Keresés

Részletes keresés

Kútdoki Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7634
Helló Freddy 4 !
Köszönöm, 2 darab kellene egyenlőre.
Árat esetleg privátban egyeztetünk... Nem kimondottan sürgős de amint megtud érkezni megyek.
Üdv, jó éjt.
Előzmény: Törölt nick (7633)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7633
Helló     Kútdoki !     Igen, fúrúnk doszt, akárcsak Ti is. Örülök, hogy beváltak a fúrófejek. Szivesen rendelek a  96 mm. -es  3 3/4" -os fúrókból is, hány db. kellene ?  Jószerencsét !
Előzmény: Kútdoki (7632)
Kútdoki Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7632
Helló Freddy 4 ! Jó régen hallottuk egymást itt. Persze érthető okok miatt.
Gondolom megy a munka 1000-rel?!
Nálunk igen,a fúrók kiválóan teljesítenek , durván 1600 métert fúrt ki , már élezni kellett,de utána mint az új !
Érdekelne az a 95 mm körüli is ebből a típusból , esetleg...
Üdv, jószerencsét !
Előzmény: Törölt nick (7630)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7631

Hello True75!

Köszi hogy mondod, már kérdezni akartam hogy bevált e mert nem szeretnék csalódást okozni, inkább visszaveszem.

A tartályok ott ahová raktuk, mert ez a favágás nem akar összejönni hogy a helyükre kerülhessenek. Majd egyszer +lesz az is. Holnap megint kompresszorozás lesz, de ez durvább mint a tiéd. A szivattyút úgy mentettük szerencsére sikerrel, viszont a trutyi még benne van.

Üdv !

Előzmény: true75 (7624)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7630
Helló    H3x !      Én nem szóltam le a kedves tulaj gépét, csak a valós véleményemet irtam le. Ha reklamál, akkor fellebbezhet a Tenkes kapitányánál, vagy pedig az illetékes Bányakapitányságnál ! Az a masina akkor is csak  1 házi  "tákolmány !  Jószerencsét !
Előzmény: H3x (7629)
H3x Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7629
Ajjaj!
1x már jár erre ennek a gépnek a tulaja és akkor is nagyon fel volt háborodva, hogy picit leszólta valaki a gépét... Csak nem lesz ez egy újabb veszekedés sorozat kezdete...
Előzmény: Törölt nick (7626)
krisztikeee Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7628
Hello,

Olvastam az emailt! Sajnos nem kérezősködtem, mert volt elég dolgom másfelé is. Na meg csak 1 éve költöztünk, nem sok embert ismerek. Igyekszem holnap bepótolni a mulasztást és jelentkezni fogok.
Előzmény: vizeslaci (7625)
Kútdoki Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7627
Helló Grimmcsalád !
Elnézésed kérem,de nem tudom eldönteni a hozzászólásaidból,hogy most bele szeretnél kóstolni a kútfúró szakmába,vagy esetleg csak egy kút kellene?
Mert ha csak kutat szeretnél , ami tökéletesen funkcionál garantált hozammal,homokmentesen , azt ne te fúrd meg ha jót akarsz...
Ne haragudj , nem kritizálni akarlak,csak segíteni próbálok.
Ha pedig ki szeretnéd tapasztalni a szakma rejtélyeit akkor pedig inkább "szegődj" el egy fúrómester mellé melózni. Kitudja,hátha megtetszik neked is !
Üdv,jószerencsét!
Előzmény: Törölt nick (7618)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7626
Helló    Grimmcsalád !       Nekem az a véleményem, hogy kútfúrógépet lehet bérelni, de szakértelmet és szakmai tapasztalatokat nem. Pedig ez a perdöntő. Ha nem igy volna, akkor a szakma már régen kihalt volna, mint a dinoszauruszok. Egyébbként az a bizonyos  "gép"  nem  1 nagy dobás, -  és teljesen szabálytalan az úgy ahogyan van. Elektromos érintésvédelem pld. zéró tolerancia, nembeszélve az aba bilincses tűzóltótömlős iszapnyomótömlőről, stb. ! Ha olyan szupergép volna, akkor a gazdája is fúrna vele, nem pedig felkinálja megvételre, vagy bérletre. További szép estét és  Jószerencsét !
Előzmény: Törölt nick (7618)
vizeslaci Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7625
Helló krisztikeee!
Sikerült valamit megtudni? Küldtem 1 mailt

Üdv:vizeslaci
Előzmény: krisztikeee (7551)
true75 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7624

 

Szevasz lalibatyo

 

 

- ma már egész délelőtt a szivattyúddal locsoltam, nagyon jó lett köszi még1x

- 24lit/percet tud 25m-en

Előzmény: Törölt nick (7619)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7623
A kölcsönzésről.

Ha valakinek egy kútfúró bérbe ad az szerintem csak egy másik kútfúró lehet. Viszont, ha az nem a barátja, rokona, akkor nyilván annyiért adja bérbe, hogy az így kapott összeg egyenértékű legyen a bevétel felével :)minimum! Na most egy nem kútfúró nyilván soxoros idő alatt készít egy kutat egy kútfúróhoz képest. A felszerelést időre adják bérbe. Szerintetek??
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7622
kneissl

Mokány egy gép, Kedves Grimm fórumtárs nagyon optimista a gépkezelés és kútfúrással kapcsolatban, vagy valamit még nem mondott el nekünk :)
Előzmény: kneissl (7616)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7621
Véletlenül sem szeretném, ha az a vád érne, hogy haza beszélek. Voltam egy helyen ahol a tulaj egy száraz fúrógépet épített és két nyáron délutánonként ki fúrt 17m száraz sódert. Ki kisérletezett egy csomó dolgot, le vette az infókat innen onnan. Itt a fórumon s volt. A száraz fúrás már tök jól ment meg a gép építés.
Igen ám de 17m-nél jelentkezet a víz és omlott neki. Ekkor kerültem képbe nála. Köpeny csőben iszapoltam 2m-t utána jött az agyag 20m-ig ekkor jött a vizes gép.

Csak azt akartam ezzel mondani, hogy ha elég kitartó valaki akkor évek alatt össze hoz egy száraz gépet, évek alatt egy vizes gépet, x idő alatt köpeny csövet, iszapolót stb... És lesz egy csomó lakatos, esztergályos és egyéb ismerőse. :))
Előzmény: Vakeráznak (7620)
Vakeráznak Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7620

Szerintem ezzel a géppel még olajat is kereshetsz, de én sem ajánlanám a kölcsönzést.

Én is egy szakember (persze nem Kútfúró) vagyok  és szeretek mindent magam csinálni, de sokszor kiderült már, hogy a mindenen való spórolás, nagy fejfájást tud okozni.

Képzeld el, hogy lesz egy 30 méteres lukad, amibe a csöveket vagy bele tudod rakni, vagy nem, aztán vagy jön a víz vagy nem.

És a végén itt fogsz kikötni, hogy jöjjön már valaki és csinálja meg.

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7619

Üdv !

Nem hinném hogy zéro rutinnal egyből 25 méter köpenycsöves fúrással kellene kezdened, mert könnyen járhatsz úgy hogy a bérletidíj és a gép fuvaroztatása több lesz mint amiért megcsinálnák készre. (Szerintem nem méterre van a bérleti díj hanem napra. )

Aztán nem csak fúrni kell hanem kompresszorozni és próbaszivattyúzni is mert hamar azt mondja majd az új szivattyúd a koszos vízben hogy nyekk.

Persze ha szereted a kihívásokat...

L.

Előzmény: Törölt nick (7618)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7618

Kíváncsi leszek a mesteremberek véleményére.

 

Nekem furinak tűnik a gép is és a leírás is elsőre.

 

De azt köszönöm hogy beraktad a linket. Holnap felhívom mi lenne a bérlet ára, bár azt mondják felénk vízöblítéssel nem megy a fúrás.

Előzmény: kneissl (7616)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7617
"nem valószerű" De én még hiszek a mesékben! (A név kötelez)
Előzmény: Törölt nick (7613)
kneissl Creative Commons License 2010.05.08 0 0 7616
http://szerszampiac.hu/ipari_gep/kerti_gepek/olcso_eros_kutfuro_berendezes_elado_vagy_kiado
Előzmény: Törölt nick (7608)
mágus67 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7615
üdv nem rád céloztam.

A kék emberre meg aki nagyon mellé ált.
Előzmény: Törölt nick (7614)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7614
Helló!
Ez nekem szól ?
Előzmény: mágus67 (7610)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7613
grimmcsalad

Üdv. Ez nem igazán valószerű. Olyat már hallottam, hogy öreg kútfúró meghalt és a szerszámaiból kerítés lett , meg ment a MÉH-telepre:( A hozzátartozók meg nem járnak errefelé.
Előzmény: Törölt nick (7608)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7612
Már sokszor leírtam de a most idetévedőknek talán még nem uncsi, hogy : A karaván halad, a kutya meg ugat :)
Előzmény: mágus67 (7610)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7611
Elég sokmindent ellovasítottak tőled:) Ez nem javít az esélyeiden:)
Előzmény: Törölt nick (7608)
mágus67 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7610
üdv mindenkinek jó régen jártam itt de ez a két jóember még mindig itt csámcsog? Az árakon meg a kút mélységén ? És néha agresszívak is ennek az oka szerintem nincs sikerélményük,és van eggy adag önbizalomhiány nálluk. úgytesznek mint a kiskutyák messziről ugatnak további
szépestét
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7609

Előre is köszönöm!

Ha haver az azt is jelentheti, hogy a munkáját is ajánlod. Gondolom igen mert különben nem ajánlanád :))

Előzmény: Törölt nick (7606)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7608

Nem arra gondoltam hogy valaki adja kölcsön a kenyérkereső felszerelését.

 

Inkább arra, hogy ha valaki nem használja már és esetleg csak porosodik a garázsban.

 

Kölcsönvételben pedig elég korrekt vagyok:

2001-ben kölcsön 4 éves kamerát nyúltak le tőlem keletiben. Tulaj kapott újat!

2003-ban építkezés közben kipakolták a kocsim. Egyik haver egy új kingtony dugókulcs készlettel lett gazdagabb másik pedig egy új partner láncfúrésszel.

Előzmény: Törölt nick (7605)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7607
:)))
Előzmény: rotaryfun (7599)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7606

Hello !

 

Sok esélyt nem látok hogy bárki adna kölcsön ilyesmit, főleg nem mert ha gáz van ez elég komoly értéket képvisel. Viszont van egy haverom a környékedben (nyugatabbra) aki csak köpenycsöves technikával dolgozik, priviben megadom a számát aztán vagy megegyeztek vagy nem, én meg legalább segítettem egy kicsit.

Üdv ! 

Előzmény: Törölt nick (7603)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 7605
grimmcsalad

Elég fontos egy eszköze a kútfúrónak amit bérelnél, nem hiszem, hogy megoldható. Mi van akkor, ha beszakítod az iszapolót? csinálsz neki egyet?. Vagy nem tudod kihúzni a csövet,? csináltatsz egy másikat?

Nem rossz vállalkozás a kölcsönzés, de még senkinek nincs dupla cucca erre az esetre:)

Úgy érzed 20-30m-t tudnál így fúrni?

Mennyit fizetnél érte? Mennyi kauciót tennél le?
Előzmény: Törölt nick (7603)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!