Keresés

Részletes keresés

Ulficsek Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12785
Hát a sí-bankkirablásához készített maszk nagyon jól állt Agátkának :)
Olyan murisan nézett ki, hogy a kandúr is meglepődött és először fordítva állt a házastársi kötelezettségek teljesítéséhez, na de aztán "rájött" a tévedésre...
de azért akkor még másodjára sikerült nagyon szép babákat összehozni. A mézesheteket is a padlásszobában töltötték nagy boldogságban.

De most minden kezdődött előröl,mindketten szenvedtek a vágytól és sehol semmi.
Dolfi megoldotta a kérdést: Agátka már keresi a helyét a szekrényben.
Xara a legokosabb: ő ugyanis nagyon céltudatos és emlékszik még arra, h. nem engedtem össze a párjával, amikor tüzelt és nagyon jól leplezi. Ez úgy derült ki, hogy 8 hetesek voltak a kiscicák, amikor eljöttek kiválasztani a cicust. Kikisértük a vendégeket, a kocsinál még beszélgettünk és amikor beléptünk a házba, nem akartunk hinni a szemünknek: Xara és Ulfang éppen szerelemmel voltak elfoglalva,nem is zavartatták magukat. Ebből a nászból lett a következő alom :)
Előzmény: kingA (12784)
kingA Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12784
Én se röhögök, de ez annyira cuki! Hát ha ő háton fekve, kapálózva szereti, Istenem... :-) Na meg elképzeltem azt a símaszkot is...
Előzmény: Ulficsek (12777)
mpara Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12783
Én nem röhögök, és szerintem egyáltalán nem kínos a kérdés. Ez is a tenyésztői munka része, nem? :)
Előzmény: Ulficsek (12777)
mpara Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12782
"a kezelések majd felénél gennyes méhgyulladás miatti méheltávolítás lett a vége, így inkább leálltunk a használatával. [...] ugyanezt a modern készítményt 67%-os sikerrel használták macskánál abortusra"

Ezek elgondolkodtató számok. Fogalmam sincs, döntési helyzetben mit szólnék a 67 százalékhoz.
Előzmény: Wet RinR (12776)
mpara Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12781
De érdekes! Az egész úgy jutott eszembe, hogy sorra hallom-olvasom a sztorikat, hogy tenyésztő ismerősöknél - ahogy embereknél is néha - "rosszkor" vemhesül a tenyészcica, pl. túl fiatalon (hat-hét hónaposan) vagy épp a meglévő alom nevelése közben, vagy nem sokkal utána. Ezek a háztartási balesetek, amikor vagy nem veszi észre a tenyésztő, hogy a nősténycica tüzel, vagy tudja ugyan, de valaki a családból nyitva felejt egy ajtót... Gondoltam, ilyen esetekben, szigorúan tenyészállatoknál, nem lenne rossz egy 72 órás szer.

Nem tenyészállatokat az én fogalmaim szerint ivartalanítani kell még ivarérés előtt, nincs mese. (És vemhes nőstény is ivartalanítható.)
Előzmény: Wet RinR (12774)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12780
Köszi szépen a tanácsot!
Asszem sikerült Agátkának valamit összehozni Dolfival, pedig neki Ulficseket szántam
De Ulfik olyan macsó, h. rögtön a lényegre tér nemegyszer a nőstényt a nyakánál-torkánál fogva ragadja meg, legalábbis ott, ahol éri. Dolfik, ő uriember módjára viselkedik, sőt még macskagyökérrel noszogtatni is kell.......
No, majd meglátjuk.Pedig az első alkalommal Agátkának egy sí-maszkot is készítettem egy zokniból, h. a nyaka épségben maradjon, így hát a textilt harapta és nem a bőrét.
Egyébként, nagyon szelid és szeretetreméltó kandúr.Oda van a kicsi cicákért.
Előzmény: Wet RinR (12778)
főtt tonhal Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12779
Otimectin vet gél!
Előzmény: cirmicur (12748)
Wet RinR Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12778
Elvileg macskáknál is létezik mesterséges megtermékenyítés. Ha gondolod, keress meg magánban és megküldöm a téma szakértőjének elérhetőségét. A lefogás biztos nem segít, sőt a rossz élmény negatív hatású, így legfeljebb egy enyhe nyugtatóval próbálkozhatsz még, mielőtt a komolyabb beavatkozásra sor kerülne. Viszont az emberi nyugtatók nem működnek a cicáknál, így az állatorvosodtól kell kérni gyógyszert.
zsolt
Előzmény: Ulficsek (12777)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12777
Bocsi, de nekem egy kínos kérdésem van: A macskák mesterséges megtermékenyitése (mindenki kiröhög a témában...:()
Van egy tenyész cicám, amelyik tüzeléskor normálisan viselkedik, de amikor a kandúrka "helyzetben" van, akkor a hátára fekszik, szorosan öleli a párját és közben kapálózik, ill a hátán fekve dagaszt ,majdnem ki mmmm a kandúrt. A kandúrt "lecseréltem", úgy látom, összejött valami, de korábban is úgy láttam és mégse.
Mindent kipróbáltam, lefogtam a cicát stb de olyan erő van benne ilyenkor, h. néha a kacor is únta és dobta a csajt. Normális ez a macskáknál??
Előzmény: Wet RinR (12774)
Wet RinR Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12776
Igen, nyilván a prosztaglandin minden állatfajnál használható vemhesség-megszakításra, de egyrészt ugye hivatalosan nem ajánlhatok nem törzskönyvezett készítményt, másrészt a kutyáknál próbáltunk ki hasonló hatású, 45 napos vemhességig alkalmazható "modern" szert, és a kezelések majd felénél gennyes méhgyulladás miatti méheltávolítás lett a vége, így inkább leálltunk a használatával. Viszont ennek hatására utánanéztem, és ugyanezt a modern készítményt 67%-os sikerrel használták macskánál abortusra, úgyhogy lehet, hogy így is törzskönyvezik majd.
Sajnos az eredeti levélben kérdezett "esemény utáni" megoldásra még mindig nem tudok választ.
zs
Előzmény: Antisystem (12775)
Antisystem Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12775

Szia Zsolt!

 

PGF2alfa. Csak az a baj, hogy amíg Enzaprost-F Chinoin, meg Enzaprost 25 néven futott, addig Magyarországon is forgalomban volt kisállatnak is, most viszont csak a nagyállatoknak szóló Enzaprost T Ceva van forgalomban. De kicsik kíjjeb (de EU-n belül) nézve:

http://www.vetweb.cz/projekt/registr.asp?idvetregistr=1015

 

hevenyészett gugli-fordítással:

Macskák
Megszakítása A terhesség: Három-öt adag Enzaprost 25-ben 12 órás időközönként a terhesség utolsó trimeszterében.

ÜdV

 

Előzmény: Wet RinR (12774)
Wet RinR Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12774
Több, mint 20 éve vagyok állatorvos, de macskánál még senki nnem kért tőlem ilyet. Ennek megfelelően nekem is utána kellett néznem. Kiderült, hogy a kutyáknál vetéltetésre (esemény után a petesejt megtapadásának gátlására) hivatalosan használható szerek egyike sem alkalmazható macskánál. Így csak az ivarzás felfüggesztésére használható szerek (injekció vagy tabletta) maradnak, persze ezek még az esemény előtt használandók.
zsolt
Előzmény: mpara (12771)
ny63 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12773
:-O Már megijedtem, hogy megesett valamelyik leányzó...
Előzmény: mpara (12771)
Evicke Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12772
Megkérdeztem a macska.hu állatorvosát, dr. Szmollényt a védőoltások gyakorisága témában, ezt válaszolta:

"A védőoltások nem okoznak mellékhatást, vagy amit mégis (allergia, átmeneti bágyadtság stb.), az nem függ össze azzal, hogy hányszor immunizálták az állatot. A leukózis-oltást érdemes évente ismételni, mert nyállal-orrváladékkal fertőződhetnek a kijáró cicák, bár a betegség nem annyira ragályos, mint például a macskanáthák."

Úgyhogy nálunk marad minden a régiben, annál is inkább, mert újabban egyre erősebb a gyanúm, hogy "valaki" bejár éjszaka a konyhámba, és felzabálja a makkakaját az enyimek elől, vagyis a nyál simán bejátszhat....
mpara Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12771
Sziasztok!

Macskánál van olyan, hogy esemény utáni 72 órás fogamzásgátlás?

És művi abortusz?

Nyugi, nincs helyzet, csak kíváncsi vagyok, hogy ami embereknél bevett megoldás, az miért működik vagy nem működik macskánál.
Evicke Creative Commons License 2010.10.18 0 0 12770
Köszi.
A veszettség elleni nagyjából tiszta előttem, a kockázatok is. (a mi dokink nem lebeszélt, csak tanakodtunk, hogy hogyan osszuk be évközben, hogy elvileg az összeset megkaphatná egyszerre, de akkor borul az eddigi menetrend stb., de ez mellékes is, megoldható).
A kérdésem inkább a kombinált és leukózis elleni oltásokra vonatkozott, ugyanis ezekről is egész mást mondtak, mint amit eddig tudtam...
Nem annyira a megtakarítás miatt érdekel, mint inkább hogy esetleg még rosszat is tehetek az évente beadatott több oltással...
Előzmény: Wet RinR (12769)
Wet RinR Creative Commons License 2010.10.18 0 0 12769
Evicke!
Sosem értettem azokat a kollégáimat, akik lebeszélik a gazdit valamiről, ami a cicának fontos lenne, nekik meg bevételt jelentene. Ez valami rosszul értelmezett emberbaráti felfogás lehet...
A kutyáknál már elkezdődött egy folyamat, amely szerint bizonyos oltások csak 2-3 évente szükségesek. Sajnos ez sem jelent komoly megtakarítást, mert van olyan oltás is, amit viszont évente 2* kellene beadni.
Macskáknál még én nem találkoztam erre irányuló vizsgálatokkal. Az tény, hogy a minden veszettség vakcina gyártója 2-3 éves védettséget igér. Sajnos pont a veszettség az egyetlen olyan betegség, amivel a macska az embert is meg tudja fertőzni, halálos betegséget okozva, így itt a túlbiztosítás (évenkénti ismétlés) is indokolt lehet, különösen a rendszeresen kijáró és verekedő cicáknál.
zsolt
Előzmény: Evicke (12767)
Nyafkamacska Creative Commons License 2010.10.17 0 0 12768
Én a veszettség elleni oltást semmiképpen nem hagynám ki.
10 éve nekünk is azt mondta rá a doki, hogy 2 évig simán jó. De amikor megharapta a macska és több mint egy éves volt az oltása, bevágta egy ketrecbe 2 hétre. Szerencsétlen majdnem ráment.
Előzmény: Evicke (12767)
Evicke Creative Commons License 2010.10.17 0 0 12767
sziasztok!

meglepődve olvasom a társtopikban, hogy több állatorvos szerint nem szükséges a hivatalosan évente ajánlott kombinált és leukózis oltás még kijárós macskáknak sem - mármint hogy elég ritkábban beadatni.
mennyire felelős álláspont ez szerintetek, kedves jelen lévő szakemberek?
tekintve a lehetséges több mellékhatást is hosszú távon...
a veszettségoltásra legutóbb mondta a mi dokink, hogy nem tragédia, ha egyszer kimarad, de a többire még soha. mondjuk nyilván érdekük is van benne....
hozzáteszem, enyim macskák nem betegesek hálisten, változatos a kajájuk (beleértve egeret, madarat stb.), az egyik szinte mindent megeszik, amit én is elérakok, sokat mozognak, viszont összefuthatnak idegen macskákkal, esetleg talán más állattal is (szabad mező nincs messze). rendszeresen féreghajtva vannak.

köszi, ha volna vélemény...
ziko3 Creative Commons License 2010.10.11 0 0 12766

Sajnos két tökéletesen egészséges,szürt egyedeknek is lehet problémás utóda..(((

 

Gondolom ez nincs másként macskánál sem.............a genetika  utjai............

Előzmény: Ulficsek (12765)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.10 0 0 12765
Tolmácsolom majd a tulajnak. Kievben lakik és 1 nagyon jó tenyészetben vette a macskát, a kandúr-papa kiállításról kiállításra jár és gyűjti a kupákat, a nevét nem árulták el.Ennyit tudok, gondoltam, nyomozok egy kicsit. Sztem a zöldkagyló Ukrajnában is kapható,majd írok az illetőnek.
Előzmény: ziko3 (12764)
ziko3 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 12764

Tudom,szoktam olvasni ott is,ha nem baj..))) Sziámis vagyok,de azért lekelődöm máshol is.

Azt elfelejtettem irni,hogy egy doki rátekintést az a duzzanat megér.

Az zöldkagyló csak kiegészitő,ha nagyobb baj lenne,akkor a tüneteket elnyomhatja.

 

Előzmény: Ulficsek (12763)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.10 0 0 12763
Köszönöm szépen a választ! MCO-ról van szó.
Előzmény: ziko3 (12762)
ziko3 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 12762

Lehet,hogy csak a hirtelen növekedés miatt van,tekintettel arra,hogy ugyan nem irtad,de nagytestű macskáról van szó.

Ez sűrűn elfordul a nagytestű kutyáknál is. Az orvosunk zöldkagyló készitményt ajánlott rá,amig ilyen tünetek előfordultak,aztán kinőtte.

Jelenleg a Dp-s,öreglányomnak évente 1 x kuraszerűen adom,igy szépen tünetmentesen szinten tartható.

Előzmény: Ulficsek (12761)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.09 0 0 12761
Sziasztok.

Ki tudná nekem megmondani, hogy egy 4.5 hónapos cicának mitől van izületi gyulladása? A fényképen is látszik a térdén.
A szülők egészségesek.
Mitől alakúlhat ki?
tyukszurkalo Creative Commons License 2010.10.06 0 0 12760
Azért az etil alkohol nem isopropil alkohol.
S a Frontline nem kerül be a véráramba ellenben a tobbi spot on termékkel.Esetleg , ha Erdélyben jársz, szerezd be azt a másik cuccot, az ún Ivermite Otic, az szerintem egyik legjobb hazai termék, kicsi ivermectin összekeverve valami cuccal:), én elégg é szkeptikus voltam mikor megláttam a dobozát, de ilyen atkáknál nagyon bejün, s olcsó is.
Másik dolog, ha esetleg érdekel: www.mavsz.com
Nagyon jó banda s zokott összegyűlni. S kamara pontr is jár érte.
Üdv Manases Sándor
Előzmény: Wet RinR (12759)
Wet RinR Creative Commons License 2010.10.06 0 0 12759
Megnéztem, 73% isopropil-alkohol van benne. Ez már pálinkából is elég ütős, főleg ha a nyálkahártyára jut. Bár a zsíroldó hatása nyilván nagyon előnyös, de én inkább maradok a vizes oldatoknál, mint a Taktic vagy az Antisystem által is említett Neostomosan. Ráadásul nálunk a kamara is egyre inkább ugrik az ilyen "off-label" használatokra, így a felelősségbiztosításom sem fedezné, ha mégis valamilyen szövődmény alakulna ki.
zs
Előzmény: tyukszurkalo (12754)
tyukszurkalo Creative Commons License 2010.10.05 0 0 12758
egy sincs:))
Előzmény: kingA (12757)
kingA Creative Commons License 2010.10.05 0 0 12757
(és... sok tyúk van a praxisodban?) :-)
Előzmény: tyukszurkalo (12755)
tyukszurkalo Creative Commons License 2010.10.05 0 0 12756
Amerikában is , Kanadában is működik a dolog.De nem akarlak befolyásolni semmiképp, itt gyártanak egy qrva olcsó ún. Ivermite Otic nevezetű fülcseppet, az is nagyon megy
Előzmény: Wet RinR (12752)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!