Keresés

Részletes keresés

ace22 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 32138

A Kyocera kerámiakéseiben van egy acélrúd a nyélben, hogy fel lehessen tenni a mágneses késtartóra, de a noname késekből kispórolták. Semmi mágnesezhető fém nincs bennük, mást meg minek tennének a nyélbe?. A bicskákban persze akad más fém is.

 

"A fém a lényeg!!!Arra bejelez!!!A Kobalt-ra is jelez,mert átmeneti fém,-ami vegytisztán nem fordul elő a természetben!Mágnesezhető!!!"

 

Kobalt, nikkel mágnesezhető (ferromágneses), de a nemfémes anyagokat hogy lehet kimutatni mogyorózás nélkül? Pl. Cold Steel Nightshade sorozat?

Előzmény: gencsydani (32136)
python 357 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 32137

A fém a lényeg!!!Arra bejelez!!!A Kobalt-ra is jelez,mert átmeneti fém,-ami vegytisztán nem fordul elő a természetben!Mágnesezhető!!!

Előzmény: ace22 (32135)
gencsydani Creative Commons License 2013.06.19 0 0 32136

Attól mert a penge mondjuk kerámiából készült, a liner(ek), rugók, csavarok, klipsz stb. még ugyanúgy fém marad.

Fixpengés meg ha jól tudom, alapból tiltott az idiótáknál, úgyhogy azzal meg egy esetleges igazoltatásnál kockáztat (sokat)...

Előzmény: ace22 (32135)
ace22 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 32135

Üdvözlet, válaszoltam is rá, de a freemail néha kiszámíthatatlan. Megpróbálom még egyszer.

 

 

szabi72:

 

"nem kell a detektoros kapukat és egyéb biztonsági eszközöket lesnem."

 

Mi a helyzet a nem acélból készült (kerámia, kobalt, kevlar, stb.) pengéjű késekkel? A fémdetektoron átmennének, ha nem a jogkövető magatartás lenne a cél.

 

Előzmény: hollo64 (32134)
hollo64 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 32134

Üdvözletem. Van egy félbemaradt üzletünk, a hétvégén megyek Fehérvárra ha szintén van érkezés akkor nyélbeüthetnénk. Irtam mail-t.

Előzmény: ace22 (32097)
Longboat Creative Commons License 2013.06.18 0 0 32133

Én a minap ügyesen besétáltam a VI. kerületi rendőrségre a kis Szasza nyakkésemmel a nyakamban.

Érdeklődve lesegettek, de egy szavuk nem volt miatta.

Legális méret.

szabi72 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 32132

Érdekes ez a borítékos megoldás. És egyben rávilágít a rendszer, vagyis a tiltás egyik "hülyeségére": ha kést, bicskát akarok magamnál hordani, megtehetem még Angliában is, hiszen ha gond van, hazaküldöm postán...

 

Persze adott ország törvénykezésébe nem lehet belelátni, nem lehet tudni, hogy miért ilyen szigorú egyes helyeken a késviselés, de én minden esetre örülök, hogy itthon nyugodtan hordhatok magamnál bicskát, nem kell a detektoros kapukat és egyéb biztonsági eszközöket lesnem.

Előzmény: H_G (32127)
Késvilág Creative Commons License 2013.06.18 0 0 32131

http://kesvilagblog.blogspot.hu/?spref=fb

 

Na srácok, férfiak, hölgyek ez több mint érdekes...

 

Remélem tetszeni fog!!!

 

Üdv

 

Ormió Creative Commons License 2013.06.16 0 0 32130

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat. Úgy döntöttem, Londonba nem viszem magammal a kis svájcit, amelyikben elsősorban úgysem a penge, hanem az egyebek (csavarhúzó, sörnyitó, stb.) a fontosak számomra. Nem vagyok teljesen függő, megleszek nélküle.

Longboat Creative Commons License 2013.06.16 0 0 32129

Köszönöm a pontosítást.

Előzmény: H_G (32127)
prs Creative Commons License 2013.06.16 0 0 32128
Úgy nézem, ez a hivatalos: https://www.gov.uk/find-out-if-i-can-buy-or-carry-a-knife
Előzmény: H_G (32127)
H_G Creative Commons License 2013.06.16 0 0 32127

Ez téves, az egykezesség Angliában nem tilos! Pl. a Böker külön gyárt Anglia számára zárszerkezet nélküli Trance-t és Subcomot, de ezek továbbra is nyitószemölcsösek, ahogy a Spyderco ide szánt modelljeiről sem hiányzik a nyitólyuk.

 

Az igazi disznóság, hogy a törvény ugyan egész használható bicskákat is engedélyez a közterületen, de pl. a tömegközlekedés, benne a helyi vasutakkal, az üzletek/éttermek stb. mind az adott vállalat magánterülete, és azok megszabhatnak saját késhordási elveket -- és persze mind a lehető legóvatosabban, a teljes tiltást választják, detektoros kapukkal megtámogatva! A britishblades fórumról tudom, hogy az ottaniak rutinosan több, saját címükre megcímzett borítékkal járnak, és ha ilyen ellenőrzőpontba botlanak napközben, ahol el akarják venni a bicskájukat, ott helyben leragasztják és bedobják egy postaládába. (Az szerencsére sűrűn van.)

 

Persze így is csak kisebb értékű kést érdemes kockáztatni -- én azt tanácsolnám a kérdezőnek, hogy ha közúton megy, vegyen útközben egy Douk-Douk Minit, az brit-legális, olcsó, de mégis félelmetesen jó vágóképességű egy svájcihoz képest, és a rohadterős rugója nagyon biztonságosan nyitva tartja. (És psszt: én ugyan ehhez nem értek, de Fred Perrin szerint önvédelmi célokra is alkalmas.)

 

http://www.heinnie.com/Knives/-UK-Legal-Carry-Knives/Spyderco-UK-Legal-Knives/c-1-641-658/

 

http://www.heinnie.com/Knives/-UK-Legal-Carry-Knives/Boker-Plus-UK-Legal-Knives/c-1-641-765/

 

 

Előzmény: Longboat (32121)
canonfan Creative Commons License 2013.06.16 0 0 32126

Igen, ezek a szabályozások valójában az átlagember lehetőségeit szűkítik feleslegesen, mert aki gyilkolni akar az bármilyen eszközzel megteheti, és az szerintem biztos nem egy legális, regisztrált eszköz (pl lőfegyverek esetén) lesz..

 

Előzmény: spapda (32122)
canonfan Creative Commons License 2013.06.16 0 0 32125

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos infókat a Byrd késekkel kapcsolatban! :)

 

Időközben szerencsére sikerült találni olyan webáruházat (Férfiak Játékboltja) ahol volt acélmarkolatao Meadowlark2,  így onnan meg is rendeltem egy Byrd Meadowlark 2 SS-t és már meg is jött. :)

Egyelőre nagyon tetszik, jól néz ki és kis gyakorlás után már könnyen be tudom zárni egy  kézzel is, nagyon kíváncsi vagyok hogy a mindennapi életben hogy teljesít majd, nem lesz-e hátrány a rövid penge. :)

 

Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy a Byrdök acéljáról (8Cr13MoV) mit érdemes tudni ill mit lehet elvárni tőle, szóval mennyire éltartó és milyen kategóriájú acél?

Longboat Creative Commons License 2013.06.16 0 0 32124

Én pl. biztosan nem a mindig nálam lévő, nem legális méretű Kocsis fejesgörbémmel ölnék embert, ha ölnék embert.

Előzmény: Longboat (32123)
Longboat Creative Commons License 2013.06.16 0 0 32123

Egyetértek. Mint ahogyan - tudomásom szerint, de javítson, aki konkrét adatokat ismer - a lőfegyverrel elkövetett gyilkosságokat sem jellemzően a legálisan tartott eszközökkel követik el (az Egyesült Államokban, ahol a fegyvertartás és -viselés állaamonként változó szabályozással ugyan, de átfogóan szemlélve is kissé más alapokon nyugszik).

Előzmény: spapda (32122)
spapda Creative Commons License 2013.06.16 0 0 32122

Jól mutatja az ilyen szabályozások feleslegességét az, hogy legutóbb is 40 centis bozótvágókéssel mészároltak náluk, nem 8 centis egykezessel, vagy hátsózáras vadászbicskával.

Előzmény: Longboat (32121)
Longboat Creative Commons License 2013.06.16 0 0 32121

Penge max 3 inch (kb 7,5 cm) és tilos bárminemű zárszerkezet, egkezesség, vagy nyitáskönnyítés.

Gyakorlatilag a kicsi Victorinoxot hordhatod, de a yard azt sem szereti, tehát ha felmerül annak akár csak a lehetősége is, hogy ellenőriznek, akkor jobb, ha nincs nálad semmi.

Meg vannak ezek bolondulva.

Előzmény: Ormió (32119)
florg Creative Commons License 2013.06.16 0 0 32120

Azt hordasz, amit akarsz, csak ne kerülj olyan helyzetbe, hogy észrevegyék. :)

Előzmény: Ormió (32119)
Ormió Creative Commons License 2013.06.15 0 0 32119

Sziasztok,

Igaz szerintetek, hogy Londonban még egy kis svájci bicskát sem hordhatok? Állítólag ennyire szigorúak a szabályaik.

prs Creative Commons License 2013.06.14 0 0 32118

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

 

Az ár akkor nem is annyira irreális, az inflációs kalkulátor (MNB) mostani árnak ezeket köpi ki 2012-es árnak (zárójelben az évszám, amihez tartozna az akkori 150 Ft-os áron):

3560 Ft (1985), 3100 Ft (1987), 2300 Ft (1989).

 

 

Előzmény: Rockrider (32116)
mastersergeant Creative Commons License 2013.06.14 0 0 32117

Még ausztriában a 90-es évek elején ilyet vettem pár shilingért (10-12 volt kb.) egy despar vasedényzet részlegén. A nem óvom stílus ellenére tette hűségesen és jól a dolgát, majd elveszítettem...

Előzmény: prs (32110)
Rockrider Creative Commons License 2013.06.14 0 0 32116

Megkérdeztem,tehát nem háromszáz,csak százötven forint volt Fehérváron egy ajándékboltban.

Rockrider Creative Commons License 2013.06.14 0 0 32115

Bátyámnak van egy ilyen bicskája,a dobozára "Made in China" volt ráírva.Valamikor a 80-as évek végén vette,azt hiszem háromszáz forint volt,és meglepően jó kidolgozású,sőt a pengének is egész jó a hőkezelése.Érzésre KO-13-as illetve 420-as acél lehet.Mai napig használva van,mert vékony a pengéje és nagyon jó falatozni vele.

Előzmény: prs (32110)
r4hu Creative Commons License 2013.06.14 0 0 32114

http://www.schwarzwolf.com/en/contact-us/

cseh-kínai kooprodukció :)

 

Előzmény: r4hu (32113)
r4hu Creative Commons License 2013.06.14 0 0 32113

nekem egy ilyenem van, Swarzwolf a beütője, biztos német ezek szerint, ezt a körömvájatot is a németek használják azt hiszem, hátsózáras, 9.5 a pengehossz. ha ez kisegít :), persze Rostferi.

Előzmény: prs (32110)
H_G Creative Commons License 2013.06.14 0 0 32112

És bele lenne ütve, hogy hány P (rubel).

 

Én is láttam nagyon hasonlót Erdélyben, az helyi kisipari termék volt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (32111)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.14 0 0 32111

No egy ilyenem nekem is van, a megszólalásig hasonlít a Tiédre :) Szerintem ez inkább valami NDK-s cucc lehet, mert az enyém a nagyapámé volt, és ő a zsibin kívül csak ott járt, bár lehet, hogy tévedek (mármint a kés kelet-németségével). Az orosz vonal szerintem ott bukik el, hogy ők nem igen írtak volna bele csak ciril betűkkel, plusz nem német szöveget :))

Előzmény: prs (32110)
prs Creative Commons License 2013.06.14 0 0 32110

Valakinek nem ismerős ez a jószág?

 

Csak Rostfrei beütés van rajta. Legalább 20 éves, a szegecsek nem állnak ki, szépen el vannak dolgozva, az egész meglepően egyben van, és záródik - igaz nem középre, ami csoda is volna, mivel az egész bicska ferde, balra ível. Hátsózáras, nyitva a penge atomstabilan áll, semmi mozgás.

Állítólag nehéz élezni, valami furcsa acélja lehet. Érdekesen szögletes a markolat és a baknik vonalai is, semmi nincs lekerekítve. Állítólag valami orosz, de én kétlem.

 

Ja, pengehossz kb. 10,5 cm, markolat 12 cm.

(Esetleg eladó, irányár 3e Ft, érdeklődés esetén több fotóval felteszem a megfelelő topicba, de előbb érdekelne, mi is ez valójában. Nekem semmihez nem hasonlít, de lehet, hogy túl fiatal vagyok hozzá. :-)))

 

karban79 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 32109

Üdv!

 

Csak ajánlani tudom a byrd modelleket. Egy ss crossbillt használok 2 éve minden nap, MINDENRE. Kiváló munkakés, annyira, hogy beszereztem egy meadowlark ss-t, cara-cara frn-t is. Abszolut meg vagyok elégedve velük. Volt spy-om is, két frn endura, 1 ss dragonfly, de azokat féltettem, mert drágák...

Mikor elcseréltem egy victorinoxra a crossbillt, az volt az első gondolatom: "na most jól legyalázom ezt a kínai vacakot!" Hát nem jött össze.

Érdekességként: faragtam vele zárbetétnek nyílást, vágtam át vele kábeleket, vastag műanyag csöveket, bandázs szalagokat, stb. Minden nap legalább 20szor használom a legváltozatosabb munkákra.

 

Bárki bármit mondjon, a byrd-ök, különösen az ss modellek kiválóan teljesítenek és nem kell sajnálni őket!!! Az, hogy mit írkálnak a minőségről, származásról, csöppet sem érdekel, mert nálam már bizonyítottak.

 

Üdv!

Előzmény: canonfan (32093)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!