Keresés

Részletes keresés

Vezso Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2304

Teljesen jó egy mesterfödém, is.

A Dokanál van egy barátom, nekem a 64nm zsalura 200e-et mondott. (más is ennyiért kapja) Ennek egy éve.

Előzmény: Danee (2303)
Danee Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2303

Sziasztok,

 

Pinceépítés kapcsán:

Ugye pince tetejére kell valamilyen födém. Gondolom monolit födém. ?

 

A kitámasztásához használt állványozás(van biztos rendes neve is) bérleti díja milyen értékek közt mozog ( mondjuk ft/m2/periódus) vagy nem tudom hogy számolják ezt? Talán ezt is bele kell számolni egy pince extra költségeibe?

 

üdv

 

D.

 

 

Vezso Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2302

Én úgy dumálok, hogy nincs pincénk, menetközben felvetettem a vállalkozónak, hogy mennyi lenne, erre mondta az 1,5M-t. Igaz nekünk a telek lejt, még lépcsős alappal is fent 180cm az alap, lent, meg ugyan ennyi a lábazat, nekem szinte csak a feltöltés helyett ki kellett volna szedni a földet.  Plussz a szigetelés, meg a födém, ajtó, ablak. Az összes többi ráért volna.

 

Sajnos mi nem engedhettük meg magunknak, ha te szeretnéd, ne hagyd magad lebeszélni róla, akár látják mások értelmét, akár nem. Járj utána, hogy minek kell megfelelnie a teleknek az olcsó pincéhez. A telek vásárlásnál lehet ez is egy szempont, sok más mellett.

Előzmény: drsoul (2277)
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2301
300 az alapbeton, 200 a szerelőbeton, 350 falazóelem 150 a tégla, 100 a hőszigetelés, 150 vízszigetelés, 300 a gerenda, kefni 150, a kőműves munkadíja lesz kb600
Előzmény: pilbi (2299)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2300
Jogos! Mindenesetre többiek még mindig nem ismerik az egész szitudat, de nekem elhihetik, hogy neked mondhatni csak ez a lehetőséged volt!:)
Előzmény: Axióma (2298)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2299
Akkor közelebb vagy az emlegetett összeghez!:)
Előzmény: gabocsiga (2297)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2298
Ja persze, en csak azert irtam be hogy legyen egy masik oldalrol valo velemeny is, aztan ki-ki elhelyezheti magat a ket veglet kozott.
Előzmény: pilbi (2296)
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2297
Generálra nekem nem futja,a falazáson kívül délután 5 után mindent én csinálok...
Előzmény: pilbi (2295)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2296

Üdv Axióma!

 

 

A ti esetetek más, nálatok így jött ki jobban! Az okokat-különbségeket annó megbeszéltük!

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: Axióma (2291)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2295

Üdv gabocsiga!

 

Egyetértek Fido Didoval, számolni bármivel lehet! :)

Mint az előbb hozzátettem, hogy a 2milla az én esetemre vonatkozik! Ha neked is hasonlók a körülményeid/ismerettséged, akkor rád is! Ha generálkivitelezővel csináltatod, akkor nyugodtan kalkulálj a kétszerese fölé!

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: gabocsiga (2288)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2294

Üdv Fido Dido!

 

 

"A föld gondolom nem magától mászik ki. :)"

 

Tegezz nyugodtan!:) Falusi traktorost (aki ért is hozzá) viszonylag olcsón lehet svarcban szerezni!(munkaidő után kihozza tsz-ből traktort, ozt hajrá!:)

(és akkor a könnyűgépkezelői papíromat nem is említettem:)

 

Igazad van a leírtakban, akkor plusszban hozzátenném, hogy az én esetemről beszélünk! Tehát szabadidőmbe belefér, meg valamennyit értek is hozzá, valamint a helyi adottsságokat/ismerettséget is kihasználom teljes mértékben!

 

Más oldalról aki többért tud dolgozni melóhelyen az ne panaszkodjon hogy munkást is kell fizetni!:)

 

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: Fido Dido (2287)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2293
Lehet, nekunk a statikus ilyet irt elo. Vegulis tovabbi masfel szint van rajta... szoval engem megnyugtat hogy atombiztos. Majd hogy sziv valaki 100 ev mulva mikor ki kell szedni! (tudom mirol beszelek, a telken volt egy alap amit mindenki egyszeru 80 centis savnak gondolt, de 1,5m mely volt es az aljan talp, egyetlen mazli az volt hogy az nem volt vasalva es igy meg ugy-ahogy szetszedtek + elvitetes; a mienk az van viszont vasalva rendesen...).
Előzmény: gabocsiga (2292)
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2292
Ha szokványos sávalappal csinálod akkor igen, de ha lemezalappal  akkor nem.
Előzmény: Axióma (2290)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2291
Mi is ugy voltunk, hogy nem szalltunk be segedmunkaval. Nem bantam meg. Eloszor is, en addig dolgoztam, penzert. Masreszt pedig arra figyeltem, amihez ugyan nem nekem kellett volna ertenem, de megis nem artott hogy idoben szoltunk, mielott bontottak volna... vagy legalabb az elejen, keves bontasnal. Elszurt lepcsolejarat helye a fodemben, korbefalazott helyiseg, elszurt teto (na az maradt is, mondjuk csak a tervektol ter el egy kicsit, es bosszanto). Ezzel szerintem (meg a FeMu - tenyleg fuggetlen - fizetesevel) tobbet sporoltam, mintha beallok, raadasul nem tudom emelgetni az 50 kilos zsakokat (de meg a ferjem sem, gerince miatt nem teheti). Es nem foghatjak ram ha valami nem jo, egyszeruen egy kezben volt az egesz, es o felel erte (na a vegen az utolso reszlet elengedese is lett belole, mikor soroltam a hibakat, es van meg azota...). Ezt nem tudtam volna megtenni sogor-koma-jobarat epitkezessel, meg ha lennenek is ilyenjeim a kornyeken, de nincsenek.
Előzmény: pilbi (2286)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2290
1. Pomazon epitkeztunk (de bp-i vallalkozoval), Bkalaszon is nezelodtunk de aztan gyozott hogy a hugomekkal egy utcaban talaltunk telket... de Bkalaszon sok helyre esos idoben nem mertunk volna nekiindulni a kocsinkkal (Tico), sok a foldut. Ja es tobb hleyen is kiderult, hogy az olcsobb helyek papiron meg nem belteruletiek, ezert nem lehet hivatalosan lakohaz rajta (szocpol stb. miatt erdekes).
2. Pince nalunk felpince, a telek adottsagai miatt (lejtos rendesen, es hosszukas haz, ezert csak a fele pince, a masik felen feltoltes mert ott mar draga lett volna tovabb asni). Nalunk me'g az alap lepcsozteteset is megcsinaltak (nem nagyon szoktak, hiaba az a szabalyos).
3. pince eseten a pincetol lefele kell fel metert (v. 80 centi?) menni tudtommal az alappal, legalabbis nalunk valahogy igy volt (igaz, jol megerositett alapunk lett a vizes kornyek + raadasul agyagos talaj miatt, szoval lehet hogy mashol ez nem kell).
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2289
Számolni bármivel lehet. :)
Előzmény: gabocsiga (2288)
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2288
Én is max. 2millával számolok, és az is 10x10es.
Előzmény: pilbi (2286)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2287

Bocs, hogy belevau, de:

 

A föld gondolom nem magától mászik ki. :)

 

"Más oldalról nézve a kedves tulaj mindenhol be tudna szállni culágernek akár, költségcsökkentés miatt, mégsem teszik"

 

Van, aki többet keres, ha dolgozik, és megfizet maga helyett akár több segésmunkást is, mintha ő állna be melózni. Ráadásul egy hozzá nem értő sok esetben inkább hátráltató tényező, mint segéderő. :)

 

A kiszámolt költségeknél érdemes egy másfélszeres szorzót bekalkulálni. :)

Előzmény: pilbi (2286)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2286

Üdv tbs1001!

 

 

Egyrészt igazad van, másrészt most annak az összehasonlításáról van szó, hogy mennyivel drágább pincével mint annélkül!

 

Földmunkát azért nem számolom, mert pince nélkül kb ugyanannyi földet kell hozatni, mint pincénél elvitetni!(valamint már van hova vitetni falun belül, mert ismerőshöz kell tölteni:)

 

Nem nagyvonalú a munkaköltségem, hanem nem számolok vele!:) Más oldalról nézve a kedves tulaj mindenhol be tudna szállni culágernek akár, költségcsökkentés miatt, mégsem teszik!(tudom, többek között építőiparban is jelen vagyok:)

 

Igaz hogy szerkezetkész, de viszonylag kevés radiátorral számolok!:) Ok, a berendezés pézbe fog kerülni...

 

Na jó ablakokkal csaltam, tegyünk a költségekhez még fél millát, tehát 2millióból megvan plussz majdnem 100m2! :)

 

Apróságok lesznek, de kétszeres szorzót sokallom!

 

Hívást várom!

 

Tisztelettel:

 

Pilbi

 

 

 

 

Előzmény: tbs1001 (2285)
tbs1001 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2285
Pl. neked ígyis-úgyis kell lábazat. Földmunka. Nagyvonalú munkaköltség. Szigorúan szerkezetkész. És az esetleges ablakaidat is kihagytad.

És még ezernyi apróság, ami minimum egy kettes szorzót rak a kalkulációdra. ;)

Hívlak este.
Előzmény: pilbi (2284)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2284

Üdv tbs1001!

 

 

Mik a hibák az elképzelésemben?

 

Pénteken melózom, de szívesen látlak egy kis beszélgetésre! Hívj fel & megdumáljuk!

 

A részleges pincézés kockázatával kivitelezés szempontjából egyetértek!

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: tbs1001 (2283)
tbs1001 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2283
Pilbi, sokat csaltál! ;) Pénteken járok feléd... Telefon?

DrSoul: a részleges pincézés szerintem felesleges rizikó a kivitelezés szempontjából, pláne, ha csak ~1/3-ad a különbség. De csak ismételni tudom magam. :D
Előzmény: pilbi (2280)
drsoul Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2282
Hát igen, én is korábban ilyen ár környékén számoltam, plusz munkadíj. De hát nem tudom... Itt csak megrémítenek :-D
Előzmény: pilbi (2280)
drsoul Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2281

Hát igen, de:

1. Nekem egyelőre bőven elég egy csupasz pince villannyal

 

2. Nem kell 120nm pince (az alap, amit tervezek, eleve kb. 80-90nm lesz).

Tehát ha a csupasz pince (kb 60nm) meg van pl. 2-3M-ból talán még megéri.

Előzmény: tbs1001 (2278)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2280

Üdv Mindenki!

 

 

Ez a pince dolog engem is érdekelne! Mindenki élből vágja hogy drága/nem éri meg, de nem igazán értem hogy miért.

Nézzük az én esetemet:

Vegyünk számítási alapul egy 10m*10m-es házat. Nálam a lábazat 1m magas kell hogy legyen, mert a szomszédoké is itt van. Tehát normál esetben ásnék egy méter mély sávalapot, abba beleöntenék 40m*1m*0.6m=24m3 betont(ez mondjuk 15e-s betonárral 360e Ft). Arra nekiállnék felépíteni mondjuk 30-as zsalutéglából a lábazatot, ami 40m*1m=40m2 zsalutégla(ami 2856/m2 árral 114240Ft+199l/m2 beton=4.76m3 ami 71400Ft.)Erre jön a vasalt szerelőbeton és társai, majd a ház...

Ha mindezt pincésítem akkor leások másfél métert, oda teszek egy lemezalapot, amit az előzőben sem számszerűsítettem a szerelőbetonnál, mert lényegében u.a.

Erre építek 7cm beton üreges falazó blokkból egy szigetelés tartó falat mondjuk

2.2m magasat, vegyük ezt pince magasságnak.(így 2.2m*40m=88m2 1326Ft/m2-el számolva 116688Ft.)(ez akár ki is hagyható, de én spec EPS zsalus falban gondolkozom, ott meg jobb ha védi valami) A teknő szigetelésre valami olvasztott nehézlemez, ennek az árával valaki pls help!

A fal 88m2 isoteqIV 9490Ft/m2-el számolva 835120Ft. Abba kell 0.16m3 beton/m2 tehát 88*0.16*15000=211200Ft. Arra födém az áthidalás 2*5.2m-es gerendával megoldható (10200Ft/db)amiből mondjuk kell 26db= 265200Ft meg kell födémbéléstest cirka 120fm (1056Ft/fm) tehát az mondjuk 126720Ft. Erre még egy 10 cm felbeton 150000Ft és jön a ház.

Tehát így számolva 1.159.288Ft extráért(szigeteléssel kerekítsünk 1.5mFt-ra) kapok

100m2 extra területet, ami mivel kint van félig a földből, ezért beablakozható, ezért úgymond normál funkciókat is adhatok neki, tehát nem felesleges tér! Ide szándékozom telepíteni a háztartási helyiséget, gépészeti cuccokat, gyerekeknek tombolót, valamint szeretnék szabad funkció nélküli placcot, amit később felhasználhatok szabadon(dolgozószoba, raktár, konditerem, szauna, akármi).

Ha mindezt egyszintben hozom ki, akkor szerintem drágább, és akkor biztos nem hagyok szabadon felhasználható területet!

Ha nagyságrendekkel tévedek a számításokkal, pls segítsetek korrigálni!

Tisztelettel:

 

Pilbi 

 

P.s.: Munkadíjakat nem számolok, mert após köműves, tehát szakmunkát nem kell fizetni, segédmunka meg én vok! (tom ez így csalás de,... :)

tbs1001 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2279
Bocsánat: nem 60-70% olcsóbb, hanem 60-70%-ba fog kerülni.
Előzmény: tbs1001 (2278)
tbs1001 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2278
Pince:

Statikai okokból a teljes lakószint alatti pince a bolondbiztosabb, és extrém helyzetben drágább is lehet a m2 ára, mint a lakószintnek, de még ha csupasz betonfalakat raksz csak oda, akkor is ~60-70%-al lesz olcsóbb.

Azaz egy 10M 120m2 alá SZERINTEM a legjobb(!) esetben is 4-5M a CSUPASZ pince. (Extra földmunka, szigetelések, stb.)

Boltozatos (donga) födém valóban csinos, de extrém a munkaigénye, anyagigénye, helyigénye. Azaz drága.

Nálunk (jó talaj, kevés víz, sík terep) ennyi lett volna, ezért nem lesz. Majd egyszer az udvaron egy bontott-téglás verzió.
Előzmény: drsoul (2277)
drsoul Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2277

Persze, ez egyértelmű, akkor majd fel fogom mérni a dolgot reálisabban, amikor konkretizálódik.

Csak arra lettem volna kiváncsi, hogy átlagosan 2-3M egy pince (pl. 50-60nm), vagy inkább 5-6M. Mert akkor már nem is úgy tervezek.

De majd meglátjuk. Pénz az azért ki (lesz) számítva, mint általában itt mindenkinél, tehát nem vagyok úgy eleresztve.

 

Szerintem a pincének nagyobb a multja (és történelme), mint egy tárolópincének, gondolom van oka. És ez szerintem nem vélemény kérdése, hogy lehet-e a ház alapjai mellett ásni, vagy sem (nem fél métert szeretnék, főleg, ha ugye a pince "házon kívül van"), hanem tény. Biztos, hogy meg lehet oldani (mint mindent), de az vagy csúnya lesz, vagy drága.

 

De majd meglátjuk. Ha valakinek pince ügyben van tapasztalata, légyszi írja meg.

Néztem a pince építése topicot, de ott főleg szigetelésről van szó, megoldásokról, kevésbé pénzbeli összegekről.

Persze csak ha a topicnyitónak is ez megfelel. ;-]

Előzmény: t3v3d3s (2276)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2276
Szerintem a telek meg házterv ismerete nélkül felesleges ezen gondolkodni, hisz nem lehet tudni, mennyivel jönne többe, mint a konkrét hely adottságaiból fakadóan "olcsó" pince. Ha szeretnél pincét, és úgy gondolod, kihasználnád, építtess, ez ennyire egyszerű - ehhez nem kell tanács, csak pénz.

(ez már lényegtelen, de a ledobós, pincében lévő szennyestartóhoz kell szárítógép, vagy lépcsőzöl a teregetnivalóval. A nagy belmag szobában a galériát nem kell külön fűteni, ott van némi nyereség. A kis falvakban, főleg vályogházaknál igen gyakran a ház közelében, arra szögben épült a kis tárolópince, nem is túl mély, a konyha-mosókonyha résztől néhány lépésre - gondolom, könnyebb volt megépíteni. )
Előzmény: drsoul (2275)
drsoul Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2275

Még telek sincs, mint írtam, de természetesen ha lesz, ki fogok hívni szakembert.

Inkább szánok a dologra 50e Ft-ot, hogy egy s más kiderüljön.

 

A mosókonyha csak példa, de vannak "dobós" rendszerek: a felsőszinten ledobod a szennyest, és lent egy kosárban landol. Nem egy nagy többletkiadás, nem nagy cucc (ha már tervezed). Viszont a mosógép zaját meg lehet spórolni, meg helyet, stb. De ez csak példa, nem ezen lovagolnék.

 

A nappaliból menne le a lépcső, persze lenne ott ajtó... :-D És nem lenne egy nagy légtér növekedés szvsz, de persze ez majd ha konkretizálódik a dolog. Van, aki a nappalit egybenyitja a fenti szinttel galériával. Itt szerintem elenyésző. És nem akarok hatalmas nappalit. Elég egy 25nm, van, akié 30nm (vagy 40nm). Ott szerintem nagyobb a légtér. Itt csak egy kis szűk (de igen hangulatos) lejáratról lenne szó.

 

Szerintem, mint már írtam, a pince fontos dolog, és tuti, hogy kihasználnám.

Persze ezen lehet vitázni: végül is mire jó egy pince? A boron kívül, mindent, amit pincében csinál az ember, megteheti egy ugyan akkora szobában is, nemde? Akkor meg minek van? Más.

 

Úgy tudom, nem túl jó ásni (pl pincét) közvetlen egy épület alapja környékén (statikailag). Ha meg a kertben máshová teszem, kevésbé praktikus, enyhén szólva.

Egyet értek, ha komoly vízgondok vannak, és a pince 5-6M-ba kerűlne, valszeg lemondanék róla. Mert erőltetni nem akarom. Csak azt nem értem, hogy miért ebből indulunk ki? Mert itt mindenki azt írja, hogy nem olcsó. Arra lennék kiváncsi, hogy miért? (nem kötekedésből). Erre mindenki mindig a kivételt hozza. Igaz, van, aki sivatagban csinál legelőt és marha tenyészetet (pl. Dubai), de gondolom, ha valaki belevágna az állattenyésztésbe, nem ezt a példát kéne felhozni...

/Bocs, megjegyzem, nem kötekedni szeretnék, hanem informálódni./

Előzmény: t3v3d3s (2274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!