Keresés

Részletes keresés

Fido Dido Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2263
Meg aztán a jó kis alucsöveket nem szerencsés  bekötés után emelgetni.
Előzmény: Jamie25 (2261)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2262

:)

Én is csak pislogtam, amikor az épületgépész elkezdte sorolni az okosságokat. :)

Előzmény: ppmr (2260)
Jamie25 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2261
Alá, alá tudja tenni, de a vízszigetelést le kell melegíteni lánggal, azt pedig itt nem fogják megtenni, ha a csövek ott vannak, mert megolvadna. Esetlegesen kenhető vízszigetelés jöhet szóba, a lekenés idejére meg tudják emelni a csöveket.
Előzmény: ppmr (2259)
ppmr Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2260

Értem. Erre nem is gondoltunk, de szerintem így sem fog zavarni, el fogjuk viselni :)

 

Megint rá kell jöjjek, hogy semmit nem értünk ezekhez, és már nem is fogunk. A generálkivitelezés hátránya az előnye. Nincs gondunk semmire, de mivel nem is kell foglalkoznunk semmivel, kisebb- nagyobb jó megoldások eszünkbe sem jutnak.

Előzmény: Fido Dido (2258)
ppmr Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2259
Ez a kérdés. A kivitelező azt mondja ne aggódjunk ott lesz, de közben nem igazán tudjuk elképzelni, hogy a háztartási helyiségben hogyan oldják meg. A  többi helyiségben sincs még rögzítve, bármit alá tudnak tenni.
Előzmény: Emi2 (2257)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2258
Lényege, hogy alulról mennek bele a csövek, és nem oldalról. Így szinte nem is látszik, és oldalt csak egy kis szelep áll ki belőle.
Előzmény: ppmr (2256)
Emi2 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2257
Így, hogy már a csövek le vannak fektetve, a vízszigetelést, miképp fektetik le?
Előzmény: ppmr (2254)
ppmr Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2256
belső szelepelés? jókat kérdezel. utánanézek mit jelent, de a kérdésből ítélve már mindegy, hogy az szebb lett- e volna
Előzmény: Fido Dido (2251)
ppmr Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2255
:) valamit  nagyon elbénáztam, hogy kétszer álltam neki leírni a mondókámat. :)
Előzmény: ppmr (2254)
ppmr Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2254
Itt is így kéne. Merthogy a visszatérő víz csöve meg van tekerve szinte mindenhol, pont azért, amit írsz. Máshol nem is lenne gond ez, hogy hogy csinálják meg, mert van elég hely, de itt...? Bár a kivitelező azt mondja minden menni fog, de így ránézésre más kőműves ismerős nem igazán tudja hogy fogják megoldani...
Előzmény: Emi2 (2252)
ppmr Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2253

Alulra kéne, hogy jöjjön mindkét szigetelés, mert a visszatérő fűtéscső meg van tekerve szinte mindenhol, hogy melegítse az aljzatot. Ez a "hogy is fogják megoldani" probléma csak a háztartási helyiségben gond, a többi helyen van hely bőven a szigetelésre.

Előzmény: Emi2 (2252)
Emi2 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2252
Nálunk először vízszigeteltek, majd leraktuk a hőszigetelést, és utána csinálták a fűtésszerelést. És így a hőszigetelés fölé kerültek a fütés csövek, ami kellemessen melegíti az aljzatot. Nálatok nem tudom, hogy csinálják a hőszigetelést, a vízszigeteést meg végképp nem...
Előzmény: ppmr (2250)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2251
Nem lett volna szebb belső szelepelésű radiátorokkal dolgozni?
Előzmény: ppmr (2250)
ppmr Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2250

Szerintetek ez alá befér majd a víz- és hőszigetelés? Az aljzatbeton, aminek a terv szerint kb 11-12 centinek kéne lennie, még oké, de a szigetelés a fal szélén a csövek alatt hogy fog beférni? Így ránézésre meg lehet oldani?

Egy ismerős úgy mondta el, hogy a fal szélén kilógó kétránypapírhoz kell majd "ragasztani" a szigetelőanyagot....

 

 

 

zsomica Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2249

Szia,

 

mint nyelestelek-tulajdonos, részletezem a saját tapasztalatainkat. A nyél 17m hosszú, és 5.5m széles, nálunk ennyi volt a kötelező szélesség (ha jól tudom, 5m min. mindenhol van). 

A telek határáig hozza a bármilyen szolgáltató, a telken belül a te dolgod a kábel, csatorna, stb. fektetés. Ez alól kivétel tud lenni a gáz (de eddig ez sem volt egyértelmű), ennek a kötéseit, ha vannak, csak gázos végezheti, plusz ehhez kell külön terv a szolgáltatóhoz.

Elméletben a védőtávolságokat be kellene tartanod a különböző közművek között, de nyeles teleknél nem szoktak ehhez szigorúan ragaszkodni.

Víz: vízóraakna a telekhatár 1m-es sávján belül, azon túl KPE csővel viheted a házhoz, nem túl nagy ktg., szinte csak anyag.

Villany: villanyóra a telekhatáron (sarokban), onnan földkábelen a házig (na ez nagyon drága, mert maga a kábel drága), persze attól függően, mennyi áramot igényelsz.

Gáz: gázóra a telekhatáron (sarokban), onnan gázhoz való KPE csővel mennek a házig. Ennek az anyagktg-e nem olyan sok, viszont a kivitelezők ezen a területen a legdrágábbak.

Csatorna: nálunk nincs, így arról nincs infom.

Árkot magunknak ásattuk, nem a szolgáltatók.

 

Általában a nyeles telkekre azt mondják, problémásabb, és ez sok szempontból igaz is, de lehetnek olyan előnyei, amit egy "sima" teleknél nem kaphatsz meg. Igaz, ehhez a teleknek kell nagyon jó adottságúnak lennie (plusz a szomszédodnak nagyon segítőkésznek és türelmesnek, mert az építés alatt az ő telkét fogják szétdúlni a teherautók, mixerek).

 

Üdv,

Zs.

Előzmény: Danee (2248)
Danee Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2248

Hókérdéssel egyelőre nem foglalkoztam...

 

Ha csak simán nagyobb lenne a telkem, és a házam (tegyük fel) a telek végében lenne, ugyanez a probléma merülne fel. szóval szvsz mindegy, hogy most egy 50 méteres "nyélen" takarítod a havat, vagy az 50 méteres felhajtódon... nem?  legfeljebb a kocsit a kapuban hagyom... :))

 

 

Kötelező telekméret van, de a nyél nélküli kb1500nm belefér...:)

 

Amugy ez a közmű-költség mit jelent?  A vizet, villanyt, csatornát a kaputól a házig nem saját magad vezeted el?  vagy kötelezően a szolgáltatóval kell ezeket a munkákat végeztetni?

 

D.

 

Előzmény: Lacivill (2244)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2247
Gondolom kézi hómaróra gondolt. Nem szerencsés azzal ébreszteni a környéket, nem a leghalkabb masinák.
Előzmény: ppmr (2245)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2246
Ha van saját villamos-erőműve, akkor kiépíthet végig fűtőkábelt is! :)
Előzmény: Lacivill (2244)
ppmr Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2245

Mi pont a hó miatt nem akartunk még 15- 20 méter nyelet sem a telkünkhöz :)

Bár egy kolléga azzal indokolta, hogy még ez sem probléma, hogy nagyon jó hófújó készülékeket lehet kapni. Mondjk én magam még sosem láttam, ilyet.

Előzmény: Lacivill (2244)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2244

Nem akarlak elkeseriteni, de ilyen telekre nem épitkeznék az biztos, mert mire kifizeted az összes közművet, mig a házhoz ér addigra egy "rendes" telket is vehetnél.

Télen meg ha leesik este a hó, másnap estig se ásod ki magad:)

 

Előzmény: Danee (2242)
_lala_ Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2243
Lehetnek előírások a nyél méretére a helyi szabályozásban; lehet min. nyélszélességre előírás, lehet max. nyélhosszúságra előírás (!), ezen felül pedig a nyél területe nem számít bele a telek területébe a beépíthetőség szempontjából (ez nem opció az önkormányzat számára, ez kötelező OTÉK előírás). Ja, és persze a minimálisan kialakítható telekméret az adott övezetre szintén meg van határozva.
De olyat is láttam már, hogy adott területen a helyi szabályozás teljesen meg tiltotta a nyeles kialakítást.
Előzmény: Danee (2242)
Danee Creative Commons License 2006.08.15 0 0 2242

 A telek téglalap alakú 130*25 méteres, ennek a hátsó fele, ami az enyém. Ezt kellene leválasztani most,pontosan 1800nm-t.  Szóval a nyél kb 40 méter, de még nem tudom milyen szélesnek kell lennie a "nyél"-nek. van erre előírás? Én ugy akarom, hogy egy mixeres kocsi, szippantós, beférjen azért, de minél szélesebb, ugye annál kissebb a "hasznos" terület...

 

Hogy a leendő közműre melyik irányba lesz a legegyszerűbb rácsatlakozni, még nem tudom, ugyanis közmű még nincs, előre félek a fizetendő összegtől.:(

 

 

D.

Előzmény: Lacivill (2241)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2241
Milyen hosszú, és széles a telek "nyele"?
Előzmény: Danee (2237)
Danee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2240

pince van?

 

 :))

D.

Előzmény: Fercsi77 (2239)
Fercsi77 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2239

Sziasztok!

 

Gyönyörű könnyűszerkezetes (faváz) házunkban lakunk 3 hónapja. 20 M Ft : egy szintes, összesen 200 nm (ebben benne 40 nm garázs és 7 nm félig fedett terasz), nem szerkezetkészen, hanem gépészettel, nyílászárókkal (burkolást, festést csináltattuk helyi mesterekkel). Ha érdekel, tudom ajánlani a céget (téglaházat is építenek). Nekünk nagyon bejöttek!

 

Üdv. F.

 

 

Előzmény: tgabika11 (2238)
tgabika11 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2238

Ez telek nélkül?

Mert nekünk egy 150 nm-es van 22 M-ba, nem az olcsó anyagokból telek nélkül, drága kőművessel.

Szóval sok!

Előzmény: tünde.sz (2221)
Danee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2237

köszi az infókat...

 

A külön boltíves pince nekem is eszembe jutott.... de ez a terasz alatti megoldás most nagyon elgondolkoztatott...

 

Víztől nem félek, mert a telek elég magasani van, és a telek már kb 20 éve a mienk, szóval nem egy frissen parcellázott szeméttelep...

 

Lehet, hogy a gáz mellé egy hagyományos kazánt is be kell építeni, hogy hétvégén, vagy délutánonként azzal fűtsünk... és a krumpli tárolás mellett ez a funkció is a pincébe kerülne.

 

Vagy melléképületből is szokás fűteni házat, kert alatt átvezetett csövekkel?

 

Danee

 

 

 

 

Jamie25 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2236

Danee: Engedd meg hoyg egy dologra felhívjam a figyelmedet!

Attól hogy a kútban a víz 8 gyűrű mélyen van, ne vonj le következtetéseket. Nem a talajvíz van a kútban... Ha a kutad gyűrűkkel van kibélelve, akkor a talajvíz eleve ki van zárva ebből a rendszerből, szóval ettől még lehet 2 méter mélyen a talajvíz ami gondot okozhat, amire készülni kell esetlegesen(nálunk 64 méter mély kút van, 32méterig béléscsővel, pont a talajvíz kizárására). Ha ilyet tervezel, akkor szerintem mindenképpen talajmechanikai vizsgálattal érdemes tisztázni hogy alkalmas e a terület erre? Mert elképzelhető hogy csak irdatlan költségek árán, akkor pedig érdemes megfontolni hogy megéri e?(nálunk nem érte meg, nagyon drága lett volna a kivitelezése, mert pocsék a teherhordozó talajréteg) Amit szintén figyelembe kell venni, hogy elképzelhető a talajvíz kémiai aktívitása ami a betont rongálja, így nem biztos hogy önmagában a talajvíz csak mint víz jelent problémát és vízszigeteléssel megoldható lenne, szükséges egyéb védelem is. Ha ez menet közben derül ki, akkor eléggé hazavághatja a pénzügyi terveket. Az biztos hogy nem olcsó mulatság egy rendesen megépített pince, a felszíni házak árával vetekedik a m2 ára, ha minden kritériumnak megfelel és effektíve "komfortossá" akarod tenni, gondolok itt: villany, víz, csatorna,stb-re. Ha csak gazdasági célra szánod , akkor szerintem jobban jársz egy külön épített bontott téglás, boltíves pincével, ami sokkal jobb klímát ad, mint egy falazóblokkból épített pince.

Előzmény: Danee (2231)
Axióma Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2235
Ha csak krumpli stb. miatt kell (amit dragabb tarolni, ertsd a kidobando % miatt, mint kesobb megvenni a hiperben, de ok tudjak), akkor csinalj a hazhoz nem kapcsolodoan egy kis 1 m belmagassagu bunkert, eppen csak bele tudjal menni mint egy vizoraakna. Ha lejtes is van a telken, akkor meg oldalrol belevajni meg egyszerubb. De egyebkent az ilyesmi elvan siman egy kamraban is, mar ha az ugy van tervezve hogy nyaron ill. futesi idoben is huvos bir maradni (igaz, ilyen helyen olyan sokaig nem birja, mint tenyleg fold alatt).
Előzmény: Danee (2234)
Danee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 2234

Üdv,

38+ 5cm polisztirol, stb, (mivel kb 100nm-falra  elegendő 5cm-es táblám már van otthon)

 

Szóval a pince nem olcsó mulatság, de a pincére ugyanolyan monolit födém illik, mintha plusz egy szintet építenék?

 

nem értem. régen minden rendes parasztházhoz volt pince, most meg már ez is  luxus ??? ja család többi tagja erőlteti a pincét, mondván:  hova rakom majd a krumplit, hagymát... :) uhh

Előzmény: Axióma (2233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!