Keresés

Részletes keresés

boldog Bulldog Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17742

1ml/l arányban kevertem, Sylwettel, valószínű akkor megismétlem Cyperkill nélkül,

bár úgy tudtam, az EC-k bírják egymást. Köszönöm!

Előzmény: Antisystem (17740)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17741

Ezt most tették vissza II-ből III-ba, legalábbis a kis kiszereléseit:

http://www.agrosol.hu/ortus-50ml.html

 

és az ára is elfogadható...

 

ÜdV

Előzmény: boldog Bulldog (17738)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17740

Mennyi Vertimecet tettél bele? A Vertimec (és szerintem az EC-t tényleg ne keverd mással) hatása erősen koncentráció függő, 0,75 ml/l alá nem érdemes menni vele...

 

ÜdV

Előzmény: boldog Bulldog (17734)
lapar Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17739

"Hetente permetezem a hibiszkuszokat váltott szerekkel. "

Én a fekete levéltetvek ellen vetettem be szombaton Kararate-t (mert a cseresznyét is permeteztem), de nem nagyon akarnak pusztulni. Esetleg emeljem fel az 5g/10l adagot magasabbra?

Előzmény: Lora1213 (17725)
boldog Bulldog Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17738

kisboltban

Előzmény: boldog Bulldog (17736)
lapar Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17737

Újabb kérdés a nagyérdeműhöz, néhány képpel illusztrálva.

A mandulafám ilyen, 3 éve lakunk itt de még sosem maradt rajta termés.

 

Talán ez tünik a probléma kezdetének, ha jól gondolom:

 

Ezt meg csak most vettem észre a fotózáskor, ez esetleg pajzstetű?

 

Köszönöm az építő válaszokat!

boldog Bulldog Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17736

Köszi a javaslatot, megnéztem az árát, kihagyom :-(

 

A gazdabolt. hu-n találtam, literes, 55 rugó, ott 2-est nem kapok, egy keveset

kérdező kiboltban lehet úgy 80............

Előzmény: Vebber (17735)
Vebber Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17735

Atkák ellen próbáld ki az Envidor szert.

Előzmény: boldog Bulldog (17734)
boldog Bulldog Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17734

Engem is szopatnak, a Vertimec-Cyperkill kombót túlélték.

A Vertimeccel ismét dilemmázok, hogy piretroiddal kombinálva jót teszek-e,

korábban javasolták (talán Vétek Gábor?) a pirethroid kiegészítést,

a Singenta honlapján meg olvastam, hogy az éhendöglesztő cuccon, és Agrol+-on kívül semmilyen szerrel ne keverjük.

Most kéne okosnak lenni...

Előzmény: Antisystem (17728)
pacsepa Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17733

Még valami.

Nagyon hangzatos és szép dolog a biokertészkedés, de sokan belátták már, hogy ezt nem lehet teljesen vegyszermentesen gyakorolni. A levéltetűre is sok "ősi" trükköt bevetnek, a rohasztott csalántól a nagypapa szivarcsikkjeinek kifőzetéig. Ugyanakkor nagyon meglepődnének, ha ezek "hatóanyagait" megvizsgálnák, kiderülne, hogy ezek esetleg nem kevésbé agresszív vegyületek. Aztán ezek hatóanyag tartalma sem ellenőrzött, dózisa, egyéb szennyezettsége (a papi köpete :-) ) bizonytalan.

Végül annyit tennék hozzá, hogy a legáltalánosabban használt növényvédőszerek gyakran növényi mérgek, hatóanyagok szintetikus változatai, azok kombinációja.

 

Szóval ne parázz!

Előzmény: Didergő Király (17730)
pacsepa Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17732

A Mospilan a jelenleg kapható egyik legkörnyezetkímélőbb felszívódó rovarirtó szer. Méhkímélő, sőt még a vízi szervezetekre sem veszélyes. Teljes virágzásban is használható a gyártó szerint, miközben a méhek a nektárt gyűjtögetik.... Mondjuk én azért nem fújnám le őket... Csak azokat a rovarokat pusztítja el, amelyek a kezelt növényből, terméséből fogyasztanak, vagy a nedveit szívogatják. Minden vegyszer veszélyes, attól függ hogyan és kire (mire). Az engedélyezett permetezőszerek közös tulajdonsága, hogy nem halmozódhatnak fel az összetevőik a növényben és a talajban, idővel elbomlanak. Az ÉVI viszonylag jól jellemzi a hatóanyag lebomlásának idejét.

 

A élelmezési várakozási idő a Mospilan esetében 14 nap, vagyis a vegyszermaradvány a permetezés után 14 nappal már az egyébként nagyon szigorú egészségügyi határértékek alá csökken. A gyümölcs fogyasztása innentől teljesen biztonságos.

A szilva érése egyébként is nagyon messze van még, bátran használhatod. Addigra minden maradványa bőven lebomlik. A szer felszívódik a növénybe a zöld leveleken és a termésen keresztül, bekerül a nedvkeringésbe, a csúcs irányában (nem a gyökér!) eljut néhány nap alatt a fa távolabbi részébe is. Ettől függetlenül érdemes az egész fát permetezni, mert gyorsabb a hatás.

 

A Mospilan előnye, hogy a 10-14 napig védi a fát az esetleg érkező újabb betelepülő levéltetvek ellen. Általában ennyi elég is egy-egy generáció kivédéséhez. Évente az én tapasztalatom szerint kb. két hullámban jönnek a tetvek.

 

Még valami. A szilvafa tetűmentesen tartása életbevágóan fontos, a legrettegettebb betegségével a sharka vírussal ugyanis a legtöbbször ezek fertőzik. Ma Magyarországon és a környező országokban iszonyatos kárt okoz, megszabadulni nem lehet tőle, néhány év múlva a fa kivágásra kerül, mert egyrészt fertőzi az őszi- és kajszibarackot, másrészt értéktelenné és értékesíthetetlenné teszi a termést. Ízetlen lesz és érés előtt lehullik a nagyja. Mára szinte ritkaságszámba megy az a nagyobb kert, ahol nincs vírusos fa.

 

Előzmény: Didergő Király (17730)
Lora1213 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17731

Axoris , Flumite, Sanmite, Nissorun, hetente mindig mással ismételve, és még mindig van mozgó egyed a leanderen.

Előzmény: Antisystem (17728)
Didergő Király Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17730

még egy kérdésem lenne, most a szilvafámmal kapcsolatban. két hete levéltetű ellen le akartam permetezni pirimorral, de csak az alsó ágakra jutott, mert elszámoltam magamat (több másik fával permeteztem egyszerre). mivel a nem kezelt helyeken újra megjelentek a levéltetvek, most próbaképpen mospilant vettem. a leírás alapján elég ütős szer lehet (legtöbb gyümölcsfa esetében 1-2 kezelés engedélyezett). igazából én nem vagyok a permetezés híve, ez a szerencsétlen szilvafa is évekig szenvedett miattam, mert nem voltam hajlandó megpermetezni, aztán tavaly, amikor már úgy voltam, hogy ki kell vágni, mert nem terem, annyira levéltetves mindig, tettem egy próbát nyár elején már nem emlékszem melyik rovarölővel, és csodák csodájára nyár végén bőven ehettünk a szilvából. ahogy mondtam, most is megkapta a pirimort, viszonylag normálisan is néz ki a fa, tele van szilvával, de már jó pár hajtásvég pöndörödik a tetveknek köszönhetően. szóval kezelés lesz mospilannal, csak azt azért szeretném tudni, hogy ez mennyire veszélyes szer. felszívódó lévén gondolom eléggé. meg lehet mondani, hogy ha most lepermetezem, akkor kb. mennyi szermaradvány lesz a termésben a fogyasztás idején?

Didergő Király Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17729

köszi szépen! bárcsak darázs lenne. de ugyanaz zajlik, mint tavaly a kajszi fámnál. egyik ág, másik ág, harmadik ág, aztán vége. :((( pedig ezzel a körtével semmi probléma nem volt 10-15 évig, egész szépen sikerült alakítanom is. azért még nem búcsúzom el tőle, de egy nagyobb és két kisebb ág levágása után most egy harmadik, nagyobb ágon hervadozik minden levél. félek, hogy nem lesz jó vége. :(

Előzmény: Antisystem (17713)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17728

"A piros pók atka irtásban vajon hol követem el a hibát ? Azokkal is hetek óta küzdök."

 

Milyen atkairtót használsz?

 

ÜdV

Előzmény: Lora1213 (17725)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17727

Egyfelől szerintem jól látod, én is úgy vagyok vele, hogy inkább tavasszal permetezek, mint az érés közeledtével... másfelől eleve azt írtam, hogy: "nekem tavaly az emelt adag Actara + Cyperkill szintén emelt adagban, utóbbi 4-5 naponta 3x hozott sikereket a dögök pusztításában" - szóval ne, a felszívódót ne ismételd, legfeljebb 2 hét múlva, ha kell, csak a kontaktot.

 

ÜdV

Előzmény: wolf4ever (17726)
wolf4ever Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17726

 

Valóban lehet feleslegesen aggódtam, de ugye a kontakt szer mellé jó, ha van felszívódó is, aminél persze betartva a permetezési fordulókat is sok permetezést jelent a védekezés betakarításig. Már, ha 1-2 hét alatt ki nem pusztulnak a kártevők, ami úgy látom esélytelen. De nyilván így a növekedési szakasz kezdetén nyugodtabban használhatóak a szisztematikus szerek, hisz a növény többszörösére fog még fejlődni és, ha hatásosak lennének a kezdeti kezelések akkor a későbbiekben elhagyható lenne legalább a felszívódó szerek használata.

Előzmény: Antisystem (17724)
Lora1213 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17725

Ez most nagyon jól jött nekem.  Hetente permetezem a hibiszkuszokat váltott szerekkel. Még mindig van liszteske.  No most süriteni fogok 3-4 napra.

 

A piros pók atka irtásban vajon hol követem el a hibát ? Azokkal is hetek óta küzdök.

Előzmény: Antisystem (17703)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17724

Ahogy nézem a 4 napos permetezési fordulókat erősen elbizonytalanodom, hogy ebből mennyi hatóanyag maradvány lesz a termésben ősszel. Belegondolni is rossz :(

 

Hát, ha átgondolod, kontakt szerrel - amire a 4-5 napos fordulók kellenek - konkrétan semennyi, tekintve, hogy nem szívódnak fel a növénybe, csak a felületén hatnak... a pirethrineket meg egyébként is elbontja a nap UV sugárzása pár nap alatt, ezért kellenek ez ellen a dög ellen a 4-5 napos fordulók... 

 

ÜdV

Előzmény: wolf4ever (17704)
délkelet Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17723
Előzmény: Bogárdi Pista (17722)
Bogárdi Pista Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17722

Jó estét,sziasztok!

 

 

 

Mi történt a körtémmel?

 

 

 

pacsepa Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17721

Tavaly :-)

Előzmény: pacsepa (17720)
pacsepa Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17720

Tegnap lefujtam a cseresznyefat Teldor, Karate es Wuxal keverekevel.

A Teldorra tavaj kaptam ra, akkor vettem 5 db 10 ml-es kiszerelest. Most hasznaltam el az utolsot. Eddig is morogtam a kiszerelesen (muanyag ampulla), de most betelt a pohar, irok levelet a Bayer- nak, meg a Kadar (Orban) titkarsagnak! Kiserletkeppen lemertem, mennyit lehet kisajtolni az ampullabol. 

Nos felebarataim, az a qrva draga 10 ml meg annal is dragabb, mert 7 ml valojaban! Az mar csak hab a tortan, hogy olyan suru a folyadek, hogy ebbol legalabb 1ml a meroedeny vagy ampulla oldalan marad. En az ampullat szo szerint kihengereltem, ugy lett 7 ml.

 

A jovo heten veszek 100 ml-es kiszerelest, ezek utan azt is le kellene merni, csak ne lenne ennyire suru a szer, mert ez megneheziti az adagolast es a kimerest is.

zoli1437 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17719

Köszi!

Közben megtaláltam ugyan ezeket a tüneteket málnán, napraforgón, libatopon, disznóparéjon.

Előzmény: Jani71 (17718)
Jani71 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17718

Ezzel a problémával nekem is szembesülnöm kellett (sajnos nem érkezett megoldás), végül teljesen véletlenül akadtam rá a magyarázatra, amikor az itt linkelt oldalt olvasgattam. Gyomirtó.

 

Előzmény: zoli1437 (17717)
zoli1437 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17717
délkelet Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17716

Köszönöm!

Még annyit: hiánybetegségnél is megjelenhetnek a leveleken ilyen foltok? Nem csak egyszerűen sárgulnak?

Előzmény: gaabre (17715)
gaabre Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17715

Korte:

Ha varasodas, akkor a hajtasokon is ovalis foltosodasnak kellene lennie.

Maskulonben hianybetegsegre tippelnek.

 

Alma:

Szvsz nem varasodas, ott a leveleken kor alaku kisebb-nagyobb sotet foltok jelennek meg. Igy sokkal inkabb a lisztharmat kunkoritja meg a levelet. Ha nem volt permetezve iden, akkor meg eselyesebb a lisztharmat (sokat fertozott iden).

 

Szumma: 

Az esetleges hianybetegseg milyensegehez nem tudok hozzaszolni.

Score-ral nem arthatsz sem kortenek sem almanak.

En a thiovitot kortere nem szoktam rafujni.

Előzmény: délkelet (17697)
délkelet Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17714

Köszönöm - az értelmezést is:-)

Előzmény: Antisystem (17710)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17713

Szia!

 

Hajtáshervasztó darázs vagy tűzelhalás... mindkettőről találsz elegendő leírást, ha rákeresel... ha így egyesével jön ki, akkor sanszosabb az előző - meg annak abszolút "szezonja" van... pl:

http://szijjferi.hu/agro/darazs.php

 

ÜdV

 

ps: azért biztonsági okból egy rezes permezetés sose árt... most úgyis hüvös van, minimális a perzselés veszélye...

Előzmény: Didergő Király (17712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!