Keresés

Részletes keresés

Didergő Király Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17712

sziasztok! óriási problémám van a kedvenc körtefámmal. pár hete vettem észre, hogy egy kb. fél méteres ágon le vannak kókadva, szinte már szárazak a levelek, gyorsan levágtam az ágat, a sebet bekentem fagéllel. két hét múlva újabbkét kisebb hajtáson kezdtek el száradni a levelek, azokat is levágtam, de a betegség nem állt meg, újabb két hajtás gyanús. a beteg ágak kezdeti stádiumban így néznek ki:

mi lehet a baj? mit lehet tenni? köszi előre is.

TINTUS Creative Commons License 2014.06.01 0 0 17711

Köszi az ötletet

Előzmény: alfi13 (17695)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17710

Ausztrál adatot találtam, az belső fogyasztásnál 7 hét (49 nap) exportra 22 hét (vagyis dettó cc. 150 nap)

http://www.apvma.gov.au/registration/assessment/docs/tan_thiamethoxam.pdf

 

ÜdV

Előzmény: délkelet (17708)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17709

Köszönöm a segítséget, én is a káliszappant hallottam. Ezt fogom kipróbálni.

Előzmény: Antisystem (17707)
délkelet Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17708

Szia!

Azt is meg tudnád mondani, hogy az Actarának mennyi az ÉVI-je a citrusoknál? Időnként én is érintett vagyok a citrom-pajzstetű vonatkozásában és használtam is az Actarát (kiválóan működött), de a várakozási idejéről  fogalmam sem volt. (A Mospilan 150 nap megdöbbentett!)

 

Előzmény: Antisystem (17707)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17707

Kérdés, mennyi idejük van még az érésig... egyébként a magyar engedély-okiratokban nem fogsz találkozni a citrommal valszeg, talán a szerek spanyol engedélyeit érdemes olvasni... az ugyanaz az EU szermaradék-szabvány.

Logikus lépés lenne a Mospilan, meg hazai honlapokon is azt ajánlgatják citromfák rovarkártevőire, a baj csak az, hogy 150 nap az ÉVI-je citrusokra, szóval a te esetedben nemigen jön szóba... illetve érdemes megpermetezni vele - majd letermés után 2 alkalommal, 2 heti időközzel ... most szerintem marad a (káli)szappanos víz és törzsön a körömkefe, mint mechanikus eltávolítása a kártevők zömének... illetve az elfásodott részeken a növényi olajok, narancsolaj, étolaj tartalmú szerek.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (17706)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17706

Én is segítséget kérnék. Termő citromfámat becserkészték a pajzstetvek. Mivel lehet elüldözni őket onnan, úgy, hogy az érő citromok ne károsodjanak?

Köszi.

Előzmény: Antisystem (17703)
Ali-bá Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17705
Előzmény: wolf4ever (17702)
wolf4ever Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17704

Még egyszer köszönöm a segítségedet!

Ahogy nézem a 4 napos permetezési fordulókat erősen elbizonytalanodom, hogy ebből mennyi hatóanyag maradvány lesz a termésben ősszel. Belegondolni is rossz :(

Előzmény: Antisystem (17703)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17703
Előzmény: wolf4ever (17702)
wolf4ever Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17702

Köszönöm a gyors választ! :)

Visszaolvastam 500 hsz-t, de nem láttam, hogy szóba került volna. Gondolom még korán van a rajzáshoz és tavaly beszélgettetek erről, majd rákeresek!

Tavalyelőtt próbáltuk mi is actarával megállítani ezeket, de szinte hasztalan volt. Alig volt elhullás a kezelés után. :S

Elolvasom a linket és még rákeresek a neten, de ha itt a fóumon sem sikerült rájönni a hatékony védekezésre akkor valsz. nem nagyon van. Esetleg talajfertőtlenítés segíthet egyébként ? Mi mindig magról ültetjük a karalábét és így is rajzanak ezek.

Előzmény: Antisystem (17700)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17701

... bár most épp úgy tűnik nekem, hogy a szerek hatékonysága a napszaktól is függ - gondolom, így táplálkoznak - a kora reggeli permetezés jobban irtja őket a szokásos koraestinél... idén már a cseperedő pár centis brokkoli-palántákon is nyüzsögtek, de egy reggeli szimpla Karate WG is szépen tarolt köztük - teljesen persze nem fogytak el, de "pettyes lett a talaj" és sokkal kisebb a nyüzsgésük...

Persze a kora reggeli rovarirtós permetezésnél kínosan oda kell figyelni, hogy se a növény ne virágozzon, se se semmiféle virágzó növényre-gyomra ne sodródjon el a permetszer...

 

ÜdV

Előzmény: wolf4ever (17699)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17700

Üvegházi molytetű...

Alapszinten:

http://www.gazdabolt.hu/index.php?route=information/kb/page&category_id=1&page_id=11

 

(aztán majd itt a topicot olvasva rájössz, hogy miért tépjük ki a hajunkat tőlük:( - nekem tavaly az emelt adag Actara + Cyperkill szintén emelt adagban, utóbbi 4-5 naponta 3x hozott sikereket a dögök pusztításában, de sajnos idén kifogástalanul átteleltek az enyhe télben...  

Két szernek van manapság még állítólag biztos hatása ellenük, a Lannate-nak meg az Admirálnak, mindkettő engedélyköteles (II), és nem is kapható kis kiszerelésben..)

Sok termelő miattuk hagyta abba az utóbbi években a káposztafélék termelését - azt imádják a legjobban, de a hiányukban átmennek a paradicsom-paprika-uborkára is...

 

ÜdV

 

Előzmény: wolf4ever (17699)
wolf4ever Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17699

Segítséget szeretnék kérni tőletek, ugyanis 2 éve folyamatosan ellepik főleg a karalábé palántákat vmi fehér repülő kicsi lepkeszerűségek. A levelek fonákján lapítanak és, ha megmozdítjuk a levelet 1000 számban repülnek fel. Gusztustalanok. Meg tudnátok mondani, hogy mi a neve ezeknek és milyen szerekkel lehet ellenük védekezni ?

wolf4ever Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17698

Szia!

Tényleg szinte lehetetlen olyan szert találni manapság, ami hatékony a lótetű ellen. Nekem szerencsére egyetlen kósza lótetűvel volt dolgom, de sikerült kifogni. Leírom, hogyan csináltam.

Folyékony mosogatószerből (bármelyik ismert "minőségibb"  márka jó, meg gondolom a többi is...) 1cm-t hagytam a saját flakonjában és azt hígítottam fel kb. 7dl vízzel, majd összerázás után ezt arra a területre öntöttem, ahol a túrást láttam. Mikor befolyt a mosogatószeres víz a járatába nem telt bele fél percbe és már jött is elő! Ez a megoldás 100%, hogy működik, nem is túl drága és még csak nem is halálos méreg, ellenben mivel nem végez vele, ezért a belocsolás után ott kell lenni és összeszedni őket!

Remélem megoldódik a problémád!

Előzmény: oljeg12 (17572)
délkelet Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17697

Sziasztok!

A szomszédomnak szeretnék segíteni, de egy kicsit bizonytalan vagyok a tünetek felismerésében, ezért fordulok hozzátok. Egy körtéről (Vilmos?) és egy almáról (Golden) lenne szó.

 

          

 

Varasodásra tippelnék, vashiánnyal súlyosbítva.

 

 

Ilyen tünet az én almafámon is van. Lisztharmatos lenne, esetleg atkás?

Score, thiovit és topsin van itthon, ezek közül melyiket tudnánk felhasználni?

Előre is köszönöm.

 

Satyóbá Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17696

A tároláson  elgondolkodtam,hogy a letört  műanyagampulla végét mivel szigeteljem. Nem is rossz ötlet a fecskendőbe való tárolás.Akár egy csípőfogóval is összeszoríthatom a tű végét. No hétfőn  veszek a is a patikába. Ám addig egy nagyon alternatív megoldással zártam le.Rágógumival. Köszi a tippet.

Előzmény: alfi13 (17695)
alfi13 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17695

Ha  veszel 5ml-es fecskendőt és egy tűt is gyógyszertárban kb 25-30 Ft. Ha fölbontod az ampulát az egészet fölszívod a fecskendőbe és így adagolod amennyire szükséged van. A tű végét egy kalapácsütéssel összelapítod és ezzel zárod le a fecskendőt. Így meg van oldva a tárolás és az adagolás is.

Előzmény: Satyóbá (17692)
Lora1213 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17694

Sajnos már nincs Actarám. Mit gondoltok selyemakác-levélbolha ellen elég a Decis, vagy Cyperkill ?

alfi13 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17693

Az álarchoz 3M 6057 ABE1 -es szűrőt használok és csak évente cserélek. De voltam a helyi növényvédő állomáson ahol azt tanácsolták hogy amennyit egy házikertben használja egy átlagos felhasználó ott elég 3 évente cserélni.

Az álarcnak a gumis része nagyon puha gumiból van készítve és az általam kipróbált álarcok közül messze a legkényelmesebb viselet de a puhasága miatt kb 5-6 év alatt tönkremegy ez a gumi.

Előzmény: true75 (17687)
Satyóbá Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17692

Van milis fecskendőm. A kérdés  az akart lenni,hogy mennyi legyen az annyi. Tehát  1 L vízhez 0,5 milit kell tenni.

Előzmény: Antisystem (17690)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17691

Szervusztok!

 

Rózsa lisztharmatra belocsolva jó lehet a Topas, vagy permetezni kellene mindenképpen?

 

Nem szoktam a rózsákat permetezni, mert hála istennek zömében rezisztens fajtáim vannak, de idén ebben az esős időben 3 tő kommersz rózsát elkapott a lisztharmat. Megijedtem, mert közvetlenül mellettük nemes rózsák vannak, de rajtuk hála istennek nem jelentkezett.

 

Az érintett töveket megkopasztottam, erősen visszavágtam és belocsolva kaptak Topast. Jó lehet ez így, vagy inkább kukásítsam azt a három tövet, nehogy befertőzze esetleg a többit is?

Antisystem Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17690

Nem tudom, mennyi jött ki, de a mértékegységeid eleve nem túl bíztatóak... cc. 0,75 ml/l megfelelő adag, a mokkáskanál 2 ml-es, tehát az mehet 3 literre...

(ha kis mennyiségeket akarsz méregetni, miért nem szerzel egy 2 ml-es fecskendőt a patikából? Az pontos...)

 

ÜdV 

Előzmény: Satyóbá (17688)
Satyóbá Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17689

Restségemen felülkerekedve kiszámoltam. Köcce.

Előzmény: Satyóbá (17688)
Satyóbá Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17688

Üdv Mindenkinek !

 

 

Atkára vettem(paprikára): vermitec 1,8 EC (5 ml) ez egy ampulla ugye,de bizonytalan vagyok,hogy egy (1 L) liter vízhez mennyit kell tenni. A leírásban  írva vagyon,de én nem tudok rajta eligazodni. Kérem írja meg valaki,hogy mennyit tegyek egy liter vízhez. Mokkáskanál,kávéskanál vagy ...? Köszönöm.

true75 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 17687

és a szűrőt meddig lehet használni?

1 permetezés és megy a kukába?

Előzmény: alfi13 (17668)
demoriaan Creative Commons License 2014.05.30 0 0 17686

Igazából ahol nagyobb gond a lejtő, ott nincs csapvíz, csak úgy megy a dolog h a vizet kivisszük utánfutóval és behordjuk a szőlő végébe.

Ali-bá Creative Commons License 2014.05.30 0 0 17685

 Ne cipeld a vizet, csak egy üres hordót vigyél fel és a csövön felmegy a víz! Persze attól függ, hogy lent milyen vízforrásod van? Írj mail-t, a csövet megbeszéljük.

Előzmény: demoriaan (17684)
demoriaan Creative Commons License 2014.05.30 0 0 17684

Van az Agrimotornak már eleve ilyen kiszerelésű gépe. :) Erre azért nem gondoltam mert Egerben vannak a szőlők, és elég nagy lejtése van a soroknak, talán még nagyobb kín lenne feltolni egy ilyen gépet(vagy egyben a szert) mint a hátamon cipelni. A megoldás az szerintem az lesz, h működésre bírom a marayumát, a talicska is jól jön majd, mert azzal felhordom a közepére a levet 20 literenként és onnan fog majd menni az áldás le, s fel. :) Kivéve ha valakinek lesz jobb ötlete! :) Köszönöm a segítségetek!

Előzmény: budai2 (17682)
demoriaan Creative Commons License 2014.05.30 0 0 17683

Marayuma sps10? :) Olyanom is van, kár, hogy annak is kínja van folyton. Ma meguntam és elővettem megint, nem indul...de még tavasszal meg szépen ment. Szervízben is volt már, kétszer is...de még mindig nem akarja. Örököltem őket sajnos, így nem tudom, hogy maguk a gépek a működésképtelenk, vagy az előző tettestárs tette őket így tönkre. Mindenesetre jó hír, hogy te ezzel így tudtad csinálni, mert akkor nekem sem reménytelen a helyzet. :) Köszönöm a választ és a felajánlást is, de ugye van már ilyen is. :D Bár a cső jól jönne. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!