 100 kiló babot fagyasztani...

Előzmény: Törölt nick (503)
Zola600 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 506

Sziasztok,

 

szeretnék én is tanácsot kérni. Hűtővásárlás előtt állok, 150 Eft-nál többet nem akarnék rászánni, de egyelőre azt sem tudom mire figyeljek, és milyen szempontok szerint válogassak.

 

Amit a fórum rövid böngészése után szeretnék az új hűtőtől:

- alulfagyasztós

- szürke (mi az az inox, vagy inoxlook?)

- egyelőre két felnőttnek, pár éven belül +2-3 gyereknek elegendő méret

- igényes kidolgozás

- alacsony zajszint

- megbízható márka (nekem a samsung tűnik annak egyelőre)

 

Mi az ami belefér ebbe (netán vannak itt is extra feature-k, amiket megfelelő ár ellenében lehet hajkurászni?!), mi az ami feltétlen kerülendő, akár mint márka, akár mint marketing maszlag, vagy felesleges feature, mi az ami viszont nagyon javallot (pl nofrost, ventillátor, stb?!).

 

Előre is köszönök mindent tippet.

 

Z

Tibeth Creative Commons License 2009.02.25 0 0 505
Ez az, én is függönyöset szeretnék, olyat, amilyen a függöny. könnyebb kezelni, mint az ajtót:-)
Előzmény: Törölt nick (503)
hallgatag63 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 504
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (502)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 503
Ebben az esetben egy közepes méretűt vennék minima fagyasztóval és nem feltétlen kell a no frost, de legyen benne egy halk levegő keringtető esetleg.
Ilyen típust 80 ftért már biztos kapsz. Vagy egy dögös Sharp ? Kis felülfagyasztós és ami az enyémből hiányzik ! az a 70 cmes ajtó ! Nézd meg, próbáld ki, igazán kellemes a többi egyforma 60 as közt :)
És jó minőségű, neves márka a hűtők közt.
Előzmény: Tibeth (501)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 502
LG :)
De inkább a belső elrendezés praktikussága döntsön.
Pl világítás, ajtók, rakodóterek, esetleges opciók, de hallgasd meg egy gyakorlatias asszony tanácsát is !
Előzmény: hallgatag63 (500)
Tibeth Creative Commons License 2009.02.24 0 0 501

Én is köszönöm a válaszodat.

 

én még merengeg. ugyanis van egy gyatra, kicsi hűtőm, melyből időnként folyik a víz (!), és van egy őskori lehel típusú fagyasztóm, amely alsóhangon  mínusz húszat tud. igaz, ennyi mélyhűtött élelemre nincs szükségem, hol vannak már , és remélem, hol vannak még azok az idők. Eladni nem tudom,neveltetésem folytán meg kidobni sajnálom. Így van az, hogy készülök, készülök a nagy akcióra!

Ez az antifrost, amin elgondolkozom. itt  külön motottól megy a fagyasztó és a hűtő?

 

Az azért jó érzés, hogy elégedett vagy a választásoddal.

Előzmény: Törölt nick (499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!