Keresés

Részletes keresés

HG. Creative Commons License 2017.07.05 0 0 23834

Köszönöm,közben én is utána olvastam, és végül ahogy ebben a cikkben is, meglett a lényeg:

jelentős felújítás (≥25%) vagy bővítés (>100%) esetén

 

tehát a határoló szerkezetek több mint negyedéhez nyúlnak, vagy a ház a duplájára nő, akkor kell az új követelményeket az egészre alkalmazni.

Persze ezt a bulvársajtóból nem tudjuk meg, pedig a fenti félmondat kellett volna csak a cikkbe...

 

Előzmény: sylvanus67 (23832)
Axióma Creative Commons License 2017.07.04 0 0 23833

Na de puszira gondolom nem vezetik be, csak szerzodesre. Akkor viszont jon rogton a havi 1000 Ft szamla.

Előzmény: halaloszto (23831)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 23832

Itt szerintem elég jól össze van foglalva:

 

 

http://www.pannonmuhely.hu/energetika/energia-tanusitvany.php?tanusitvany=34

Előzmény: HG. (23828)
halaloszto Creative Commons License 2017.07.04 0 0 23831

ki tudja,  hogy holnap nem lesz-e ujra fizetos. valamint az ido is penz, ha mar megvan, az ertek.

Előzmény: Axióma (23830)
Axióma Creative Commons License 2017.07.04 0 0 23830

Nem ertem. Ha ingyen kerheti az uj tulaj is, akkor miert is lenne erteknovelo?? Mellesleg en epp vadasznek (ha lenne eselyunk epiteni) a gaz nelkuli telekre (csatornaval valo kuzdesunk miatt az se baj, ha emeszto kell, legfeljebb biol.lebontasu megoldhatosaga elony).

Előzmény: halaloszto (23827)
HG. Creative Commons License 2017.07.04 0 0 23829

A bulváros cím mellett nekem egy (X) is hiányzik a cikk végéről, ami nagyjából azt jelezné, hogy MOST vegyetek, és LAKÁST vegyetek...

Előzmény: HG. (23828)
HG. Creative Commons License 2017.07.04 0 0 23828

Ez a cikk egy kicsit kusza, de olyan dolgokra világít rá, amiket jó lenne tisztába tenni - de sehol nem találok a neten konkrétumokat...

 

1. Ha én jövőre szeretnék - teszem azt - egy 10 m2-es szobát hozzátoldani a házhoz, akkor az egész 100 m2 háznak meg kell felelni az új előírásoknak? Csak a nyomorult + 10 m2 miatt?

 

2. Ha én jövőre szeretném beépíteni a tetőteret, akkor nem csak a tetőnek, hanem az egész falazatnak, padlófödémnek, stb. meg kell felelni az új előírásoknak?

 

 

Ha 1-2 bármelyike igaz, akkor egyrészt nonszensz, másrészt mindenki rohanjon engedélyt kérni még idén...

Előzmény: Nikolas Pe (23824)
halaloszto Creative Commons License 2017.07.03 0 0 23827

a telek értékét mindenképp növeli, ha telekhatáron van a gázcsonk. és ha ingyen van, akkor miért ne?

Előzmény: Axióma (23825)
halaloszto Creative Commons License 2017.07.03 0 0 23826

én is telekhatárig értettem. van sok olyan telek, aminek a határáig nem vitték el a csövet, mert a rövid utca két végét kiszolgálták a keresztutcából, a közepe meg fizesse ki ha akarja...

Előzmény: Nikolas Pe (23824)
Axióma Creative Commons License 2017.07.03 0 0 23825

Hat regi hazhoz is necces, hogy erdemes-e utolag gazositani (a futest), de egy beepitetlen telekre ketlem, hogy olyan nagy elony lenne a gaz bekotese (nem csodalkoznek, ha az ingyen bekotes feltetele onnantol a fizetes lenne, ami mar alapdijban ha jol remlik ezres per honap).

Előzmény: halaloszto (23823)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.07.03 0 0 23824

Fontos, hogyan értelmezzük, szerintem mindezek továbbra is telekhatárig értendőek.

 

Még egy érdekes cikk:

http://www.portfolio.hu/ingatlan/lakas/ne_is_nagyon_almodj_csaladi_haz_epiteserol_3_ev_mulva.1.255089.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Előzmény: halaloszto (23823)
halaloszto Creative Commons License 2017.07.03 0 0 23823

erre kíváncsi leszek. olyat írtak, hogy 250méterig a vezeték is ingyen van. nemegy helyet ismerek, ahol azért nincs 40éve gáz, mert 150méterről kellene hozni, és ki akarták fizettetni a vezetéket. most akkor minden ilyen telek gyorsan megigényelheti a gázt?

Előzmény: Nikolas Pe (23822)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.07.03 0 0 23822

Ingyenesen lehet beköttetni a vizet, a villanyt és a gázt

 

http://www.origo.hu/gazdasag/20170630-ingyenes-lesz-a-viz-villany-es-gaz-bekotese.html#

 

Yoshida Creative Commons License 2017.06.30 0 0 23821

Ha nem lesz generál kiviteleződ, akkor szinte biztos hogy te nyitod a naplót. A szakmunkákra meg olyan ember kell, aki jogosult írni naplóba, fel kell tölteni a szerződéseket köztetek, nekik a -szak- bizonyítványaikat, és ami nekem nem teljesen tiszta, hogy akkor ők hoznak FMV-t is a saját területükre, aki vállalja a munka minőségéért, és szakszerűségéért a felelősséget.

 

Tartószerkezeti, villanyszerelési dolgokat biztos hogy csak papírral arra jogosult csinálhat, te max mint segédmunkás vehetsz részt benne. De csinálhatsz pl. gipszkartonozást ha fafödémed lesz (bár tetőtérhez nem ajánlott), vagy a hőszigeteléseket, vakolást, meg ami nem jut eszembe. 

 

Bár az nem tiszta hogy ezeket akkor kompletten ki kell hagyni az e-naplóból? Végülis szerkezetkészig elég lenne felvinni?

 

Illetve ami szintén nem világos, hogy fater regisztrált villanyszerelő mester, villanyszerelést a saját építkezésünkön mi csinálnánk, de akkor szereznünk kell egy FMV-t, aki aláírja? Illetve ha lesz műszaki ellenőrünk (ez kötelező tavaly júliustól úgy tudom), akkor ő nem írhatja alá? (csak ha jogosult gondolom villanyos dolgokért vállalni a felelősséget)

 

 

Még ami nem tiszta, hogy új építésnél vagy generálkivitelező van, aki 5% áfával ad számlát, vagy én hívok mindenkit, és akkor a végén igényelhetem vissza max 5 milláig az áfát.

 

Mi nagy okosan azt akartuk, hogy akkor szerkezetkészig generál villany nélkül, 5% áfával, utána pedig majd hívogatunk embereket, és visszaigényeljük az áfát. Hát nem, ezt nem lehet, vagy ez vagy az. Persze gondolom úgy lehet, hogy generál 5% áfával szerkezetkészig, utána meg minden 27% áfával...

Előzmény: Gipsz János (23817)
qwertz77 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 23820

Főnaplókat a megrendelő vagyis az építtető nyitja meg, illetve a meghatalmazottja ha nem akarod személyesen.

Utána meghívod a kivitelezőt, aki köteles azt vezetni, vagy valakit megbízni aki vezeti.

+FMV-t is kell alkalmaznia, vagy szerződéssel megbízni.

Ha te intézed neki, formálisan  akkor is neki kell leszerződnie az általad szerzett FMVvel, és megbízni a naplóvezetéssel.

 

Előzmény: sylvanus67 (23819)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 23819

amit kizárólag kivitelező nyithat meg

 

MARHASAG

Előzmény: Gipsz János (23816)
Gipsz János Creative Commons License 2017.06.29 0 0 23818

A hivatkozott szomszédnak a 6 millába a telekár nincs benne, de az egy dupla telek, akkori áron egy 2 millával számolhatjuk, meg a gázbevezetést mondta h még az lesz húzós, meg közben lehőszigetelte kívülről, szal mondhatjuk h neki 8-9 millába lehet telkestől úgy h kb mindent ő csinált apóssal, haverokkal.. Nem nagy ház az sem, 40-50m2 lehet netto. Meg majd a tetőteret akarja beépíteni, térdfala nincs, csak szinte hálófülkéket lehet majd oda tenni.

Előzmény: Gipsz János (23816)
Gipsz János Creative Commons License 2017.06.29 0 0 23817

A kérdést úgy értem, a tervezéstől kezdve.

Ahogy írtam, most egy kis házat újítok fel, ez is gazdasági épület, 2 szint, 2x 30m2, alapvetően nem lenne rossz, de benne lesz 7.5-8 millába, mire kész lesz(5.6-ért lett véve 2 éve, azóta mentek fel az árak..), a gondom az, hogy néha zajos a környék(egy vigadó van a közelben..), meg ugye a ház se túl nagy lássuk be, meg sose lesz olyan mint egy új, amit az ember magának tervez. MEg sok a gagyi megoldás benne. Pl nem ártana új tető, 1 milla.. Bár most megcsinálgattam úgy h jó lesz, de kompromisszum. 

Ezeket a m2 árakat netto/brutto számolják? Tehát induljunk ki netto 40m2-ból, akkor mondjuk 200e/m2 áron(ez netto v brutto?) 8 milla körül kijönne a ház? Most a tetőteret nem számolom pluszba, mert az van ígyis úgyis nem? :D Annyi hogy olyan födém kell, meg térdfal. MEg a villanyt felvinni, esetleg a vizet azt kész. 

Mert ha mondjuk 10en 1-2 millába kijönne telkestől, tervezőstől az már azért elgondolkodtató.. Telkek 2-3 milla körül vannak már, de ezeknek is megy fel az ára, és mintha fogynának is, legalábbis azon a környéken ahol nézegetem..

Gipsz János Creative Commons License 2017.06.29 -1 0 23816

Hali!

 

Én is az örökzöld kérdést tenném fel :) Azaz mennyibe lenne felhúzni egy kis házat :) Én egyelőre nagyom elméleti szinten agyalok, és hót láma vagyok az egészhez :) Annyi hogy egy 1.5 éve csinálok egy kis házat, felújítás, így a műszaki dolgokról van némi fogalmam :) De a hivatalos részéhez kb semmi..

Szóval elsőnek két dolog:

-itt azt írja a csávó hogy nem lehet úgymond "maszekba" felépíteni, saját magad, haverokkal, az e napló miatt

 

http://kaposztafold.blogspot.hu/2015/12/2-resz-elkepzeles.html 

 

A törvény szerint e-naplót kell vezetni az építkezés során, amit kizárólag kivitelező nyithat meg és naplózhat a munkafolyamatok végéig. És ez az a dolog, ami a költségeket megnöveli, ugyanis a vállalkozók nem szégyellnek elkérni annak az árát, hogy kikerülhetetlenek az építkezés során. Ha nélkülük építek fel valamit, akkor lakhatási engedélyt sem kapok, mert az Építésügyi Hatóság az e-napló meglétéhez köti azt, valamint még jól megbírságolnak azért is, mert engedély nélkül építkeztem. 

 

-az egyik itteni szomszéd állítása szerint 6 millából húzta fel a házát, kb szerkezetkészre, kicsi ház ez is, de az ember az építőiparban mozog, mindent saját maga csinált kb. De épp a napokban néztem kiváncsiságból a földhivatalnán online, nincs rajta a ház a telkén hivatalosan.. Hogy eleve engedély nélkül építette vagy csak még nem intézte el, azt nem tudom. De jó egy éve már áll a ház, és lakják is.

 

Még annyit a dologhoz hogy zártkerti övezetről beszélünk, és hivatalosan "gazdasági épület". 

Tehát ha én akarnék építeni egy kb netto 40-50m2es gazdasági épületet, semmi extra, sávalap, vmi 30as tégla, tetőtér beépítéses, az mennyibe jönne ki sztetek szerkezetkészre? Tehát álljanak a falak, aljzatbeton(alatta hőszigetelés), meg legyen meg a tető cserepezve. Nyílászárók sem kellenek :) Ablakcserét már levezényeltem, vízszerelést is, így ezekre van már rálátásom. De mennyiből állna fel a ház úgy kb? 

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.06.23 0 0 23815

Szia!

 

Köszi az ötletet, szerintem megvettem, sokkal egyszerűbb és tartósabb is.

A padozatban 15cm EPS150-es van, és az első sor Ytong Forte, vagyis az ajtók alatt is ez található.

Tehát az Ytong és a küszöb közötti távolság az 5cm.

 

Belegondolva teljesen jó megoldásnak tűnik így első körben számomra.

 

Köszi az ötletet, ami a hővezetés különbségből adódik az meg minimális lehet szerintem.

Előzmény: digium (23812)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.06.23 0 0 23814

Ezt nézzétek:

 

purenit

5 x 5,2 x 180 cm | 2 db-ból
5 x 6 x 150 cm | 2 db-ból
5 x 4,8 x 140 cm | 2 db-ból

Mindösszesen: 17.440 Ft
Szállítási díj: 3.810 Ft

 

aranyáron:)

sanyi27 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 23813

Bár elég messze van tőled, de szigetváron a jankó ablakot érdemes lehet megkérdezni. velük gyártattuk a nyílászárókat.

Előzmény: Nikolas Pe (23811)
digium Creative Commons License 2017.06.21 0 0 23812

Csak öt centi magasságról van szó? Mennyi padlóhőszigetelésed van?

Keményfa stafflikockák (30 centinként) + xps + purhab...

Előzmény: Nikolas Pe (23811)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.06.21 0 0 23811

Az a gond, hogy külön a szombathelyi cég nem forgalmaz ilyeneket....

Ugyanakkor nem nagy mennyiségre lenne szükségem:

5cm vastagság a szélessége is kb 5cm ebből lenne szükségem:1,8 m1,5 m1,5 m 

Esetleg van más ötlet???

Előzmény: qwertz77 (23810)
qwertz77 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 23810

Internormosokat próbáltad? Náluk ez a standard beépítés, de nem tudom külön adnak-e, vagy nekik az ablakokkal együtt érkezik csak ilyen.

Elvileg van Szombathelyen is:

http://bloch-kormos.hu

 

vagy Tóth Project Kapuváron, az sincs messze talán.

Előzmény: Nikolas Pe (23809)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.06.21 0 0 23809

És hol tudok venni purenit táblát?

Hirtelen körbetelefonáltam Szombathelyen, de ezidáig sehol nem találtam.

Tudtok tippet adni?
Ablakos céget is hívtam, sehol semmi....

Előzmény: Nikolas Pe (23808)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.06.21 0 0 23808

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Akkor úgy fest az Ytong lesz a nyerő, ráadásul ott van még a vizes vágó is azzal meg tudjuk oldani.

Pedig megvettem már az XPS-t is, de így nem merem betenni....

 

Köszönöm még egyszer az ötleteket.

Előzmény: digium (23807)
digium Creative Commons License 2017.06.21 0 0 23807

A legközelebbi tüzépen kapható és olcsó megoldás az ytong+xps.

 

Az a baj a tisztán xps-el, hogy nem lehet rajta kiékelni és ha egyszer összenyomódik, utána már nem rúgja vissza magát. Így pl. zongoracipelésnél rálépve a küszöb közepére az meghajlik, összenyomja az xps-t, majd csak a küszöb kirúgja magát. Innentől már huppogni fog.

Amennyiben belülről végig teszed cirka a küszöb feléig/kétharmadáig ytong-al, akkor nincs ilyen probléma és a hőhídproblémát is megoldod. Egy fűrésszel méretre is vágható...

A legjobb persze a purenit, de azt még mielőtt beteszik az ajtót, akkor kell felragasztani és csavarozni a tok-küszöb aljára, a padlóról kiékelni, majd a 5-6 db. padlón álló L alakú vasalattal rögzíteni, majd végül a purenit-padló közötti részt purhabozni.

 

Előzmény: Nikolas Pe (23804)
sanyi27 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 23806

Nálunk is purenit került az ajtók alá. Már a gyárban rácsavarozták.

Előzmény: Nikolas Pe (23804)
epitkezes1 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 23805

a beton hőhíd. én purenit-et használtam, az jó kemény. top50-es xps is jó lehet, az se annyira puhatestű.

Előzmény: Nikolas Pe (23804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!