Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gergo9 Creative Commons License 2005.10.15 0 0 150

uhh!

 

Épp kedd-szerdán jártam Miskolcon :(

Előzmény: zsűl (149)
zsűl Creative Commons License 2005.10.15 0 0 149
Miskócon karibrálnám a macskakövet ha tegnap este a memránszívornya
nem tette volna tönkre az egészségemet.
Kérdésem kedves Funk..
Mi lakozik a memránszívattyú belsejében ??
1. Két db. 2,5mm golyszli / ezt egy Holland oldalon láttam és mivel eléggé jó vagyok holland müszaki nyelvből.., kihámoztam, hogy hellyettesíthető tintaparrongplyóval.
-Ekkor örültem....,hogy minjárt begyul a rakéta.
2. A két golyszli+ egy müa. bizbasz /ezt a www.lesolex.com-on láttam öt percel később
-Már ótottam is villanyt le a pincében..
3.Két müa. bizbasz, olyan koronás izé /..na ez vót eddig a mociban, persze lehet volt
két golyszli is csak a szétszerelésnél még kissé hanyagul kezeltem az alkatrészállományt.

Peace!

Légy éber !
Funk Creative Commons License 2005.10.15 0 0 148
én figyelek.pösti vagy?
Előzmény: zsűl (147)
zsűl Creative Commons License 2005.10.13 0 0 147
Üdvözlet a Topiklakóknak!

Remélem nem most fog bedögleni a kurzus, mert a héten zarándokoltam el
a Berettyó partjára némi nyersanygért, hogy beélesítsem a járgányt /HUN C 3800/
Vettem is mindent amit felvázoltam egy régi műsorfüzet hátlapjára előzetesen, hogy
majd a közeljövőben megreparáljam belőle a gépet.
S mivel látom, hogy itt pezseg az elme igazából, ezért itt kell, hogy legyek..-))
CYKLON B Creative Commons License 2005.10.06 0 0 146
KÖSSZ A TANÁCSOKAT!!!ASSZEM VESZEK OLYAN HUSQVARNA OLAJAT...
Funk Creative Commons License 2005.09.26 0 0 145
viszont 2500 huf/lityi,legalábbis a bricostoréban.de patent adagolós flakonja van.
Előzmény: Funk (144)
Funk Creative Commons License 2005.09.26 0 0 144
husquarna  2 stroke láncfűrész olajat.abszolute szag és füstmentes.
Előzmény: CYKLON B (142)
gergo9 Creative Commons License 2005.09.23 0 0 143

Nekem a Valvoline Competition 2T nagyon bejött. (ez kifejezetten előkeveréses, részszintetikus) 1500-1900 Ft

De szívesen ajánlom még a STHIL (láncfűrészhez való :)) olajat is. (kb.2000Ft) 

Ezek egyike sem kokszol. Sőt a Sthil még a dugattyút is kifejezetten fényesítette !!!!

Szag és füst egyáltalán nem volt jelentős. (legalábbis 1:45-nél nem :))

Előzmény: CYKLON B (142)
CYKLON B Creative Commons License 2005.09.23 0 0 142
Ti milyen olajjal használjátok a vezérgépeteket???nem tudtok valami full szintetikus szag,és füstmentes olajat?mert a castrol R2 jó,csak elég szagos....
Funk Creative Commons License 2005.09.11 0 0 141

 

Naszóval itt az "ócskavas",ma mentem vele pár kilómétert,de az ezelőttiekhez képest a szivatót végig fél álláésban kellett tartani.Dani úrat holnap felhívom,hogy mi a gáz.Kár hogy senki sem írogat ide.

 

     Üdv:Funk

 

Funk Creative Commons License 2005.09.08 0 0 140

tudja a fene a matricát.nekem szegecselt váz táblám sincs,hanem be van verve a szám annak helyére.ha rájössz a fordulatszám szabályzásra megírhatnád.de lehet,hogy csak a fékbowden felcsavarásának helyzete határozza meg.

 

 

      Üdv:Funk

Előzmény: heil_petry (139)
heil_petry Creative Commons License 2005.09.07 0 0 139
Keszthelyen és környékén tendálok általában.
Akkor valahol állítanom kellene a ford. számot... már vizslattam evégett alul-felül, de még nem sikerült rájönnöm.
Jahh, amúgy a kuplung része okés, csak az volt furcsa, hogy a fékkart behúzva "emel ki". Azenyimé' 1980-as, francia.
Jelenthet valamit az ülés alatti vázrészen húzódó piros "MERLIN" matrica? Vagy csak az igen elmés előző tulaj ragasztgatta fel? :)
Salve!
Előzmény: Funk (138)
Funk Creative Commons License 2005.09.05 0 0 138
helyileg nagy vonalakban merrefele regnálsz?
Előzmény: heil_petry (136)
Funk Creative Commons License 2005.09.05 0 0 137
ha a fordulat esik,akkor a röpsúlyos kuplung bont.mivel neked magas a fordulat,valszeg ez nem következik be.ha megálltam nem kell felemelni a motort,elsőfék karja meghúz,fordulat leesik (nekem ilyenkor éppen csak ketyeg).ha indulok,csak elengedem a kart.kuplung.Egyébként nem tudom pontosan milyen,számok szerint 1960-as ,a forgalmija olasz 1982-es.de ott a forgalombaállítás az alap.
Előzmény: heil_petry (136)
heil_petry Creative Commons License 2005.09.04 0 0 136
kuplung??? :) az melyik? milyen tipus van neked?
más: szunyoghálót nem találtam, viszont konyhai légelszivó szűrőjéből szabtam egy darabot, fájintos lett.
Előzmény: Funk (135)
Funk Creative Commons License 2005.09.04 0 0 135

vezetés után.múltkor biciklivel megszondáztattak itt halál faszán egy mellék utcában.mivel nem voltam ittas,adott a közeg egy vaniliás jégrémet.mit utálok,de nem tettem szóvá,eldobtam a következő utcában.

 

egyébként nem mozog a gázkar,mert fix.csak egy bowden megy le a karbin át a pofátlan első fékig.vagy full gáz,vagy behúzott fék alapjárattal társítva.onnan gondolom hogy nem pörög 2000-nél többet,mert emelkedőn is ennyit tud.megnéztem,benzin van benne,úgyhogy szörnyű baljóslat vetíti elő árnyékát.de lehet hogy csak a zacskóban fityegő pilseni nyomta neki a csupasz világítás drótot a váznak,belevezetvén a delejt.ennél ahogy beindítom,máris ég a hátsó lámpa,az elsőn kapcsoló van,de még nem teszteltem.kellett vele menni vagy egy tízest mire a kuplung kezdett oldani.most már sirály.azért az a 40-45 év nem múlt el nyomtalan.

Előzmény: heil_petry (134)
heil_petry Creative Commons License 2005.09.04 0 0 134
Ahoj!
Találtam egy darab gézlapot otthon, jó durva. 4be hajtva pont jó lesz szűrőnek, ugyis rászoritja az a gyűrű. De ez innen kezdve gányolás... De fő hogy gurul.
A gázkar egyáltalán nem forog, vagy mi a gond? Elvileg azzal lehet szabályozni, és a fék csak visszaveszi alapra a gázt. Nekem még alapon is ugy pörög, majd szétesik, hiába műxik ez a gázvisszavevős kütyü. Fel szoktam emelni egyből a motort a kerékről mihelyt megállok, igy legalább nem eszi az amugy is kopott gumit. Hey!
Sörözgetünk vezetés közben? :)
Előzmény: Funk (133)
Funk Creative Commons License 2005.09.03 0 0 133

   Én most jöttem meg,mentem vagy hatot dombnak le s fel.Megálltam a sarki közértnél egy söricilinért,de utánna nemigen teljesített a szerkezet.Pedig el akartam száguldani a házam s a családom előtt (ócskavasnak híják a turbót,hiába mondtam,h hengerenkénti befecskendezés van),de csak erőtlenül pöfögött.Mondjuk lehet h elfogyott a benya.De szerintem kiengedve a karokat sem pörög kétezernél többet.Pedig kéne vagy 3800-at. Mellette menve biciglivel 17-20 között van a sebessége sík úton.Tehát itt is cizellálni kéne a fordulaton.Mondjuk az enyémen nem lehet gázt "húzni",mert vagy húzom az első féket(még nincs benne "pofa"),akkor alapjárat,vagy elengedem és akkor kikapar.Kéne valami beállítási segédlet.

 

 

 

   Petry!

 

   Lehet venni fém szúnyoghálót,sürübb és erősebb mint a műanyag.

 

 

                             Üdv:Funk 

Előzmény: heil_petry (132)
heil_petry Creative Commons License 2005.09.03 0 0 132
Ahoj!

Andi: Meg a korod, címed, telefonszámod, családi állapotod is add meg! :)

Hol lehet szerezni ilyen (de kevésbé szakadt) szűrőt? Vagy váltsam ki egy darabka tüll-anyaggal? Az is felfogja a szutykot... vagy?
Legutóbbi próbálkozásaim kudarcba fulladtak, csak tekertem a pedált, sehogy sem akart beindulni... mindig feladtam, toltam vissza a garázsba. Ma du. erőt vettem magamon. Találtam egy düznit a karburátorka elején, kipucoltam, egyből indult. :) Hol lehet alapjáratot állitani? Mintha kissé magas lenne. (pörög mint az állat)

Salve!1234
Funk Creative Commons License 2005.09.02 0 0 131

  Szia!

 

  Kellene az évjárat és a gyártási hely.

 

                        Üdv:Funk

Előzmény: lelektilinko (130)
lelektilinko Creative Commons License 2005.09.01 0 0 130
Sziasztok! Van nekünk egy nagyon jó állapotú VeloSolexünk, aminek mi vagyunk a 2. tulajdonosa és se az előző tulajdonosa se mi nem nagyon használtuk, így km is aligvan benne... El szeretnénk adni, de nem nagyon tudjuk, hogy mit lehetne érte kérni. Kérlek segítsetek nekünk ebben... Aki ír az kérlek írjon az e-mail címemre: dementia@freemail.hu Köszi: Andi
heil_petry Creative Commons License 2005.08.27 0 0 129
köszi!
Előzmény: gergo9 (128)
gergo9 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 128

Hali!

 

Nem tűntem el, de rendkívül el vagyok havazva.

Próbáljatok meg rácsörögni a gyárra 54/400-750 (bár most úgy hallottam elég cefetül állnak :(( de remélem alkatrész még van :))

 

Igen jól emlékeztetek a gumi Br. 4000 volt, de nem tudom most mennyi. A  belső meg 800. (mind a kettő Huchinson)

 

képeket a találkozóról nemsokára felteszem, de most tényleg kakukk vagyok :))

 

Üdv.G.

 

 

Előzmény: heil_petry (126)
Funk Creative Commons License 2005.08.25 0 0 127

a gyárban?enyimén michelin van,elől hátul ugyanolyan.ha meg van a forrás,írhatnál.nekem mindkettő erősen repedezett,tehát nem elég a belső.így nem merek túrába fogni.

 

 

                                            Üdv:Funk

Előzmény: heil_petry (126)
heil_petry Creative Commons License 2005.08.25 0 0 126
1980-as kiadás, eredeti francia, bár Gergő szerint hiányzik róla ez-az. (eredeti burkolat a lámpával, meg az a fáin króm "bukókeret" elölről)
Tud valaki rendelési címet első spec. gumihoz? (ha már itt tartunk hátsó is kellene, ereszt ez is) A márka már mögva, Huchinson, meg hogy 4000.- kb.
Köszi
Előzmény: Funk (125)
Funk Creative Commons License 2005.08.24 0 0 125

Tegnap tekeregtem,de csak szigorúan a környékemen.Ereszt a hátsóm.Különben király a gép.Úgy néztek,mint ufóra.95-ös benya,husquarna xp olaj,teljesen szag és füst mentes.Csodájára járnak az öreg szarnak.Nagy élmény.Mennék én belvárosba,ha nem fosnék hogy elgázolnak.Így marad Pestszentimre. 

 

 

                               Üdv:Funk

Előzmény: bpipapa (121)
ahuszar Creative Commons License 2005.08.22 0 0 124
Keménymag?
Funk Creative Commons License 2005.08.22 0 0 123
én kotyogok.a müanyag tank egy rakás szar.fos.még, ha a csövet fel is dugod,majd beszakad.barom  itt gyártok.
Előzmény: bpipapa (121)
bpipapa Creative Commons License 2005.08.21 0 0 122
A kép csatolása nem sikerült. :-(
bpipapa Creative Commons License 2005.08.21 0 0 121

Ez az én kis Solex-em. Van olyan köztetek aki a bpi forgalomban használja a eme szerkezetet?

üdv...

bpipapa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!