Keresés

Részletes keresés

_Zsolesz_ Creative Commons License 2013.07.10 0 0 41511

Természetesen az alja egy eltévedt copy-paste: elnézést!

Előzmény: _Zsolesz_ (41510)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2013.07.10 0 0 41510

Hali!

 

Ez tényleg nagyon durva! :)

 

Én a http://mobilmedencek.atw.hu/ a "Rémségek" alatti greenpeace-fanoknak való light-osabb verzióra gondoltam. :)

 

Üdv': _Zsolesz_

 

1)  Limodor LF/M 100/40 (100/40 m3/h) elszívó ventillátor; golyóscsapágyas, automata rugós visszacsapószeleppel 2) HY-5 páratartalom érzékelő-kapcsoló (higrosztát)

Előzmény: Kétfészeres (41502)
bgaby Creative Commons License 2013.07.10 0 0 41509

2,8 ph-hoz kell a szőkenős profizmus :)

Előzmény: lac1 (41499)
Schuco Creative Commons License 2013.07.10 0 0 41508

Köszönöm!

Előzmény: Blue_Sky_007 (41506)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 41507

Most nem vagyok rendszeresen a medencém közelében ezért a nejemnek vettem Aquacheck (drága) lakmuszt, mondván ne küzdjön a mérőműszer kalibrálással (meg már fejből is tudom "majdnem" mit kell tennem a vizemmel).

Ez a lakmusz a következőt tudja, a pH-nál 7,2-7,8, tehát szinte digitális mérést hajt  végre. Vagyis vagy alacsony, vagy jó, vagy magas. Na ezzel az infóval sokan nincsenek kisegítve, főleg ha pontos vegyszer adagokat akarsz beletenni a vízbe.

 

A többi lakmusz még rosszabb, pontatlanabb.

Előzmény: kicsiati (41505)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 41506

Ebben az esetben én a festékbolti sósavból a kalkulátor szerint kerekítve 4dl-t tennék bele, majd két nap múlva ellenőrző mérés, és jöhet a következő adag.

Ráadásul elsőre a sav a TA beállítására fog felhasználódni, tehát először az fog csökkenni. Amikor a TA 180 alá jön, akkor fog a pH megmozdulni (és ugye ahogy a honlapon leírtam magas TA esetén szellőztetni is kell a vizet mert a szénsav be fog csapni a pH esetében).

Én nem szeretem az "öntsünk bele 2liter savat majd lesz valami, ha más nem dobunk bele szódát" típusú megközelítéseket. 1-1,5 hét alatt szépen be lehet állítani a vizet, fűggöen attól milyen a vegyszered, milyen a vized és mennyire vagy pontos.

Előzmény: Schuco (41483)
kicsiati Creative Commons License 2013.07.10 0 0 41505

Mostanában sűrűn olvasom, hogy nem bíztok a teszt csíkban.

Miért nem vesztek egy digitális ph mérőt? Az ebay-en már 2-e Ft-ért tudtok venni kalibrálófolyadékkal együtt, de a vaterán is van már 3e-ért!

Én biztosan nem kínlódnék tesztcsíkokkal, főleg, hogy szintévesztő vagyok. :-)

Mimikeke Creative Commons License 2013.07.10 0 0 41504

Nekem a folyadék, tablettás és Neptun ph teszt hasonlókat mért, a Bestway tesztcsík viszont ph-ban és TA-ban is kevesebbet mint a Neptun.

Kétfészeres Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41503

nekem is vannak rossz tesztcsíkjaim. azokkal az alább idézett főzeléket sikerült tavaly produkálni. idén vettem másfajtát, az működik. szerintem kérj valakitől 1-2 csíkot/tablettát/cseppet/stb-t, aki azt állítja, hogy az övé jó, és mérjétek meg

Előzmény: Törölt nick (41498)
Kétfészeres Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41502

green peace medence? volt olyanom, tényleg ne akarjál :-)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=120641085&t=9097176

 

Előzmény: _Zsolesz_ (41489)
lac1 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41501

...ja, emlékezem is, amikor még én is csak a tuskós szarságot vettem, mértem, beleöntöttem, megint mértem aztán csodálkoztam, hogy szinte az egész palack belement, de a fele vagy több biztosan.

Szóval abból a híg vacakból tényleg jól elfogyott a mennyiség. Ezért csodálkozom itt hallgatagon, hogy a kalkulátorral pár száz ml sav jön ki bazi medenceméreteknél...

De ez már legyen más gondja, bocsi, hogy szóltam ilyen hülyeséget.

:-)

Előzmény: nyárimádó (41482)
lac1 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41500

Kit érdekel? Vegyél átlagot a savra, számolj azzal, öntsd bele. Utána MEGINT mérj, azonnal látni fogod, hogy mennyit mozdult a pH, számolj, utána megint  öntsd bele a kívánt mennyiséget.

Attól ne félj, hogy alámegy a pH a kívánt szintnek, mert van rá megoldás, a másik a hypó. Tudom, sokan most elképednek, de akkor is.

És igen, így van ez, először elrontod meg csodálkozol, aztán a második héten már tudni fogod, hogy kb. miből mennyi és csak akkor rontod el, ha direkt el akarod rontani. Mondjuk érdemes egy gyártmányra beállni.

Ha a hypót összeöntöd a sósavval (bármilyen savval) MEGHALSZ a keletkező klórgáztól!

Tehát savazás a jó Ph érdekében, ha eltolod akkor hypoval helyrehozhatod azt. De! Nem belemenni, mert azon tól, hogy a hypo Na tartalma megemeli a pH-t (erre van szükség ugyebár) mindazonáltal a klórtartalom is megemelkedik, és azt csak lebomlás kényszerítésével tudod veszélytelen szintre vinni, szellőztetéssel, melegítéssel. Mondjuk ez a klórsokk a vízben lévő nemkívánatos élőlényekre megfelelő hatással bír.

Ha megijedsz ettől, jobb ha tudod, az automata vegyszeradagolók és az uszodák is ezt csinálják. Hypo és kénsav, csak ott automata gépi adagoló van, itt meg a te eszed és kezed csinálja ugyanezt.

És miért írom ezt? Mert én is a hypot használom klórsokk helyett mert töredéke az ára a klórgranulátumhoz képest, pláne, hogy nekem ingyé' is van.

Szóval ésszel és odafigyeléssel nem lehet baj és lélegzetelállóan tiszta vizet kapsz.

Előzmény: Schuco (41483)
lac1 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41499

Ne izgulj, igazad van. Nekem sem elég a pár deci, pedig én nem is bolti vizezett sósavat használok. A több liternyi sav egy idényben nekem is elcsurog, és mégsincs 2.8-as pH-m.

;-)

Előzmény: nyárimádó (41482)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41498

Sziasztok!

 

Létezhet az, hogy a tavaly vásárolt (és szezon után a fürdőszobai szekrényben lezárva tartott tesztcsíkok már nem jó értéket mutatnak? Kicsit gyanús, hogy miközben mindenki a ph lefelé vitelén fáradozik, nekem alacsony a ph-m (7-7,2). Én két hete töltöttem a medencét, azóta egyszer cseréltem 5%-ot, egyszer sokkoltam, naponta használja 3-4 órát 3 gyerek és mégis ennyi a ph, de a TA magas. Van UVC is, meg homokszűrő (és mennek is rendesen). Ez így ok, hogy ezek melett is ilyen a víz. Optikailag egyébként olyan 90%-osnak mondanám, nem a csapból kiengedett krisztálytiszta, de egész jó....

Csaba_F Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41497

Sziasztok!

Új vagyok, olvasgatva az oldalatokat nagyon sok hasznos infot találtam.

Kérdezném tőletek, hogy van e tapasztalat, vélemény az Aquamarin SAFI02 szűrőről? Árban talán ez a legbarátságosabb, de nem tudom milyen a teljesítménye, megbizhatósága, tartóssága, stb. Vagyis a gyakorlatban mennyire bevállt?

_Zsolesz_ Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41496

Köszönöm a bíztatást!

 

A két kisebbik lányom is szőke, és imádni valók. Úgy, hogy nekem már csak ezért sincs semmi bajom a szőke nőkkel, és a "szőkenőkkel" sem! :)

 

Jó éjszakát mindenkinek! Kinek, amikor esedékes lesz! :)

 

Üdv': _Zsolesz_

 

 

 

Előzmény: bgaby (41494)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41495

Az kicsit kiesik, de azért kösz' a tippet. Ha a másik 2 helyen nem lesz, akkor jön majd a Rossmann.

 

Üdv': _Zsolesz_

 

 

Előzmény: Kétfészeres (41491)
bgaby Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41494

nem ördögtől való dolgok ezek, csak egy kis odafigyelést igényel, és néhány alapdolgot be kell tartani

ha én szőkenőként tudom kezelni a 20kbm-t, akkor bárki meg tudja csinálni :)

 

a vödrös változatban az a jó, h láttad, h működik a kémia

 

szóval türelem, és minden menni fog.

esti meseként pedig ajánlom a www.mobilmedencek.atw.hu gyakori olvasgatását  :)

Előzmény: _Zsolesz_ (41489)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41493


Hello!

 

Nem, egyik sem ezidáig.Mondjuk mi még nem fürödtünmk benne, tehát dinamukus terhelést belülről nem kapott.

Egyébként azért én is vontam le tanulságot életem első mednece állítása és feltöltése kapcsán. Amikor már van bent víz jócskán - tehát több mint az a néhány centi, ami alatt még ki lehet simogatni a medence-fenék ráncait, tehát mondjuk úgy jó harmadig, vagy félig van - tehát még nem feszíti a lábakat a teljes magasságnyi víz, akkor azért érdemes vetni egy pillantást a lábakra és igazítani rajtuk. Nálam van 1-2 láb ami egyértelműen látszik, hogy nem függőleges. Érdekes módon nem ki vagy bedől, hanem oldalra egy kicsit. Szóval ezeket közben, amikor már van azért feszítő, helyben tartó súly, de még nem akkora, hogy meg kelljen szakadni, bizony érdemes igazítani a lábakon.

 

Üdv': _Zsolesz_

 

Előzmény: Piki Patos (41488)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41492

Értem! Tőlem nem kell tartanod, nem vagyok egy feljelentgetős típus, meg különben is: az interneten fellelhető infókat mindenki csak saját felelősségére használja! :)

 

Jah, ügyvédek! Inkább kimosdatónak nevezném őket, de inkább hagyjuk, mert ez messzire vezetne, meg különbe is OFF. :)

 

Üdv': _Zsolesz_

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (41480)
Kétfészeres Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41491

pl rossmanban is lehet kapni sósavat

Előzmény: _Zsolesz_ (41489)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41490

A vegyi anyagokat elnagyolják, mosóporon és mondjuk ablakmosón is gyakran az van, hogy 5-15% anionos tenzid meg mittudomén. A kólára legalább nem írják rá, hogy hány % foszforsav van benne.

Előzmény: Schuco (41483)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41489

Hali!

 

Holnap lesz is dolgom festékbolt közelében, úgy hogy sósav tutira bejátszik. Ha ott nem, akkor a közelében lévő kisgazda boltban csak lesz. :)

 

Végül is toltam bele este most egy "kis" phMínuszt. Kevertettem szűrővel, meglátjuk reggelre mit mutat. Akkor, ha kell, teszek bele megint - ha már megvettem, hadd fogyjon. Aztán azt gondoltam, hogy mielőtt elmegyek doglozni - jó 1,5 h-t fogom tudni kevertetni a szűrővel a vizet - mérek majd még egy pH-t és akkor be is klórozom a gyorssal. Holnap még úgysem lehet benne fürdeni, mert hideg (esti kevertetés után 18 C-re állt be), tehát jó esetben holnap után lehet benne majd megmártózni.

 

Visszatérve a pHmínuszozásra: a törzsoldatba egy kb 2,5 l-es kis műanyagvödörben feloldva az 540 g-nyi anyag - beletoltam egy lakmusz-t (akarom mondani tesztcsíkot). És láss csodát a TA 0-t mutatott, a pH is haloványabb, de még így is 7,0 felettinek mondanám a referencia-színskála alapján, mint alattinak, és érekes módon a free klór is feljebb ment (pedig maga a pHminusz valami kénvegyület, nem pedig klór, ha jól emlékszem a dobozára írtakra). A lényeg, hogy egyre kevésbé bízom a tesztcsík pH kimutatásában. Szerencsére van egy folyadékos, csepegtetős teszterem is (szettben jött a tisztító-eszközökkel). Azzal is mértem egyet a medence még kezeletlen vizéből ma este: az alapján valahova 7,8 - 8,0 környékére mondtam volna a pH-t, egyértelműen nem érte el a saját skálája szerinti 8,2-es színét.

Nos, holnap reggel remélem okosabb, tapasztaltabb leszek leszek és remélem, hogy már majd klórozhatok. Nem szeretnék green-peace-s medencét! :)

 

Üdv': _Zsolesz_

 

Előzmény: bgaby (41479)
Piki Patos Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41488

hello!

Neked egyik talp se ült meg, vagy nem szakitotta át amit alátettél?

Előzmény: _Zsolesz_ (41439)
peti.olah Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41487

Aztazért úgy írják rá, h ha semmi hatása nincs (pl tisztításnál), ne tudj reklamálni. Nem is való semmire.

Keríts olyat (festékbolt), amire rá merik írni a 20%-ot.

Én 4 köbm csapvízzel töltöttem, belemásztunk,  estére 8 volt a Ph a tesztcsík szerint. 1L 20% sósav, majd másnap megint 1L után volt 7,2-7,4 körül. Úgyhogy sztem akkora vízhez lehet bátran önteni. A második kezelés utáni napon mentünk bele megint, aztán klórsokk. Azóta csak a nagy kombi tabi van benne. Kristálytiszta a víz, érzésre jó, a csík szerint 7,2 körül van a Ph.

Előzmény: Schuco (41483)
Kétfészeres Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41486

szerintem emeld meg a felső vízszintes csőnél fogva mondjuk autó emelővel, és tegyél alá valami laposat (de erőset)

Előzmény: Piki Patos (41462)
nyárimádó Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41485

Nekem is számolhatnál, ha már....:)))

Ezt most kapod :))

Előzmény: Blue_Sky_007 (41480)
nyárimádó Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41484

Persze, hogy viszi egyik a másikat. Amelyik legjobban elsüllyedt, azt megemeled, és a többi is megáll. Nekem betonon van, és nem mondta senki, hogy ugrálj a csőről :))

Igyál még egyet, és tépd szét a vascsövet :)

Üdv

Előzmény: Piki Patos (41481)
Schuco Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41483

Szia! Magas a TA a tesztcsík szerint...250 körüli....

Akkor mennyi sósavat tegyek bele? A medi 20.000L, a TA magas, 250 körüli, a Ph-m 7,8 körüli és 7,2 re akarom egyenlőre levinni. Szabad klór 2,5 körüli! Várom válaszod, mert holnap este savazni akarok!

Mivel még nem csináltam 1 kérdésem lenne: Tesco Value sósavat kaptam, 1L es kiszerelésben 225Ft-ért! Nincs rajta hogy hány százalékos a sósav! Kérdeztem a tescot, azt mondta hogy a bennti veszélyességi paoírjukon az ven feltüntetve, hogy 5-15%, azaz öttöl tizenöt százalék....hát ezt én nem hiszem, tudja vki hogy mennyi valójában? Mert akkor a számolást is át kell számítani! És hogyan töltsem a medibe? Először keverjem bele 10 L vizbe, vödörbe? És így hugitva öntsem bele a mediba? És meddig nem szabad a gyereknek fürödni ezután? És a takaró ponyvát ilyenkor érdemes e rárakni? Mert mi minden éjjel letakarjuk!!!!

Köszönöm válaszod, sokat segítenél!

Üdv!

Előzmény: Blue_Sky_007 (41456)
nyárimádó Creative Commons License 2013.07.09 0 0 41482

De innen is látszik, hogy az én vizem teljesen más :((

Pár éve kezdtem savazni lac1 barátom tanácsára, és a 3-4 dl-es locsolgatás - mérés nem igazán hozott változást. Azóta már tudom, hogy 0,5 - 1liter oldja meg a problémámat ( ph függő).

 

Hááát ez van, mérni ilyen hiper -szuper dolgokat nem tudok, azt tudom, hogy 4-6 liter kell egy szezonra nééékem.

 

 

 

Előzmény: bgaby (41476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!