Keresés

Részletes keresés

prs Creative Commons License 2013.06.13 0 0 32107

Nem vontam le semmilyen következtetést.

Ezt GrG-re bízom.

Előzmény: H_G (32106)
H_G Creative Commons License 2013.06.13 0 0 32106

Na, lemaradtam :) Te viszont mintha téves következtetést vontál volna le a cikkből, nem?

 

 

Előzmény: prs (32104)
H_G Creative Commons License 2013.06.13 0 0 32105

Erről volt egyszer egy teszt vmelyik magazinban... A konklúzió az volt, hogy egyik ilyen kést sem érdemes tartani az autóban! -- hanem egy célszerszámot, aminek a használata bárki számára nyilvánvaló. Mind láttunk már olyan "civilt", aki az átnyújtott modern folderre azzal reagál, hogy ezt én ki se tudom nyitni, becsukni meg még annyira se. Persze hülyék, de inkább egy hülye mentse meg az életedet, mint senki :)

 

Meg is találtam:

 

http://kesportal.hu/2009/04/12/mentokesek-es-a-valosag-i-–-tevhitek-legendak-vagyak-–-avagy-a-kevesebb-neha-tobb/

 

Előzmény: GrG (32103)
prs Creative Commons License 2013.06.13 0 0 32104

Esetleg még említeném a Victorinox Rescue Tool-t. Egykezes, fluoreszkál, és tudja, amit akarsz.

 

http://kesportal.hu/2009/04/12/mentokesek-es-a-valosag-i-%E2%80%93-tevhitek-legendak-vagyak-%E2%80%93-avagy-a-kevesebb-neha-tobb/

Előzmény: GrG (32103)
GrG Creative Commons License 2013.06.12 0 0 32103

Sziasztok

 

Rég írtam már. Kéne egy kis segítség Rescue ügyben. Keresek autóba való Rescue toolt vagy kést (tudjátok, amin van övvágó, meg ablaktörő) ideális esetben assisted openinggel a kést.

Ismertek ilyet, valaki tud valamilyen megbízható tipust ajánlani?

A neten 9$-tól 199-ig elég sok féle van, Boker, Gerber, Smith and Wesson, Tac Force, EMS, stb de nem tudom melyiket szabad megvenni.

Köszi a segítséget!!

Gergő

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.12 0 0 32102

Nem, de használtan vettem 13-ért és annyit nagyon megért.

Spydie Creative Commons License 2013.06.12 0 0 32101

Használd egészséggel. A Kershaw-kat is nagyon dicsérik. Mondjuk újonnan nem is olcsóbbak, mint egy Spyderco.

Előzmény: Törölt nick (32100)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.12 0 0 32100

Persze, teljesen igazad van. Valószínűleg a Byrd is megfelel évekig mindennapi használatban is. Egészen biztosan sokkal jobb kések mint a Spydersteel vagy a Szmisszanvesszon féle hamisítványok. Nekem még nem volt sem Byrd sem Spy. Amúgy sem adnék egy bicskáért 15e-nél többet. A Spy Tenacious tetszik. De most egy Kershaw Leek-et vettem használtan, és teljesen oda vagyok...

Előzmény: Spydie (32098)
Longboat Creative Commons License 2013.06.12 0 0 32099

Ebben lehet valami. Anno, amikor ki akartam próbálni, hogy jó-e nekem, illetve szükségem van-e mindennapi használatra egykezes, illetve (félig) fogazott pengéjű bicska, a választásom a Byrd Cara-Cara modellre esett, mert - bár kétségtelenül tetszettek a Spyderco kések - nem akartam ennyit kiadni a próbáért.

És nem is döntöttem rosszul, mert - bár jó eszköz ez a Byrd - nem lett kedvenc, már nem is hordom, sőt alig-alig veszem elő.

Előzmény: Spydie (32098)
Spydie Creative Commons License 2013.06.12 0 0 32098

"Ezek az olcsóbb távol-keleti változatok szerintem pont azt célozzák, hogy előbb-utóbb lecseréld őket." Ebben is lehet valami, de alapvetően a Byrd márkát a Spyderco azért hozta létre, hogy valamennyire kifogja a szelet a hamisítók vitorlájából. A Byrd-ök voltaképpen a létező Spyderco modellek hivatalos házi "hamisítványai": gyengébb kidolgozásúak, de legalább olcsók. Sokan nem tudnak v. hajlandók megvenni egy Spydercot, nekik készülnek a Byrdök, hogy legalább ne vmi totál gagyi koppintást vegyenek.

 

Előzmény: Törölt nick (32095)
ace22 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 32097

A BG Compact-ról olvastam egy elemzést, ott állítják, hogy küllemében, színében és pengeanyagában is vacakabb az az utánzat, amit ők fogtak ki occón. Persze a Gerber sem brillíroz (magas széntartalmú rozsdamentes acélként azonosítja a BG kések anyagát), és az sem lehetetlen, hogy több helyen utánozzák, köztük ott is, ahol az eredetit gyártják főmunkaidőben. :-)

Előzmény: kneissl (32096)
kneissl Creative Commons License 2013.06.12 0 0 32096

Azért engem érdekelne, hogy a Kínában gyártott Grillező Megve késeket kik és hol hamisítják...

 

Szerintem simán legyártanak kétszer annyit, mint amit a Gerber megrendelt, és elkezdik ők is árulni.

 

A Gerber meg mit tud tenni?

Elkezdi terjeszteni, hogy az hamisítvány, azért olyan olcsó...

Előzmény: Dragon22 (32087)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.12 0 0 32095

Szerintem mind a Byrd, mind a Spy jó választás. Nekem személy szerint a Byrd madárfej alakú nyitófurata nem tetszik, de ez teljesen szubjektív. Meg hát biztos ezért "Byrd". :-)

Viszont abszolúte marketing fogásnak gondolom, hogy kihoznak valamit, ami "már majdnem Spyderco", de mégsem teljesen az. Régebben zenéltem és a hangszeriparban ugyanez megy. Van a Fender U.S.A és van a Squier by Fender. Ezek az olcsóbb távol-keleti változatok szerintem pont azt célozzák, hogy előbb-utóbb lecseréld őket. Persze ha nem vagy márka megszállott, akkor a Byrd is teljesen megfelel a hétköznapokra.

Rockrider Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32094

Szerintem a Byrd nem rossz az FRN-nel sem,nagyon jó fogása van és 20g-al könnyebb mint a G10-es,bár kétségkívűl a G10-es egy kicsit minőségibb benyomást kelt.Igaz,nekem nagyon tetszik az FRN csillogása az üvegszál miatt.A fémet én személy szerint nem szeretem,mert hideg,nehéz,karcolódik és csúszós,de vitrinbe szép vagy gentleman folder-nek. Választani a Spy és a Byrd közül nem egyszerű,már csak a zárszerkezet miatt is,valaki a keresztzárra esküszik más meg a hátsózárra,ezt mindenképp mérlegelni kell.Nekem van Meadowlark-om és Tenacious-om is,a Spyderconak szerintem jobb a kidolgozása,én legalább is nem találtam rajta hibát,a Byrd-ön vannak apróságok.De mégis én a Byrd-öt hordom szívesebben(városba) kis helyigénye,súlya és a zárszerkezete miatt.Nagyobb kézbe jobban illik a Spyderco,és jobb is a markolat fogása,viszont másfélszer annyiba kerül.Hogy megér-e valakinek annyit a Spyderco név,azt döntse el maga.Mindkettő jó választás.

Előzmény: canonfan (32093)
canonfan Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32093

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni hogy van infótok arról, honnan lehetne rendelni még Byrd Meadowlark2-t acél vagy G10 markolattal?

Elsősorban az acélmarkolatos a kiszemelt, mert egyik barátomnak is ilyen van és tetszik a fogása, emellett ő is elégedett vele. Viszont több vebáruházat is megnéztünk, és sajnos egyet sem találtunk ahol lehetett volna kapni már, :((( egy webáruházban találtunk frn markolatost, de az nem tetszik annyira, + ha van rá lehetőségem akkor szeretnék olyat venni, amit már fogtam a kezembe, és nekem is kényelmes.

 

Illetve még arról szeretném megkérdezni a véleményeteket, hogy szerintetek a Spyderco Persistence-ben mennyire érdemes gondolkodni, megéri az árkülömbözetet?

Benne is gondolkodok (egyre jobban) mert a Persistence-ről is jókat olvastam, meg az már "igazibb" Spyderco, nem mintha nagyon számítana, mert ugyanúgy kínában készül mint a Byrd, az acéljuk is ugyanaz ezért szerintem a kialakításon kívül túl nagy különbség nem lehet köztük, ezért elsősorban a Byrd mellett lennék. Viszont nem túl nagy árkülömbözet esetén erősen szóbajöhet a Persistence is, ha van köztük érdemi különbség is, nem csak a márka. :)

 

Bármilyen infót előre is nagyon szépen köszi!

_D.S. Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32092

helló mindenkinek!

előre is elnézést az off-ért!

mivel az adok-veszek nem annyira látogatott, talán nem gond ha ide itt is megemlítem a két eladó damaszkpengés késemet. a lenti linken megnézhető az eredeti hirdetés:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=125639079&t=9209837

 

 

Sztecskin Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32091

Juhhhuuu!! Mail ment..

Előzmény: Silent Bob (32090)
Silent Bob Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32090

Van egy régi fajta AUS-6 acéllal, ha érdekel, egy tizesért viheted. A markolaton látszik a hordás, de kb. annyira, mint amennyire a te zsebedben fog hamarosan, ha újat veszel. :)

Előzmény: Sztecskin (32082)
theraphosa Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32089

Victorinoxok jó árban voltak. Se kocsim, se jogsim :)

Előzmény: prs (32086)
Silent Bob Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32088

Jónapot, rég jártam erre. Van két eladó bicskám, a késportálon is hirdetem őket, de nincs túl nagy pörgés, gondoltam beteszem ide is.

Az egyik egy 10-es Opinel Effilé, bubinga markolattal. Evésre használtam, a markolaton az Opinel felirat kopott.

Az ára 5000 Ft.

https://lh4.googleusercontent.com/-tF-BlB50r7s/UaoiCHetF-I/AAAAAAAAAas/HtOa8ngrIvI/s800/IMG_0280.JPG

 

A másik egy Fred Perrin Trifolder. Szintén használt, de ez kimerült a pörgetésben, ennek a nyomai látszanak a markolaton.

Ár: 8000 Ft.

 

https://lh6.googleusercontent.com/-Q-aq_zHtSh4/UaoiHhIdA8I/AAAAAAAAAb8/HPeY543uJuY/s800/IMG_0285.JPG

 

https://lh3.googleusercontent.com/-mBEBuGjZN6U/UaoiLojyADI/AAAAAAAAAcE/k52PR-JdZYE/s800/IMG_0286.JPG

 

erdeklődni: drumspencer@gmail.com

 

 

Dragon22 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32087

A szállítás tényleg ingyenes: http://www.ebay.com/itm/Gerber-Bear-Grylls-Tactical-Survival-Ultimate-Fixed-Blade-Knife-Fire-Starter-/251174924557?pt=Collectible_Knives&hash=item3a7b31310d

Így csak annyit fizetsz, amennyit ott látsz. (Vigyázat! Középárfolyamon van átváltva, a paypal eladási árfolyammal számol!)

Ha lehet hinni ennek az írásnak, akkor 45 euro összértékig nincs vám: http://logout.hu/bejegyzes/kalandor/csomagok_rendelese_kulfoldrol_afa_vam/hsz_1-50.html

Gyakorlatban meg nekem még a 145 dolláros cuccot sem vámolták. Igaz ebből csak 55 dollár volt a termék, a maradék a posta, lehet, hogy ezért. Amerikából jött 4 nap alatt ideért és még így is a fele volt az itthoni árának. (Ameristep Doghouse lessátor)

 

Viszont - mint a lenti link alatt a hozzászólásban is látszik - ezeket is hamisítják. Mivel itt az eredetiről sem voltak jó véleménnyel, gondolom a hamisítvány még annyit sem ér 7e-ért, mint az "eredeti" itthon 12ért (matricákkal).

Előzmény: theraphosa (32085)
prs Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32086

Nem feltétlenül, illetve a cuccok egy része nem.

Én most Fiskarst vettem többet is (Gerbert egyet sem). Összecsukható lapát - ilyet már régen néztem, kocsiba, téli vészhelyzetre, ültetőlapát - anyósomnak és anyámnak is - , metszőolló - amúgy is kellett - , nagyobbik balta. Ennyi, több nem kellett. (A legtöbb Fiskars finn gyártmány amúgy. Ez ebben a kínai világban ritkaságnak számít.)

 

Korábban meg Victorinoxot, és Vartát is vettem kettőt-hármat. A Varták java nem érte meg - pár száz forinttal drágábban meg lehetett kapni üzletben - , de volt, ami igen.

 

Ha neked pont az a modell/termék kell, és van matricád amúgy is, mert szoktál ott tankolni, akkor megér(het)i. Csak azért nyilván nem éri meg ott elkezdeni tankolni.

Előzmény: theraphosa (32085)
theraphosa Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32085

Erre még a vám is rájön és az se biztos, hogy hazánkba ingyenes a szállítás.

 

Tény, hogy az összes ilyen matricagyüjtögető akció átverés, illetve vásárlásra való ösztönzés, még több pénzköltés az adott áruházban.

Előzmény: kneissl (32077)
kneissl Creative Commons License 2013.06.11 0 0 32084

A Discovery amerikai, de nem is ez a lényeg.

 

 

Előzmény: H_G (32081)
r4hu Creative Commons License 2013.06.10 0 0 32083

ennek a baromnak egy bugyli is elég lenne az ereit felvágni, adnék neki egyet, de szigorúan csak kölcsibe...

Előzmény: troppauer (32078)
Sztecskin Creative Commons License 2013.06.10 0 0 32082

Vennék egy Endura ss-t, de nem kevéssel drágább itt, mint bárhol.

K.V. 33, E.M. 24, A.F. 22,6..

Az internet korában nem értem ezeket az árképzéseket..

Ha valakinek esetleg van egy szép darabja, vevő lennék rá...

Előzmény: Késvilág (32073)
H_G Creative Commons License 2013.06.10 0 0 32081

Brit média-majom :)

 

Előzmény: kneissl (32077)
prs Creative Commons License 2013.06.10 0 0 32080

Az elsőre azt mondanám, hogy az ebayes Gerber igen nagy valószínűséggel hamisítvány, divatosan szólva replika. (Volt már itt a fórumban linkelve róla.)

 

A másikat illetően minden szavaddal egyetértek.

Legyen neki minimum egy ilyenje:

Előzmény: kneissl (32077)
huiz Creative Commons License 2013.06.10 0 0 32079

eszméletlen különlegeségekkel és gyűjtői ritkaságokkal várunk továbbra is szeretettel!

 

Tényleg jók ezek a bicskák!

Kár, hogy nem vagyok milliomos törpe! :-)

Előzmény: Késvilág (32073)
troppauer Creative Commons License 2013.06.10 0 0 32078

Az én 6-osommal agyműtétet is végre lehet hajtani.:)

A politikusoknak egyébként vigyázni kell arra, hogy értékes (luxus?) tárgyakkal ne nagyon villogjanak, különben Rogán Tóni effektus lesz a vége.


Előzmény: prs (32075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!